"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1641 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 мамырдағы N 397 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1641 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1641 Жарлығына өзгеріс енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН :
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзімді перспективаға арналған тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1641  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 35, 480-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен мақұлданған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзімді перспективаға арналған тұжырымдамасында:
"Ұлттық қордың қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың қағидаттары" деген 4-бөлімнің 1-тармағының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"корпорациялық табыс салығы, үстеме пайдаға салынатын салық, роялтилер, бонустар, өнімді бөлу жөніндегі үлес, экспортталатын шикі мұнайға, газ конденсатына салынатын ренталық салық жататын бюджетке түсетін түсімдер (жергілікті бюджеттерге есептелетін түсімдерді қоспағанда) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына есептелетін мұнай операцияларымен айналысатын, сондай-ақ шикі мұнай мен газ конденсатын сататын мұнай секторы кәсіпорындарының тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бойынша мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін тікелей салықтар, өнімді бөлу туралы келісім-шарт бойынша қызметін жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушының қосымша төлемі, сондай-ақ тізбеде көрсетілген кәсіпорындар жүргізетін операциялардан түсетін басқа да түсімдер, оның ішінде мұнай келісім-шарттарының талаптарын бұзғаны үшін түсетін түсімдер (жергілікті бюджеттерге есептелетін түсімдерді қоспағанда). Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес мұнай секторы төлейтін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің өзге де түрлері тиісті бюджеттерге есептелуге тиіс. Бұл ретте мұнай секторының кәсіпорындарына тізбеде айқындалатын мұнай операцияларымен айналысатын, сондай-ақ шикі мұнай мен газ конденсатын сататын барлық заңды тұлғалар жатады.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2007 года N 397
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О внесении изменения в Указ Президента
Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641 "О Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан на среднесрочную перспективу" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 35, ст. 480) следующее изменение:
в Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан на среднесрочную перспективу, одобренной вышеназванным Указом:
абзац шестой пункта 1 раздела 4 "Принципы формирования и использования средств Национального фонда" изложить в следующей редакции:
"прямые налоги от предприятий нефтяного сектора по перечню предприятий нефтяного сектора, занимающихся нефтяными операциями, а также реализующих сырую нефть и газовый конденсат, по которым поступления в бюджет (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты) зачисляются в Национальный фонд Республики Казахстан (далее - перечень), к которым относятся корпоративный подоходный налог, налог на сверхприбыль, роялти, бонусы, доля по разделу продукции, рентный налог на экспортируемую сырую нефть, газовый конденсат, дополнительный платеж недропользователя, осуществляющего деятельность по контракту о разделе продукции, а также другие поступления от операций, проводимых предприятиями, указанными в перечне, в том числе поступления за нарушения условий нефтяных контрактов (за исключением поступлений, зачисляемых в местные бюджеты). Прочие виды налогов и другие обязательные платежи в бюджет, уплачиваемые нефтяным сектором в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан, подлежат зачислению в соответствующие бюджеты. При этом, к предприятиям нефтяного сектора относятся все юридические лица, занимающиеся нефтяными операциями, а также реализующие сырую нефть и газовый конденсат, определяемые перечнем.

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан