Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 наурыздағы N 217 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 тамыздағы N 750 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 шілдедегі № 682 Қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.07.01 № 682 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізуінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 наурыздағы N 217  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 12, 121-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 30 желтоқсандағы Заңымен бекітілген Жеке тұлғалардың Кеден одағына қатысушы мемлекеттер шекараларынан еркін және тең құқылы өтуін және олардың тауарлар мен валютаны кедергісіз тасымалдауын қамтамасыз ету туралы келісімге, cондай-ақ Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  263 264 266 269 270 273 275 290 317-баптарына және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі)  278-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :";
2) 1-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының кеден аумағына кедендік төлемдер мен салықтар салынбайтын акцизделетін тауарларды әкелу нормалары;";
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізетін тауарлардың қолданылуын айқындау өлшемдерінде:
1) тармақшаның екінші абзацында "өткізу жиілігі жылына бір реттен аспайтын мотокөліктер мен жеңіл автомобильдерден басқа" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшада:
бесінші абзацта "бір адамға 10 (он) килограмм" деген сөздерден кейін ", оның ішінде бекіре және албырт балықтардың уылдырығы - 250 (екі жүз елу) грамм" деген сөздермен толықтырылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының кеден аумағына оңайлатылған тәртіппен әкелетін тауарларға жиынтық кедендік төлем осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке тұлғалардың акциздер салынбайтын акцизделетін тауарларды Қазақстан Республикасының кеден аумағына импорттауының нормалары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 тамыздағы
N 750 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 9 наурыздағы
N 217 қаулысымен
бекітілген
Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының
кеден аумағына оңайлатылған тәртіппен әкелетін
тауарларға жиынтық кедендік төлем

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2005 года N 217
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2007 года N 750. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2010 года № 682.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.07.2010 № 682 (порядок введения в действие см. п.3).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2005 года N 217 "Некоторые вопросы перемещения товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 12, ст. 121) следующие изменения и дополнение:
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Соглашением об обеспечении свободного и равного права пересечения физическими лицами границ государств-участников Таможенного союза и беспрепятственного перемещения ими товаров и валюты, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 30 декабря 1999 года, а также со статьями  263 264 266 269 270 273 275 290 317 Таможенного кодекса Республики Казахстан и  статьей 278 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :";
2) подпункт 6) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"6) Нормы ввоза физическими лицами на таможенную территорию Республики Казахстан подакцизных товаров, не облагаемых таможенными платежами и налогами;";
3) в Критериях определения предназначения товаров, перемещаемых физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в абзаце втором подпункта 1) слова ", кроме мототранспорта и легковых автомобилей, частота перемещения которых не превышает одного раза в год" исключить;
в подпункте 2):
в абзаце пятом после слов "килограмм на человека" дополнить словами ", в том числе икры осетровых и лососевых рыб - 250 (двести пятьдесят) грамм";
4) Совокупный таможенный платеж на товары, ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан физическими лицами в упрощенном порядке, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
5) Нормы импорта физическими лицами на таможенную территорию Республики Казахстан подакцизных товаров, не облагаемые акцизами, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2007 года N 750
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 2005 года N 217
Совокупный таможенный платеж на товары, ввозимые
на таможенную территорию Республики Казахстан
физическими лицами в упрощенном порядке

Оларға қатысты жеңілдетілген тәртіп көзделмеген тауарларды жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы оңайлатылған тәртіппен өткізуі кезінде кедендік төлемдер мен салықтар кедендік құнының ЕуроАзЭҚ сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес жіктелетін 07, 08 тауарлық топтардың  тауарларын қоспағанда, 1 кг. үшін 0,6 евро мөлшерінде жиынтық кедендік төлем түрінде төленуі мүмкін, оларға қатысты жиынтық төлем кедендік құнның 17% құрайды.
ЕуроАзЭҚ сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес жіктелетін 22, 24, 26-31, 36, 38, 73, 84, 86-89, 93 тауарлық топтардың тауарларын декларациялау жалпы белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 тамыздағы
N 750 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 9 наурыздағы
N 217 қаулысымен
бекітілген
Жеке тұлғалардан кедендік төлемдер мен салықтар салынбайтын акцизделетін тауарларды Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелу нормалары
Р/с
N
ЕурАзЭҚ СЭҚ
ТН коды
Тауардың атауы Алып өту нормасы (бір адамға)
1
2203 00
Ашытылған сыра
5 литр*
2
2204 (2204 30-
дан басқа), 2205, 2206 00,
2207, 2208-ден
Шараптар, шарап
материалдары, коньяк,
бренди, спирттің барлық
түрлері, арақ, ликер-арақ
бұйымдары
2 литр*
3

При перемещении товаров физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан в упрощенном порядке, в отношении которых не предусмотрен льготный порядок, таможенные платежи и налоги могут уплачиваться в виде совокупного таможенного платежа в размере 0,6 евро за 1 кг, за исключением товаров товарных групп 07, 08, классифицируемых в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕвраАзЭС, в отношении которых совокупный платеж составляет 17 % от таможенной стоимости.
Деклалирование товаров товарных групп 22, 24, 26-31, 36, 38, 72, 73, 84, 86-89, 93, классифицируемых в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕвраАзЭС производится в общеустановленном порядке.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2007 года N 750
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 марта 2005 года N 217
Нормы
ввоза физическими лицами на таможенную территорию
Республики Казахстан подакцизных товаров, не облагаемых
таможенными платежами и налогами
N
п/п
Код ТН ВЭД
ЕврАзЭС
Наименование товара
Норма
провоза
(на одно
лицо)
1
2203 00
Пиво солодовое
5 литров*
2
Из 2204
(кроме 2204 30),
2205, 2206 00,
2207, 2208
Вина, виноматериалы,
коньяк, бренди, все виды
спирта, водка, ликеро-
водочные изделия
2 литра*
3

2710 19 450 0,
2710 19 490 0,
Дизель отыны
150 литр*
Ескертпе.
*Көрсетілген норма ЕурАзЭҚ Сыртқы экономикалық қызметі туралы номенклатурасының кодтары бойынша бөлінбестен, импортталатын тауарлардың жалпы көлеміне белгіленеді. Импорт нормасының көлеміндегі кедендік төлемдер мен салықтар салынуға жатпайтын импортталатын тауарлардың тізбесі жеке тұлғаның таңдауы бойынша белгіленеді.
**Тауар номенклатурасы ЕурАзЭҚ Сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының кодымен де, тауардың атауымен де айқындалады.

2710 19 450 0,
2710 19 490 0
Дизельное топливо
150 литров*
Примечание.
* Указанная норма устанавливается на общий объем импортируемых товаров, без подразделения по кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС. Перечень импортируемых товаров, не подлежащих обложению таможенными платежами и налогами в объеме нормы импорта, определяется по выбору физического лица.
** Номенклатура товара определяется как кодом Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС, так и наименованием товара.