Қарағанды облысында "Протон-М" ресейлік зымыран тасығышы құлауының салдарын зерделеу жөніндегі үкіметтік комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қыркүйекте N 777 Қаулысы
Қарағанды облысы Ұлытау ауданының аумағындағы "Протон-М" ресейлік зымыран тасығышының авариясы фактісін тергеу, ықтимал салдарды болдырмау, залалды және медициналық-санитарлық, экологиялық, техногендік салдарды айқындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мынадай құрамда үкіметтік комиссия құрылсын:
Божко                        - Қазақстан Республикасының Төтенше
Владимир Карпович              жағдайлар министрі, төраға
Петров                       - Қазақстан Республикасының Төтенше
Валерий Викторович             жағдайлар вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Мұсабаев                     - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
Талғат Амангелдіұлы            агенттігінің төрағасы
Қасымов                      - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы     вице-министрі
Айтжанов                     - Қазақстан Республикасының Ауыл
Дулат Нулиұлы                  шаруашылығы вице-министрі
Смирнов                      - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Анатолий Владимирович          министрінің орынбасары
Құсайынов                    - Қазақстан Республикасының Экономика
Марат Әпсеметұлы               және бюджеттік жоспарлау
вице-министрі
Бекетаев                     - Қазақстан Республикасының Әділет
Марат Бақытжанұлы              вице-министрі
Жампейісов                   - Қазақстан Республикасының Жер
Амангелді Сүйімбайұлы          ресурстарын басқару агенттігі
төрағасының орынбасары;
Камалиев                     - Қарағанды облысы әкімінің бірінші
Берік Сайлауұлы                орынбасары
Белоног                      - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Анатолий Александрович         сақтау министрлігі Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау комитетінің төрағасы, Бас
мемлекеттік санитарлық дәрігер
Сатылғанов                   - Қазақстан Республикасы Төтенше
Диханбек Жанқоразұлы           жағдайлар министрлігі Азаматтық
қорғаныс, әскери бөлімдер мен жедел
ден қою департаментінің директоры
Әділов                       - Қазақстан Республикасы Білім және
Төлебай Ақжігітұлы             ғылым министрлігі Ғылымның
экологиялық проблемалары мен
мониторинг департаментінің басқарма
бастығы
Баденов                      - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Фазылолла Жұмағазыұлы          министрлігі Жедел жоспарлау
департаментінің бөлім бастығы
Ескерту. Үкіметтік комиссияның құрамына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007.12.26.  N 1287 Қаулысымен.

О правительственной комиссии по изучению последствий падения российского ракетоносителя "Протон-М" в Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2007 года N 777
В целях расследования факта аварии российского ракетоносителя "Протон-М" над территорией Улытауского района Карагандинской области, предотвращения возможных последствий, определения ущерба и медико-санитарных, экологических, техногенных последствий Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать правительственную комиссию в следующем составе:
Божко                      - Министр по чрезвычайным ситуациям
Владимир Карпович            Республики Казахстан, председатель
Петров                     - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович           Республики Казахстан, заместитель
председателя
Мусабаев                   - Председатель Национального космического
Талгат Амангельдиевич        агентства Республики Казахстан
Касымов                    - вице-министр внутренних дел Республики
Калмуханбет                  Казахстан
Нурмуханбетович
Айтжанов                   - вице-министр сельского хозяйства Республики
Дулат Нулиевич               Казахстан
Смирнов                    - заместитель Министра иностранных дел
Анатолий Владимирович        Республики Казахстан
Кусаинов                   - вице-министр экономики и бюджетного
Марат Апсеметович            планирования Республики Казахстан
Бекетаев                   - вице-министр юстиции Республики Казахстан
Марат Бакытжанович
Жампеисов                  - заместитель Председателя Агентства
Амангельды Суимбаевич        Республики Казахстан
по управлению земельными ресурсами
Камалиев                   - первый заместитель акима Карагандинской
Берик Сайлауович             области
Белоног                    - председатель Комитета государственного
Анатолий Александрович       санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения Республики
Казахстан - Главный государственный
санитарный врач
Сатылганов                 - директор Департамента гражданской обороны,
Диханбек Джанкоразович       воинских частей и оперативного реагирования
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Адилов                     - начальник управления Департамента
Толебай Акжигитович          экологических проблем науки и мониторинга
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Баденов                    - начальник отдела Департамента оперативного
Фазылолла Жумагазиевич       планирования Министерства обороны
Республики Казахстан
Сноска. Cостав комиссии с изменением, внесенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2007 года  N 1287 .

2. Жүктелген міндеттерді орындау үшін үкіметтік комиссия белгіленген тәртіппен қызығушылық тудырған мәселелер бойынша орталық (оның ішінде олардың аумақтық бөлімшелерінен) және жергілікті атқарушы органдардан қажетті ақпарат, ұсыныстар мен қорытындылар алуға, сондай-ақ олардың мамандарын комиссия жұмысына тартуға құқылы.
3. Үкіметтік комиссия қысқа мерзімде:
аварияның медициналық-санитарлық, экологиялық және техногендік салдарын айқындасын;
аварияның әсерін шектеу бойынша бірінші кезектегі шаралар жөнінде ұсыныстар берсін;
талап қою үшін зиян сомасын белгілесін;
авария салдарын жою үшін қажетті іс-шараларды іске асыру мерзімін және олардың тізбесін айқындасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Для выполнения возложенных задач правительственная комиссия в установленном порядке имеет право получать от центральных (в том числе от их территориальных подразделений) и местных исполнительных органов необходимую информацию, предложения и заключения по интересующим вопросам, а также привлекать их специалистов к работе комиссии.
3. Правительственной комиссии в кратчайший срок:
определить медико-санитарные, экологические и техногенные последствия аварии;
представить предложения по первоочередным мерам по ограничению влияния аварии;
установить сумму ущерба для предъявления иска;
определить сроки реализации и перечень необходимых мероприятий для устранения последствий аварии.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан