Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағат мекемелері орындайтын микрофильмдерді және құжаттардың фотокөшірмелерін дайындауға, құжаттарды реставрациялауға, қатырма қағаз жұмыстарына арналған материалдардың заттай шығыс нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1388 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 809 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 15.12.2016 № 809 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексінің  71-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІK080000099 қараңыз
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағат мекемелері орындайтын микрофильмдерді және құжаттардың фотокөшірмелерін дайындауға арналған материалдардың заттай шығыс  нормалары;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағат мекемелері орындайтын құжаттарды реставрациялауға арналған материалдардың заттай шығыс  нормалары;
3) Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағат мекемелері орындайтын қатырма қағаз жұмыстарына арналған материалдардың заттай шығыс  нормалары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1388 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағат мекемелері орындайтын микрофильмдерді және құжаттардың фотокөшірмелерін дайындауға арналған материалдардың заттай шығыс нормалары
Р/с
N
Құжаттарды өңдеу түрі Реактивтер Нормалары
1 2 3 4
1. Негізгі материалдар
Негативтер мен позитивтердің 1000 қума метрін айқындауға
арналған материалдардың шығысы
1
Ені 35 мм микрофильмнің
негативі мен позитивін 40П-3
машинасында айқындау
Метол,
гидрохинон,
кристалды натрий
сульфиті, кальцилендіріл-
ген сода,
бромды калий
145 грамм
250 грамм
2500 грамм
1175 грамм
105 грамм
2
Ені 35 мм микрофильмнің
негативі мен позитивін 1,65
м пленка сиятын ыдыста
айқындау
Метол,
гидрохинон,
кристалды натрий
сульфиті, кальцилен-
дірілген сода,
бромды калий
40 грамм
200 грамм
3000 грамм
800 грамм
40 грамм
1 шаршы метрге арналған материалдардың шығысы
3
Құжаттардан форматты пленка-
ға және фотопластинкаға
түсірілген негативтерді
кюветтерде айқындау, сондай-
ақ қағаздағы фотоіздерді
және фотоүлкейткіштерді
кюветтерде айқындау
Метол,
гидрохинон,
кристалды натрий
сульфиті, кальциленген сода,
бромды калий
0,6 грамм
3 грамм
32 грамм
12 грамм
0,6 грамм
4
Кюветтерде негативтер мен
фотоіздерді тіркеу
Кристалды натрий
сульфиті,
кристалды натрий
тиосульфаты,
үлес салмағы
1,89 күкірт қышқылы
36 грамм
180 грамм
12 грамм
1000 қума метрді тіркеуге арналған материалдардың шығысы
(негативтер, позитивтер, микрофильмдер)
5
Ені 35 мм микрофилмьнің
негативі мен позитивін 40П-3
машинасына және 1,65 м
пленка сиятын ыдысқа тіркеу
Кристалды натрий
сульфиті,
кристалды натрий
тиосульфаты,
үлес салмағы
1,89 күкірт қышқылы
1250 грамм
11500 грамм
80 грамм
6
Киноқұжаттарды басып шығару-
ға және сулы ерітіндімен
реставрациялық-профилакти-
калық өңдеуге дайындау
Ректифицияланған
спирт
300 грамм
7
Фото-, микрофото-, және
киноқұжаттарды сулы ерітін-
дімен реставрациялық-
профилактикалық өңдеу
Кристалды натрий
тиосульфаты,
пергидроль 3 %,
аммиак 25 %,
сірке қышқылы,
натрий трихлор-
финоляты,
жуғыш заттар
2600 грамм
200 грамм
140 грамм
600 грамм
10 грамм
35 грамм
8
Киноқұжаттар мен микрофильм-
дерді майлы ластанудан
тазартып жуу
Бензин, ацетон
200 грамм
9
Тіркеу алдындағы анықтаудан
кейінгі аралық жуу
Кальцилендіріл-
ген сода
200 грамм
1 шаршы метрге арналған материалдардың шығысы
10
Фотоіздерді жалтырату алдын-
да әйнектерді сүрту
Ректифицияланған
спирт
5 грамм
11
Фотоіздерді жалтырату алдын-
да АПСО жалтырату барабанын
сүрту
Ректифицияланған
спирт
3 грамм
1000 қума метрге арналған материалдардың шығысы
12
Фильмдерді ацетонды негізде
желімдеу
Таза ацетон
20 грамм
13
Фильмдерді нитроцеллюлозды
негізде желімдеу
Таза ацетон
75 грамм

Об утверждении натуральных норм расходов материалов на изготовление микрофильмов и фотокопий документов, реставрацию документов, картонажные работы, выполняемые государственными архивными учреждениями Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1388. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2016 года № 809
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2016 года № 809 .
В целях реализации  статьи 71 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТСм.K080000099
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы расхода материалов на изготовление микрофильмов и фотокопий документов, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан;
2) натуральные нормы расхода материалов на реставрацию документов, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан;
3) натуральные нормы расхода материалов на картонажные работы, выполняемых государственными архивными учреждениями Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1388
Натуральные нормы расхода материалов
на изготовление микрофильмов и фотокопий документов,
выполняемых государственными архивными
учреждениями Республики Казахстан
N
пп
Вид обработки
документов
Реактивы Норма
1 2 3 4
1. Основные материалы
Расход материалов на проявление 1000 погонных
метров негативов и позитивов
1
Проявление негатива и
позитива микрофильма
шириной 35 мм в машине
40П - 3
Метол,
гидрохинон,
сульфит натрия
кристаллический,
сода
кальцинированная,
калий бромистый
145 грамм
250 грамм
2500 грамм
1175 грамм
105 грамм
2
Проявление негатива и
позитива микрофильма
шириной 35 мм в
бачках, вмещающих по
1,65 м пленки
Метол,
гидрохинон,
сульфит натрия
кристаллический,
сода
кальцинированная,
калий бромистый
40 грамм
200 грамм
3000 грамм
800 грамм
40 грамм
Расход материалов на 1 кв. метр
3
Проявление в кюветах
негативов, снятых с
документов на
форматную пленку и
фотопластинки, а
также проявление в
кюветах фотоотпечатков
и фотоувеличений на
бумаге
Метол,
гидрохинон,
сульфит натрия
кристаллический,
сода
кальцинированная,
калий бромистый
0,6 грамм
3 грамма
32 грамма
12 грамм
0,6 грамм
4
Фиксирование негативов
и фотоотпечатков в
кюветах
Сульфит натрия
кристаллический,
тиосульфат натрия
кристаллический,
кислота серная
удельный вес 1,89
36 грамм
180 грамм
12 грамм
Расход материалов на фиксирование 1000 погонных
метров (негативов, позитивов, микрофильмов)
5
Фиксирование негатива
и позитива микрофильма
шириной 35 мм в
проявочной машине
40П - 3 и в бачках,
вмещающих 1,65 м
пленки
Сульфит натрия
кристаллический,
тиосульфат натрия
кристаллический,
кислота серная
удельный вес 1,89
1250 грамм
1150 грамм
80 грамм
6
Подготовка
кинодокументов к
печати и
реставрационно-
профилактической
обработке водным
раствором
Спирт
ректифицированный
300 грамм
7
Реставрационно-
профилактическая
обработка фото,-
микрофото- и
кинодокументов водным
раствором
Тиосульфат натрия
кристаллический,
пергидроль 3%,
аммиак 25%,
уксусная кислота,
трихлорфинолят
натрия,
моющие средства
2600 грамм
200 грамм
140 грамм
600 грамм
10 грамм
35 грамм
8
Промывка
кинодокументов и
микрофильмов от
жировых загрязнений
Бензин, ацетон
200 грамм
9
Промежуточная промывка
после проявления перед
фиксированием
Сода
кальцинированная
200 грамм
Расход материалов на 1 кв. метр
10
Протирка стекол перед
глянцеванием
фотоотпечатка
Спирт
ректифицированный
5 грамм
11
Протирка
глянцевального
барабана АПСО перед
глянцеванием
фотоотпечатка
Спирт
ректифицированный
3 грамма
Расход материалов на 1000 погонных метров
12
Склейка фильмов на
ацетонной основе
Ацетон чистый
20 грамм
13
Склейка фильмов на
нитроцеллюлозной
основе
Амилацетат чистый
75 грамм