"Контрабанда үшін қылмыстық жауапкершілік жөніндегі заңдарды қолдану тәжірибесі туралы" Қазақcтан Республикасы Жоғарғы Соты Пленумының 1997 жылғы 18 шілдедегі N 10 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 7 Нормативтік қаулысы.
Қазақстан Республикасы заңнамасының өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы
қаулы етеді:
1. "Контрабанда үшін қылмыстық жауапкершілік жөніндегі заңдарды қолдану тәжірибесі туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Пленумының 1997 жылғы 18 шілдедегі N 10 қаулысына (1999 жылғы 30 сәуірдегі және 2004 жылғы 18 маусымдағы өзгерістері және толықтыруларымен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) тақырыбындағы "Жоғарғы Соты Пленумының" деген сөздер "Жоғарғы Сотының" деген сөздермен, "қаулысы" деген сөз "нормативтік қаулысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) кіріспедегі "Жоғарғы Сот Пленумы" деген сөздер "Жоғарғы Соттың жалпы отырысы" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 1-тармақта:
үшінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы туралы" Заңдарымен деген сөздер "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Заңымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "iрi" деген сөзден кейін ", аса ірі" деген сөздермен толықтырылсын.
4) 9-тармақта:
екінші абзацтағы:
"лауазымды" деген сөз алып тасталсын;
"лауазымдық қылмыс туралы" деген сөздер "мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы жемқорлық және өзге де қылмыстар туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "басқа лауазымды адамдарға" деген сөздер "мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті не соған теңестірілген басқа тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға бірдей міндетті болып табылады және ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы
Ж. Бәйішев

О внесении изменений и дополнения в постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан от 18 июля 1997 года № 10 "О практике применения законодательства об уголовной ответственности за контрабанду"
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 7.
В связи с изменением законодательства Республики Казахстан пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан
постановляет :
1. Внести в постановление Пленума Верховного Суда Республики Казахстан от 18 июля 1997 года № 10 "О практике применения законодательства об уголовной ответственности за контрабанду" (с изменениями и дополнениями от 30 апреля 1999 года и 18 июня 2004 года) следующие изменения и дополнение:
1) в заголовке слова "Постановление Пленума" заменить словами "Нормативное постановление";
2) в преамбуле слово "Пленум" заменить словами "пленарное заседание";
3) в пункте 1:
в абзаце третьем слова "Законом Республики Казахстан "О государственной границе Республики Казахстан" заменить словами "Законом Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан";
в абзаце пятом после слова "крупного" дополнить словами ", особо крупного";
4) в пункте 9:
в абзаце втором:
слово "должностными" исключить;
слова "о должностных преступлениях" заменить словами "о коррупционных и иных преступлениях против интересов государственной службы и государственного управления";
в абзаце третьем "должностные лица" заменить словами "лица, уполномоченные на выполнение государственных функций, либо приравненные к ним,".
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан
К. Мами
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания
Ж. Баишев