Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 ақпандағы N 205 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі - ұйымдар) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) ұйымдардың жарғыларына тиісті өзгерістер енгізуді және олардың әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 28 ақпандағы
N 205 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен мемлекеттік мекемелері болып қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындары мен мемлекеттік мекемелері
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Республикалық эпизоотияға қарсы күрес отряды" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық эпизоотияға қарсы күрес отряды" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Республикалық ветеринариялық зертхана" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық ветеринариялық зертхана" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып қайта ұйымдастырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Фитосанитария" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Фитосанитария" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны болып қайта ұйымдастырылсын.

Некоторые вопросы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2008 года № 205
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканские государственные предприятия и государственные учреждения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в республиканские государственные предприятия и государственные учреждения Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - организации) согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить внесение соответствующих изменений в уставы организаций и их государственную перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2008 года N 205
Перечень
реорганизуемых республиканских государственных предприятий
и государственных учреждений Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан в республиканские государственные
предприятия и государственные учреждения Комитета
государственной инспекции в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский противоэпизоотический отряд" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский противоэпизоотический отряд" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканская ветеринарная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканская ветеринарная лаборатория" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Фитосанитария" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Фитосанитария" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Республикалық карантиндік зертхана" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық карантиндік зертхана" мемлекеттік мекемесі болып қайта ұйымдастырылсын.
5. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Республикалық интродукциялық-карантиндік питомник" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық интродукциялық-карантиндік питомник" мемлекеттік мекемесі болып қайта ұйымдастырылсын.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Республикалық фитосанитарлық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық фитосанитарлық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі болып қайта ұйымдастырылсын.
7. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Республикалық дәнді дақылдардың интродукциялық-карантиндік питомник" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық дәнді дақылдардың интродукциялық-карантиндік питомник" мемлекеттік мекемесі болып қайта ұйымдастырылсын.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің»Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесі болып қайта ұйымдастырылсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы»28»ақпандағы
N 205 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі" деген бөлімде:

4. Государственное учреждение "Республиканская карантинная лаборатория" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в государственное учреждение "Республиканская карантинная лаборатория" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Государственное учреждение "Республиканский интродукционно-карантинный питомник" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в государственное учреждение "Республиканский интродукционно-карантинный питомник" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
6. Государственное учреждение "Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в государственное учреждение "Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
7. Государственное учреждение "Республиканский интродукционно-карантинный питомник зерновых культур" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в государственное учреждение "Республиканский интродукционно-карантинный питомник зерновых культур" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
8. Государственное учреждение "Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан реорганизовать в государственное учреждение "Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2008 года N 205
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан":

реттік нөмірлері 165, 205-1, 205-2, 205-6, 205-8, 205-9, 205-11-жолдар алынып тасталсын.
3. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілетін қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдардың және шаруашылық серіктестіктерінің тізбесінде:
"Ақмола облысы" деген бөлімінде:
реттік нөмірі 13-10-жол алынып тасталсын;
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 20, 21-3 "ҚазАгроҚаржы" АҚ, 21-33, 21-44, 21-46, 21-84-жолдар алынып тасталсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.05.2014 № 563 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.09 № 1177 Қаулысымен.
6. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 14, 168-құжат):
көрсетілетін қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген 1-бөлімде:
реттік нөмірлері 47, 48, 51-жолдар алынып тасталсын;
"Акционерлік қоғамдар" деген 2-бөлімде:
реттік нөмірлері 54, 55, 56, 57, 58, 60, 61-жолдар алынып тасталсын;
"Мемлекеттік мекемелер" деген 3-бөлімде:
реттік нөмірлері 83, 84, 85, 86, 88-жолдар алынып тасталсын.
7. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 наурыздағы N 164  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 7, 82-құжат):
4-тармақ 2) тармақшадағы "тізбесі" деген сөзден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі";
осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 28 ақпандағы
N 205 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 наурыздағы
N 164 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі

строки, порядковые номера 165, 205-1, 205-2, 205-6, 205-8, 205-9, 205-11, исключить.
3. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Акмолинская область":
строку, порядковый номер 13-10, исключить;
в разделе "г. Астана":
строки, порядковые номера 20, 21-3 АО "КазАгроФинанс", 21-33, 21-44, 21-46, 21-84, исключить.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.05.2014 № 563 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.11.2010 N 1177.
6. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года N 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 14, ст. 168):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1. "Республиканские государственные предприятия":
строки, порядковые номера 47, 48, 51, исключить;
в разделе 2. "Акционерные общества":
строки, порядковые номера 54, 55, 56, 57, 58, 60,61, исключить;
в разделе 3. "Государственные учреждения":
строки, порядковые номера 83, 84, 85, 86, 88, исключить.
7. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2007 года N 164 "Некоторые вопросы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 7, ст. 82):
пункт 4 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) перечень организаций, находящихся в ведении Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.";
дополнить приложением согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2008 года N 205
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2007 года N 164
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета
государственной инспекции в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.11.2015 № 911 қаулысымен.
1. Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
1.   Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық эпизоотияға қарсы отряд" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық ветеринариялық зертхана" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Фитосанитария" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. Мемлекеттік мекемелер
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің «Республикалық өсімдіктер карантині орталығы» мемлекеттік мекемесі.
5. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.11.2015 № 911 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Республикалық фитосанитарлық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі.
7. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.11.2015 № 911 қаулысымен.
8. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің "Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама ұлттық орталығы" мемлекеттік мекемесі.

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.11.2015 № 911.
1. Республиканские государственные предприятия
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский противоэпизоотический отряд" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканская ветеринарная лаборатория" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Фитосанитария" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Государственные учреждения
4. Государственное учреждение «Республиканский центр карантина растений» Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Исключен постановлением Правительства РК от 13.11.2015 № 911.
6. Государственное учреждение "Республиканский методический центр фитосанитарной диагностики и прогнозов" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
7. Исключен постановлением Правительства РК от 13.11.2015 № 911.
8. Государственное учреждение "Национальный центр мониторинга, референции, лабораторной диагностики и методологии в ветеринарии" Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.