Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің "Нұркен Әбдіров атындағы спорт комбинаты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалык мемлекеттік кәсіпорны мен "Спорт ғимараттарының құрылысын салу жөніндегі дирекция" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 наурыздағы N 235 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің "Нүркен Әбдіров атындағы спорт комбинаты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Нұркен Әбдіров атындағы спорт комбинаты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі - 1-серіктестік);
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.05.2018 № 273 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.05.2018 № 273 қаулысымен.
2. Қызметінің негізгі мәні:
1) 1-серіктестік спорт саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру;
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.05.2018 № 273 қаулысымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.05.2018 № 273 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 1 және 2-серіктестіктердің жарғысын бекітсін;
2) 1 және 2-серіктестіктердің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) 1 және 2 серіктестіктердің мемлекеттік қатысу үлесіне иелік ету және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне берсін;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 11 наурыздағы
N 235 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Спортивный комбинат имени Нуркена Абдирова" и Республиканского государственного казенного предприятия "Дирекция по строительству спортивных сооружений" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2008 года N 235.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Спортивный комбинат имени Нуркена Абдирова" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан в товарищество с ограниченной ответственностью "Спортивный комбинат имени Нуркена Абдирова" (далее - товарищество 1) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 17.05.2018 № 273.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.05.2018 № 273.
2. Определить основными предметами деятельности:
1) товарищества 1 осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области спорта;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 17.05.2018 № 273.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.05.2018 № 273.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы товариществ 1 и 2;
2) обеспечить государственную регистрацию товариществ 1 и 2 в органах юстиции;
3) передать права владения и пользования государственными долями участия товариществ 1 и 2 Министерству туризма и спорта Республики Казахстан;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2008 года N 235
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:

"Алматы қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-116-жолмен толықтырылсын:
"123-116. "Спорт және туризм объектілерінің құрылысын салу жөніндегі дирекция" ЖШС;
"Қарағанды облысы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 214-16-жолмен толықтырылсын:
"214-16. "Нұркен Әбдіров атындағы спорт комбинаты" ЖШС".
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 298-1 және 298-2-жолдармен толықтырылсын:
"298-1 "Нұркен Әбдіров атындағы спорт комбинаты" ЖШС
298-2 "Спорт және туризм объектілерінің құрылысын салу жөніндегі дирекция" ЖШС".
4. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 15, 145-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 3 және 4-жолдармен толықтырылсын:
"3. "Нұркен Әбдіров атындағы спорт комбинаты" ЖШС
4. "Спорт және туризм объектілерінің құрылысын салу жөніндегі дирекция" ЖШС";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Мемлекеттік кәсіпорындар" деген 2-бөлімдегі реттік нөмірлері 9 және 14-жолдар алып тасталсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-116, следующего содержания:
"123-116. ТОО "Дирекция по строительству объектов спорта и туризма";
раздел "Карагандинская область" дополнить строкой, порядковый номер 214-16, следующего содержания:
"214-16. ТОО "Спортивный комбинат имени Нуркена Абдирова".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству туризма и спорта Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 298-1 и 298-2, следующего содержания:
"298-1. ТОО "Спортивный комбинат имени Нуркена Абдирова"
298-2. ТОО "Дирекция по строительству объектов спорта и туризма".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 15, ст. 145):
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением дополнить строками, порядковые номера 3 и 4, следующего содержания:
"3. ТОО "Спортивный комбинат имени Нуркена Абдирова
4. ТОО "Дирекция по строительству объектов спорта и туризма";
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Государственные предприятия" строки, порядковые номера 9 и 14, исключить.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).