Орман қоры жерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 мамырдағы N 442 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің  130-бабына және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің  51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қызылорда облысының Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу департаменті Жаңақорған ормандар мен жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Жаңақорған орман мекемесі) орман қоры жерінен алаңы 8600 гектар жер учаскесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жер санатына ауыстырылсын.
2. Қызылорда облысының әкімі Қазақстан Республикасы Қызылорда облысының Харасан 2 учаскесінде және солтүстік Харасан кен орнының оңтүстік-шығыс қанатында уран барлау мен өндіруді жүргізуге жасалған 2006 жылғы 1 наурыздағы N 1964 келісім-шартқа сәйкес уран барлау және өндіру үшін осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерін заңнамада белгіленген тәртіппен "Байкен-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне (бұдан әрі - серіктестік) берілуін қамтамасыз етсін.
3. Серіктестік қолданыстағы заңнамаға сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін және алынған сүректі Жаңақорған орман мекемесінің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 12 мамырдағы
N 442 қаулысына
қосымша
Қызылорда облысы Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды
реттеу департаментінің Жаңақорған ормандар мен жануарлар
дүниесін қорғау мемлекеттік мекемесінің орман қоры
жерлерінің санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс
және өзге ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жерлер санатына
ауыстырылатын жерлерінің экспликациясы
Жер
пайдала-
нушылар-
дың
атауы
Жалпы
ала-
ңы,
гек-
тар
Соның ішінде
орман
өскен
егіс-
тік
жайы-
лым
ағаш
өспе-
ген
жерлер
кеніш басқа
ал-
қап-
тар
"Жаңақор-
ған ор-
мандар
мен жа-
нуарлар
дүниесін
қорғау"
мемлекет-
тік меке-
месі
8600
2906,4
1310,5
4286,6
96,5
Барлығы:
8600
2906,4
1310,5
4286,6
96,5

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2008 года N 442
В соответствии со  статьями 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и  51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки площадью 8600 гектаров из земель лесного фонда Жанакорганского государственного учреждения по охране лесов и животного мира Департамента природных ресурсов и регулирования природопользования Кызылординской области (далее - Жанакорганское лесное учреждение) в категорию земель промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Кызылординской области в установленном законодательством порядке обеспечить предоставление товариществу с ограниченной ответственностью "Байкен-U" (далее - товарищество) земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, под разведку и добычу урана в соответствии с контрактом от 1 марта 2006 года N 1964 на проведение разведки и добычи урана на участке Харасан 2 и юго-восточном фланге месторождения северный Харасан в Кызылординской области Республики Казахстан.
3. Товариществу в соответствии с действующим законодательством возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, несвязанных с ведением лесного хозяйства, и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс Жанакорганского лесного учреждения.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 мая 2008 года N 442
Экспликация
земель Жанакорганского государственного учреждения по охране
лесов и животного мира Департамента природных ресурсов и
регулирования природопользования Кызылординской области,
переводимых из категории земель лесного фонда в категорию
земель промышленности, транспорта, связи, обороны и иного
несельскохозяйственного назначения
Наименование
землепользо-
вателя
Общая
пло-
щадь,
гек-
таров
В том числе:
покрытая
лесом
пашни
паст-
бища
не
покры-
тая
лесом
карьер
прочие
земли
Государственное
учреждение
"Жанакорганское
государственное
учреждение" по
охране лесов и
животного мира
8600
2906,4
-
1310,5
4286,6
-
96,5
ВСЕГО:
8600
2906,4
-
1310,5
4286,6
-
96,5