Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Армения Республикасының Үкіметі арасындағы Мәдениет саласындағы ынтымақтастық туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 13 мамырдағы N 445 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2006 жылғы 6 қарашада Астана қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Армения Республикасының Үкіметі арасындағы Мәдениет саласындағы ынтымақтастық туралы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Армения Республикасының Үкіметі арасындағы Мәдениет саласындағы ынтымақтастық туралы
келісім
(2010 жылғы 12 қазанда күшіне енді -
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары Бюллетені,
2011 ж., N 1, 4-құжат)
Бұдан әрі "Тараптар" деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Армения Республикасының Үкіметі,
екі ел арасындағы қалыптасқан достық қатынастарды одан әрі дамытуға және нығайтуға ұмтыла отырып,
мәдениет саласындағы ынтымақтастықты дамытуға ниет білдіре отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар мәдениеттің өзара мүддені білдіретін салаларындағы ынтымақтастықты, атап айтқанда:
театр, музыка ұжымдарымен, жекелеген солистермен және орындаушылармен алмасуды;
кинематография саласындағы ынтымақтастықты: кино шығаратын, кино көрсететін ұйымдар және кәсіпорындар туралы ақпарат алмасуды, кинофильмдермен алмасуды, кинофестивальдар және кинофорумдарға қатысуды, кинематографиялық ұйымдардың, шығармашылық одақтардың және кино өнері қайраткерлерінің тікелей байланыстарына жәрдемдесуді;
Тараптардың бірі ұйымдастыратын халықаралық фестивальдерге қатысуды, көркемөнер көрмелерімен және халық шығармашылығы көрмелерімен алмасуды көтермелей отырып дамытады.
2-бап
Тараптар мемлекеттерінің ұлттық заңнамаларына сәйкес Тараптар екі елдің мұражайлары, кітапханалары және мұрағаттары арасындағы ынтымақтастықты және ақпаратпен алмасуды көтермелейді.
3-бап
Тараптар тиісті мемлекеттік және қоғамдық ұйымдардың жекелеген мамандарының қатысуымен мәдени мұраны сақтау мәселелері бойынша екі жақты семинарлар мен симпозиумдар ұйымдастырады.
4-бап
Тараптар өз өкілдерінің Тараптар мемлекеттерінде ұйымдастырылатын мәдениет мәселелері жөніндегі халықаралық конференцияларға, кездесулерге және конкурстарға қатысуына жәрдем көрсетеді.
5-бап
Тараптар мәдениет қайраткерлерінің кездесулерін өткізуді, көркемдік білім беру саласында тәжірибемен және мамандармен алмасуды, сондай-ақ бірлескен мәдени бағдарламаларды көтермелейді.

Об утверждении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Армения о сотрудничестве в области культуры
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2008 года N 445
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Армения о сотрудничестве в области культуры, подписанное 6 ноября 2006 года в городе Астане.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Республики Армения
о сотрудничестве в области культуры
(Вступило в силу 12 октября 2010 года -
Бюллетень международных договоров РК, 2011 г., № 1, ст. 4)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Армения, именуемые в дальнейшем "Сторонами",
стремясь к дальнейшему развитию и укреплению существующих между двумя странами дружественных отношений,
желая развивать сотрудничество в области культуры,
согласились о нижеследующем.
Статья 1
Стороны развивают сотрудничество в представляющих взаимный интеpec сферах культуры, поощряя, в частности:
обмен театральными, музыкальными коллективами, отдельными солистами и исполнителями;
сотрудничество в области кинематографии: обмен информацией о кинопроизводящих, кинодемонстрационных организациях и предприятиях, обмен кинофильмами, участие в кинофестивалях и кинофорумах, содействие прямым контактам кинематографических организаций, творческих союзов и деятелей киноискусства;
участие в международных фестивалях, организуемых одной из Сторон, обмен художественными выставками и выставками народного творчества.
Статья 2
Стороны поощряют сотрудничество и обмен информацией между музеями, библиотеками и архивами обеих стран, в соответствии с национальными законодательствами государств Сторон.
Статья 3
Стороны организуют двусторонние семинары и симпозиумы по вопросам сохранения культурного наследия с участием отдельных специалистов соответствующих государственных и общественных организаций.
Статья 4
Стороны оказывают содействие участию их представителей в международных конференциях, встречах и конкурсах по вопросам культуры, организуемых в государствах Сторон.
Статья 5
Стороны поощряют проведение встреч деятелей культуры, обмен опытом и специалистами в области художественного образования, а также совместные культурные программы.

6-бап
Осы Келісімде көзделген қызметтің барлық турлері Тараптар мемлекеттерінің ұлттық заңнамаларына сәйкес жүзеге асырылуға және қаржыландырылуға тиіс. Бұл ретте, егер әрбір жекелеген жағдайда шығындарды қаржыландырудың өзге тәртібі келісілмесе, әрбір Тарап осы Келісімді іске асыруға байланысты барлық шығыстарды дербес көтереді.
7-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісімі бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, олар оның ажырамас бөліктері болып табылатын жеке Хаттамалармен ресімделеді және осы Келісімнің 8-бабында белгіленген тәртіппен күшіне енеді.
8-бап
Осы Келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы Келісім бес жыл бойы қолданыста болады және егер Тараптардың бірде-біреуі кезекті бес жылдық кезең аяқталардан алты ай бұрын өзінің осы Келісімнің қолданылуын тоқтату ниеті туралы екінші Тарапқа хабарламаса, келесі бес жылдық кезеңге ұзартылады.
2006 жылғы 6 қарашада Астана қаласында әрқайсысы қазақ, армян және орыс тілдерінде екі түпнұсқа данада жасалды, әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіру бойынша даулар туындаған жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінетін болады.
Қазақстан Республикасының       Армения Республикасының
Үкіметі үшін                    Үкіметі үшін

Статья 6
Все виды деятельности, предусмотренные настоящим Соглашением, должны осуществляться и финансироваться согласно национальным законодательствам государств Сторон. При этом, каждая Сторона самостоятельно несет все расходы, связанные с реализацией настоящего Соглашения, если в каждом отдельном случае не будет оговорен иной порядок финансирования затрат.
Статья 7
В настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, по взаимному согласию Сторон, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися его неотъемлемыми частями, и вступают в силу в порядке, установленном статьей 8 настоящего Соглашения.
Статья 8
Настоящее Соглашение вступает в силу со дня получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение действует в течение пяти лет и продлевается на следующие пятилетние периоды, если ни одна из Сторон за шесть месяцев до истечения очередного пятилетнего периода не уведомит другую Сторону о своем намерении прекратить действие настоящего Соглашения.
Совершено в городе Астана 6 ноября 2006 года, в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, армянском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения споров по толкованию положений настоящего Соглашения, Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство                             За Правительство
Республики Казахстан                          Республики Армения