"Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 мамырдағы N 528 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы
11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 39, 516-құжат; 2006 ж., N 18, 168-құжат; 2007 ж., N 43, 496-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасында:
"Бағдарламаны іске асырудың негізгі бағыттары мен тетігі" деген 5-бөлімде:
"Орта білім беру" деген кіші бөлімде:
бесінші абзацтағы "2008 - 2009 оқу жылы" деген сөздер "2010 - 2011 оқу жылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Техникалық және кәсіптік білім беру" деген кіші бөлімде:
екінші абзацтағы "түрлері" деген сөз "бағыттары" деген сөзбен ауыстырылсын;
жетінші абзац "деңгейіне байланысты" деген сөздерден кейін "және тиісті мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандартымен  айқындалады" деген сөздермен толықтырылсын;
"Орта білімнен кейінгі білім беру" деген кіші бөлімде:
екінші абзацта:
"жоғары оқу орындары бакалавриатының" деген сөздер "жоғары білім берудің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"үйлестіруді" деген сөз "интеграциялауды" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Білім беру сапасын бағалаудың ұлттық жүйесі" деген кіші бөлімде:
он бесінші абзацтағы "жоғары оқу орындарын институционалдық аккредиттеуді және кәсіптік білім беретін оқу бағдарламаларын" деген сөздер "институционалдық және мамандандырылған" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтижелер және оның индикаторлары" деген 7-бөлімде:
"Екінші кезең (2008 - 2010 жылдар)" деген кіші бөлімде:
он үшінші абзацтағы "институционалдық бағаны және шетелдік жетекші аккредиттеу агенттіктерінің талаптары деңгейінде кәсіптік білім беретін оқу бағдарламаларын" деген сөздер "шетелдік жетекші аккредиттеу агенттіктерінің талаптары деңгейінде институционалдық және мамандандырылған" деген сөздермен ауыстырылсын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2008 года N 528
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента
Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 39, ст. 516; 2006 г., N 18, ст. 168; 2007 г., N 43, ст. 496) следующие изменения и дополнение:
в Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе 5. "Основные направления и механизм реализации Программы":
в подразделе "Среднее образование":
в абзаце пятом слова "В 2008-2009 учебном году" заменить словами "В 2010-2011 учебном году";
в подразделе "Техническое и профессиональное образование":
в абзаце втором слово "видам" заменить словом "направлениям";
абзац седьмой после слова "присваиваемой квалификации" дополнить словами "и определяется соответствующим государственным общеобязательным стандартом образования";
в подразделе "Послесреднее образование":
в абзаце втором:
слово "ассоциированных" заменить словом "интегрированных";
слова "бакалавриата высших учебных заведений" заменить словами "высшего образования";
в подразделе "Национальная система оценки качества образования":
в абзаце пятнадцатом слова "аккредитацию вузов и аккредитацию профессиональных образовательных программ" заменить словами "и специализированную аккредитацию";
в разделе 7. "Ожидаемые результаты от реализации и индикаторы Программы":
в подразделе "Второй этап (2008-2010 годы)":
в абзаце тринадцатом слова "оценки и аккредитации профессиональных образовательных программ" заменить словами "и специализированной аккредитации".

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                    Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев