Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын өтеуден босату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 маусымдағы N 636 Қаулысы.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 105-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар инвестициялық жобаларды іске асыру үшін оларға жер учаскелерін беру кезінде оларды ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарға пайдаланғаны үшін ауыл шаруашылығы жерлерін алып қоюдан болған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын бюджетке өтеуден босатылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 12.09.2013 № 949 қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 28 маусымдағы
№ 636 қаулысына
қосымша
Инвестициялық жобаларды іске асыру үшін оларға жер учаскелерін беру кезінде ауыл шаруашылығы жерлерін ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшін алып қоюдан болған ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын бюджетке өтеуден босатылған әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың тізбесі
Ескерту. Қаулы қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 12.09.2013 № 949; жаңа редакцияда – 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
2. "Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
3. "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
4. "Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
5. "Байқоныр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
6. "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
7. "Есіл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
8. "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
9. "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.

Об освобождении социально-предпринимательских корпораций от возмещения потерь сельскохозяйственного производства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2008 года N 636.
Сноска. Заголовок в редакции на казахском языке, текст на русском языке не изменяется постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 105 Земельного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Освободить социально-предпринимательские корпорации от возмещения в бюджет потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельскохозяйственного производства, при предоставлении им земельных участков для реализации инвестиционных проектов, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 12.09.2013 № 949.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2008 года № 636
Перечень социально-предпринимательских корпораций, освобожденных от возмещения в бюджет потерь сельскохозяйственного производства, вызванных изъятием сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельскохозяйственного производства, при предоставлении им земельных участков для реализации инвестиционных проектов
Сноска. Постановление дополнено приложением в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 12.09.2013 № 949; в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе".
2. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы".
3. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana".
4. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау".
5. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Байконыр (Байконур)".
6. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс".
7. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Есиль".
8. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу".
9. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий".

10. "Орал" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
11 "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
12. "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
13. "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
14. "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
15. "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.
16. "Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.

10. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Орал".
11. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар".
12. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка".
13. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік".
14. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз".
15. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол".
16. Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан".