"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 маусымдағы N 652 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап . Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер  кодексіне  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 13, 99-құжат; 2005 ж., N 9, 26-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат, N 11, 55-құжат, N 12, 79, 83-құжаттар; N 16, 129-құжат, N 17, 139-құжат; N 18, 143-құжат; N 20, 152-құжат; N 24, 180-құжат; 2008 жылғы 4 маусымда "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 3 маусымда "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 26 мамырдағы  Заңы ):
1) 13-бап мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Осы Кодекстің 122-бабының 2-тармағына сәйкес ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін басқа санаттар жеріне ауыстыру;";
2) 122-баптың 2-тармағының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін басқа санаттар жеріне ауыстыруға ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде көзделген жағдайларда ғана жол беріледі.".
2. "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., N 16, 96-құжат; 2007 ж., N 1,4-құжат):
1) 7-бап мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) осы Заңның 23-бабының 2-тармағына сәйкес уәкілетті органның ұсынысы бойынша ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін басқа санаттар жеріне ауыстыру;";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам особо охраняемых природных территорий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2008 года N 652
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам особо охраняемых природных территорий".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам особо охраняемых природных территорий
Статья 1 . Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Земельный кодекс  Республики Казахстан от 20 июня 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 13, ст. 99; 2005 г., N 9, ст. 26; 2006 г., N 1, ст. 5; N 3, ст. 22; N 11, ст. 55; N 12, ст. 79, 83; N 16, ст. 97; 2007 г., N 1, ст. 4, N 2, ст. 18; N 14, ст. 105; N 15, ст. 106, 109; N 16, ст. 129; N 17, ст. 139; N 18, ст. 143; N 20, ст. 152; N 24, ст. 180; Закон Республики Казахстан от 26 мая 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 4 июня 2008 года и "Казахстанская правда" 3 июня 2008 года):
1) статью 13 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) перевод земель особо охраняемых природных территорий в земли других категорий в соответствии с пунктом 2 статьи 122 настоящего Кодекса;";
2) часть вторую пункта 2 статьи 122 изложить в следующей редакции:
"Перевод земель особо охраняемых природных территорий в земли других категорий допускается в исключительных случаях, предусмотренных законодательным актом Республики Казахстан об особо охраняемых природных территориях.".
2. В Закон Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 16, ст. 96; 2007 г., N 1, ст. 4):
1) статью 7 дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) перевод земель особо охраняемых природных территорий в земли других категорий по предложению уполномоченного органа в соответствии с пунктом 2 статьи 23 настоящего Закона;";

2) 8-бап мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін басқа санаттар жеріне ауыстыру жөнінде ұсыныстар енгізу;";
3) 23-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлерін басқа санаттардағы жерлерге ауыстыру заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған кезде, шаруашылық қызметтің шектеулі режимі белгіленген учаскелерде ғана және оларды ықтимал орналастырудың басқа жолдары болмаған кезде айрықша мемлекеттік стратегиялық маңызы бар мемлекеттік бағдарламаларда көзделген туризм объектілерінің құрылысын салуға арналған жағдайларда ғана жол беріледі.".
2-бап . Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

2) статью 8 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) внесение предложений по переводу земель особо охраняемых природных территорий в земли других категорий;";
3) пункт 2 статьи 23 изложить в следующей редакции:
"2. Перевод земель особо охраняемых природных территорий в земли других категорий допускается, в исключительных случаях для строительства объектов туризма, предусмотренных государственными программами, имеющими важное государственное стратегическое значение, при отсутствии других вариантов возможного их размещения и только тех участков, на которых установлен режим ограниченной хозяйственной деятельности при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы, в порядке установленном законодательством.".
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан