Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 тамыздағы N 781 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 31.12.2015 № 1185 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау, жаңарту, орнын ауыстыру және пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 12, 129-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау, жаңарту, орнын ауыстыру және пайдалану ережесінде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік астық ресурстарына астықты мемлекеттік сатып алу, сондай-ақ мемлекеттік астық ресурстарын сақтау және орнын ауыстыру жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуды агент Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына, "Астық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 19 қаңтардағы Заңына, осы Ережеге, уәкілетті органмен жасалған шартқа сәйкес жүзеге асырады.
Агент ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге ақша қаражатын астықты жеткізгеннен кейін немесе олар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді бергеннен кейін аударады.";
10-тармақта:
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік жемдік астық ресурстарын сатудан түскен, берілген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі талап ету құқықтарын іске асырудан, сондай-ақ мемлекеттік жемдік астық ресурстарын пайдаланудан түскен уақытша бос ақшаны депозиттерге және мемлекеттік бағалы қағаздарға орналастырудан алынған қаражатқа астық сатып алу.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік жемдік астық ресурстары техникалық регламенттер мен стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттардың талаптарына жауап беретін жемдік астықтан құралуы тиіс.";
12-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жемдік несие Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуі тапсырылған кезде беріледі.";
13-тармақта:
бірінші абзацтағы "комиссияға" деген сөз "агентке" деген сөзбен ауыстырылсын;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін беру дайындығын растайтын құжат";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2008 года N 781. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1185
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1185 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394 "Об утверждении Правил формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 12, ст. 129) следующие изменения и дополнения:
в Правилах формирования, хранения, освежения, перемещения и использования государственных ресурсов зерна, утвержденных указанным постановлением:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Государственные закупки зерна в государственные ресурсы зерна, а также государственные закупки услуг по хранению и перемещению государственных ресурсов зерна осуществляются агентом в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне", настоящими Правилами, договором с уполномоченным органом.
Агент перечисляет денежные средства сельскохозяйственным товаропроизводителям после поставки зерна либо после предоставления ими обеспечения исполнения обязательств, оформленного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 10:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"закупа зерна на средства, вырученные от продажи государственных ресурсов фуражного зерна, реализации права требования по предоставленному обеспечению исполнения обязательств, а также полученные от размещения на депозитах и в государственные ценные бумаги временно свободных денег, поступивших от использования государственных ресурсов фуражного зерна.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Государственные ресурсы фуражного зерна должны состоять из фуражного зерна, отвечающего требованиям технических регламентов и нормативных документов по стандартизации.";
абзац второй пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Фуражная ссуда выдается при предоставлении оформленного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан обеспечения исполнения обязательств.";
в пункте 13:
в абзаце первом слова "в комиссию" заменить словом "агенту";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"документ, подтверждающий готовность предоставления обеспечения исполнения обязательств.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Мемлекеттік жемдік астық ресурстарын сату уәкілетті органмен келісім бойынша алдын ала төлеу шартымен не Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуі тапсырылған кезде жүзеге асырылады.";
17-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік тұқым ресурстарын сатудан түскен және мемлекеттік тұқым ресурстарын пайдаланудан түскен уақытша бос ақшаны депозиттерге және мемлекеттік бағалы қағаздарға орналастырудан алынған қаражатқа аттестаттаудан өткен өндірушілерден тұқым сатып алу;";
20-тармақта:
бірінші абзацтағы "агентпен келісілген нысан бойынша Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рәсімделген кепілдігі" деген сөздер "Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуі" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы:
"комиссияға" деген сөз "агентке" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінің кепілдік беруге дайындығы туралы ниет-хатын" деген сөздер "міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді беру дайындығын растайтын құжатты" деген сөздермен ауыстырылсын;
22-тармақтағы "агентпен келісілген нысан бойынша Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкінің кепілдігі болған кезде" деген сөздер "Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуін беру кезінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік сатылатын астық ресурстарын қалыптастыруды және жаңартуды уәкілетті орган агент арқылы мемлекеттік астық ресурстарының басқа түрлерінен астық ауыстыру не республикалық бюджет қаражаты есебінен астық сатып алу жолымен жүзеге асырады. Бұл ретте көрсетілген қаражат мемлекеттік сатылатын астық ресурстарын пайдаланудан түскен ақша есебінен республикалық бюджетке қайтарылуы тиіс.
Мемлекеттік сатылатын астық ресурстары техникалық регламенттер мен стандарттау жөніндегі нормативтік құжаттардың талаптарына жауап беретін азық-түліктік астықтан құралады";
35-тармақтың екінші, үшінші және төртінші абзацтары алынып тасталсын.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 28 тамыздағы
N 781 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі

"15. Продажа государственных ресурсов фуражного зерна осуществляется по согласованию с уполномоченным органом на условиях предварительной оплаты либо при предоставлении оформленного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан обеспечения исполнения обязательств.";
абзац пятый пункта 17 дополнить словами "и полученные от размещения на депозитах и в государственные ценные бумаги временно свободных денег, поступивших от использования государственных ресурсов семян.";
в пункте 20:
в абзаце первом слова "оформленной в соответствии с законодательством Республики Казахстан гарантии банка второго уровня Республики Казахстан по согласованной с агентом форме" заменить словами "оформленного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан обеспечения исполнения обязательств.";
в абзаце втором:
слова "в комиссию" заменить словом "агенту";
слова "письмо-намерение банка второго уровня Республики Казахстан о готовности предоставления гарантии" заменить словами "документ, подтверждающий готовность предоставления обеспечения исполнения обязательств";
в пункте 22 слова "гарантии банка второго уровня Республики Казахстан по согласованной с агентом форме." заменить словами "при предоставлении оформленного в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан обеспечения исполнения обязательств.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Формирование и освежение государственных реализационных ресурсов зерна осуществляются уполномоченным органом через агента путем перевода из других видов государственных ресурсов зерна либо закупа зерна за счет средств республиканского бюджета. При этом указанные средства подлежат возврату в республиканский бюджет за счет денег, поступающих от использования государственных реализационных ресурсов зерна.
Государственные реализационные ресурсы зерна состоят из продовольственного зерна, отвечающего требованиям технических регламентов и нормативных документов по стандартизации.";
абзацы второй, третий и четвертый пункта 35 исключить.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2008 года N 781
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. "Ауыл шаруашылығы өнімінің жекелеген түрлерін мемлекеттік сатып алудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 наурыздағы N 371 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 15, 195-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 25 шілдедегі N 832 және 2004 жылғы 27 наурыздағы N 371 қаулыларына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 12 мамырдағы N 522 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 21, 271-құжат).
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қыркүйектегі N 989 қпү қаулысының 1-тармағының 2)-тармақшасы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 наурыздағы N 371 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 наурыздағы N 261 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 13, 143-құжат).

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2004 года N 371 "О некоторых вопросах государственных закупок отдельных видов сельскохозяйственной продукции" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 15, ст. 195).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2004 года N 522 "О внесении дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2002 года N 832 и от 27 марта 2004 года N 371" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 21, ст. 271).
3. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2004 года N 989 дсп.
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 2005 года N 261 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2004 года N 371" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 13, ст. 143).