Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақтан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қыркүйектегі N 879 Қаулысы
Қолданушылар назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2) "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің
мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 15, 145-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі туралы ережеде:
14-тармақта:
үшінші, төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"туристік қызмет саласындағы өңіраралық және салааралық үйлестіруді, оның ішінде облыстар (республикалық маңызы бар қала,  астана) әкімдіктерінің туризмді дамыту бағдарламалары мен жоспарларын үйлестіру, туристік қызмет саласындағы меншік нысанына қарамастан отандық, шетелдік және халықаралық туристік, қоғамдық және басқа да ұйымдар мен туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалармен өзара іс-қимыл жасасу;
туристік қызмет саласындағы халықаралық шарттарды әзірлейді, жасасады және орындайды, сондай-ақ халықаралық ұйымдарда және халықаралық іс-шараларда мемлекеттің туризм саласындағы мүдделерін білдіреді және олардың жұмысына қатысады;";
жетінші абзац "қорытады" деген сөзден кейін ", оны жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді" деген сөздермен толықтырылсын;
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"туристік салаға инвестициялар тарту жөніндегі бірыңғай саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысады;";
жиырма үшінші абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші және жиырма тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"туристерді орналастыру орындарын сыныптау ережесін бекітеді;
туристік қызмет саласындағы мамандарды қайта даярлау және біліктілігін арттыру ережелерін бекітеді;
туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімін және туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін қалыптастыру ережелерін бекітеді;
техникалық реттеу және метрология жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, туристік қызмет саласындағы стандарттау аясындағы қызметті реттейді;
туризмді және туристік индустрияны дамытудың стратегиялық бағыттарын кешенді талдауды, болжамдауды жүзеге асырады және туристік саланы дамытудың жай-күйіне мониторинг жүргізеді;
туристік саланы дамытуға үлес қосқан тұлғаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен марапаттауға және құрметті атақтарын беруге ұсынады;
дербес құрамды және туризм жөніндегі кеңес туралы ережені әзірлейді және бекіту үшін ұсынады;";
отызыншы абзац алып тасталсын;
15-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"туризмді және туристік индустрияны дамытудың стратегиясын, мемлекеттік, салалық (секторалдық) бағдарламаларын іске асыру;";
бесінші абзац алып тасталсын;
тоғызыншы абзац "пен мемлекет ішінде" деген сөздерден кейін ", оның ішінде туристік қызмет саласындағы республикалық және халықаралық көрмелерді және жәрмеңкелерді өткізу жолымен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы оныншы, он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші және он бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"заңнамаға сәйкес сотқа талап-арыздар беру;
туристік қызмет саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жазаны қолдану;
туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімін және туристік маршруттар мен соқпақтардың мемлекеттік тізілімін жүргізу;
туризм нұсқаушысы көрсететін қызметтерді лицензиялау бөлігінде туристік қызметті лицензиялау ережелерін облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімдіктерінің орындауын бақылауды жүзеге асыру;
туристік қызмет саласындағы халықаралық шарттарды орындау, сондай-ақ халықаралық ұйымдарда және халықаралық іс-шараларда мемлекеттің туризм саласындағы мүддесін білдіру және олардың жұмысына қатысу;
туристік нарықты зерттеуге, туристік қызмет саласындағы баспалық, жарнамалық және картографиялық өнімге мемлекеттік тапсырысты орналастыру.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2008 года № 879
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года № 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 15, ст. 145):
в Положении о Министерстве туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 14 :
абзац третий, четвертый изложить в следующей редакции:
"межрегиональную и межотраслевую координацию в области туристской деятельности, в том числе координацию программ и планов развития туризма акиматов областей (города республиканского значения, столицы), взаимодействие с отечественными, зарубежными и международными туристскими, общественными и другими организациями и лицами, осуществляющими туристскую деятельность, независимо от форм собственности в области туристской деятельности;
разрабатывает, заключает и исполняет международные договоры в области туристской деятельности, а также представляет интересы государства в области туризма в международных организациях и на международных мероприятиях и участие в их работе;";
абзац седьмой после слова "законодательства" дополнить словами ", вносит предложения по его совершенствованию;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"участвует в формировании и реализации единой политики по привлечению инвестиций в туристскую отрасль;";
абзац двадцать третий исключить;
дополнить абзацами двадцать третьим, двадцать четвертым, двадцать пятым, двадцать шестым, двадцать седьмым, двадцать восьмым и двадцать девятым следующего содержания:
"утверждает правила классификации мест размещения туристов;
утверждает правила переподготовки и повышения квалификации специалистов в области туристской деятельности;
утверждает правила формирования государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп;
совместно с уполномоченным органом по техническому регулированию и метрологии регулирует деятельность в сфере стандартизации в области туристской деятельности;
осуществляет комплексный анализ, прогнозирование стратегических направлений развития туризма и туристской индустрии, и проводит мониторинг состояния развития туристской отрасли;
представляет к награждению государственными наградами и присвоению почетных званий Республики Казахстан лиц, внесших вклад в развитие туристской отрасли;
разрабатывает и представляет для утверждения персональный состав и положение о совете по туризму;";
абзац тридцатый исключить;
в пункте 15 :
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"реализацию стратегии, государственных, отраслевых (секторальных) программ развития туризма и туристской индустрии;";
абзац пятый исключить;
абзац девятый после слов "и внутри государства" дополнить словами ", в том числе путем проведения республиканских и международных выставок и ярмарок в области туристской деятельности;";
дополнить абзацами десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым и пятнадцатым следующего содержания:
"предъявление в суды исков в соответствии с законодательством;
рассмотрение дел об административных правонарушениях в области туристской деятельности и наложение административного взыскания;
ведение государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп;
осуществление контроля за соблюдением акиматом области (города республиканского значения, столицы) правил лицензирования туристкой деятельности в части лицензирования услуг инструктора туризма;
исполнение международных договоров в области туристской деятельности, а также представление интересов государства в области туризма в международных организациях и на международных мероприятиях и участие в их работе;
размещение государственного заказа на исследование туристского рынка, издательскую, рекламную и картографическую продукцию в области туристской деятельности.";

3) Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.12.25 № 1670 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. 2009 жылғы 4 ақпаннан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 1) және 3) тармақшаларын қоспағанда, осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 23 қыркүйектегі
N 879 қаулысына
қосымша
Қызметкерлердің саны және болуы туралы құжат
_______________________________
(өтініш берушінің атауы)
Р/с
N
Тегі, аты, әкесінің аты, жеке куәлігініңнөмірі және берілген күні
Лауазымы
Жұмыс өтілі, оның ішінде туризм саласында
Нотариалды куәландырылған құжатты растайтын көшірменің қосымшасы бар білімі туралы дипломы, куәлігі және басқа да құжаттары бойынша білігі (мамандығы)
Мамандығы бойынша  санаты, разряды, сыныбы
1 2 3 4 5 6
М.О.                           Басшының қолы

3) утратил силу постановлением Правительства РК от 25.12.2012  № 1670(вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования, за исключением подпунктов 1) и 3) пункта 1, которые вводятся в действие с 4 февраля 2009 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2008 года № 879
Документ о наличии и количестве работников
____________________________________________________
(наименование заявителя)
п/п
Фамилия, имя,
отчество,
номер и
дата выдачи
удостоверения
личности
Должность
Стаж
работы,
в том
числе
в сфере
туризма
Квалификация
(специальность)
по диплому,
свидетельству и
другим документам
об образовании с
приложением
нотариально
заверенной копии
подтверждающего
документа
Категория,
разряд,
класс по
специальности
1
2
3
4
5
6
М.П.                        Подпись руководителя