"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 29 қыркүйектегі N 896 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж.,  N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20, 23-құжаттар; N 4, 28, 33-құжаттар; N 5-6, 40-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 12, 88-құжат; N 13, 99-құжат; N 15, 106-құжат; N 16, 131-құжат; N 17, 136, 139, 140-құжаттар; N 18, 143, 144-құжаттар; N 19, 146, 147-құжаттар; N 20, 152-құжат; N 24, 180-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат; 2008 жылғы 7 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының Қылмыстық, Қылмыстық іс жүргізу кодекстеріне және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне есірткінің заңсыз айналымы саласындағы жауапкершілікті күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 27 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 12 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жеке және заңды тұлғалардың нысанды және арнаулы киімді киіп жүруі (пайдалануы) мәселесі бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 22 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 23 шілдеде "Егемен Қазақстан" және 2008 жылғы 24 шілдеде "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 26 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне банкроттық мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ; 2008 жылғы 15 шілдеде "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2008 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы ):

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного дела"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2008 года № 896
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного дела".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам таможенного дела
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст. 24; № 17-18, ст. 241; № 21-22, ст. 281; 2002 г., № 4, ст. 33; № 17, ст. 155; 2003 г., № 1-2, ст. 3; № 4, ст. 25; № 5, ст. 30; № 11, ст. 56, 64, 68; № 14, ст. 109; № 15, ст. 122, 139; № 18, ст. 142; № 21-22, ст. 160; № 23, ст. 171; 2004 г., № 6, ст. 42; № 10, ст. 55; № 15, ст. 86; № 17, ст. 97; № 23, ст. 139, 140; № 24, ст. 153; 2005 г., № 5, ст. 5; № 7-8, ст. 19; № 9, ст. 26; № 13, ст. 53; № 14, ст. 58; № 17-18, ст. 72; № 21-22, ст. 86, 87; № 23, ст. 104; 2006 г., № 1, ст. 5; № 2, ст. 19, 20; № 3, ст. 22; № 5-6, ст. 31; № 8, ст. 45; № 10, ст. 52; № 11, ст. 55; № 12, ст. 72, 77; № 13, ст. 85, 86; № 15, ст. 92, 95; № 16, ст. 98, 102; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, ст. 4; № 2, ст. 16, 18; № 3, ст. 20, 23; № 4, ст. 28, 33; № 5-6, ст. 40; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 12, ст. 88; № 13, ст. 99; № 15, ст. 106; № 16, ст. 131; № 17, ст. 136, 139, 140; № 18, ст. 143, 144; № 19, ст. 146, 147; № 20, ст. 152; № 24, ст. 180; 2008 г., № 6-7, ст. 27; Закон Республики Казахстан от 27 июня 2008 года "О внесении изменений и дополнений в Уголовный, Уголовно-процессуальный кодексы Республики Казахстан и Кодекс об административных правонарушениях по вопросам усиления ответственности в сфере незаконного оборота наркотиков", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 7 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросу ношения (использования) форменной и специальной одежды физическими и юридическими лицами", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 12 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 4 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности дорожного движения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 22 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 23 июля 2008 года и "Казахстанская правда" 24 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам специализированных межрайонных судов по делам несовершеннолетних", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 июля 2008 года):

1) 555-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде осы тармақта санамаланған әкімшілік құқық бұзушылықтар жасалса, онда кеден органдары осы Кодекстің 220, 240 (бірінші бөлігінде), 247, 294 (бірінші бөлігінде), 447 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 447-1 (бірінші бөлігінде), 447-2, 447-3, 460 (автомобиль көлігіндегі әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша) , 461 (1, 2, 4, 6-1 бөлігінде), 463 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 467-1, 477 (төртінші бөлігінде) баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарайды.";
2) 636-баптың 1-тармағы 1) тармақшасының отызыншы абзацында "434" сандардан кейін мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын:
", сондай-ақ осы Кодекстің 323, 357-1, 461 (бірінші бөлігінде) баптарында көзделген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде жасалған әкімшілік құқық бұзушылықтар бойынша.".
2. 2003 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Кеден кодексі (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 18, 106-құжат; 2005 ж., N 11, 43-құжат; N 21-22, 86-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 11, 55-құжат; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 3-құжат; N 2, 14, 18-құжаттар; N 3, 20-құжат; N 4, 33-құжат; N 9, 67-құжат; N 10, 69-құжат; N 18, 144-құжат; N 23, 173-құжат):
1) 19-бап мынадай мазмұндағы 12-1) тармақпен толықтырылсын:
"12-1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік (кедендік) шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде көліктік, санитарлық-карантиндік, ветеринариялық бақылау және өсімдіктер карантині жөніндегі бақылауды жүргізу.";
2) 27-бап мынадай мазмұндағы 1-1 тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік (кедендік) шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік ветеринариялық бақылауды және өсімдіктер карантині бойынша бақылауды ветеринария және өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен кеден органдарына іссапарға жіберілген мемлекеттік ветеринариялық инспекторлары мен өсімдік карантині бойынша мемлекеттік инспекторлары жүзеге асырады.".
3. "Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 11 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 2-3, 34-құжат, N 23, 931-құжат; 2002 ж., N 4, 30-құжат; 2003 ж., N 15, 121-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат):
10-бап мынадай мазмұндағы екінші және үшінші бөліктермен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобильдік өткізу пункттерінде өсімдіктер карантині жөніндегі бақылауды жүргізу үшін кеден органдарына өсімдіктер карантині жөніндегі Мемлекеттік инспекторлар іссапарға жіберіледі.

1) статью 555 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Таможенные органы рассматривают дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьями 220, 240 (частью первой), 247, 294 (частью первой), 447 (частями второй и третьей), 447-1 (частью первой), 447-2, 447-3, 460 (по административным правонарушениям на автомобильном транспорте), 461 (частями 1, 2, 4 - 6-1), 463 (частями второй и третьей), 467-1, 477 (частью четвертой) настоящего Кодекса, когда перечисленные в настоящем пункте административные правонарушения совершены в автомобильных пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан.";
2) в абзаце тридцатом подпункта 1) пункта 1 статьи 636 после цифры "434" дополнить словами следующего содержания:
", а также по административным правонарушениям, совершенным в автомобильных пунктах пропуска через государственную границу Республики Казахстан, предусмотренных статьями 323, 357-1, 461 (частью третьей) настоящего Кодекса.".
2. В Таможенный кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 7-8, ст. 40; № 15, ст. 139; 2004 г., № 18, ст. 106; 2005 г., № 11, ст. 43; № 21-22, ст. 86; 2006 г., № 3, ст. 22; № 11, ст. 55; № 23, ст. 141; 2007 г., № 1, cт. 3; № 2, ст. 14, 18; № 3, ст. 20; № 4, ст. 33; № 9, ст. 67; № 10, ст. 69; № 18, ст. 144; № 23, ст. 173; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банкротства" опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 26 июля 2008 года):
1) статью 19 дополнить пунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) проведение транспортного, санитарно-карантинного, ветеринарного контроля и контроля по карантину растений в автомобильных пунктах пропуска через Государственную (таможенную) границу Республики Казахстан;";
2) статью 27 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Государственный ветеринарный контроль и контроль по карантину растений, в автомобильных пунктах пропуска через Государственную (таможенную) границу Республики Казахстан осуществляется государственными ветеринарными инспекторами и государственными инспекторами по карантину растений уполномоченного государственного органа в области ветеринарии и карантина растений, прикомандированными в таможенные органы в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.".
3. В Закон Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 2-3, ст. 34; № 23, ст. 931; 2002 г., № 4, ст. 30; 2003 г., № 15, ст. 121; 2004 г., № 23, ст. 142; 2006 г., № 3, ст. 22):
статью 10 дополнить частями второй и третьей следующего содержания:
"Для проведения контроля по карантину растений в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан в таможенные органы прикомандировываются Государственные инспекторы по карантину растений.

Осы Заңның 7-бабының 1-тармағының 16) және 19) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобильдік өткізу пункттерінде өсімдіктер карантині жөніндегі бақылауды Қазақстан Республикасының кеден органдарына іссапарға жіберілген өсімдік карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлар жүзеге асырады.".
4. "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 15, 148-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 3, 22-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 20, 152-құжат):
1) 11-баптың 1-тармағында:
2) тармақшаның бесінші абзацында "ветеринариялық бақылау бекеттерінде" деген сөздер алып тасталсын;
2) 14-1-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік ветеринариялық бақылауды Қазақстан Республикасының кеден органдарына іссапарға жіберілген мемлекеттік ветеринариялық инспекторлар жүзеге асырады.";
3) 20-бапта:
4-тармақта "кедендік пункттерінде" деген сөздердің алдында "автомобиль пункттерін қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта "Мемлекеттік шекарадағы және көліктегі ветеринариялық бақылау бекеттерінің" деген сөздер "Шекара және кеден пункттерінің (Мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінің);" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы туралы" 2002 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., N 21, 176-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 15, 92-құжат; 2007 ж., N 19, 147-құжат; N 20, 152-құжат):
1) 8-баптың 10) тармағында "автомобиль және" деген сөздер алып тасталсын;
2) 25-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде санитарлық-карантиндік бақылауды Қазақстан Республикасының кеден органдары жүргізеді.".
6. "Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 14, 104-құжат, 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 25-құжат; 2007 ж., N 8, 52-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат):
6-баптың 3-тармағында "Мемлекеттік шекарадан өткізу пункттерінде көліктік бақылау органдары" деген сөздер "Мемлекеттік шекара арқылы автомобиль өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасының кеден органдары" деген сөздермен ауыстырылсын.

Контроль по карантину растений, осуществляемый в соответствии с подпунктами 16) и 19) пункта 1 статьи 7 настоящего Закона, в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан осуществляется государственными инспекторами по карантину растений, прикомандированными в таможенные органы Республики Казахстан.".
4. В Закон Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 148; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 1, ст. 5; № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 20, ст. 152):
1) в пункте 1 статьи 11:
в абзаце пятом подпункта 2) слова "на ветеринарных контрольных постах" исключить;
2) статью 14-1 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Государственный ветеринарный контроль в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан осуществляется государственными ветеринарными инспекторами, прикомандированными в таможенные органы Республики Казахстан.";
3) в статье 20:
в пункте 4 после слов "таможенных пунктах" дополнить словами "за исключением автомобильных пунктов";
в пункте 6 слова "ветеринарных контрольных постов на государственной границе и транспорте" заменить словами "в пограничных и таможенных пунктах (пунктах пропуска через Государственную границу)".
5. В Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2002 года "О санитарно-эпидемиологическом благополучии населения" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 21, ст. 176; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 23; 2006 г., № 3, ст. 22; № 15, ст. 92; 2007 г., № 19, ст. 147; № 20, ст. 152):
1) в подпункте 10) статьи 8 слова "автомобильных и" исключить;
2) пункт 2 статьи 25 дополнить частью второй следующего содержания:
"В автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан санитарно-карантинный контроль проводится таможенными органами Республики Казахстан.".
6. В Закон Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 104; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 25; 2007 г., № 8, ст. 52; 2008 г., № 6-7, ст. 27):
в пункте 3 статьи 6 слова "пунктах пропуска через Государственную границу органами транспортного контроля" заменить словами "автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу таможенными органами Республики Казахстан".

7. "Тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру туралы" 2003 жылғы 1 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 14, 102-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 4, 25-құжат; 2007 ж., N 8, 52-құжат; 2008 ж., N 6-7, 27-құжат):
6-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Мемлекеттік шекара арқылы автомобиль өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасының кеден органдарына жүктеледі.".
8. "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 15; 134-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 7-8, 19-құжат; 2006 ж., N 3, 22-құжат; N 24, 148-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 16, 129-құжат):
1) 1-бап мынадай мазмұндағы 12-1) тармақшамен толықтырылсын:
"12-1) көліктік бақылау посты - күрделі ғимаратпен немесе арнайы автокөлікпен жабдықталған, техникалық бақылау құралдарымен жарақтандырылған стационарлық немесе жылжымалы бақылау-өткізу пункті;".
2) 11-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп-тұруын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде, Қазақстан Республикасының аумағындағы көлікті бақылау посттарында, жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарында, қалалар немесе өзге де елді мекендер шекарасының шегіндегі автомобиль жолдарында жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерін және көлікті бақылау посттарын құруға техникалық бақылау құралдарымен жарақтандырусыз жол берілмейді. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінің және Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көлікті бақылау посттарының тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.";
3) 13-бапта:
8) тармақша "Қазақстан Республикасының" деген сөздердің алдынан "осы Заңның 19-4-бабында белгіленген жағдайларды қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
"11-1) көлікті бақылау посттарының жұмысын ұйымдастыру тәртібін уәкілетті орган бекітеді;";
4) 15-баптың 1-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда және тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағындағы көлікті бақылау посттарында автокөлік құралдарын тоқтатуға;";
5) 19-4-бапта:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:

7. В Закон Республики Казахстан от 1 июля 2003 года "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 14, ст. 102; 2006 г., № 3, ст. 22; № 4, ст. 25; 2007 г., № 8, ст. 52; 2008 г., № 6-7, ст. 27):
подпункт 3) пункта 2 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"3) таможенные органы Республики Казахстан в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу.".
8. В Закон Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., № 15, ст. 134; 2004 г., № 23, ст. 142; 2005 г., № 7-8, ст. 19; 2006 г., № 3, ст. 22; № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 16, ст. 129):
1) статью 1 дополнить подпунктом 12-1) следующего содержания:
"12-1) пост транспортного контроля - стационарный или передвижной контрольно-пропускной пункт, оснащенный техническими средствами контроля, оборудованный капитальным зданием или спецавтотранспортом;";
2) пункт 3 статьи 11 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за проездом автотранспортных средств по территории Республики Казахстан осуществляется в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан, автомобильных дорогах общего пользования, автомобильных дорогах в пределах границ городов или иных населенных пунктов.
Создание пунктов пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан и постов транспортного контроля без оснащения техническими средствами контроля не допускается. Перечень автомобильных пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан и стационарных постов транспортного контроля на территории Республики Казахстан утверждается Правительством Республики Казахстан.";
3) в статье 13:
подпункт 8) дополнить словами ", за исключением случаев, установленных статьей 19-4 настоящего Закона";
дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
"11-1) порядок организации работы постов транспортного контроля утверждается уполномоченным органом;";
4) подпункт 1) пункта 1 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"1) в случаях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, останавливать автотранспортные средства на постах транспортного контроля на территории Республики Казахстан;";
5) в статье 19-4:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:

"1-1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттерінде автокөлік құралдарының жүріп-тұруына көліктік бақылауды Қазақстан Республикасының кеден органдары жүзеге асырады.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
2. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттері мен көлікті бақылау стационарлық посттары күрделі ғимараттармен және құрылыстармен жабдықталуға, деректерді жинау, беру және шоғырландыру үшін бақылау, байланыс техникалық құралдарымен, қазіргі заманғы телекоммуникациялық және компьютерлік жабдықтармен жарақталуға тиіс. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобильдік өткізу пункттері қажет болған жағдайда шлагбаумдармен жабдықталады.";
6) 19-7-бапта:
3) тармақша "Қазақстан Республикасының аумағында" деген сөздердің алдынан "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
15) тармақшада "Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүріп-тұруына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының аумағынан шығуына" деген сөздермен ауыстырылсын.
мынадай мазмұндағы 15-1) тармақшамен толықтырылсын:
"15-1) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес шетел мемлекетінің тасымалдаушыларына Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүріп-тұруына рұқсат беру;";
17) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"1), 2), 7), 11), 14), 15), 16), 18)-21) тармақшаларды қоспағанда, осы бапта көзделген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде бақылау функцияларын Қазақстан Республикасының кеден органдары жүзеге асырады.".
2-бап . Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

"1-1. Транспортный контроль за проездом автотранспортных средств в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан осуществляется таможенными органами Республики Казахстан.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Пункты пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан и стационарные посты транспортного контроля должны быть оборудованы капитальными зданиями и сооружениями, оснащены техническими средствами контроля, связи, современным телекоммуникационным и компьютерным оборудованием для сбора, передачи и консолидирования данных. Автомобильные пункты пропуска через Государственную границу Республики Казахстан при необходимости оборудуются шлагбаумами.";
6) в статье 19-7:
подпункт 3) дополнить словами "в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан";
в подпункте 15) слова "проезд по территории Республики Казахстан" заменить словами "выезд с территории Республики Казахстан";
дополнить подпунктом 15-1) следующего содержания:
"15-1) выдачу разрешений на проезд по территории Республики Казахстан перевозчикам иностранного государства в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;";
подпункт 17) исключить;
дополнить частью второй следующего содержания:
"Контрольные функции, за исключением подпунктов 1), 2), 7), 11), 14), 15), 16), 18)-21) предусмотренных настоящей статьей в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан осуществляется таможенными органами Республики Казахстан.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан