"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 желтоқсандағы N 1274 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен"
білім беру грантын тағайындау туралы
Дарынды балалардың элитарлық білім алуы үшін жағдай жасау мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің интеллектуалды
мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру гранты тағайындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің интеллектуалды мектептері" мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балалардың оқуын төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің "Өркен" білім беру грантын тағайындау ережесі мен мөлшерін бекітсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                       Н. Назарбаев

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об учреждении образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года № 1274
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об учреждении образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
Об учреждении образовательного гранта Первого
Президента Республики Казахстан "Өркен"
В целях создания условий для получения элитарного образования одаренными детьми ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Учредить образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан".
2. Правительству Республики Казахстан:
1) утвердить Правила присуждения и размеры образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в специализированных организациях образования "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан";
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие после первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев