Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 16 қаңтардағы N 53 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 85 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 78 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ішкі істер органдарының қызметкерлеріне және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне, сондай-ақ ішкі істер органдарының зейнеткерлеріне медициналық және санаторлық-курорттық қызмет көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 16 қаңтардағы N 53 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 29, 370-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспеде "Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" заң күші бар Жарлығына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Ішкі істер органдарының қызметкерлеріне және олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне, сондай-ақ ішкі істер органдарының зейнеткерлеріне медициналық және санаторлық-курорттық қызмет көрсету тәртібінде:
1-тармақ мынадай редакциямен жазылсын:
"1. Осы Тәртіп "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы", "Азаматтардың денсаулығын сақтау туралы", "Өрт қауіпсіздігі туралы", "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлері туралы", "Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы", "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және Ішкі әскерлердің әскери қызметшілеріне, ішкі істер органдарының, мемлекеттік өртке қарсы күрес қызметінің, қаржы полициясының, қылмыстық атқару жүйесінің қызметкерлеріне, олармен бірге тұратын отбасы мүшелеріне, сондай-ақ осы ведомстволар қызметкерлерінің арасынан шыққан зейнеткерлерге (бұдан әрі - контингент) медициналық және санаторийлік-курорттық қызмет көрсету тәртібін анықтайды";
2-тармақта "ішкі әскерлердің" деген сөздер "Ішкі әскерлердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "азаматтардың денсаулығын сақтау саласында басшылықты жүзеге асырушы Қазақстан Республикасының уәкілетті орталық атқарушы органының" деген сөздер "денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта "Қазақстан Республикасының азаматтардың денсаулығын сақтау саласындағы уәкілетті орталық атқарушы органының" деген сөздер "денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың бірінші абзацында "Ішкі істер органдарының қызметкерлері мен ішкі әскерлердің әскери қызметшілері" деген сөздер "контингенттің" деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2002 года № 53
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2009 года № 85. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 78
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2002 года № 53 "Об утверждении Правил медицинского и санаторно-курортного обслуживания сотрудников органов внутренних дел и членов их семей, проживающих совместно с ними, а также пенсионеров органов внутренних дел" (САПП Республики Казахстан 2005 г., № 29 ст. 370) следующие изменения и дополнения:
в преамбуле слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" заменить словами " Законом Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан";
в Правилах медицинского и санаторно-курортного обслуживания сотрудников органов внутренних дел и членов их семей, проживающих совместно с ними, а также пенсионеров органов внутренних дел, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан " Об органах внутренних дел Республики Казахстан ", " Об охране здоровья граждан ", " О пожарной безопасности ", " О Внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан ", " Об органах финансовой полиции Республики Казахстан ", " Об органах юстиции " и определяют порядок медицинского и санаторно-курортного обслуживания военнослужащих Внутренних войск, сотрудников органов внутренних дел, государственной противопожарной службы, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы, членов их семей, проживающих совместно с ними, а также пенсионеров из числа сотрудников этих ведомств (далее - контингент);
в абзаце втором пункта 2 слова "внутренних войск" заменить словами "Внутренних войск";
в пункте 3 слова "уполномоченного центрального исполнительного органа Республики Казахстан, осуществляющего руководство в области охраны здоровья граждан" заменить словами "уполномоченного органа в области здравоохранения";
в пункте 6 слова "уполномоченного центрального исполнительного органа Республики Казахстан в области охраны здоровья граждан" заменить словами "уполномоченного органа в области здравоохранения";
в абзаце первом пункта 7 слова "сотрудников органов внутренних дел и военнослужащих внутренних войск" заменить словом "контингента";

7-тармақтың екінші абзацында және 13-тармақта "Қазақстан Республикасының азаматтардың денсаулығын сақтау саласындағы  уәкілетті орталық атқарушы органы" деген сөздер "денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта "ішкі әскерлердің әскери қызметшілері мен ішкі істер органдарының қызметкерлеріне" деген сөздер "ішкі істер органдарының, мемлекеттік өртке қарсы күрес қызметінің, қаржы полициясының, қылмыстық атқару жүйесінің қызметкерлеріне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің әскери қызметшілеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта:
бірінші абзацта "Медицина басқармасының жазбаша рұқсатымен" деген сөздер "Тыл департаменті Медицина басқармасының ұсынуы бойынша Тыл департаментінің жазбаша рұқсатымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзацта "облыстар ішкі істер басқармаларының" деген сөздер "облыстардың ішкі істер департаменттерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Медицина басқармасына" деген сөздердің алдынан "Тыл департаментінің" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ "ішкі істер органдарындағы" деген сөздер "ішкі істер органдарының, мемлекеттік өртке қарсы күрес қызметінің, қаржы полициясының, қылмыстық атқару жүйесінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 14-тармақпен толықтырылсын:
"14. Қызметтік міндеттерін орындау кезінде зақым алған (жараланған, жарақат, контузия алған) ішкі істер органдарының қызметкерлері емделгеннен кейін бюджет қаражаты есебінен ішкі істер органдары санаторлық-іріктеу комиссияларының шешімі бойынша санаторийлік-курорттық емдеуге жіберіледі.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

в абзаце втором пункта 7 и пункте 13 слова "уполномоченным центральным исполнительным органом Республики Казахстан в области охраны здоровья граждан" заменить словами "уполномоченным органом в области здравоохранения";
в пункте 8 слова "Военнослужащим внутренних войск и сотрудникам органов внутренних дел" заменить словами "Сотрудникам органов внутренних дел, государственной противопожарной службы, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы, военнослужащим Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
в пункте 9:
в абзаце первом слова "с письменного разрешения Медицинского управления" заменить словами "с письменного разрешения Департамента тыла по представлению Медицинского управления Департамента тыла";
абзац второй исключить;
в абзаце третьем слова "управлений внутренних дел областей," заменить словами "департаментов внутренних дел областей";
после слов "Медицинское управление" дополнить словами "Департамента тыла";
пункт 10 после слов "органов внутренних дел" дополнить словами "государственной противопожарной службы, финансовой полиции, уголовно-исполнительной системы, Внутренних войск Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
пункт 12 исключить;
дополнить пунктом 14 следующего содержания:
"14. Сотрудники органов внутренних дел, получившие увечья (ранения, травмы, контузии) при исполнении служебных обязанностей, после излечения направляются на санаторно-курортное лечение за счет бюджетных средств по решению санаторно-отборочных комиссий органов внутренних дел.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов