Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 ақпандағы N 99 Қаулысы
Қазақстан Республикасының " Тұқым шаруашылығы туралы " 2003 жылғы 8 ақпандағы және " 2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы " 2008 жылғы 4 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі ;
2) көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға 2009 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері ;
3) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сатылған элиталық тұқымының 1 тоннасына 2009 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 2 ақпандағы
N 99 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен тұқым шаруашылығын қолдауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) "2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңында 082 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұқым шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттер түрінде көзделген қаражат есебінен және шегінде бірегей тұқым өндірушілердің (бұдан әрі - оригинаторлар) және элиталық тұқым шаруашылықтарының (бұдан әрі - элиттұқымшарлар) өсімдік шаруашылығын дамытудың басым бағыттарын ескере отырып, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің тұқым шаруашылығын дамытуға арналған қаражатты (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Министрлік облыстық бюджеттерге ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды бюджеттік бағдарламаның төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына (бұдан әрі - төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспары) және облыс әкімі мен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдерге сәйкес жүргізеді.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2009 года № 99
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года " О семеноводстве " и от 4 декабря 2008 года " О республиканском бюджете на 2009-2011 годы " Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку семеноводства;
2) нормативы бюджетных субсидий на виды оригинальных семян сельскохозяйственных растений по годам размножения и закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда на 2009 год;
3) нормативы бюджетных субсидий на 1 тонну реализованных элитных семян сельскохозяйственных растений на 2009 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2009 года № 99
Правила
использования целевых текущих трансфертов из
республиканского бюджета 2009 года областными
бюджетами на поддержку семеноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку семеноводства (далее - Правила) определяют порядок использования средств производителями оригинальных семян (далее - оригинаторы) и элитносеменоводческими хозяйствами (далее - элитсемхозы) на развитие семеноводства сельскохозяйственных растений (далее - бюджетные субсидии) с учетом приоритетных направлений развития растениеводства за счет и в пределах средств, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) в виде целевых текущих трансфертов областным бюджетам по бюджетной программе 082 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку семеноводства".
2. Министерство производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования бюджетной программы по платежам (далее - индивидуальный план финансирования по платежам) и соглашениями о результатах по целевым трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Бюджеттік субсидиялар:
1) ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге;
2) жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген шығындарды толық өтеуге;
3) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымының және жеміс дақылдары мен жүзімнің көшеттерінің (бұдан әрі - элиталық тұқым мен көшеттер) құнын ішінара арзандатуға арналады.
4. Осы Ереженің 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар белгіленген тәртіппен аттестатталған оригинаторларға Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген және (немесе) перспективалық деп танылған ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының бірегей тұқымының нақты өндірілген көлемі үшін төленеді.
5. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіру шығындарын ішінара өтеуді бюджеттік субсидиялау Министрлік элиталық тұқымдар мен көшеттер алу үшін оларды өндірудің ғылыми негізделген нормаларына сәйкес көбейту жылдары бойынша тұқымның әрбір түріне әрбір оригинатор үшін белгілеген квоталар шеңберінде жүзеге асырылады.
6. Осы Ереженің 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған оригинаторларға жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі нақты орындалған іс-шаралар үшін төленеді.
7. Әрбір оригинатор үшін жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету алаңын облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі - облыстың жергілікті атқарушы органы) өтінімдерін ескере отырып, Министрлік көп жылдық екпелер алаңына келетін телітушілерге қажеттіліктің ғылыми негізделген нормаларына сәйкес белгілейді.
8. Осы Ереженің 3-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидиялар заңнамада белгіленген тәртіппен аттестатталған элиттұқымшарларға Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берілген сорттардың элиталық тұқымы мен көшеттерінің арзандатылған құны бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге Министрлік тұқымның және көшеттердің әрбір түрі бойынша әрбір облыс үшін белгілеген квоталар шегінде нақты сатылған көлемі үшін төленеді.

3. Бюджетные субсидии предназначаются для:
1) частичного возмещения затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
2) полного возмещения затрат на закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
3) частичного удешевления стоимости элитных семян сельскохозяйственных растений и саженцев плодовых культур и винограда (далее - элитные семена и саженцы), реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям.
4. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном порядке оригинаторам за фактически произведенные объемы оригинальных семян сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными.
5. Бюджетное субсидирование на частичное возмещение затрат производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений осуществляется в рамках установленных Министерством квот для каждого оригинатора на каждый вид семян по годам размножения в соответствии с научно-обоснованными нормами их производства для получения элитных семян и саженцев.
6. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически выполненные мероприятия по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
7. Площадь закладки маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживания незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда для каждого оригинатора устанавливается Министерством с учетом заявок местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган области) в соответствии с научно-обоснованными нормами потребности в подвоях на площадь многолетних насаждений.
8. Бюджетные субсидии, указанные в подпункте 3) пункта 3 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке элитсемхозам за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян и саженцев сортов, допущенных к использованию в Республике Казахстан, в пределах установленных Министерством квот по каждому виду семян и саженцев для каждой области.

9. Әрбір элиттұқымшар үшін элиталық тұқым мен көшеттердің әрбір түрі бойынша квотаны облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен құрылатын тұрақты жұмыс істейтін комиссия белгілейді және ол облыстың жергілікті атқарушы органының бұйрығымен бекітіледі.
Комиссия құрамына облыстың жергілікті атқарушы органының, Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің облыстық аумақтық инспекциясының, ғылыми және қоғамдық ұйымдардың өкілдері енгізіледі.
Облыстың жергілікті атқарушы органы комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Квоталарды бөлу дақылдың басымдылығын ескере отырып, олардың ғылыми негізделген қажеттілік нормаларына сәйкес егістік алаңына жүргізіледі. Көрсетілген квотаға облыстан тыс жерлерге сатылатын тұқымдар енгізіледі.
10. Белгіленген квоталар көлемдерін орындау барысын және бюджеттік қаражатын игерудің уақтылығын бақылау үшін облыстың жергілікті атқарушы органы Министрлікке ағымдағы жылдың 30 шілдесінен кешіктірмей нақты жетістіктердің тікелей және түпкілікті нәтижелерін көрсетіп бірінші жарты жылдықтың қорытындылары бойынша бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы ақпарат береді.
Аттестатталған тұқым өндірушілер бірегей тұқым өндіру және элиталық тұқым мен көшеттер сату квоталарының белгіленген көлемдерін орындамаған жағдайда облыс ішінде квоталарды қайта бөлуді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітілетін Аттестатталған тұқым шаруашылығы субъектілері үшін субсидиялауға жататын бірегей тұқымдарды өндірудің және элиталық тұқымдарды сатудың жыл сайынғы квоталарын белгілеу ережесіне сәйкес Министрлік жүзеге асырады.
Аттестатталған тұқым өндірушілердің бірегей тұқым өндіру және элиталық тұқым мен көшеттер сату квоталарының белгіленген көлемдерін орындамауы бюджеттік субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлуге әкеп соққан жағдайда Министрлік Қазақстан Республикасының Үкіметіне заңнамада белгіленген тәртіппен 2009 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде бюджеттік субсидияларды облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
11. Элиттұқымшарлар элиталық тұқым мен көшеттерді отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге Министрліктің бұйрығымен белгіленген шекті бағадан аспайтын баға бойынша сатады.
2. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген шығындарды толығымен өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі

9. Квота для каждого элитсемхоза по каждому виду элитных семян и саженцев устанавливается постоянно действующей комиссией, создаваемой приказом местного исполнительного органа области, и утверждается приказом местного исполнительного органа области.
В состав комиссии включаются представители местного исполнительного органа области, областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства, научных и общественных организаций.
Рабочим органом комиссии является местный исполнительный орган области.
Распределение квот производится на основе научно-обоснованных норм потребности в них на посевную площадь с учетом приоритетности культуры. В указанные квоты включаются семена, реализуемые за пределы области.
10. Для контроля за ходом выполнения установленных объемов квот и своевременностью освоения бюджетных средств местный исполнительный орган области представляет в Министерство по итогам первого полугодия в срок не позднее 30 июля текущего года информацию о реализации бюджетной программы с указанием фактического достижения прямых и конечных результатов.
В случаях невыполнения установленных объемов квот производства оригинальных и реализации элитных семян и саженцев аттестованными производителями семян, перераспределение квот внутри области осуществляется Министерством в соответствии с Правилами установления ежегодных квот производства оригинальных и реализации элитных семян, подлежащих субсидированию, для аттестованных субъектов семеноводства, утверждаемыми приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
В случаях если невыполнение установленных объемов квот производства оригинальных и реализации элитных семян и саженцев аттестованными производителями семян влечет перераспределение бюджетных субсидий по областям, Министерство в установленном законодательством порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год.
11. Элитсемхозы реализуют элитные семена и саженцы отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по ценам, не превышающим предельных цен, установленных приказом Министерства.
2. Порядок использования бюджетных субсидий на частичное
возмещение затрат на производство оригинальных семян
сельскохозяйственных растений и на полное возмещение
затрат на закладку маточников многолетних насаждений
плодово-ягодных культур, и винограда и обслуживание
незавершенного производства заложенных маточников
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и
винограда

12. Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын өндіруге жіберілген шығындарды ішінара өтеуге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) оригинаторлар тиісті жылдың 10 қарашасынан кешіктірмейтін мерзімде облыстың жергілікті атқарушы органына мынадай құжаттарды:
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының оригинатор нақты өндірген көлемдері жөніндегі тізілімді;
ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын кіріске алу актілерін;
ауыл шаруашылығы өсімдіктері бірегей тұқымдарының егістігін сынақтан өткізу актілерін;
егістіктерді сынақтан өткізу туралы екі данадағы есепті;
тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға құқылы зертхананың (бұдан әрі - тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана) тексерілген тұқымның саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы анықтамасын ұсынады;
2) облыстың жергілікті атқарушы органы ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексереді, оригинатор нақты өндірген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі тізілімді бекітеді, облыс бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының нақты өндірілген көлемдері жөнінде жиынтық тізілім жасайды және тиісті жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмейтін мерзімде белгіленген бюджеттік субсидиялар нормативтерінің негізінде оригинаторларға төленуі тиіс қаражаттың көлемін айқындайды.
13. Оригинатор нақты өндірген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі тізілімнің, облыс бойынша нақты өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің, республика бойынша нақты өндірілген ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарының көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің, ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің бірегей тұқымдарын кіріске алу актісінің, тексерілген тұқымдардың саны мен сапасы туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхана анықтамасының нысандарын Министрлік белгілейді.
14. Облыстың жергілікті атқарушы органы оригинаторлар ұсынған растаушы құжаттар негізінде осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өндірілген бірегей тұқым үшін бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость жасайды.
15. Төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес тиесілі сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшін облыстың жергілікті атқарушы органы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
16. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге жіберілген шығындарды толық өтеу үшін:

12. Для получения бюджетных субсидий на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян сельскохозяйственных растений:
1) оригинаторы в срок не позднее 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган области следующие документы:
реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
акты оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
акты апробации посевов оригинальных семян сельскохозяйственных растений;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах;
справку лаборатории, правомочной осуществлять деятельность по экспертизе качества семян (далее - лаборатория по экспертизе качества семян), о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов;
2) местный исполнительный орган области проверяет достоверность представленных документов, утверждает реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений, составляет сводный реестр по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области и в срок не позднее 1 декабря соответствующего года на основе установленных нормативов бюджетных субсидий определяет объемы средств, подлежащих к уплате оригинаторам.
13. Формы реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян сельскохозяйственных растений, сводного реестра по объемам фактического производства оригинальных семян сельскохозяйственных растений по области, сводного реестра по объемам фактически произведенных оригинальных семян сельскохозяйственных растений по республике, акта оприходования оригинальных семян сельскохозяйственных растений, справки лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных семян устанавливаются Министерством.
14. Местный исполнительный орган области на основании подтверждающих документов, представленных оригинаторами, формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий за произведенные оригинальные семена по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
15. Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм местный исполнительный орган области в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
16. Для полного возмещения затрат на закладку маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда:

1) оригинаторлар жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөнінде келтірілген шығындар нәтижелері бойынша облыстың жергілікті атқарушы органына жасалған шарттардың және жұмсалған шығындар бойынша төлеу фактісін растайтын барлық құжаттардың, сондай-ақ кіріске алу актілерінің көшірмелерін тапсырады;
2) облыстың жергілікті атқарушы органы он жұмыс күні ішінде жасалған шарттардың және жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салу және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсету жөніндегі шығындарды растайтын құжаттардың шынайылығын тексереді және осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған өндірісіне қызмет көрсетуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость жасайды.
Төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес тиесілі сомаларды оригинаторлардың ағымдағы шоттарына аудару үшін облыстың жергілікті атқарушы органы аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
3. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық тұқым мен көшеттердің құнын ішінара арзандатуға арналған бюджеттік субсидияларды пайдалану тәртібі
17. Арзандатылған құн бойынша сатылған элиталық тұқым мен көшеттерге бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) Қазақстан Республикасы қорғалатын өсімдіктер сорттарының мемлекеттік тізіліміне енгізілген ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының тұқымдары белгіленген квота шегінде сатылған жағдайда, элиттұқымшарлар ауыл шаруашылығы саласындағы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органына (бұдан әрі - ауданның жергілікті атқарушы органы) лицензиялық шартты береді, бұл бойынша патент иесі (лицензиар) элиталық тұқым шаруашылығына (лицензиатқа) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес селекциялық жетістікті уақытша пайдалану құқығын береді;
2) элиттұқымшарлар ай сайын 1-күнге қарай ауданның жергілікті атқарушы органына сатып алушылар бөлінісінде сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің саны мен сапасы туралы ақпарат береді;

1) оригинаторы по результатам понесенных затрат по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда представляют в местный исполнительный орган области копии заключенных договоров и всех документов, подтверждающих факт оплаты по понесенным затратам, а также актов оприходования;
2) местный исполнительный орган области в течение десяти рабочих дней проверяет достоверность заключенных договоров и документов, подтверждающих затраты по закладке маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и обслуживанию незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и формирует ведомость для выплаты бюджетных субсидий на закладку маточников многолетних насаждений плодовых культур и винограда и обслуживание незавершенного производства заложенных маточников многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Для перечисления на текущие счета оригинаторов причитающихся сумм в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы местный исполнительный орган области представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
3. Порядок использования бюджетных субсидий на частичное
удешевление стоимости элитных семян и саженцев, реализованных
отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям
17. Для получения бюджетных субсидий за реализованные элитные семена и саженцы по удешевленной стоимости:
1) в случае реализации в пределах установленных квот семян сортов сельскохозяйственных растений, включенных в Государственный реестр Республики Казахстан охраняемых сортов растений , элитсемхозы представляют в местный исполнительный орган района (города областного значения) в области сельского хозяйства (далее - местный исполнительный орган района) лицензионный договор, по которому патентообладатель (лицензиар) предоставляет элитно-семеноводческому хозяйству (лицензиату) право временно использовать селекционное достижение в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений".
2) элитсемхозы ежемесячно к 1 числу представляют в местный исполнительный орган района информацию о количестве и качестве реализованных элитных семян и саженцев в разрезе покупателей;

3) элиттұқымшарлар элиталық тұқымдар мен көшеттерді сату фактісін растау үшін мынадай мерзімде: жаздық дақылдар мен көшеттер бойынша - тиісті жылдың 20 маусымына дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылдың 10 қарашасына дейін ауданның жергілікті атқарушы органына:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымдар мен көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиталық тұқымдарды өндіруге арналған бастапқы материалдың шығу тегін растайтын құжаттарды (көбейту питомниктері, суперэлита және элита егістерін сынақтан өткізу актілері мен сынақтан өткізу туралы есепті, ал көбейту питомниктерінің тұқымы мен суперэлитаны сатып алған жағдайда - тұқымға арналған аттестаттың көшірмесін);
тексерілген тұқымның (көшеттерді қоспағанда) саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын;
сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды және көшеттерді тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың және шот-фактуралардың көшірмелерін;
элиттұқымшар мен сатып алушының арасындағы сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның және көшеттердің саны туралы элиталық тұқымды және көшеттерді сатып алу-сату шартын ұсынады.
Элиталық тұқымды және көшеттерді сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады: біріншісі - элиттұқымшар үшін, екіншісі - сатып алушы үшін, үшіншісі - ауданның жергілікті атқарушы органы үшін, төртіншісі - облыстың жергілікті атқарушы органы үшін;
4) ауданның жергілікті атқарушы органы ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады және өзінің мөрімен куәландырады. Куәландырылған бастапқы төлем құжаттарының көшірмелері, элиталық тұқымның және көшеттердің нақты сатылған көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімнің бір данасы және сатып алу-сату шартының бір данасы ауданның жергілікті атқарушы органында сақтауға тапсырылады;
5) ауданның жергілікті атқарушы органы мынадай мерзімде: жаздық дақылдар және көшеттер бойынша - тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін, ал күздік дақылдар бойынша - тиісті жылдың 20 қарашасына дейін облыстың жергілікті атқарушы органына мынадай құжаттарды:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқым және көшеттер көлемдері жөніндегі жиынтық тізілімді;
элиттұқымшар мен сатып алушы арасындағы сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның және көшеттердің саны туралы элиталық тұқымды сатып алу-сату шартын;
элиталық тұқымды және көшеттерді мақсатты пайдалану туралы актіні;
тексерілген тұқымның (көшеттерді қоспағанда) саны мен сапасының мемлекеттік стандарттар талаптарына сәйкестігі туралы тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертхананың анықтамасын тапсырады.

3) элитсемхозы для подтверждения факта реализации элитных семян и саженцев в сроки: по яровым культурам и саженцам - до 20 июня соответствующего года, а по озимым культурам - до 10 ноября соответствующего года представляют в местный исполнительный орган района:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян и саженцев;
документы, подтверждающие происхождение исходного материала для производства элитных семян (акты апробации и отчет об апробации посевов питомников размножения, суперэлиты и элиты, а в случае приобретения семян питомников размножения и суперэлиты - копии аттестата на семена);
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов (за исключением саженцев);
копии первичных платежных документов на реализованные элитные семена и саженцы, а также накладных на отгрузку семян и саженцев и счетов-фактур;
договор купли-продажи элитных семян и саженцев между элитсемхозом и покупателем о количестве реализованных и приобретенных элитных семян и саженцев.
Договор купли-продажи элитных семян и саженцев составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза, второй - для покупателя, третий - для местного исполнительного органа района, четвертый - для местного исполнительного органа области;
4) местный исполнительный орган района сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью. Заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев и один экземпляр договора купли-продажи сдаются на хранение в местный исполнительный орган района;
5) местный исполнительный орган района представляет в местный исполнительный орган области в сроки: по яровым культурам и саженцам - до 1 июля соответствующего года, а по озимым культурам - до 20 ноября соответствующего года следующие документы:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян и саженцев;
договор купли-продажи элитных семян и саженцев между элитсемхозом и покупателем о количестве реализуемых и приобретаемых элитных семян и саженцев;
акт о целевом использовании элитных семян и саженцев;
справку лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и соответствии качества проверенных семян требованиям государственных стандартов (за исключением саженцев).

Элиталық тұқымдар мен көшеттердің мақсатты пайдаланылуын растау жөніндегі комиссияның төрағасы осы Ереженің 17-тармағының 2) тармақшасына сәйкес берілген ақпаратқа сәйкес ауданның тиісті жергілікті атқарушы органына немесе көрсетілген тұқымдар мен көшеттерді сатқан элиталық тұқым шаруашылығына элиталық тұқымдар мен көшеттердің мақсатты пайдаланылуы туралы актіні беруді қамтамасыз етеді;
6) облыстың жергілікті атқарушы органы:
он бес жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды тексереді, облыс бойынша элиталық тұқымның және көшеттердің нақты сатылған көлемі жөніндегі жиынтық актіні жасайды және бекітеді;
облыс бойынша элиталық тұқым мен көшеттердің нақты сатылған көлемі жөнінде бекітілген жиынтық актілер бойынша, онда көрсетілген элиталық тұқым мен көшеттердің көлемі мен бекітілген бюджеттік субсидиялар нормативтері негізінде тиесілі бюджет қаражатының көлемін анықтайды;
әрбір элиттұқымшарға белгіленген квоталар шегінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған элиталық тұқымның және көшеттердің ішінара арзандатылған құны үшін бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость жасайды;
7) ұсынылып отырған элиталық тұқымдарды және көшеттерді сатып алу-сату шартының, элиталық тұқымдарды және көшеттерді мақсатты пайдалану актісінің, элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымның және көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық тізілімнің, облыс бойынша сатылған элиталық тұқымдардың және көшеттердің көлемі жөніндегі жиынтық актінің нысандарын Министрлік бекітеді.
18. Облыстың жергілікті атқарушы органы төлемдер бойынша көрсетілген бюджеттік бағдарламаны қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес бюджеттік субсидиялар төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын береді.
19. Ай сайын 5-күнге қарай, бірақ тиісті жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей облыстың жергілікті атқарушы органы Министрлікке тұқым шаруашылығын дамытуға бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомостардың және жиынтық ведомостардың көшірмелерін, бюджеттік субсидиялардың төленген көлемі туралы есепті ұсынады.
Облыстың жергілікті атқарушы органы тікелей және түпкілікті нәтижелердің нақты жетістіктері туралы қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей Министрлікке береді.
4. Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылау
20. Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің тұқым шаруашылығы бойынша мемлекеттік инспекторлары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұқым шаруашылығы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.

Председатель комиссии по подтверждению целевого использования элитных семян и саженцев обеспечивает представление акта о целевом использовании элитных семян и саженцев в соответствующий местный исполнительный орган района или элитно-семеноводческому хозяйству, реализовавшему указанные семена и саженцы, в соответствии с информацией, представленной согласно подпункту 2) пункта 17 настоящих Правил;
6) местный исполнительный орган области:
в течение пятнадцати рабочих дней проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области;
по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации элитных семян и саженцев по области, на основе указанных в них объемов и утвержденных нормативов бюджетных субсидий на элитные семена и саженцы, определяет объемы причитающихся бюджетных средств;
в пределах установленных для каждого элитсемхоза квот, формирует сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на частичное удешевление стоимости элитных семян и саженцев, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
7) формы рекомендуемого договора купли-продажи элитных семян и саженцев, акта целевого использования элитных семян и саженцев, сводного реестра по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян и саженцев, сводного акта по объемам реализованных элитных семян и саженцев по области утверждаются Министерством.
18. Местный исполнительный орган области для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам указанной бюджетной программы представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате и счета к оплате, в двух экземплярах.
19. Ежемесячно к 5 числу, но не позднее 25 декабря соответствующего года местный исполнительный орган области представляет в Министерство копии ведомостей и сводных ведомостей для выплаты бюджетных субсидий на развитие семеноводства, отчет об объемах выплаченных бюджетных субсидий.
Местным исполнительным органом области итоговый отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов представляется в Министерство не позднее 1 февраля следующего финансового года.
4. Государственный контроль в области семеноводства
20. Государственные инспекторы по семеноводству Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства осуществляют государственный контроль в области семеноводства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. Облыстың және ауданның жергілікті атқарушы органдары бюджеттік субсидиялар төлеу үшін тапсырылған құжаттардың шынайылығы үшін жауапты болады.
22. Министрлік нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес төмен тұрған бюджеттерге нысаналы трансферттердің уақтылы аударылмағаны және нысаналы трансферттерді пайдалану кезінде көрсеткіш нәтижелеріне жетпегені үшін жауапты болады.
23. Облыстың әкімдері нысаналы трансферттерді нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес келмейтіндей пайдаланғаны, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізбегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті табыс етпегені үшін жауапты болады.
Облыстық бюджеттердің
2009 жылғы республикалық
бюджеттен тұқым шаруашылығын
қолдауға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
1-қосымша
Бекітемін
_______________________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
______________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200  жылғы " "
200__ жылғы "___" ______ - "___" __________ кезеңінде
өндірілген бірегей тұқымдар үшін бюджеттік субсидиялар
төлеуге арналған ведомость
Ауданның атауы
Бірегей тұқым өндірушінің атауы
Дақыл
Өсімпаздық
Бірегей тұқым өндірудің жылдық квотасы
Бюджеттік субсидиялауға құжаттар тапсырылған бірегей тұқымның нақты көлемі, тонна
Өндірілген бірегей тұқымдардың 1 тонна сына арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
Жыл басынан тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан төленгені, теңге
Тиесілі бюджеттік субсидия сомасының қалдығы, теңге
200_ж. "__" ____  квота шегінде төлеуге жататыны, теңге
тонна
сомасы, (теңге)
жыл басынан
200_ ж. "__" ____ - "__" ____ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны:
_________________ облысының
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                       (Т.А.Ә., қолы)
Облыстық бюджеттердің
2009 жылғы республикалық
бюджеттен тұқым шаруашылығын
қолдауға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
2-қосымша
Бекітемін
_______________________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
______________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200  жылғы " "
200__ жылғы "___" _______ - "___" __________ кезеңінде
жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелері
аналықтарын салуға және салынған жеміс-жидек дақылдары
мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарының аяқталмаған
өндірісіне қызмет көрсетуге бюджеттік субсидиялар төлеуге
арналған ведомость
Ауданның атауы
Бірегей тұқым өндірушінің атауы
Дақыл
Іс-шара атауы (салу және/ немесе қызмет көрсету)
Салудың және/немесе қызмет көрсетудің жылдық квотасы
Салынатын және/немесе қызмет көрсетудің нақты көлемі, га
Салудың және/немесе қызмет көрсетудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
Жыл басынан тиесілі бюджеттік субсидия сомасы, теңге
Жыл басынан төленгені, теңге
Тиесілі бюджеттік субсидия сомасының қалдығы, теңге
200_ ж. "__" ____ квота шегінде төлеуге жататыны, теңге
га
сомасы, (теңге)
жыл басынан
200_ ж. "__" ____ -  "__" ____ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны:
_________________ облысының
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                       (Т.А.Ә., қолы)
Облыстық бюджеттердің
2009 жылғы республикалық
бюджеттен тұқым шаруашылығын
қолдауға арналған ағымдағы
нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесіне
3-қосымша
Бекітемін
_______________________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
______________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200__ жылғы "__"______________________
200__ жылғы "__" _________ - "__" ___________ кезеңінде
отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге сатылған
элиталық тұқымның және көшеттердің ішінара арзандатылған
құнына бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық
ведомость
Ауданның атауы
Элиттұқымшар атауы
Дақыл
Сатылған күні
Элиталық тұқымды сатудың жылдық квотасы
Бюджеттік субсидиялауға құжаттар тапсырылған элиталық тұқымның және көшеттердің нақты сатылған көлемі, тонна
Сатылған элиталық тұқымдардың 1 тоннасына арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
Жыл басынан тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасы, теңге
Жыл басынан төленгені, теңге
Тиесілі бюджеттік субсидиялар сомасының қалдығы, теңге
200_ ж. "__" ____ квота шегінде төлеуге жататыны, теңге
тонна
сомасы, (теңге)
жыл басынан
200_ ж. "__" ____ -  "__" ____ кезеңінде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Жиыны:
_________________ облысының
Ауыл шаруашылығы басқармасы
құрылымдық бөлімшесінің басшысы                       (Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 2 ақпандағы
N 99 қаулысымен
бекітілген
Көбейту жылдары бойынша ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің
бірегей тұқымдарының түрлеріне және жеміс-жидек дақылдары
мен жүзімнің көп жылдық екпелері аналықтарын салуға
2009 жылға арналған бюджеттік субсидиялар нормативтері
Р/с
N
Өнімнің түрі, іс-шаралар
Бірегей тұқымның 1 тоннасын (данасын) өндіруге, аналықтар салуға жіберілген шығындарды өтеу пайызы, (дейін)
Бір тоннаға (данаға, гектарға) арналған бюджеттік субсидиялар нормативі, теңге
1
2
3
4
Көбейту питомниктері мен аналық нысандар
1
Жүгері мен күріштен басқа, дәнді және дәнді бұршақты дақылдар
40

21. Местные исполнительные органы области и района несут ответственность за достоверность документов, предоставленных для выплаты бюджетных субсидий.
22. Министерство несет ответственность за несвоевременное перечисление целевых трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах и за недостижение показателей результатов при использовании целевых трансфертов.
23. Акимы областей несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета 2009 года
областными бюджетами на поддержку семеноводства
Утверждаю
Начальник управления сельского хозяйства
____________________________________ области
____________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___"_________ 200__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий за произведенные
оригинальные семена
за период с "___"_______ по "___"_______ 200__ года
Наи-
мено-
вание
райо-
на
Наиме-
нование
произ-
води-
теля
ориги-
наль-
ных
семян
Куль-
тура
Репро-
дукция
Годовая
квота
произ-
водства
ориги-
нальных
семян
Фактически
объем
оригиналь-
ных семян,
на которые
представ-
лены доку-
менты на
бюджетное
субсидиро-
вание, тонн
Норматив
бюджет-
ных
субсидий
на 1
тонну
произ-
веденных
ориги-
нальных
семян,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
бюджет-
ных
субсидий
с начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Оста-
ток
причи-
таю-
щейся
суммы
бюд-
жетных
субси-
дий,
тенге
Подлежит
к оплате
в преде-
лах
квоты на
«__»____
200_ г.,
тенге
тонн
сумма,
тенге
с
на-
чала
года
за
период
с «__»
по «__»
200_ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
управления сельского хозяйства ________ области     (Ф.И.О., подпись)
Приложение 2
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета 2009 года
областными бюджетами на поддержку семеноводства
Утверждаю
Начальник управления сельского хозяйства
____________________________________ области
____________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___"_________ 200__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на закладку маточников
многолетних насаждений плодовых культур и винограда и
обслуживание незавершенного производства заложенных
маточников многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда
за период с "___"______ по "___"______ 200_года
Наи-
мено-
вание
райо-
на
Наиме-
нование
произ-
води-
теля
ориги-
наль-
ных
семян
Куль-
тура
Наиме-
нование
меро-
приятия
(за-
кладка
и/или
обслу-
жива-
ние)
Годовая
квота
закладки
и/или
обслужи-
вания
Фактически
объем
закладки
и/или
обслужива-
ния, га
Норматив
бюджет-
ных
субсидий
на 1
гектар
закладки
и/или
обслужи-
вания,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
бюджет-
ных
субсидий
с начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Оста-
ток
причи-
таю-
щейся
суммы
бюд-
жетных
субси-
дий,
тенге
Подлежит
к оплате
в преде-
лах
квоты на
«__»____
200_ г.,
тенге
га
сумма,
тенге
с
на-
чала
года
за
период
с «__»
по «__»
200_ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
управления сельского хозяйства ______ области     (Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета 2009 года
областными бюджетами на поддержку семеноводства
Утверждаю
Начальник управления сельского хозяйства
____________________________________ области
____________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___"_________ 200__ год
Сводная ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на частичное удешевление
стоимости элитных семян и саженцев, реализованных
отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям
за период с "___"_______ по "___"_______ 200__ года
Наи-
мено-
вание
райо-
на
Наиме-
нова-
ние
элит-
сем-
хоза
Куль-
тура
Дата
реали-
зации
Годовая
к вота
реализации
элитных
семян
Фактически
объем
реализован-
ных элитных
семян и
саженцев,
на которые
представле-
ны доку-
менты на
бюджетное
субсидиро-
вание,
тонн/штук
Норматив
бюджет-
ных
субсидий
на 1
тонну
реализо-
ванных
элитных
семян,
тенге
Причи-
тающаяся
сумма
бюджет-
ных
субсидий
с начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Оста-
ток
причи-
таю-
щейся
суммы
бюд-
жетных
субси-
дий,
тенге
Подлежит
к оплате
в преде-
лах
квоты на
«__»____
200_ г.,
тенге
тонн
сумма
(тенге)
с
на-
чала
года
за
период
с «__»
по «__»
200_ г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Руководитель структурного подразделения
управления сельского хозяйства ______ области     (Ф.И.О., подпись)
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2009 года № 99
Нормативы
бюджетных субсидий на виды оригинальных семян
сельскохозяйственных растений по годам размножения
и закладку маточников многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда на 2009 год
п/п
Вид продукции, мероприятия
Процент
возмещения
затрат на
производство
1 тонны
(штуки)
оригинальных
семян,
закладку
маточников,
(до)
Норматив
бюджетных
субсидий
на 1 тонну
(штуку,
гектар),
тенге
1
2
3
4
Питомники размножения и родительские формы
1
Зерновые и зернобобовые, кроме
кукурузы и риса
40