Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 171 қаулысы.
"2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына сәйкес ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарын мемлекеттік қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат беру ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 17 ақпандағы
N 171 қаулысымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат беру ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражаттарын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындары өндірістік мақсаттар (қайта өңдеу) үшін өздерінің негізгі және айналым қаражатын толықтыруға кредиттер алған мен лизинг бойынша сыйақы ставкасын төлеуге жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеуге қаржы институттарында 096 "Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы (бұдан әрі - бағдарлама) бойынша республикалық бюджеттен субсидиялар беру тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен анықтамалар қолданылады:
1) ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу кәсіпорны - ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеумен айналысатын агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;

Об утверждении Правил предоставления средств из республиканского бюджета на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу оборудования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 171.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года " О республиканском бюджете на 2009-2011 годы ", в целях государственной поддержки предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления средств из республиканского бюджета на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу оборудования.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2009 года № 171
Правила
предоставления средств из республиканского бюджета на
субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам,
выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и
оборотных средств, по лизингу оборудования
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления средств из республиканского бюджета на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу оборудования (далее - Правила) определяют порядок и условия предоставления из республиканского бюджета финансовым институтам субсидий на возмещение части затрат на уплату ставки вознаграждения по кредитам и лизингу, полученным предприятиями по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и оборотных средств для производственных целей (переработки) по бюджетной программе 096 "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу оборудования" (далее - программа).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) предприятие по переработке сельскохозяйственной продукции - субъект агропромышленного комплекса, занимающийся переработкой сельскохозяйственной продукции;

2) ауыл шаруашылығы өнімі - өсімдік шаруашылығы мен мал шаруашылығының шикізаты мен өнімі, соның ішінде оларды бастапқы қайта өңдеу арқылы алынған өнімдер;
3) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
4) қаржы институттары - екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар;
5) қарыз алушы (лизинг алушы) - ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорны;
6) негізгі қаражат - шикізатты қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру жөніндегі технологиялық жабдық.
3. Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау:
1) қарыз алушы (лизинг алушы) қаржы институтымен жасалған кредиттік шартқа (қарыз шартына, қаржы лизингі шартына) сәйкес есептелген сыйақыны уақтылы төлеген;
2) кредиттік шартта көзделген кестеге сәйкес кредитті (қарызды, лизингті) уақтылы өтеген жағдайда жүргізіледі.
4. Республикалық бюджеттен берілетін субсидиялар (бұдан әрі - субсидиялар) қаржы институттары ұлттық валютада беретін кредиттер (қарыздар, лизинг) бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің тиісті қаржы жылында кредит шарты (қарыз шарты, қаржы лизингі шарты) бойынша өтеу күнгі қолданыстағы қайта қаржыландыру ставкасы мөлшерінде ұсынылады. Қаржы институттары шетелдік валютада беретін кредиттер бойынша субсидиялар сыйақы (мүдде) ставкасының 50 %-ы (елу пайызы) мөлшерінде ұсынылады. Қаржы институттары меншікті және/немесе тартылған қаражат есебінен беретін кредит (қарыз, лизинг) сомасы 500000000 (бес жүз миллион) теңгеден немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кредит (қарыз, лизинг) берілетін күнгі қолданыстағы ресми бағамы бойынша шетелдік валютадағы баламасынан аспауы тиіс.
Егер қарыз алушы (лизинг алушы) қаржы жылы ішінде бірнеше қаржы институттарынан кредиттер (қарыздар, лизинг) немесе бір қаржы институтынан бірнеше кредит (қарыз, лизинг) алған жағдайда субсидиялар осы Ережеде белгіленген талаптарға сәйкес жасалған әрбір кредиттік шарт (қарыз шарты, қаржы лизингінің шарты) бойынша беріледі.
Қаржы институты шетелдік валютада берген кредит (қарыз, лизинг) бойынша субсидиялар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кредит шарты (қарыз шарты, қаржы лизингі шарты) бойынша өтеу күнгі қолданыстағы бағамы бойынша теңгемен төленеді, бұл ретте шекті пайыздық ставка жылдық 17 %-дай (он жеті пайыздан) аспауы тиіс.

2) сельскохозяйственная продукция - сырье и продукция растениеводства и животноводства, в том числе продукты, полученные посредством их первичной переработки;
3) администратор бюджетной программы - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) финансовые институты - банки второго уровня, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, лизинговые компании;
5) заемщик (лизингополучатель) - предприятие по переработке сельскохозяйственной продукции;
6) основные средства - технологическое оборудование по переработке сырья и производству пищевой продукции.
3. Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу оборудования производится при условии:
1) своевременной уплаты заемщиком (лизингополучателем) начисленного вознаграждения в соответствии с кредитным договором (договором займа, договором финансового лизинга), заключенного с финансовым институтом;
2) своевременного погашения кредита (займа, лизинга) в соответствии с графиком, предусмотренным кредитным договором.
4. Субсидии из республиканского бюджета предоставляются в размере ставки рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан, действующей на дату погашения по кредитному договору (договору займа, договору финансового лизинга) в соответствующем финансовом году (далее - субсидии) по кредитам (займам, лизингу), выдаваемым финансовыми институтами в национальной валюте. По кредитам, выдаваемым финансовыми институтами в иностранной валюте, субсидии предоставляются в размере 50 % (пятьдесят процентов) от ставки вознаграждения (интереса). Сумма кредита (займа, лизинга), выдаваемых финансовыми институтами за счет собственных и/или привлеченных средств не должна превышать 500000000 (пятьсот миллионов) тенге или эквивалента в иностранной валюте по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан, действующий на дату выдачи кредита (займа, лизинга).
В случае если заемщик (лизингополучатель) привлек кредиты (займы, лизинг) в нескольких финансовых институтах или же несколько кредитов (займов, лизинг) в одном финансовом институте в течение финансового года, субсидии предоставляются по каждому заключенному кредитному договору (договору займа, договору финансового лизинга) в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами.
Субсидии по кредиту (займу, лизингу), выданному финансовым институтом в иностранной валюте выплачиваются в тенге, по курсу Национального Банка Республики Казахстан, действующей на дату погашения по кредитному договору (договору займа, договору финансового лизинга), при этом предельная процентная ставка не должна превышать 17 % (семнадцать процентов) годовых.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.06.02. N 812(қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
5. Субсидиялар тиісті қаржы жылының 1 қаңтарынан бастап 1 желтоқсан кезеңінде кредиттер (қарыздар, лизинг) бойынша сыйақыны жеке өтеу кестесіне сәйкес қарыз алушы (лизинг алушы) іс жүзінде аударған және өтеген сыйақы бойынша тоқсан сайын аударылады.
Субсидиялар мерзімі өткен несие берешегі бойынша есептелген және төленген пайыздарды төлеуге жұмсалатын шығындарды өтеуге берілмейді.
6. Республикалық бюджет қаражаты есебінен ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдеу кәсіпорындарына берілетін сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау:
1) дайын өнімді қайта өңдеу және өндіру, атап айтқанда, етті, сүтті, жемістерді, жидектерді, көкөністерді, былғары шикізатын және жүнді, дәнді дақылдарды, шитті мақта, балық және балық өнімдерін қайта өңдеу, нан, нан-тоқаш және кондитерлік өнімдерін, май-тоң май өнімдерін, қант, құс еті мен жұмыртқа, құрама жем өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімдерін сатып алуға арналған кредиттер (қарыздар) бойынша;
2) ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу бойынша жабдықтар сатып алуға арналған кредиттер (лизинг) бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.02. N 1516 Қаулысымен.
2. Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат беру тәртібі
7. Бюджеттік бағдарлама әкімшісі құрамында комиссия төрағасы,
мүшелері және хатшысы бар комиссия құрады. Комиссияның сандық құрамы
тақ және кемінде бес адам болуы тиіс. Комиссия хатшысы комиссия мүшесі болмайды.
8. Комиссия ай сайын айдың бірінші сейсенбісінде қарыз алушылардың (лизинг алушылардың) субсидиялар алуға арналған өтініштерін қарау жөніндегі комиссия отырысын өткізеді.
Тиісті қаржы жылының 3 қарашасынан кейін түскен өтініштерді комиссия қарамайды.
9. Комиссия хатшысы бюджеттік бағдарлама әкімшісі нөмірлеуі, тігуі және мөрмен бекітуі тиіс арнайы журналда қарыз алушының (лизинг алушының) өтінішін тіркейді.
10. Қарыз алушы (лизинг алушы) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес субсидиялар беру туралы өтініш береді, оған мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.06.2009 № 812 (порядок введения в действие см. п. 2).
5. Субсидии перечисляются ежеквартально по фактически начисленному и погашенному вознаграждению заемщиком (лизингополучателем) согласно индивидуальным графикам погашения вознаграждения по кредитам (займам, лизингу) за период с 1 января по 1 декабря соответствующего финансового года.
Субсидии не предоставляются на возмещение затрат на уплату процентов, начисленных и уплаченных по просроченной ссудной задолженности.
6. За счет средств республиканского бюджета производится субсидирование ставки вознаграждения (интереса), предоставляемым предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции:
1) по кредитам (займам) на закуп сельскохозяйственной продукции для переработки и производства готовой продукции, а именно переработки мяса, молока, плодов, ягод, овощей, кожсырья и шерсти, зерновых культур, хлопка-сырца, рыбы и рыбной продукции, производство хлеба, хлебобулочных и кондитерских изделий, масложировой продукции, сахара, мяса птицы и яиц, комбинированных кормов;
2) по кредитам (лизингу) на закуп оборудования по переработке сельскохозяйственной продукции.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.10.2009 N 1516 (порядок введения в действие см. п.2).
2. Порядок предоставления средств из республиканского бюджета
на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам,
выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и
оборотных средств, по лизингу оборудования
7. Администратор бюджетной программы образует комиссию в составе председателя, членов и секретаря комиссии. Количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее пяти человек. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
8. Комиссия ежемесячно в первый вторник месяца проводит заседание комиссии по рассмотрению заявлений заемщиков (лизингополучателей) на получение субсидий.
Заявления, поступившие позднее 3 ноября соответствующего финансового года, комиссией не рассматриваются.
9. Секретарь комиссии регистрирует заявление заемщика (лизингополучателя) в специальном журнале, который должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен печатью администратора бюджетной программы.
10. Заемщик (лизингополучатель) подает заявление о предоставлении субсидий согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) нотариально заверенную копию свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя;

2) салық төлеушіні тіркеу туралы куәліктік нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқтығы туралы тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі, анықтамаға өтініш тіркелген күннің алдындағы үш айдан аспайтын күн қойылуы тиіс;
4) қаржы институты куәландырған кредиттік шарттың (қарыздың, қаржы лизингінің) көшірмесі, қарыз алушының (лизинг алушының) кредит алу туралы несие шотынан үзінді көшірме немесе қарыз алғанын, лизинг затын растайтын құжат, кредитті (қарызды, лизингті) өтеу және ол бойынша пайыздары өтеу кестесі;
5) қарыз алушының (лизинг алушының) барлық дерекемелерімен бірге субсидиялар аударуға арналған шоты көрсетілген банктің анықтамалары;
6) егер кредиттерді (қарыздарды) қарыз алушы айналым қаражатын толықтыруға алған жағдайда ауыл шаруашылығы өнімдерінің сатып алынғанын (бұл ретте отандық тауар өндірушілерге басымдылық беріледі) растайтын шарттардың көшірмелері.
Өтініш және қоса берілетін барлық құжаттар бір пакетке тігіліп, парақтары нөмірленуі тиіс, соңғы бетінің арт жағындағы жіптің ұшы "__" парақ тігілген және нөмірленген. Күні 20__ жыл "__"________" деген сөздер жазылған қағаз парақпен желімделіп, лауазымды тұлғаның қолы қойылуы және қарыз алушының (лизинг алушының) мөрімен бекітілуі тиіс. Конверттегі тігілмеген, жеке құжаттардың болуына рұқсат етілмейді, мұндай құжаттарды комиссия қарамайды және қарыз алушыға (лизинг алушыға) қайтарылады.
11. Комиссия отырыс күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарайды және олардың мынадай өлшемдерге сәйкестігін тексереді:
1) ұсынылған құжаттардың дұрыстығы және олардың осы Ереженің 10-тармағына сәйкестігі;
2) мерзімі өткен салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің болмауы;
3) алынған кредиттің (қарыздың, лизингтің) бағыты осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген мақсаттарға сәйкес болуы тиіс;
4) қаржы институттары меншікті және/немесе тартылған қаражаттар есебінен берген кредит (қарыз, лизинг) сомасы 500 000 000 (бес жүз миллион) теңгеден немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің кредит (қарыз, лизинг) берілетін күнгі қолданыстағы ресми бағамы бойынша шетелдік валютадағы баламасынан аспауы тиіс.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.06.02. N 812 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.

2) нотариально заверенную копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
3) оригинал или нотариально заверенную копию справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям в накопительные пенсионные фонды, справка должна быть датирована не более чем за три месяца предшествующей дате регистрации заявления;
4) заверенную финансовым институтом копию кредитного договора (займа, финансового лизинга), выписку из ссудного счета заемщика (лизингополучателя) о получении кредита или документ, подтверждающий получение займа, предмета лизинга, график погашения кредита (займа, лизинга) и уплаты процентов по нему;
5) справки банка с указанием счета заемщика (лизингополучателя) для перечисления субсидий со всеми реквизитами;
6) копии договоров, подтверждающие закуп сельскохозяйственной продукции, (при этом приоритеты будут отдаваться отечественным товаропроизводителям) в случае, если кредиты (займы) берутся заемщиком на пополнение оборотных средств.
Заявление и все прилагаемые документы должны быть прошиты в один пакет, страницы пронумерованы, на обороте последней страницы концы нити должны быть заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано ____ листов. Дата "___"___________ 20__ год", подписано должностным лицом и скреплена печатью заемщика (лизингополучателя). Наличие в конверте не прошитых, отдельных документов не допускается, такие документы комиссией не рассматриваются и возвращаются заемщику (лизингополучателю).
11. Комиссия в течение 5 рабочих дней со дня заседания рассматривает представленные документы и проверяет их на соответствие следующим критериям:
1) достоверность представленных документов и их соответствие пункту 10 настоящих Правил;
2) отсутствие просроченной налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;
3) направление полученного кредита (займа, лизинга) должно соответствовать целям, указанным в пункте 6 настоящих Правил;
4) сумма кредита (займа, лизинга), выданного финансовыми институтами за счет собственных и/или привлеченных средств не должна превышать 500 000 000 (пятьсот миллионов) тенге или эквивалента в иностранной валюте по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан, действующий на дату выдачи кредита (займа, лизинга).
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.06.2009 № 812 (порядок введения в действие см. п. 2).

12. Қарыз алушының (лизинг алушының) өтінішін қарау қорытындылары туралы комиссия шешімі отырыс өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді, комиссия төрағасы, комиссия мүшелері және комиссия хатшысы қол қояды. Қарыз алушыны субсидиялар алушылар тізіміне қосу туралы немесе бас тарту себебі көрсетіле отырып, тізімге қосудан бас тарту туралы комиссия шешімі 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарыз алушыға (лизинг алушыға) жазбаша нысанда хабарланады.
13. Комиссия қарыз алушыны (лизинг алушыны) оң шешім қабылдағаны туралы хабардар еткеннен кейін, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі 10 жұмыс күні ішінде қарыз алушымен (лизинг алушымен) субсидиялау туралы шарт жасасады.
14. Субсидиялар алу үшін іріктеуден өткен қарыз алушы (лизинг алушы) есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін тоқсан сайын осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес өтінімді, кредиттік шарттар бойынша, кредиттерді (қарыздарды, лизингті) қайтару және кредитті (қарызды, лизингті) пайдаланғаны үшін пайыздарды өтеу бөлігінде міндеттемелердің орындалғанын растайтын құжаттарды, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағдарламаны іске асыруға қатысатын қарыз алушының (лизинг алушының) қаржы-экономикалық қызметі туралы ақпаратты береді.
15. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі осы Ереженің 14-тармағында көрсетілген қарыз алушы (лизинг алушы) ұсынған өтінімнің дұрыстығын тексереді, осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ведомость және төлем шоттарын қалыптастырады.
16. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі қарыз алушыға (лизинг алушыға) субсидиялар төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шотын жібереді.
3. Қорытынды ережелер
17. Қарыз алушы (лизинг алушы):
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес субсидиялар төлеу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығына;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржы институттары алдындағы кредитті, лизингті уақтылы және толық қайтару, кредит (қарыз, лизинг) бойынша сыйақы төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапты болады.
18. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бюджеттік қаражаттың іске асырылуына, мақсатты пайдаланылуына және бюджеттік бағдарламаның нәтижелеріне қол жеткізуге жауапты болады.
Ауыл шаруашылығы өнімдерін
қайта өңдеу кәсіпорындарына
олардың негізгі және айналым
қаражатын толықтыруға қаржы
институттары беретін кредиттер
бойынша, жабдықтар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялауға республикалық
бюджеттен қаражат беру
ережесіне 1-қосымша
Өтініш
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ________________ N қаулысымен бекітілген Ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер бойынша, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға республикалық бюджеттен қаражат беру ережесін қарап,
_____________________________________________________________________ (қарыз алушының, лизинг алушының толық атауы)
cубсидияларды алуға және 096 "Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасын іске асыруға қатысуға тілек білдіреді.
Қатысушы туралы мәліметтер

12. Решение комиссии об итогах рассмотрения заявления заемщика (лизингополучателя) оформляется протоколом в течение 5 (пяти) рабочих дней от даты проведения заседания, подписывается председателем комиссии, членами комиссии и секретарем комиссии. Решение комиссии в течение 5 (пяти) рабочих дней сообщается заемщику (лизингополучателю) уведомлением в письменной форме о включении заемщика в перечень, получающих субсидии, или об отказе в таком включении с указанием причины отказа.
13. После уведомления заемщика (лизингополучателя) комиссией о принятом положительном решении, Администратор бюджетной программы в течение 10 рабочих дней заключает договор о субсидировании с заемщиком (лизингополучателем).
14. Заемщик (лизингополучатель), прошедший отбор, для получения субсидий ежеквартально до 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют заявку согласно приложению 2 к настоящим Правилам, документы, подтверждающие исполнение обязательств по кредитным договорам, в части возврата кредита (займов, лизинга) и погашения процентов за пользование кредитами (займами, лизингом), информацию о финансово-экономической деятельности заемщика (лизингополучателя), участвующего в реализации программы по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
15. Администратор бюджетной программы проверяет на достоверность представленную заемщиком (лизингополучателем) заявку, указанную в пункте 14 настоящих Правил, формирует ведомость по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и счета к оплате.
16. Администратором бюджетной программы для выплаты субсидий заемщику (лизингополучателю) в территориальное подразделение казначейства направляются реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате.
3. Заключительные положения
17. Заемщик (лизингополучатель) несет ответственность:
1) за достоверность документов, предоставляемых для выплаты субсидий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) за неисполнение обязательств перед финансовыми институтами по своевременному и полному возврату кредита, лизинга, уплате вознаграждения по кредиту (займу, лизингу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан .
18. Администратор бюджетной программы несет ответственность за реализацию, целевое использование бюджетных средств и достижение результатов бюджетной программы.
Приложение 1
к Правилам субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми
институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их основных и оборотных средств,
по лизингу оборудования
Заявление
Рассмотрев Правила субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами
предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции на
пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу
оборудования, утвержденные постановлением Правительства РК от
________ № _____,
___________________________________________________________________
(полное наименование заемщика, лизингополучателя)
изъявляет желание принять участие в реализации бюджетной программы
096 "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по кредитам,
выдаваемым финансовыми институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных и
оборотных средств, по лизингу оборудования" на получение субсидий.
Сведения об участнике

1. Заңды мекен-жайы _________________________________________
2. Іс жүзіндегі мекен-жайы, телефондары, факсы, электрондық
мекен-жайы ________________________________________________________
3. Жарғылық капиталындағы үлестері көрсетілген негізгі
құрылтайшылар _____________________________________________________
4. Басшының тегі, аты, әкесінің аты _________________________
5. Қызметтің негізгі түрлері ________________________________
6. Жұмыс істейтіндердің саны ________________________________
7. Қаржы институтының атауы _________________________________
8. Кредит шартының нөмірі және қол қойылған күні ____________
9. Кредит шартының (қарыз алу шартының, қаржы лизингінің)
сомасы ____________________________________________________________
10. Кредит шартының (қарыз алу шартының, қаржы лизингінің)
қолданылу мерзімі __________________________________________________
11. Кредит (қарыз, лизинг)бойынша сыйақы ставкасы ____________
12. Қарыз қаражатының мақсатты пайдаланылуын бағыттау ________
Басшы _________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
Ауыл шаруашылығы өнімдерін
қайта өңдеу кәсіпорындарына
олардың негізгі және айналым
қаражатын толықтыруға қаржы
институттары беретін кредиттер
бойынша, жабдықтар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялауға республикалық
бюджеттен қаражат беру
ережесіне 2-қосымша
Кредиттер (қарыздар, лизинг) бойынша
пайыздарды төлеуге жұмсалатын шығындарды өтеуге
республикалық бюджеттен қаражат аударуға
өтінім
Күні 20___ ж ___ ___________
Осымен қарыз алушы (лизинг алушы) ________________________ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінен 20__ жылғы ___ ___________ N__ субсидиялау шартына сәйкес республикалық бюджеттен 096 "Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер, жабдықтар лизингі бойынша сыйақы (мүдде)ставкасын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы бойынша N_______ есептік шотқа ___________ кезеңі үшін ____________ теңге сомасында қаражат аударуды сұрайды.
Басшы _______________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
Ауыл шаруашылығы өнімдерін
қайта өңдеу кәсіпорындарына
олардың негізгі және айналым
қаражатын толықтыруға қаржы
институттары беретін кредиттер
бойынша, жабдықтар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялауға республикалық
бюджеттен қаражат беру
ережесіне 3-қосымша
2009 жылдың ___ тоқсанына 096 "Ауыл шаруашылығы өнімін қайта
өңдеу кәсіпорындарына олардың негізгі және айналым қаражатын
толықтыруға қаржы институттары беретін кредиттер, жабдықтар
лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау"
бюджеттік бағдарламасын іске асыруға қатысатын қарыз
алушының (лизинг алушының) қаржылық-экономикалық қызметі
туралы ақпарат
Кезең
Сатып алынған шикізат
Өндірілген дайын өнім
Жұмыс істеушілер саны
Жұмсалған қуат %
Бюджетке төленген салық сомасы (корпоративтік, ҚҚС, әлеуметтік), мың теңге
ақшалай түрде мың теңге
заттай түрде
ақшалай түрде мың теңге
заттай түрде
барлығы
оның ішінде қайта құрылған жұмыс орындары
2009 ж. тоқсан
2008 ж. тоқсан
Басшы ____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
Ауыл шаруашылығы өнімдерін
қайта өңдеу кәсіпорындарына
олардың негізгі және айналым
қаражатын толықтыруға қаржы
институттары беретін кредиттер
бойынша, жабдықтар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын
субсидиялауға республикалық
бюджеттен қаражат беру
ережесіне 4-қосымша
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігінің
жауапты хатшысы
_______________________________
20__ жылғы "__" _______________
20__ жылғы _____ N_______ субсидиялау шартына сәйкес
096 "Ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу кәсіпорындарына
олардың негізгі және айналым қаражатын толықтыруға қаржы
институттары беретін кредиттер, жабдықтар лизингі бойынша
сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" бюджеттік бағдарламасы
бойынша кредит (қарыз, лизинг) бойынша сыйақының пайыздық
ставкасын субсидиялау үшін ведомость
Қарыз алушының
(лизинг
алушының)
атауы
Субсидиялау шартының нөмірі мен жасалған күні
Кредит беру шарты
ҚР АШМ субсидияларға іс жүзінде аударған сома
___ кезең үшін қарыз алушыға (лизинг алушыға) қаржы институты есептеген сыйақының барлығы
___ кезең үшін қарыз алушы (лизинг алушы) өтеген сыйақының барлығы
Субсидиялау үлесі %
___ кезең үшін бюджеттен аударылуға тиісті субсидиялау сомасы
кредит сомасы
кредит(қарыз, лизинг) бойынша пайыздық ставка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жауапты департаменттердің директорлары (қолы) ____________________
(Т.А.Ә.)

1. Юридический адрес ______________________________________________
2. Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес ___________
___________________________________________________________________
3. Основные учредители с указанием доли в уставном капитале _______
___________________________________________________________________
4. Фамилия, имя, отчество руководителя ____________________________
5. Основные виды деятельности _____________________________________
6. Численность работающих _________________________________________
7. Наименование финансового института _____________________________
8. Номер и дата подписания кредитного договора ____________________
9. Сумма кредитного договора (договора займа, финансового лизинга)
___________________________________________________________________
10. Срок действия кредитного договора (договора займа, финансового
лизинга)
___________________________________________________________________
11. Ставка вознаграждения по кредиту (займа, лизингу) _____________
12. Направление целевого использования заемных средств ____________
Руководитель _________________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 2
к Правилам субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми
институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их основных и оборотных средств,
по лизингу оборудования
Заявка
на перечисление средств из республиканского бюджета
на возмещение затрат на уплату процентов по кредитам
(займам, лизингу)
Дата ___ __________ 20__ г.
Настоящим заемщик (лизингополучатель) _______________________
просит Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
перечислить согласно договору на субсидирование от ___ _______ 20__
года № _______ средства из республиканского бюджета на расчетный
счет № _______ по бюджетной программе 096 "Субсидирование ставки
вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми
институтами предприятиям по переработке сельскохозяйственной
продукции на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу
оборудования" в сумме __________ тенге за _________________ период.
Руководитель ______________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 3
к Правилам субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми
институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их основных и оборотных средств,
по лизингу оборудования
Информация
о финансово-экономической деятельности заемщика
(лизингополучателя), участвующего в реализации бюджетной
программы 096 "Субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми институтами
предприятиям по переработке сельскохозяйственной продукции
на пополнение их основных и оборотных средств, по лизингу
оборудования" за ____ квартал 2009 года
Период
Закуплено
сырья
Произведено
готовой
продукции
Численность
работающих
% исполь-
зования
мощности
Сумма
уплаченных
налогов в
бюджет
(корпоратив-
ный, НДС,
социальный),
тыс. тенге
в де-
нежном
выра-
жении,
тыс.
тенге
нату-
раль-
ном
выра-
жении
в де-
нежном
выра-
жении,
тыс.
тенге
нату-
раль-
ном
выра-
жении
всего
в том
числе ко-
личество
вновь
созданных
рабочих
мест
__квартал
2009 г.
__квартал
2008 г.
Руководитель ______________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к Правилам субсидирование ставки вознаграждения
(интереса) по кредитам, выдаваемым финансовыми
институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение
их основных и оборотных средств,
по лизингу оборудования
"Утверждаю"
Ответственный секретарь Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
______________________________________
от "___"___________ 20__ года
Ведомость
для субсидирования процентной ставки вознаграждения по кредиту
(займу, лизингу) по бюджетной программе 096 "Субсидирование
ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, выдаваемым
финансовыми институтами предприятиям по переработке
сельскохозяйственной продукции на пополнение их основных
и оборотных средств, по лизингу оборудования" согласно
договору на субсидирование от _________ № ____
Наимено-
вание
заемщика
(лизинго-
получа-
теля)
Номер
и дата
заклю-
чения
договора
на
субсиди-
рование
Условие
кредитования
Фактически
перечис-
ленные
суммы
субсидий
МСХ РК
Всего
начислено
возна-
граждение
финансовым
институтом
заемщику
(лизингопо-
лучателю)
за ___
период
Всего
погашено
возна-
граждение
заемщиком
(лизингопо-
лучателем)
за ___
период
Доля
субсиди-
рования
в %
Сумма
субсиди-
рования,
подлежащая
перечислению
из бюджета
за __ период
сумма
кре-
дита
про-
центная
ставка
по
кредиту
(займу,
лизингу)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Директора ответственных департаментов (подпись) __________