Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1210 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы N 693 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 тамыздағы N 776 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.08.03 N 776 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы  N 1210 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Мұнай өнеркәсібі. 2007 жылы республикада мұнай және газ конденсатын өндіру өткен жылмен салыстырғанда 3,6%-ға артып, 67,2 млн. тоннаны құрады.
60,3 млн. тонна мұнай экспортталды. 12 млн. тоннадан астам мұнай ішкі нарыққа жеткізілді және қайта өңделді, өсім 3,2 %-ды құрады. 2627 мың тонна бензин (112,2 %), 3919 мың тонна дизель отыны (113,4 %), 2575 мың тонна мазут (77,9 %), 259 мың тонна авиакеросин (95,8 %) өндірілді.
2009 — 2011 жылдары республикада мұнай және газ конденсатын өндіру Екінші Буын Зауытының және Теңіз кенорнында Шикі Газ Айдау жобаларын іске асырудың есебінен өсетін болады. Кен орындарында мұнай өндіру жылына 20 млн. тоннадан астам деңгейге жетеді.
Отандық мұнай өңдеу зауыттарында өңдейтін қуаттары бар қондырғыларды жаңғырту және жаңасын салу жөніндегі іс-шаралар өткізіледі. Жаңғыртудың нәтижесінде республиканың тұтынушыларын ЕВРО-3, 4 талаптарына сәйкес келетін жоғары сапалы мұнай өнімдерімен қамтамасыз ету, қоршаған ортаға зиянды әсерін төмендету, сондай-ақ 2014 - 2015 жылдары автомобиль бензині мен авиаотын тапшылығын жабу көзделуде. Жаңғырту аяқталғаннан кейін мұнай өңдеу зауыттарының мұнай өңдеу бойынша жиынтық қуаты жылына 17 млн. тоннаға жетеді.
Министрлік Каспий теңізінің қазақстандық секторын игерудің мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2006 - 2010 жылдарға арналған (II кезең) іс-шаралар жоспарын іске асыруды ұйымдастыру мен бақылауды жүзеге асырады. Республиканың өндірістік-әлеуметтік объектілеріне мазут және ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін көктемгі-күзгі дала жұмыстарына дизель отынын жеткізу қамтамасыз етіледі.
Мұнай өндіру көлемін ұлғайту мұнай көлігі инфрақұрылымын дамытуды талап етеді. Жаңа экспорт жүйесін құру және қолданыстағысын кеңейту жөніндегі жұмыс өзекті болып табылады. Каспий Құбыр Консорциумы мұнай құбырын кезең-кезеңімен кеңейту, Қазақстандық Каспий Тасымалдау Жүйесі арқылы Баку - Тбилиси - Джейхан құбырына қосылу және Қазақстан - Қытай мұнай құбыры жобасының 2-кезеңінің бірінші кезегін салу  - Кеңқияқ - Құмкөл мұнай құбырын салу мәселелері пысықталуда.";
елуінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жанар-жағар май материалдарының, жабдықтардың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың, авариялық қордың, магистральды газ құбырларының сызықтық бөлігіндегі энергетикалық ресурстардың, компрессорлық станциялардың, жерасты газ қоймаларының шығыс нормаларын, магистральды газ құбырлары арқылы газды тасымалдау кезінде өзіндік қажеттіліктерге және технологиялық ысырапқа жұмсалған газдың шығыс нормаларын есептеу жөнінде 22 әдістемелік нұсқаулық әзірленді.
елу бірінші абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1210
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 693. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 776
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.08.2010 № 776.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1210 "О Стратегическом плане Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
абзацы тридцать четвертый, тридцать пятый, тридцать шестой, тридцать седьмой, тридцать восьмой, тридцать девятый изложить в следующей редакции:
"Нефтяная промышленность. В 2007 году добыча нефти и газового конденсата в республике составила 67,2 млн. тонн, увеличившись на 3,6 % по сравнению с предыдущим годом.
Экспортировано 60,3 млн. тонн нефти. Поставлено на внутренний рынок и переработано более 12 млн. тонн нефти, рост составил 3,2 %. Произведено: бензина 2627 тыс. тонн (112,2 %), дизельного топлива - 3919 тыс. тонн (113,4 %), мазута - 2575 тыс. тонн (77,9 %), авиакеросина - 259 тыс. тонн (95,8 %).
За 2009 - 2011 годы добыча нефти и газового конденсата в республике будет расти за счет реализации проектов Завода Второго Поколения и Закачки Сырого Газа на месторождении Тенгиз. Добыча нефти на месторождении достигнет уровня более 20 млн. тонн в год.
На отечественных нефтеперерабатывающих заводах проводятся мероприятия по модернизации установок существующих перерабатывающих мощностей и строительству новых. В результате модернизации предполагается обеспечить потребителей республики высококачественными нефтепродуктами, соответствующими требованиям ЕВРО-3, 4, снизить вредное воздействие на окружающую среду, а также покрыть дефицит автомобильного бензина и авиатоплива в 2014 - 2015 году. После завершения модернизации суммарная мощность нефтеперерабатывающих заводов по переработке нефти достигнет 17 млн. тонн в год.
Министерство осуществляет организацию и контроль за реализацией Плана мероприятий на 2006 - 2010 годы (II этап) по реализации Государственной программы освоения казахстанского сектора Каспийского моря. Обеспечивается поставка мазута на производственно-социальные объекты республики и дизельного топлива на весенне-осенние полевые работы для сельхозтоваропроизводителей.
Увеличение объемов добычи нефти требует развития нефтетранспортной инфраструктуры. Актуальной является работа по созданию новых и расширению существующих экспортных систем. Прорабатываются вопросы поэтапного расширения нефтепровода Каспийского Трубопроводного Консорциума, присоединение к трубопроводу Баку - Тбилиси - Джейхан через систему Казахстанской Каспийской Системы Транспортировки и строительство первой очереди 2 этапа проекта нефтепровода Казахстан - Китай - строительство нефтепровода Кенкияк - Кумколь.";
абзац пятидесятый изложить в следующей редакции:
"Разработаны 22 методических указания по расчету норм расхода горюче-смазочных материалов, оборудования, запасных частей и материалов, аварийного запаса, энергетических ресурсов на линейной части магистральных газопроводов, компрессорных станциях, подземных газохранилищах, норм расхода газа на собственные нужды и технологические потери при транспортировке газа по магистральным газопроводам.";
дополнить абзацем пятьдесят первым:

"Газ құбырларындағы жұмыстардың қауіпсіздігіне, пісіру рәсімдеріне, ластаушы заттардың шығарындыларын өлшеу мен бағалауға қатысты 24 мемлекеттік стандарт, оның ішінде 17 стандарт ИСО стандарттарының негізінде әзірленді";
"3. Стратегиялық бағыттары, қызметтің мақсаттары мен міндеттері" деген бөлімде:
"Елдің минералдық шикізат кешенінің тұрақты дамуын және жұмыс істеуін қамтамасыз ету" деген 1-стратегиялық бағыт мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"5-мақсат. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттардағы қазақстандық қамтудың үлесін арттыру.";
"Елдің минералдық-шикізат кешенін минералдық шикізат қорларымен қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
мақсатты индикаторда "40 %" деген сандар "7 %" деген санмен ауыстырылсын;
Болжамдық ресурстарды бағалаумен Қазақстан аумағының зерттелуін қамтамасыз ету деген 1.1.1-міндетте:
"2009 жыл" деген бағанда:
"1. Болжамдық ресурстарды бағалаумен 1:200000 масштабында алаңдарды геологиялық жете зерттеу:" деген жолда "52,0" деген сандар "35,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"алтын" деген жолда "160" деген сандар "100" деген сандармен ауыстырылсын;
"мыс" деген жолда "1,3" деген сандар "0,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"полиметалдар" деген жолда "7,0" деген сандар "4,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"АГЗ 200 жүргізу аумағын қамту" деген жолда "82,11" деген сандар "81" деген сандармен ауыстырылсын;
"2. Болжамдық ресурстарды бағалаумен кенді алаңдарды геологиялық-минерагеникалық карталау:" деген жолда "20,0" деген сандар "15" деген сандармен ауыстырылсын;
"алтын" деген жолда "2,2" деген сандар "1,8" деген сандармен ауыстырылсын;
"мыс" деген жолда "0,3" деген сандар "0,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"полиметалдар" деген жолда "3,2" деген сандар "0,3" деген сандармен ауыстырылсын;
"ГМК - 200 өткізу аумағын қамту" деген жолда "16,8" деген сандар "13,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"3. 1:200000 масштабында инженерлік-геологиялық зерттеулермен гидрогеологиялық жете зерттеу" деген жолда "25" деген сандар "19,02" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жете зерттеуді талап ететін алаң 1561,3 мың шаршы км" деген жолда "3,8" деген сандар "3,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"4. Аэроғарыштық және геологиялық-геофизикалық деректерді кешенді зерттеу негізінде пайдалы қазбалар кенорындарын болжау", "Қазақстан аумағын қамту - 2,7 млн. шаршы км" деген жол алып тасталсын;
"Пайдалы қазбалар кенорындарын орналастырудың өңірлік және жергілікті заңдылықтарын анықтау" деген 1.1.2-міндетте:
"1. Қолданбалы ғылыми зерттеулер" деген жолда:
"зерттеулер" деген сөзден кейін "(аяқталатын)" деген сөзбен толықтырылсын;

"Разработаны 24 государственных стандарта, касающиеся безопасности работ на газопроводах, процедур сварки, измерения и оценки выбросов загрязняющих веществ, из них на основе стандартов ИСО - 17 стандартов";
в разделе "3. Стратегические направления, цели и задачи деятельности":
Стратегическое направление 1. "Обеспечение устойчивого развития и функционирования минерально-сырьевого комплекса страны" дополнить абзацем следующего содержания:
"Цель 5. Повышение доли казахстанского содержания в контрактах на недропользование.";
в цели 1. Обеспечение минерально-сырьевого комплекса страны запасами минерального сырья:
в целевом индикаторе цифры "40 %" заменить цифрой "7 %";
в задаче 1.1.1. Обеспечение изученности территории Казахстана с оценкой прогнозных ресурсов:
в графе "2009 год":
в строке "1. Геологическое доизучение площадей масштаба 1:200000 с оценкой прогнозных ресурсов:" цифры "52,0" заменить цифрами "35,0";
в строке "золота" цифры "160" заменить цифрами "100";
в строке "меди" цифры "1,3" заменить цифрами "0,8";
в строке "полиметаллов" цифры "7,0" заменить цифрами "4,5";
в строке "Охват территории проведения ГДП - 200" цифры "82,11" заменить цифрами "81";
в строке "2. Геолого-минерагеническое картирование рудных районов с оценкой прогнозных ресурсов:" цифры "20,0" заменить цифрами "15";
в строке "золота" цифры "2,2" заменить цифрами "1,8";
в строке "меди" цифры "0,3" заменить цифрами "0,1";
в строке "полиметаллов" цифры "3,2" заменить цифрами "0,3";
в строке "Охват территории проведения ГМК - 200" цифры "16,8" заменить цифрами "13,0";
в строке "3. Гидрогеологическое доизучение с инженерно-геологическими исследованиями масштаба 1:200000" цифры "25" заменить цифрами "19,02";
в строке "Площадь, требующая доизучения 1561 ,3 тыс. кв. км" цифры "3,8" заменить цифрами "3,4";
строки "4. Прогноз месторождений полезных ископаемых на основе комплексного анализа аэрокосмических и геолого-геофизических данных", "Охват территории Казахстана - 2,7 млн. кв. км" исключить;
в задаче 1.1.2. "Выявление региональных и локальных закономерностей размещения месторождений полезных ископаемых":
в строке "1. Прикладные научные исследования":
после слова "исследования" дополнить словом "(завершаемые)";

"2009 жыл" деген бағанда "8" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"2. Жаңа тәжірибелік-конструкторлық технологиялар" деген жолда:
"Жаңа" деген сөз алып тасталсын;
"технологиялар" деген сөзден кейін "(аяқталатын)" деген сөзбен толықтырылсын;
"2009 жыл" деген бағанда "4" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"Пайдалы қазбалардың түрлері, оның ішінде неғұрлым көп қажет етілетін: алтын, мыс, полиметалдар бойынша" деген 1.1.3-міндетте:
"2009 жыл" деген бағанда:
"1. Қорлардың өсуімен қатты пайдалы қазбаларға іздеу-бағалау жұмыстары:" деген жолда "13" деген сандар "8" деген санмен ауыстырылсын;
"алтын" деген жолда "10" деген сандар "1,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"мыс" деген жолда "50" деген сандар "150" деген сандармен ауыстырылсын;
"полиметалдар" деген жолда "100" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Қазақстанның барлық аумағында елдің минералдық шикізат кешенінің жағдайы туралы мемлекеттік органдарды уақытылы ақпаратпен қамтамасыз ету" деген 1.1.4-міндет мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
3. "Геология және жер қойнауын қорғау" ақпараттық-талдау журналын тоқсан сайын шығару
Журнал
4
4
4
";
"Халықты ауыз сумен қамтамасыз ету" деген 2-мақсатта:
мақсатты индикаторда "37,6", "43,9" деген сандар "31,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ауылдық елді мекендерді сапалы жерасты ауыз су қорларымен қамтамасыз ету" деген 1.2.1-міндетте:
"Барлығы 1650 ауылдық елді мекен" деген жолда:
"2010 жыл" деген бағанда "37,6" деген сандар "31,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"2011 жыл" деген бағанда "43,9" деген сандар "31,4" деген сандармен ауыстырылсын;
"2. Тұщы жерасты сулары кенорындарының қорын қайта бағалаумен жете зерттеу" деген жолдың "2010 жыл" деген бағанында "28" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Барлығы 194 кенорны" деген жолда:
"2010 жыл" деген бағанда "15,5" деген сандар "1,0" деген сандармен ауыстырылсын;
"2011 жыл" деген бағанда "29,9" деген сандар "15,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстанның барлық аумағындағы жерасты суларының ресурстық әлеуетінің сапасы және қауіпті геологиялық процестер туралы уақытылы ақпаратпен қамтамасыз ету." деген 3-мақсатта:
мақсатты индикаторда:
1-тармақта:
"5044", "5000", "5000", "5000", "5023", "5044" деген сандар тиісінше "5018", "5005", "5017", "5018", "5018", "5018" деген сандармен ауыстырылсын;
"850-дің кемінде 138 постысын" деген сөздер "850 бекеттің 44 бекетін (полигонын)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"42" деген сандар "44" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"1026", "616", "816", "1026" деген сандар тиісінше "926", "516", "716", "926" деген сандармен ауыстырылсын;

в графе "2009 год" цифру "8" заменить цифрой "2";
в строке "2. Новые опытно-конструкторские технологии":
слово "Новые" исключить;
после слова "технологии" дополнить словом "(завершаемые)";
в графе "2009 год" цифру "4" заменить цифрой "2";
в задаче 1.1.3. "Прирост запасов по видам полезных ископаемых, в том числе по наиболее востребованным: золоту, меди, полиметаллам":
в графе "2009 год":
в строке "1. Поисково-оценочные работы на твердые полезные ископаемые с приростом запасов:" цифры "13" заменить цифрой "8";
в строке "золота" цифры "10" заменить цифрами "1,0";
в строке "меди" цифры "50" заменить цифрами "150";
в строке "полиметаллов" цифры "100" заменить цифрой "0";
Задачу 1.1.4. "Обеспечение своевременной информацией государственных органов о состоянии минерально-сырьевого комплекса страны на всей территории Казахстана" дополнить строкой следующего содержания:
"
3. Ежеквартальный выпуск
информационно-аналитического
журнала "Геология и охрана недр"
Журнал
4
4
4
";
в цели 2. "Обеспечение населения подземной питьевой водой":
в целевом индикаторе цифры "37,6", "43,9" заменить цифрами "31,4";
в задаче 1.2.1. "Обеспечение сельских населенных пунктов запасами качественной подземной питьевой воды":
в строке "Всего 1650 сельских населенных пунктов":
в графе "2010 год" цифры "37,6" заменить цифрами "31,4";
в графе "2011 год" цифры "43,9" заменить цифрами "31,4";
в графе "2010 год" строки "2. Доразведка с переоценкой запасов месторождений пресных подземных вод" цифры "28" заменить цифрой "0";
в строке "Всего 194 месторождения":
в графе "2010 год" цифры "15,5" заменить цифрами "1,0";
в графе "2011 год" цифры "29,9" заменить цифрами "15,5";
в цели 3. "Обеспечение своевременной информацией о качестве ресурсного потенциала подземных вод и опасных геологических процессов на всей территории Казахстана":
в целевом индикаторе:
в пункте 1:
цифры "5044", "5000", "5000", "5000", "5023", "5044", заменить соответственно цифрами "5018", "5005", "5017", "5018", "5018", "5018";
слова "138 постов из 850" заменить словами "44 постов (полигонов) из 850";
цифры "42" заменить цифрами "44";
в пункте 2:
цифры "1026", "616", "816", "1026" заменить соответственно цифрами "926", "516", "716", "926";

"Өздігінен төгілетін гидрогеологиялық және мұнай ұңғымаларын жою және консервациялау" деген 1.3.2-міндетте:
"2009 жыл" деген бағанда:
"1. Гидрогеологиялық ұңғымаларды жою" деген жолда "158" деген сандар "58" деген сандармен ауыстырылсын;
"Барлығы - 2149 ұңғыма" деген жолда "28,7" деген сандар "24,0" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
"5-мақсат. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттардағы қазақстандық қамтудың үлесін арттыру
Мақсатты индикатор:
2012 жылға қарай ӨБК-дан басқа жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алудың жалпы көлеміндегі қазақстандық қамтудың үлесін тауарлар бойынша 14 %-ға дейін, жұмыстар мен қызметтер бойынша 80 %-ға дейін жеткізу

в задаче 1.3.2. "Ликвидация и консервация самоизливающихся гидрогеологических и нефтяных скважин":
в графе "2009 год":
в строке "1. Ликвидация гидрогеологических скважин" цифры "158" заменить цифрами "58";
в строке "Всего - 2149 скважин" цифры "28,7" заменить цифрами "24,0";
дополнить строками следующего содержания :
"
Цель 5. Повышение доли казахстанского содержания в контрактах на недропользование.
Целевой индикатор:
К 2012 году довести долю казахстанского содержания в общем объеме закупок
недропользователей кроме СРП по товарам до 14 %, по работам и услугам до 80 %.

1.5.1-міндет. Қазақстан Республикасының жер қойнауын басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесінің шеңберінде қазақстандық қамту мониторингінің тиімді жүйесін құру
Тиісті заңнамалық және нормативтік базаны дайындау
акт
4
Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы электронды дерекқор қалыптастыру
қор
1
";
"Отын-энергетикалық кешеннің қарқынды дамуы" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Экономиканың электр энергиясына деген өскелең қажеттілігін қамтамасыз ету" деген 2-мақсатта:

Задача 1.5.1. Создание эффективной системы мониторинга казахстанского содержания в
рамках Единой государственной системы управления недропользованием Республики
Казахстан
Подготовка соответствующей
законодательной и
нормативной базы
акт
4
Формирование электронной
базы данных о закупаемых
товарах, работах и услугах
база
1
";
в стратегическом направлении 2. "Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса":
в цели 2. "Обеспечение растущей потребности экономики в электроэнергии":

мақсатты индикатордың 1-тармағында "15" деген сандар "4,3" деген сандармен ауыстырылсын;
"Электр және жылу жүйелері объектілерін салу" деген 2.2.3-міндетте:
"Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйені дамытуға мақсатты трансферттер (РБ қаржысы)" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "34" деген сандар "24" деген сандармен ауыстырылсын;
"Мұнай ресурстарын пайдаланудың тиімділігін арттыру" деген 3-мақсатта:
мақсатты индикаторда:

в пункте 1 целевого индикатора цифры "15" заменить цифрами "4,3";
в задаче 2.2.3. "Строительство электро- и теплосетевых объектов":
в графе "2009 год" строки "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие теплоэнергетической системы (средства из РБ)" цифры "34" заменить цифрами "24";
в цели 3. "Повышение эффективности использования нефтяных ресурсов":
в целевом индикаторе:

1-тармақта "14,5", "121,4" деген сандар тиісінше "10,8", "116" деген сандармен ауыстырылсын;
2-тармақта "3", "124,6" деген сандар тиісінше "1,5", "112,2" деген сандармен ауыстырылсын;
3-тармақта "11,5", "118,9" деген сандар тиісінше "10,7", "117,7" деген сандармен ауыстырылсын;
"Экономиканың көмірсутектерге деген ішкі қажеттіліктерін қамтамасыз ету" деген 2.3.1-міндет мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.3.1-міндет. Экономиканың көмірсутектерге деген ішкі қажеттіліктерін қамтамасыз ету
Мұнай өндіру көлемін жыл сайын ұлғайту (өткен жылмен салыстырғанда)
мың т.

в пункте 1 цифры "14,5", "121,4" заменить соответственно цифрами "10,8", "116";
в пункте 2 цифры "3", "124,6" заменить соответственно цифрами "1,5", "112,2";
в пункте 3 цифры "11,5", "118,9" заменить соответственно цифрами "10,7", "117,7";
Задачу 2.3.1. "Обеспечение внутренних потребностей экономики в углеводородах" изложить в следующей редакции:
"
Задача 2.3.1. Обеспечение внутренних потребностей экономики в углеводородах
Ежегодное увеличение объемов добычи нефти (по отношению к предыдущему году)
тыс. тонн
%

107,4
103,7
101,4
";
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығының өсіп отырған қажеттіліктерін газбен үздіксіз және тұрақты қамтамасыз ету" деген 2.4.2-міндет мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Облыстардың газ тасымалдау жүйесін дамытуға бағытталған нысаналы трансферттер
саны
0
44
23
6
3
";
"Газ саласын нормативтік реттеу деңгейін көтеру" деген 2.4.4-міндетте:
"1. Әзірленген техникалық регламенттер" деген сөздер "Техникалық регламенттер әзірлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2. Әзірленген нормативтік-техникалық құжаттар мен стандарттар" деген сөздер "Нормативтік-техникалық құжаттар (стандарттар) әзірлеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Көмірсутек шикізатын өңдеу деңгейін ұлғайту" деген 3-стратегиялық бағытта:
"Көмірсутек шикізатын тереңдей өңдеудің және мұнай-химия өнімін шығарудың өндіруші қуаттарын құру" деген 3.1.2-міндетте:
"4. Нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "2" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Ядролық-энергетикалық саланы құру" деген 4-стратегиялық бағытта:
"Атом энергетикасын құру есебінен электр және жылу энергиясы өндірісінің көздерін әртараптандыруды қамтамасыз ету." деген 2-мақсатта.:
мақсатты индикатордың 1-тармағында "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"Ядролық энергетиканың ғылыми-технологиялық базасын және инфрақұрылымы элементтерін құру (дайындық жұмысы)" деген 4.2.1-міндетте:
"6. Қазақстан Республикасында атом энергетикасын дамытудың ғылыми-техникалық бағдарламасын іске асыру" деген жолда:
"2009 жыл" деген бағанда:
"8" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"1" деген сан алып тасталсын;

107,4
70,0
103,7
71,0
101,4
»;
Задачу 2.4.2. «Бесперебойное и стабильное обеспечение газом растущих потребностей внутреннего рынка Республики Казахстан» дополнить строками следующего содержания:
«
Целевые трансферты, направленные на
развитие газотранспортной системы областей
кол-
во
0
44
23
6
3
»;
в задаче 2.4.4. «Повышение уровня нормативного регулирования газовой отрасли»:
в строке «1. Количество разработанных технических регламентов» слова «Количество разработанных» заменить словом «Разработка»;
в строке "2 . Количество разработанных нормативно-технических документов и стандартов" слова "Количество разработанных" заменить словами "Разработка нормативно-технических документов (стандартов)";
в стратегическом направлении 3. "Увеличение уровня переработки углеводородного сырья":
в задаче 3.1.2. "Создание производственных мощностей глубокой переработки углеводородного сырья и выпуска нефтехимической продукции":
в графе "2009 год" строки "4. Разработка нормативно-правовых актов" цифру "2" заменить цифрой " 0 ";
в стратегическом направлении 4. "Создание ядерно-энергетической отрасли":
в цели 2. "Обеспечение диверсификации источников производства электрической и тепловой энергии за счет создания атомной энергетики":
в пункте 1 целевого индикатора цифру "3" заменить цифрой "2";
в задаче 4.2.1. "Создание научно-технологической базы и элементов инфраструктуры ядерной энергетики (подготовительная работа)":
в строке "6. Реализация научно-технической программы развития атомной энергетики в Республике Казахстан":
в графе "2009 год":
цифру "8" заменить цифрой "6";
цифру "1" исключить;

2. Жерасты суларының экологиялық жағдайына Азғыр полигонының әсерін зерттеу
зерттелген алаңдар шаршы км
10
265
елді мекен, жою (дақ)
3
30
ұңғымаларды қалпына келтіру
4
6
";
"Ядролық энергияны пайдалану саласындағы қауіпсіздікті реттеу" деген 5.2.3.-міндетте:
"Нормативтік-құқықтық актілер мен нормативтік техникалық құжаттар әзірленді" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "15" деген сандар "11" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының ядролық сынақтарды таратпау және тыйым салу туралы халықаралық шарттар бойынша халықаралық міндеттемелерін орындауы" деген 5.2.4-міндетте:
"3. "Бурабай" геофизикалық обсерваториясын жаңа орынға көшіру" деген жолдың "Өлш. бірл." деген бағанында "станция" деген сөз "өлшеу кешендері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің стратегиялық мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкес келуі" деген кіші бөлімде:
"Елдің минералдық шикізат кешенінің тұрақты дамуын және жұмыс істеуін қамтамасыз ету" деген 1-стратегиялық бағыт:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
5-мақсат. Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттардағы қазақстандық қамтудың үлесін арттыру
Тиісті заңнамалық және нормативтік базаны дайындау. Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер туралы электрондық дерекқорды қалыптастыру.
"Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы  N 733 Жарлығы
";
"5. Негізінде Стратегиялық жоспар әзірленген нормативтік құқықтық актілер" деген бөлім мынадай мазмұндағы 11-1) тармақшамен толықтырылсын:
"11-1) "Ұйымдар мен мемлекеттік органдар сатып алатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамтудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 27 қаңтардағы N 733 Жарлығы";
"6. Бюджеттік бағдарламалар" деген бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
N 693 қаулысына
қосымша

2. Исследования влияния
полигона
Азгир на экологическое
состояние подземных вод
обследованные площадки
кв. км
10
265
населенный пункт,
ликвидация (пятно)
3
30
восстановление скважин
4
6
";
в задаче 5.2.3. "Регулирование безопасности в сфере использования ядерной энергии":
в графе "2009 год" строки "Разработано нормативно-правовых актов и нормативных технических документов" цифры "15" заменить цифрами "11";
в задаче 5.2.4. "Выполнение международных обязательств Республики Казахстан по международным договорам о нераспространении и запрещении ядерных испытаний":
в графе "Ед. изм." строки "3. Передислокация геофизической обсерватории "Боровое" на новое место" слово "станция" заменить словами "измерительные комплексы";
в подразделе "Соответствие стратегических целей Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан стратегическим целям государства":
Стратегическое направление 1. "Обеспечение устойчивого развития и функционирования минерально-сырьевого комплекса страны" дополнить строкой следующего содержания:
"
Цель 5. Повышение доли
казахстанского содержания в
контрактах на недропользование
Подготовка
соответствующей
законодательной и
нормативной базы.
Формирование электронной
базы данных о закупаемых
товарах, работах и
услугах.
Указ Президента Республики
Казахстан от 27 января
2009 года № 733 «О
некоторых вопросах
казахстанского содержания
при закупке товаров, работ
и услуг, приобретаемых
организациями и
государственными органами»
";
раздел «5. Нормативные правовые акты, на основе которых разработан Стратегический план», дополнить подпунктом 11-1) следующего содержания:
«11-1) Указ Президента Республики Казахстан от 27 января 2009 года № 733 «О некоторых вопросах казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг, приобретаемых организациями и государственными органами»;
раздел «6. Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 693

6-бөлім. "Бюджеттік бағдарламалар"
Тұжырымдалған стратегиялық бағыттарға, мақсаттарға және міндеттерге қол жеткізу үшін олардың сипаттамасын, сандық көрсеткіштерін, нәтижесін және бюджетін көрсете отырып, 29 бюджеттік бағдарлама белгіленді. Бюджеттік бағдарламаларды орындаудың түпкілікті көрсеткіштері нақтылық, салыстыру, экономикалық орындылығы, бақыланылуы мен тексерімділігі қағидаттарына байланысты тұжырымдалды.
Бюджеттік шығыстардың жиынтығы Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарының "Бюджеттік бағдарламалар" деген 6-бөліміне 1-қосымшада берілді.

Раздел 6. "Бюджетные программы"
Для достижения сформулированных стратегических направлений, целей и задач определены 29 бюджетных программ с указанием их описания, показателей количества, результата и бюджета. Конечные показатели выполнения бюджетных программ сформулированы, исходя из принципов четкости, сравнимости, экономической целесообразности, контролируемости и проверяемости.
Свод бюджетных расходов представлен в приложении 1 к разделу 6. "Бюджетные программы" Стратегического плана Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы.

Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер және бюджеттік бағдарламалар бойынша 2009 - 2011 жылдарға арналған шығыстарды бөлу Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 — 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарының "Бюджеттік бағдарламалар" деген 6-бөліміне 2-қосымшада берілді.
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 — 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарының бюджеттік бағдарламалары Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарының "Бюджеттік бағдарламалар" деген 6-бөліміне 3-қосымшада әр бағдарлама бойынша жеке берілді.
Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігінің

Распределение расходов по стратегическим направлениям, целям задачам и бюджетным программам на 2009 - 2011 годы представлено в приложении 2 к разделу 6. "Бюджетные программы" Стратегического плана Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009-2011 годы.
Бюджетные программы Стратегического плана Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы представлены по каждой программе в отдельности в приложении 3 к разделу 6. "Бюджетные программы" Стратегического плана Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы.
Приложение 1
к разделу 6. "Бюджетные программы"
Стратегического плана Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан

766254
800656
1454230
1304668
1636041
015-бюджеттік бағдарлама
Күрделі шығындар
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
015 "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру"
Сипаттама
"Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің комитеттерін Астана қаласына көшіру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 17 тамыздағы N 700 қаулысын іске асыру мақсатында министрліктердің, ведомстволар мен аумақтық органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт
2. Отын-энергетика кешенін серпінді дамыту
Мақсат
Министрліктердің, ведомстволар мен аумақтық органдардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету, Комитет пен мемлекеттік мекеменің жұмыс тиімділігін арттыру, мемлекеттік басқарудың оралымдылығын қамтамасыз ету
Міндеттер
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру, Геология және жер қойнауын пайдалану комитетін оның "Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемесімен бірге Астана қаласына көшіру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлш. бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезең

766254
800656
1454230
1304668
1636041
Бюджетная программа 015
Капитальные затраты
Администратор
бюджетной
программы
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
015 «Материально-техническое оснащение Министерства энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан»
Описание
Обеспечение функционирования министерства, ведомств и территориальных
органов, в целях реализации постановления Правительства Республики
Казахстан от 17 августа 2007 года № 700 «О передислокации комитетов
Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в
г. Астану».
Стратегическое
направление
2. Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса
Цель
Обеспечение функционирования министерства, ведомств и территориальных
органов, повышение эффективности работы Комитета и государственного
учреждения, обеспечение оперативности государственного управления
Задачи
Материально-техническое оснащение Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан, передислокация Комитета геологии и
недропользования с его подведомственным государственным учреждением
Республиканский центр геологической информации «Казгеоинформ» в
г. Астану
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период

2. Отын-энергетика кешенін серпінді дамыту.
Мақсат
1. Энергетикалық ресурстар мен қуаттарды тиімді пайдалану.
Міндет
2.1.1. Отын-энергетикалық кешенінде және электр және жылу энергияларын тұтыну аясында энергия және ресурс үнемдеу жөнінде шаралар әзірлеу және іске асыру, энергия үнемдеу саласында нормативтік құқықтық база жасау
Сан көрсеткіштері
НТҚ (әдістемелік нұсқаулар, нұсқаулықтар, өкімхаттар, ережелер және т.б.)
дана
20
20
20
20
20
Әдістемелік нұсқаулар, нұсқаулықтар әзірлеу
дана
3
3
3
Сапа көрсеткіштері
Халықаралық талаптарға сәйкес отын-энергетикалық кешені өнімдерінің бәсекеге қабілеттілігін нормативтік-құқықтық, ғылыми-техникалық қамтамасыз ету
Тиімділік көрсеткіштері
ЖІӨ энергия сыйымдылығын төмендету — тауарларды өндіру мен қызметтерге және электр сыйымдылығына арналған энергияның мөлшері, ЖІӨ өндіруге арналған электр энергиясының шығыны
Нәтиже көрсеткіштері
1. Электр энергетикалық кешені жұмысының тұрақтылығын және объектілерінің қауіпсіздігін арттыру.
2. ОЭҚ пайдалану тиімділігін арттыру, ел экономикасын энергия үнемдеу жолына көшіру үшін жағдай жасау.
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
Республикалық бюджет қаражаты
мың теңге

2. Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса.
Цель
1. Эффективное использование энергетических ресурсов и мощностей.
Задача
2.1.1. Разработка и реализация мер по энерго- и ресурсосбережению в
топливно-энергетическом комплексе и сфере потребления электрической и
тепловой энергии, создание нормативной правовой базы в области
энергосбережения
Показатели
количества
НТД (методические
указания, инструкции,
циркуляры, правила и
т.д.)
шт.
20
20
20
20
20
Разработка
методических
указаний, инструкции
шт.
3
3
3
Показатели
качества
Нормативно-правовое
научно-техническое
обеспечение
конкурентоспособности
продукции топливно-
энергетического
комплекса в
соответствии с
международными
требованиями
Показатели
эффективности
Снижение
энергоемкости ВВП -
количество энергии
для производства
товаров и услуг и
электроемкости,
расход электроэнергии
на производство ВВП
Показатели
результата
1. Повысить
устойчивость работы и
безопасность объектов
электроэнергетическо-
го комплекса.
2. Повышение
эффективности
использования ТЭР,
создание условий для
перевода экономики
страны на
энергосберегающий
путь.
Расходы на
реализацию
программы
(всего)
Средства
республиканского
бюджета
тыс.
тенге

823200
300000
300000
300000
300000
Нәтиже көрсеткіштері
Пайдаланушыларды толық және дұрыс геологиялық ақпаратпен уақытылы қамтамасыз ету
Бағдарламаны іске асыру шығыстары
Республикалық бюджет қаражаты
мың теңге
82776,4
123932
140990
155747
180026
013-бюджеттік бағдарлама
Қызметтер
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
013 "Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру-барлау жұмыстары"
Сипаттамасы
Өңірлік және геологиялық-түсіру жұмыстарын, қатты пайдалы қазбалар мен көмірсутек шикізатына іздеу-бағалау жұмыстарын, жерасты суларына іздеу-барлау жұмыстарын жүргізу
Стратегиялық бағыт
1. Елдің минералдық шикізат кешенінің тұрақты дамуы мен жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Мақсат
1. Елдің минералдық шикізат кешенін минералдық-шикізат қорларымен қамтамасыз ету
2. Халықты жерасты ауызсумен қамтамасыз ету
3. Жерасты суларының ресурстық әлеуетінің сапасы және Қазақстанның барлық аумағындағы қауіпті геологиялық процестер туралы уақытылы ақпаратпен қамтамасыз ету
Міндет
1.1.1. Болжамды ресурстарды бағалаумен Қазақстанның аумағының зерттелуін қамтамасыз ету
1.1.3. Пайдалы қазбалардың түрлері бойынша, оның ішінде неғұрлым көп қажет етілетін:
алтын, мыс, полиметалдар, сондай-ақ көмірсутек шикізаты мен геотермальды сулар бойынша қорларының өсуі
1.2.1. Ауылдық елді мекендерді сапалы жерасты ауызсу қорларымен қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Атауы
Өлш. бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең

823200
300000
300000
300000
300000
Показатели
результата
Своевременное
обеспечение
пользователей
полной и
достоверной
геологической
информацией
Расходы на
реализацию
программы
Средства
республиканского
бюджета
тыс.
тенге
82776,4
123932
140990
155747
180026
Бюджетная программа 013
Услуги
Администратор
бюджетной
программы
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
013 «Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-
разведочные работы»
Описание
Проведение региональных и геолого-съемочных работ, поисково-оценочных
работ на твердые полезные ископаемые и углеводородное сырье,
поисково-разведочных работ на подземные воды
Стратегическое
направление
1. Обеспечение устойчивого развития и функционирования
минерально-сырьевого комплекса страны
Цель
1. 0беспечение минерально-сырьевого комплекса страны запасами
минерального сырья
2. 0беспечение населения подземной питьевой водой
3. Обеспечение своевременной информацией о качестве ресурсного
потенциала подземных вод и опасных геологических процессов на всей
территории Казахстана
Задачи
1.1.1. Обеспечение изученности территории Казахстана с оценкой
прогнозных ресурсов
1.1.3. Прирост запасов по видам полезных ископаемых, в том числе по
наиболее востребованным: золоту, меди, полиметаллам
1.2.1. Обеспечение сельских населенных пунктов запасами качественной
подземной питьевой воды
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период

5. Халықтың тұрмыс-тіршілігінің қауіпсіздік жағдайларын қамтамасыз ету
Мақсаты
1. Бұрынғы "Қарағандыкөмір" өндірістік бірлестігінің таратылатын және таратылған шахталарынан, көмір разрездері мен байыту фабрикаларынан болуы мүмкін жағымсыз әсерінен Қарағанды облысы халқының тұрмыс-тіршілігінің қауіпсіздік жағдайларын қамтамасыз ету
Міндеті
5.1.3. Таратылған шахталар қызметкерлерінің денсаулығына келтірілген зиянды өтеуге азаматтардың құқықтарын іске асыру
Көрсеткіштер
Атауы
Өлш. бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең

5. Обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения
Цель
1. Обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения
Карагандинской области от возможного отрицательного воздействия
ликвидируемых и ликвидированных шахт, угольных разрезов и обогатительных
фабрик бывшего производственного объединения «Карагандауголь»
Задача
5.1.3. Реализация прав граждан на возмещение ущерба, нанесенного
здоровью работникам ликвидированных шахт
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период

2. Отын-энергетикалық кешенді серпінді дамыту
Мақсаты
4. Газ ресурстарын ұтымды және тиімді пайдаланудан түсетін әлеуметтік-экономикалық әсерін арттыру
Міндеті
2.4.2. Қазақстан Республикасының ішкі нарығының өскелең қажеттілігін газбен үзіліссіз және тұрақты қамтамасыз ету
Сан көрсеткіштері
ҚНмЕ-ге сәйкес облыстардың газ көлігі жүйесіне бағытталған трансферттер
Саны
0
44
23
7
4
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
X
Нәтиже көрсеткіштері
Облыстардың газ көлігі жүйесін дамытуға бағытталған инвестициялық жобаларды іске асыру түптің түбінде ішкі нарықтың газға деген өскелең қажеттілігін тұрақты түрде қамтамасыз етуге алып келеді.
Бағдарламаны іске асыру шығыстары
Республикалық бюджет қаражаты
мың теңге

2. Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса
Цель
4. Повышение социально-экономического эффекта от рационального и
эффективного использования ресурсов газа
Задача
2.4.2. Бесперебойное и стабильное обеспечение газом растущих
потребностей внутреннего рынка Республики Казахстан
Показатели
количества
Трансферты,
направленные на
развитие
газотранспортной
системы областей
Кол-
во
0
44
23
7
4
Показатели
качества
Соответствие СН и П
Показатели
эффективности
X
Показатели
результата
Реализация
инвестиционных
проектов, направлен-
ных на развитие
газотранспортной
системы областей, в
конечном счете
приведет к
стабильному
обеспечению газом
растущих
потребностей
внутреннего рынка
Расходы на
реализацию
программы
Средства
республиканского
бюджета
тыс.
тенге

31562074,7
33601251
50389966
81403549
56852330
036-бюджеттік бағдарлама
Қызметтер
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
036 "Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының Түркіменстанның шаруашылық етуші субъектілері алдындағы қарыздарын төлеуді қамтамасыз ету үшін "Достық Энерго" АҚ-тың жарғылық капиталын ұлғайту"
Сипаттамасы
Жеткізілген электр энергиясы үшін Түркіменстан шаруашылық жүргізуші субъектілерінің алдындағы қарыздық міндеттемелер мен талаптарды реттеу "Достық Энерго" АҚ-тың жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
2. Отын-энергетика кешенін серпінді дамыту
Мақсаты
2. Электр энергиясындағы экономиканың өскелең қажеттіліктерін қамтамасыз ету
Міндеттері

31562074,7
33601251
50389966
81403549
56852330
Бюджетная программа 036
Услуги
Администратор
бюджетной
программы
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Бюджетная
Программа
(подпрограмма)
036 «Увеличение уставного капитала АО «Достык Энерго» для обеспечения
выплаты долгов юридических лиц Республики Казахстан перед хозяйствующими
субъектами Туркменистана»
Описание
Урегулирование долговых обязательств и требований перед хозяйствующими
субъектами Туркменистана, Таджикистана, Узбекистана за поставленную
электроэнергию. Обеспечение функционирования АО «Достык Энерго»
Стратегическое
направление
2. Динамичное развитие топливно-энергетического комплекса
Цель
2. Обеспечение растущей потребности экономики в электроэнергии
Задачи

918000,0
2612000,0
027-бюджеттік бағдарлама
Инвестициялық жоба
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
027 "Бурабай" геофизикалық обсерваториясын көшіру"
Сипаттамасы
Сейсмикалық және инфрадыбыстық станцияларды, аспаптық құрылыстарды (тау-кен үңгімелері мен ұңғымалары), техникалық және тұрғындық ғимараттарды, энергиямен қоректендіру және телекоммуникациялар, жайтартқыштар жүйелерін қамтитын "Бурабай" геофизикалық обсерваториясын жаңа орында салу. Жұмыстар ТЭН-ге сәйкес 2009-2012 жылдар аралығында жүргізіледі.
Стратегиялық бағыты

918000,0
2612000,0
Бюджетная программа 027
Инвестпроект
Администратор
бюджетной
программы
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
027 «Передислокация геофизической обсерватории «Боровое»
Описание
Строительство на новом месте инфраструктуры Геофизической обсерватории
«Боровое», включающей сейсмическую и инфразвуковую станции, приборные
сооружения (горные выработки и скважины), технические и жилые здания,
системы энергопитания и телекоммуникаций, грозозащиты. Работы ведутся в
соответствии с ТЭО в период 2009-2012 гг.
Стратегическое
направление

5. Халықтың тұрмыс-тіршілігінің қауіпсіз жағдайларын қамтамасыз ету
Мақсаты
2. Радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
Міндеттері
5.2.4. Қазақстан Республикасының ядролық сынақтарды таратпау және оларға тыйым салу туралы келісімдер мен шарттар бойынша халықаралық міндеттемелерін орындау
Көрсеткіштер
Атауы
Өлш. бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
2007
2008
2009
2010
2011
1
2
3
4
5
6
7
8
Сан көрсеткіштері
Әзірленген ТЭН саны
ТЭН
1
Әзірленген ЖСҚ-ның саны
ЖСҚ
1
1
Жұмыс құжаттамасының дайындығы
%
60
40
Орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарының (ҚМЖ)
%
30
50
өлшеу кешендері
дана
1
Сапа көрсеткіштері
Байланыс станциялары мен арналарына қойылатын техникалық талаптар ядролық сынақтарға жан-жақты тыйым салу туралы шарты (СТВТО) жөніндегі ұйымның дайындық комиссиясы әзірлеген халықаралық талаптарға сәйкес қамтамасыз етіледі.
Тиімділік көрсеткіштері
Ядролық мониторинг жүйесінің құрылымдарын жоғары технологиялық цифрлық аппаратурамен және басқа елдердің осындай жүйелерімен ықпалдастырылған байланыс құралдарымен жарақтандыру
Станциялардың Ұлттық ядролық мониторинг жүйесінің құрамында халықаралық стандарттар (пайдаланылатын бақылаушы технологиялар кешені, бағдарламалық-математикалық қамтамасыз ету, ақпараттық ресурс, жедел мәліметтер қызметі деректерінің дұрыстығы мен дәлдігі бойынша) деңгейіндегі жұмысы.
Нәтиже көрсеткіштері
Ядролық сынақтар мен жер сілкіністерінің мониторингі бойынша ақпараттық ресурсты ұлғайту
%
-
20
Бағдарламаны іске асыру шығыстары
Республикалық бюджет қаражаты
мың теңге
130000
4734000,0
1939000,0
028-бюджеттік бағдарлама
Инвестжоба
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
028 "Бейнеу — Шымкент магистральдық газ құбырын салуға жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу"
Сипаттамасы
Бейнеу - Шымкент магистральдық газ құбырын салуға жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
Стратегиялық бағыты
2. Отын-энергетика кешенін тиімді дамыту
Мақсаты
4. Газ ресурстарын ұғымды және тиімді пайдаланудан болатын әлеуметтік-экономикалық әсерді күшейту
Міндеттері
2.4.2. Қазақстан Республикасының ішкі нарығының газға деген өскелең қажеттіліктерін іркіліссіз әрі тұрақты қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Атауы
Өлш. бірл.
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
2007
2008
2009
2010
2011
1
2
3
4
5
6
7
8
Сан көрсеткіштері
Бейнеу - Шымкент магистральдық газ құбырын салуға жобалық-сметалық құжаттама
топтама
ЖСҚ әзірлеуді бастау
ЖСҚ
Сапа көрсеткіштері
Жұмыстарды нормативтік құжаттарға және ҚР ҚНмЕ-ге сәйкес орындау
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
ЖСҚ топтамасы
Бағдарламаны іске асыру шығыстары
Республикалық бюджет қаражаты
мың теңге

5. Обеспечение безопасных условий жизнедеятельности населения
Цель
2. Обеспечение радиационной безопасности
Задачи
5.2.4. Выполнение международных обязательств Республики Казахстан по
соглашениям и договорам о нераспространении и запрещении ядерных
испытаний
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
2008
2009
2010
2011
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели количества
Кол-во
разработанных ТЭО
ТЭО
1
Кол-во
разработанных ПСД
ПСД
1
1
Готовность рабочей
документации
%
60
40
Объем выполненных
строительно-монтаж-
ных работ СМР
%
30
50
Измерительные
комплексы
шт.
1
Показатели
качества
Технические
требования к
станциям, каналам
связи обеспечи-
ваются в
соответствии с
международными
требованиями,
разработанными
Подготовительной
комиссией
Организации по
Договору о
всеобъемлющем
запрещении ядерных
испытаний (СТВТО)
Показатели
эффективности
Оснащение структур
системы ядерного
мониторинга
высокотехнологичной
современной
цифровой
аппаратурой и
средствами связи,
интегрированными с
аналогичными
системами других
стран
Работа станций в
составе
национальной
системы ядерного
мониторинга на
уровне
международных
стандартов (по
комплексу
используемых
контролирующих
технологий,
программно-матема-
тическому
обеспечению,
информационному
ресурсу,
достоверности и
точности данных
службы срочных
донесений).
Показатели
результата
Увеличение
информационного
ресурса по
мониторингу ядерных
испытаний и
землетрясений
%
-
20
Расходы на
реализацию
программы
Средства
республиканского
бюджета
тыс.
тенге
130000
4734000
1939000
Бюджетная программа 028
Инвестпроект
Администратор
бюджетной
программы
Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
028 «Разработка проектно-сметной документации строительства
магистрального газопровода Бейнеу — Шымкент»
Описание
Разработка проектно-сметной документации к строительству магистрального
газопровода Бейнеу-Шымкент
Стратегическое
направление
Эффективное развитие топливно -энергетического комплекса
Цель
4. Повышение социально-экономического эффекта от рационального и
эффективного использования ресурсов газа
Задачи
2.4.2. Бесперебойное и стабильное обеспечение газом растущих
потребностей внутреннего рынка Республики Казахстан
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
2008
2009
2010
2011
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Проектно-сметная
документация к
строительству
магистрального
газопровода Бейнеу
- Шымкент
комп-
лект
Начало
разра-
ботки
ПСД
ПСД
Показатели
качества
Выполнение работ в
соответствии с
нормативными
документами и
СНиП РК
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Комплект ПСД
Расходы на
реализацию
программы
Средства
республиканского
бюджета
тыс.
тенге