Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1216 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 мамырдағы N 723 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1216 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Қазғарыш қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаты мен міндеттері" деген 3-бөлімде:
"Қазғарыш қызметінің стратегиялық бағыттары, қызметін дамытудың стратегиялық мақсаттары және негізгі индикаторлары" деген 1-қосымшада:
"Мақсатты ғарыш жүйелерін, технологияларын жасау және оларды пайдалану" деген 1-стратегиялық бағытта:
"KazSat" сериялы байланыс және хабар тарату ғарыш аппаратын (ҒА) жасау және ұшыру" деген міндетте:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1216
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2009 года № 723
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1216 «О Стратегическом плане Национального космического агентства Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы»  следующие изменения:
в Стратегическом плане Национального космического агентства Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 . «Стратегические направления, цели и задачи деятельности Казкосмоса»:
в приложении 1 «Стратегические направления деятельности, стратегические цели развития и ключевые индикаторы деятельности Казкосмоса»:
в стратегическое направлении 1 «Создание целевых космических систем, технологий и их использование»:
в задаче «Создание и запуск космического аппарата (КА) связи и вещания серии «KazSat»:

"2010 жыл" деген баған "1" деген санмен толықтырылсын;
"2011 жыл" деген бағанда "1" деген сан алынып тасталсын;
"1.1.2. Геостационарлық ҒА үшін орбиталық позицияларды бөлу және Қазақстан Республикасына бекіту мәселелерін шешу (АБА-мен бірге)" деген жолда:
"2010 жыл" деген бағанда "1" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
"2011 жыл" деген бағанда "1" деген сан алынып тасталсын;
"1.1.3. "KazSat" сериялы ҒА жерүсті басқару кешенін және байланыс мониторингі жүйесін (ЖБК БМЖ) дамыту" деген жолдың "2009 жыл", "2010 жыл", "2011 жыл" деген бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
"
-
1
1
-
16
16
";
3-стратегиялық бағытта:
"3.1.6 Халықаралық ғарыш станциясына (ХҒС) экипаж құрамында қазақстандық ұшқыштың ғарышқа ұшуын қамтамасыз ету" деген жолдың "2009 жыл" деген бағанында "12" деген сандар алынып тасталсын;
4-стратегиялық бағытта:
"Халықаралық талаптарға жауап беретін жоғары технологиялы жобалардың жүзеге асырылуын қамтамасыз ету" деген 4.1-мақсаттағы "2010 жыл" деген бағанда "1" деген сан алынып тасталсын;
"4.1.2 Техникалық реттемелерді және стандарттарды жасау, ғарыштық қызметті техникалық реттеу мәселелері бойынша нормативтік құжаттар қорын құру" деген міндетте:
"2009 жыл", "2010 жыл", "2011 жыл" деген бағандарда "3", "3", "3" деген сандар тиісінше "8", "7", "7" сандармен ауыстырылсын;
"4.4.3 Қазақстан Республикасының ракеталық-ғарыштық қызметінің зиянды әсеріне ұшыраған аумағын экологиялық тексеру және мониторинг бойынша жұмыстарды жүргізу, ғарыштық қызметтің экологиялық қауіпсіздігінің мониторингін жүргізу үшін материалдық-техникалық базасын дамыту" деген жолдың "2011" деген бағанында "1" деген сан алынып тасталсын;

графу «2010 год» дополнить цифрой «1»;
в графе «2011 год» цифру «1» исключить;
в строке «1.1.2. Решение вопросов выделения и закрепления за Республикой Казахстан орбитальных позиций для геостационарных КА (совместно с АИС)»:
в графе «2010 год» цифру «1» заменить цифрой «2»;
в графе «2011 год» цифру «1» исключить;
графы «2009 год», «2010 год», «2011 год» строки «1.1.3. Развитие наземного комплекса управления и системы мониторинга связи (НКУ CMC) KA сepии «KazSat»» изложить в следующей редакции:
«
-
1
1
- -
16
16
»;
в стратегическом направлении 3:
в графе «2009 год» строки «3.1.6. Обеспечение полета в космос казахстанского космонавта в составе экипажа на Международную космическую станцию (МКС)» цифры «12» исключить;
в стратегическом направлении 4:
в «Цели 4.1. «Стимулирование деятельности организаций осуществляющих космическую деятельность» в графе «2010 год» цифру «1» исключить;
в задаче «4.1.2. Разработка технических регламентов и стандартов, создание фонда нормативных документов по вопросам технического регулирования космической деятельности»:
в графах «2009 год», «2010 год», «2011 год» цифры «3», «3», «3» заменить соответственно цифрами «8», «7», «7»;
в графе «2011» строки «4.4.3. Развитие материально-технической базы проведения работ по экологическому обследованию и мониторингу территории Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности, для проведения мониторинга экологической безопасности космической деятельности» цифру «1» исключить;

"Бюджеттік шығындар жиынтығы" деген 5-қосымшаның "2009 жыл" деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"
2009
6 029 428
1 351 917
4 677 511
465 897
185 897
280 000
6 495 325
1 537 814
4 957 511
";
"Бюджеттік бағдарламаның нысаны" деген 3-қосымшада:
002 "Ғарыштық қызмет саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу" деген бюджеттік бағдарламада:
"Мөлшерлік көрсеткіші" деген жолдың "2009 жыл", "2010 жыл", "2011 жыл" деген бағандарында "28", "28", "30" деген сандар тиісінше "18", "18", "18" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қорытынды көрсеткіші" деген жолдың "2009 жыл", "2010 жыл", "2011 жыл" деген бағандарында "28", "28", "30" деген сандар тиісінше "18", "18", "18" деген сандармен ауыстырылсын;
"Эксперименттерді дайындау және жүзеге асыру" деген жол алынып тасталсын;

графу «2009» приложении 5 «Свод бюджетных расходов» изложить в следующей редакции:
«
2009
6 029 428
1 351 917
4 677 511
465 897
185 897
280 000
6 495 325
1 537 814
4 957 511
»;
в приложении 3 «Форма бюджетной программы»:
в бюджетной программе 002 «Прикладные научные исследования в области космической деятельности»:
в графах «2009», «2010», «2011» в строке «Показатели количества» цифры «28», «28», «30» заменить цифрами «18», «18», «18» соответственно;
в графах «2009», «2010», «2011» в строке «Показатели результата» цифры «28», «28», «30» заменить цифрами «18», «18», «18» соответственно;
строку «Подготовка и реализация экспериментов» исключить;

"Бағдарламаны іске асыру шығыстары" деген жолдың "2009" деген бағанында "990 000" деген сандар "709 341" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Мақсатты ғарыш жүйелерін, технологиялар және оларды пайдалану, сонымен қатар Құрастыру-сынау кешенінің құрылысына "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бағдарламаны іске асыру шығыстары" деген жолдың "2009" деген бағанында "5 178 421" деген сандар "2 589 211" деген сандармен ауыстырылсын;
008 "Байқоңыр кешенінің жалға берілген мүлкінің есебі" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бағдарламаны іске асыру шығыстары" деген жолдың "2009" деген бағанында "15 081" деген сандар "14 531" деген сандармен ауыстырылсын;
009 "Байланыс және хабар тарату ғарыштық аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
"KazSat:" ғарыш аппарат сериясын пайдалануда штаттық қолдау көрсету" деген жолда:
"2010" деген бағанда "-" таңбасы тиісінше "1" деген санмен ауыстырылсын;
"Қаладағы байланыс және мониторинг жүйесі объектілерінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету" деген жолда:

в графе «2009» строки «Расходы на реализацию программы» цифры «990 000» заменить цифрами «709 341»;
в бюджетной программе 005 «Увеличение уставного капитала АО «НК «Қазақстан Ғарыш Сапары» на создание целевых космических систем, технологий и их использования, а также строительство Сборочно-испытательного комплекса»:
в графе «2009» строки «Расходы на реализацию программы» цифры «5 178 421» заменить цифрами «2 589 211»;
в бюджетной программе 008 «Учет арендованного имущества комплекса «Байконур»:
в графе «2009» строки «Расходы на реализацию программы» цифры «15 081» заменить цифрами «14 531»;
в бюджетной программе 009 «Обеспечение управления космическими аппаратами связи и вещания»:
в строке «Обеспечение штатной поддержки эксплуатации космических аппаратов серии «KazSat»»:
в графе «2010» знак «-» заменить цифрой «1» соответственно;
в строке «Обеспечение безопасности объектов системы мониторинга и связи в городах»:

"2010", "2011" деген бағандарда "2", "2" деген сандар тиісінше "1", "1" деген сандармен ауыстырылсын;
011 "Ғарыштық байланыс және радиоэлектрондық құралдардың электр магниттік үйлесімділігі республикалық орталығы" АҚ жарғылық капиталын көбейту" деген бюджеттік бағдарламада:
"2009" деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
"
2009
-
1
-
-
-
-
2 088 300
";
012 "Байқоңыр кешеніндегі Ресей Федерациясының жалдауынан шығарылған объектілерді өңдеп қалпына келтіру, қалдықтарды пайдалану рұқсат етілмеген қоқыстарды жою" деген бюджеттік бағдарламада:
"Сипаттама" деген жолда "2 тұрғын үйдің және" деген сөздер алынып тасталсын;

в графах «2010», «2011» цифры «2», «2» заменить «1», «1» соответственно;
в бюджетной программе 011 «Увеличение уставного капитала АО «Республиканский центр космической связи и электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств» на создание целевых космических систем, технологий и их использование»:
графу «2009» изложить в следующей редакции:
«
2009
-
1
-
-
-
-
2 088 300
»;
в бюджетной программе 012 «Организация утилизации, рекультивации и ремонта объектов комплекса «Байконур», не входящих в состав арендуемых Российской Федерацией»:
в строке «Описание» слова «2-х жилых домов и» исключить;

"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар" деген жолдың "2009" деген бағанында "180 000" деген сандар "163 724" деген сандармен ауыстырылсын;
013 "Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігін материалдық-техникалық жарақтандыру" деген бюджеттік бағдарламада:
"Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар" деген жолдың "2009" деген бағанында "16 856" деген сандар алынып тасталсын;
016 "Инфракос-Экос" ЕМК-ның химиялық-экологиялық зертханасын ашуға байланысты жарғылық капиталын ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламада:
"Мөлшерлік көрсеткіші" деген жолдың "2011" деген бағанында "1" деген сан алынып тасталсын;
018 "Халықаралық ғарыш станцияға экипаж құрамында қазақстандық ғарышкерді ұшыруды қамтамасыз ету" деген бюджеттік бағдарламада:
"2009" деген бағанда "12", "1", "1", "3" және "2 500 000" деген сандар алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

в графе «2009» строки «Расходы на реализацию программы» цифры «180 000» заменить цифрами «163 724»;
в бюджетной программе 013 «Материально-техническое оснащение Национального космического агентства Республики Казахстан»:
в графе «2009» строки «Расходы на реализацию программы» цифры «16 856» исключить;
в бюджетной программе 016 «Увеличение уставного капитала ДГП «Инфракос-Экос» для создания химико-экологических лабораторий»:
в графе «2011» строки «Показатели количества» цифру «1» исключить;
в бюджетной программе 018 «Обеспечение полета в космос казахстанского космонавта в составе экипажа на Международную космическую станцию»:
в графе «2009» цифры «12», «1», «1», «3» и «2 500 000» исключить;
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов