Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1213 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 5 маусымдағы N 829 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1213 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Ағымдағы жағдайға талдау" деген 2-бөлімде:
"Денсаулық сақтауды басқару тиімділігінің жеткіліксіздігі" деген 2) кіші бөлім мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауы шеңберінде ауруханаларды жөндеу жоспарланған. "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысына сәйкес денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттермен 10 068 200 мың теңге көзделген.";
"Кадр ресурстары мен медициналық ғылымды дамыту жүйесінің жетілмеуі" деген 3) кіші бөлім мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауының басым бағыттарының бірі кадрларды қайта даярлау болып табылады. Дағдарыс жағдайында медициналық кадрлардың тапшылығымен қатар денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс орындарына деген сұраныс пайда болады деп тұспалданады. Медициналық кадрлардың күтіліп отырған ағыны 1601 дәрігерді және 2 378 орта медицина қызметкерлерін құрайды.
"2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысына сәйкес медициналық кадрларды даярлауға және қайта даярлауға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттермен 691 513 мың теңге көзделген.";
"Нормативтік құқықтық актілер және Мемлекет басшысының тапсырмалары" деген 7-бөлім мынадай мазмұндағы 12-1 және 20-1 тармақтармен толықтырылсын:
"12-1. Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауы";
"20-1. "2009 — 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысы ";
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 8-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1213
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2009 года № 829
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1213 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие дополнения и изменение:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2009-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 . "Анализ текущей ситуации":
подраздел 2) "Недостаточная эффективность управления здравоохранением" дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"В рамках Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию" запланирован ремонт больниц. Согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы" на капитальный и текущий ремонт объектов здравоохранения из республиканского бюджета целевыми текущими трансфертами предусмотрено 10 068 200 тысяч тенге.";
подраздел 3) "Несовершенство системы развития кадровых ресурсов и медицинской науки" дополнить абзацами четвертым и пятым следующего содержания:
"Одним из приоритетных направлений Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию" является переподготовка кадров. В условиях кризиса ожидается, что наряду с дефицитом медицинских кадров наступит спрос на рабочие места в организациях здравоохранения. Ожидаемый приток медицинских кадров составляет 1 601 врача и 2 378 средних медицинских работников.
Согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" на подготовку и переподготовку медицинских кадров из республиканского бюджета целевыми текущими трансфертами предусмотрено 691 513 тысяч тенге.";
раздел 7 . "Нормативные правовые акты и поручения Главы государства" дополнить пунктами 12-1 и 20-1 следующего содержания:
"12-1. Послание Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года "Через кризис к обновлению и развитию";
"20-1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы";
раздел 8 . "Бюджетные программы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 5 маусымдағы
N 829 қаулысына
қосымша
8. Бюджеттік бағдарламалар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 "Денсаулық сақтау саласындағы саясатты және қызмет көрсетулерді мемлекеттік реттеуді үйлестіру жөніндегі қызметтер"
Сипаттама
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен оның аумақтық бөлімшелерінің аппараттарын ұстау; қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби білімі мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; денсаулық сақтауды басқару жүйесін жетілдіру; медициналық қызметтер көрсетудің сапасын бақылау; денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу; тәуелсіз сараптама институтын дамыту; біліктілік санатын беру жүйесін, біліктілік құзыреттілікке аттестаттау жүйесін жетілдіру; қолданыстағы заңнамаға сәйкес лицензиялауды жүргізу; дәрілік заттар мен фармацевтикалық қызметтер көрсетудің сапасын, тиімділігі мен қауіпсіздігін арттыру; көлікте бақылаудағы объектілерді мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау қамтамасыз ету, шекараны жұқпалы және паразиттік аурулардың әкелінуі мен таралуынан санитарлық қорғау; азаматтардың өтініштерін қарау; Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйесін сүйемелдеу, Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау жүйесінің есептеу техникасын, жергілікті есептеу желілерінің жүйелі әрі техникалық күтімін қамтамасыз ету,
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының Еуропа өңірлік бюросымен басқа да халықаралық ұйымдармен ақпараттық байланысты және ақпаратпен алмасуды қолдау; аумақтық органдардың ғимараттары мен үй-жайларын күрделі жөндеуді жүргізу, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен оның аумақтық бөлімшелерін негізгі құралдармен қамтамасыз ету
1. Стратегиялық жоспарлау, мониторинг, үйлестіру, адам ресурстарын дамыту және халықаралық ынтымақтастық (СДД, ҒАРДД)
Стратегиялық бағыты
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру
3. Кадр ресурстары мен медицина ғылымын дамыту
Мақсаты
1.1. Ана мен бала денсаулығын сақтау
1.2. Әлеуметтік елеулі аурулардың ауыртпалығын азайту
1.3. Жарақаттану ауыртпалығын азайту
1.5. Салауатты өмір салтын қалыптастыру және дұрыс тамақтану
2.1. Басқару мен қаржыландыру жүйесін жетілдіру

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2009 года № 829
8. Бюджетные программы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 «Услуги по координации политики и государственному регулированию
предоставления услуг в области здравоохранения»
Описание
Содержание аппаратов Министерства и его территориальных органов; обнов-
ление и углубление профессиональных знаний и навыков государственных
служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями;
совершенствование системы управления здравоохранением; контроль качества
оказания медицинских услуг; аккредитация субъектов здравоохранения;
развитие института независимой экспертизы; совершенствование системы
присвоения квалификационных категорий и системы аттестации на
профессиональную компетентность; проведение лицензирования; повышение
качества, эффективности и безопасности лекарственных средств и фарма-
цевтических услуг; обеспечение государственного санитарно-эпиде-
миологического надзора за подконтрольными объектами, санитарная охрана
границ от завоза и распространения инфекционных и паразитарных
заболеваний; рассмотрение обращений граждан; сопровождение и эксплуа-
тация информационных систем веб-ресурсов Министерства; обеспечение
системного и технического обслуживания вычислительной техники, локальных
вычислительных сетей системы здравоохранения, поддержка информационной
связи и обмена информацией с организациями здравоохранения, с Европейс-
ким региональным бюро ВОЗ и другими международными организациями
1. Стратегическое планирование, мониторинг, координация, развитие человеческих
ресурсов и международное сотрудничество (ДСР, ДНЧР)
Стратегическое направление
1. Укрепление здоровья граждан
2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
3. Развитие кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.3. Снижение бремени травматизма
1.5. Формирования здорового образа жизни и здоровое питание
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования

2.2. Халықтың тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлеміне тең қолжетімділігін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау инфрақұрылымын жетілдіру
3.1. Саланы қоғамның қажеттіліктеріне сай келетін білікті кадрлармен қамтамасыз ету
3.2. Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми зерттеулердің сапасын арттыру
Міндеттері
1.1.1 Әйелдердің денсаулығын нығайту
1.1.2 Балалардың денсаулығын нығайту
1.2.1 Жүрек-қан тамыр жүйесінің ауруларында медициналық көмекке және дәрілік заттарға қол жеткізуді қамтамасыз ету
1.2.2 Онкологиялық ауруларды ерте анықтау және уақтылы емдеу
1.2.3 Фтизиатриялық көмекті жетілдіру
1.2.4 ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл
1.3.1. Жарақаттану кезінде уақтылы көмек көрсету

2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ населения к медицинским услугам
3.1. Обеспечение отрасли квалифицированными кадрами, отвечающими потребностям общества
3.2. Повышение качества научных исследований в области здравоохранения
Задача
1.1.1 Укрепление здоровья женщин
1.1.2 Укрепление здоровья детей
1.2.1 Обеспечение доступности медицинской помощи и лекарственных
средств при заболеваниях сердечно-сосудистой системы
1.2.2 Раннее выявление и своевременное лечение онкологических болезней
1.2.3 Совершенствование фтизиатрической помощи
1.2.4 Противодействие эпидемии СПИД
1.3.1 Оказание своевременной помощи при травмах

3. Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
1.2. Әлеуметтік елеулі аурулардың ауыртпалығын азайту
1.4. Санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылықты қамтамасыз ету
Міндеттері
1.2.4 ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл
1.4.1 Аса қауіпті жұқпалармен және баска да жұқпалы аурулармен сырқаттанудың алдын алу және оны төмендету

3. Обеспечение государственного контроля в области санитарно-эпидемиологического
благополучия населения
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.4. Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
Задача
1.2.4 Противодействие эпидемии СПИД
1.4.1 Профилактика и снижение заболеваемости особо опасными инфекциями
и другими инфекционными заболеваниями

1 177 488
1 337 303
2 244 386
3 431 194
5 146 281
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
005 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері"
Сипаттама
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жөндеуді жүргізу үшін жергілікті бюджеттерді қаржылық қолдау
Стратегиялық бағыт

1 177 488
1 337 303
2 244 386
3 431 194
5 146 281
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов
здравоохра нения и областному бюджету Алматинской области и бюджету
города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»
Описание
Финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления строительства и
реконструкции объектов здравоохранения областей, городов Астаны и
Алматы
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.2. Медициналық қызметтерге тең қол жеткізуді қамтамасыз ететін денсаулық сақтау инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1. БМСК басымдықпен дамитын денсаулық сақтау торабын үйлестіру
Көрсеткіштері
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері*
Салынған объектілер саны
бірлік
17
18
28
Сейсмикалық күшейтілінген объектілер саны
бірлік
6
3
4
3
2
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
23 695 624
45 153 013

2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ к медицинским услугам
Задачи
2.2.1. Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием
ПМСП
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
Кол-во построенных
объектов
ед.
17
18
28
Количество сейсмоуси-
ленных объектов
ед.
6
3
4
3
2
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен-
ге
23 695 624
45 153 013

59 398 304
94 182 642
66 185 825
* сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
006 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету"
Сипаттама
Халықтың ауруларының пайда болу, таралу және инфекциялық, паразиттік және кәсіби төмендеуінің, оның ішінде аса қауіпті инфекциялармен аурудың алдын алу, шекараны инфекциялық және аса қауіпті аурулардың келуі мен таралуынан қорғау
Стратегиялық бағыт

59 398 304
94 182 642
66 185 825
* - показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
006 «Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на
республиканском уровне»
Описание
Профилактика возникновения, распространения и снижение инфекционной,
паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе
особо опасными инфекциями, охрана границ от завоза и распространения
инфекционных и особо опасных заболеваний
Стратегическое
направление

1 742 257
1 894 764
7 010 738
8 483 519
10 437 757
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 "Арнайы медицина резервін сақтау"
Сипаттама
Жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі денсаулық сақтау органдары мен мекемелерге республикалық масштабта әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құрылатын мекемелер мен құрамаларды жинақтау үшін әскери міндеттілерді есепке алу мен брондауды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтауының жұмылдыру резервін жинақтау, сақтау және мүліктерді ауыстыру
Стратегиялық бағыттама
1.Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
Міндеттері
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
16 269
18 846
22 984
27 538
34 050
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 "Денсаулық сақтау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер"
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласында қолданбалы ғылыми зерттеулердің басым бағыттар шеңберінде жаңа тәсілдер мен алдын алу, диагностика, емдеу, оңалту құралдарын әзірлеу.
Стратегиялық бағыттама

1 742 257
1 894 764
7 010 738
8 483 519
10 437 757
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 «Хранение специального медицинского резерва»
Описание
Оказание в масштабах республики методической и практической помощи
органам и учреждениям здравоохранения по обеспечению мобилизационной
готовности. Организация учета и бронирования военнообязанных, предназ-
наченных для укомплектования создаваемых учреждений и формирований.
Накопление, хранение, освежение и замена имущества мобилизационного
резерва здравоохранения Республики Казахстан
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
Задачи
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен-
ге
16 269
18 846
22 984
27 538
34 050
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 «Прикладные научные исследования в области здравоохранения»
Описание
Разработка новых методов и средств профилактики, диагностики, лечения,
реабилитации в рамках приоритетных направлений прикладных научных
исследований в области здравоохранения
Стратегическое
направление

917 025
973 993
1 069 716
1 069 716
1 069 716
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
010 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кепілдік берілген тегін медициналық көмек көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
Облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің тізбесіне енбеген және қаржымен қамтамасыз етілмеген медициналық қызметтер көрсетуге ағымдағы трансферттер бөлу
Стратегиялық бағыты

917 025
973 993
1 069 716
1 069 716
1 069 716
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на предоставление медицинских услуг,
входящих в перечень гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и необеспеченных финансами
Стратегическое
направление

2.1. Басқару мен қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттер
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлш. бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Болжанған ғимарат саны**
бірлік
3
-
0
13
6
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіші
Аумақтық органдардың әкімшілік ғимараттарының пайдалану мерзімін ұзарту күрделі жөндеуден өткен сәтінен бастап кемінде 5 жылға беріледі.
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
32 491
3 900
0
329 144

2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
Количество отремон-
тированных зданий**
ед.
3
-
0
13
6
Показатели качества
Показатели эффективности
Показатели
результата
Продление срока эксплуатации административных зданий территориальных
органов не менее чем на 5 лет с момента проведения капитального
ремонта.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
32 491
3 900
0
329 144

63 035
* сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
** болжанған ғимарат санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың мемлекеттік сан-эпидемиологиялық департаменттері қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
014 "Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау"
Сипаттама
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары медициналық және фармацевтикалық кадрларының кәсіби деңгейін арттыру, практикалық денсаулық сақтау ісінің талаптарына сәйкес олардың кәсіби білімдері мен дағдыларын тереңдету
Стратегиялық бағыт

63 035
* показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
** в общее число подлежащих ремонту организаций здравоохранения включены департаменты государственного санэпиднадзора областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных
организаций здравоохранения»
Описание
Повышение профессионального уровня медицинских и фармацевтических
кадров государственных организаций здравоохранения, углубление их
профессиональных знаний и навыков в соответствии с современными
требованиями, практического здравоохранения
Стратегическое
направление

1 113 173
1 016 051
1 109 683
1 226 414
1 316 526
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
015 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру"
Сипаттама
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің материалдық-техникалық базасын нығайту, ақпараттық жүйенің қызметін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт

1 113 173
1 016 051
1 109 683
1 226 414
1 316 526
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
015 «Материально-техническое оснащение Министерства здравоохранения
Республики Казахстан»
Описание
Укрепление материально-технической базы Министерства здравоохранения
Республики Казахстан; обеспечение функционирования информационных
систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау ісі инфрақұрылымының тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Жарақтандыратын ұйымдардың саны*
бірлік
49
0
16
10
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіші
Нәтиже көрсеткіштері
Орталық атқарушы органды, оның ведомостволарын және аумақтық органдарын компьютерлік және кеңсе техникасымен, жиһазбен, лицензиялы бағдарламалық өнімдермен кемінде 90% қамтамасыз ету. Моральды және нақты ескірген компьютер жабдығын әрбір 4 жылда, кеңсе техникасын әрбір 10 жылда ауыстыру
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
50 789
50 276
0
263 017
260 183
* Жарақтандыратын ұйымдардың санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың мемлекеттік сан-эпидемиологиялық департаменттері қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Күрделі шығындар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
016 "Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау"
Сипаттама
Халықаралық стандарттарға сәйкес келетін республикалық деңгейдегі объектілерді салу және қайта жаңарту жолымен инфрақұрылымды құру, жоғары білікті медициналық көмек көрсету бойынша халыққа жағдай жасау
Стратегиялық бағыт

2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показателя
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество оснащае-
мых организаций*
ед.
49
0
16
10
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Обеспечение центрального исполнительного органа, его ведомств и терри-
ториальных органов компьютерной и офисной техникой, мебелью, лицензион-
ными программными продуктами не менее 90 %. Замена морально и физически
устаревшего компьютерного оборудования каждые 4 года, офисной техники
каждые 10 лет.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен ге
50 789
50 276
0
263 017
260 183
* В общее число оснащаемых организаций здравоохранения включены департаменты государственного санэпиднадзора областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»
Описание
Формирование инфраструктуры путем строительства и реконструкции
объек тов республиканского уровня соответствующее международным
стандартам, созда ние условий для населения по оказанию
высококвалифицированной меди цинской помощи
Стратегическое
направление

6 709 080
* сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
017 "Сот-медицина сараптамасы"
Сипаттама
Қылмыстық, азаматтық іс жүргізу заңнамасымен, соттың уәждемеленген анықтамасымен қарастырылған қылмыстық, әкімшілік немесе азаматтық процестердің қатысушылары болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт

6 709 080
* - показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
017 «Услуги по судебно-медицинской экспертизе»
Описание
Обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками
уголовного, административного или гражданского процессов,
предусмот ренных уголовным, гражданским процессуальным
законодательством, мотивированным определением суда, проведение
судебно-медицинской экспертизы
Стратегическое
направление

3 400
Өткізілетін көрмелердің болжанған саны
бірлік
65
66
62
66
70
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
8 609
8 272
7 276
8 682
10 680
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарлама)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
019 "Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру"
Сипаттама
Қазақстан Республикасы халқының сапалы медициналық көмек алуына тең мүмкіндік беруді, денсаулық сақтау ресурстарын ұтымды пайдалануды, саланы басқару деңгейін арттыруды қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің ақпараттық құрылмын құру, ақпаратты жинау, сақтау және талдаудың бірыңғай жүйесін ұйымдастыруды, схемаларды оңтайландыруды және ақапарат беру мерзімін қысқартуды қамтамасыз ететін денсаулық сақтау ісінің ақпараттық жүйесін дамыту, ақпаратқа жедел қолжетімділікті қамтамасыз ету; денсаулық сақтау ісінің ақпараттық жүйесін енгізу және пайдаланушыларды оқыту. Қан қызметі жұмысының барлық технологиялық кезеңдерінің бизнес-процесстерін, өндірістік цикльдің барлық кезеңдеріндегі қан қозғалысының және оның компоненттерінің мониторингін, өңірлерден алынатын мәліметтер жиынтығын, статистикалық және талдау есеп берудің мониторингін және құрастыруды автоматтандыруды қамтамасыз ететін қан қызметінің ақпараттық жүйесі құрамында Қазақстан Республикасы донорларының Ұлттық тізілімін құру.
Стратегиялық бағыт

3 400
Ориентировочное
коли чество
проводимых выставок
ед.
65
66
62
66
70
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен-
ге
8 609
8 272
7 276
8 682
10 680
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
019 «Создание информационных систем здравоохранения»
Описание
Создание информационной структуры здравоохранения Республики Казахстан,
обеспечивающей предоставление равных возможностей в получении качест-
венной медицинской помощи населением Республики Казахстан, рациональное
использование ресурсов здравоохранения, повышение уровня управления
отрасли; развитие информационных систем здравоохранения, обеспечивающих
организацию единой системы сбора, хранения и анализа информации,
рационализацию схем и сокращение сроков передачи информации, обеспе-
чение оперативного доступа к информации; внедрение и обучение пользо-
вателей информационных систем здравоохранения. Создание Национального
регистра доноров Республики Казахстан в составе информационной системы
службы крови, обеспечивающих автоматизацию бизнес-процессов всех техно-
логических этапов работы службы крови, мониторинг движения крови и ее
компонентов на всех этапах производственного цикла, свод сведений с
регионов, мониторинг и формирование статистической и аналитической
отчетности
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау инфрақұрылымының тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Сатып алынған сервер жабдықтарының саны
бірлік
23
3
28
Сатып алынған компьютерлік техниканың саны
бірлік
439
2 187
700
Сатып алынған принтердің саны
бірлік

2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задача
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество приобре-
тенного серверного
оборудования
ед.
23
3
28
Количество приобре-
тенной компьютерной
техники
ед.
439
2 187
700
Количество приобре-
тенных принтеров
ед.

233
1 111
435
Қан қызметінің ақпараттық жүйесі құрамында қан донорларының Ұлттық тізілімін құру жобасы бойынша оқытылған медициналық қызметкер мамандарының саны
бірлік
700
"Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісінің бірыңғай ақпараттық жүйесін құру" жобасы бойынша оқытылған медициналық қызметкер мамандарының саны"
адам
2 153
4 454
Нәтиже көрсеткіштері
Үш жылдық кезеңге жоспарланғаннан ақпараттық жүйелердің денсаулық сақтау ұйымдарында енгізуінің пайызы
%
56
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

233
1 111
435
Количество обучен-
ных специалистов
медицинского персо-
нала по проекту
"Создание
Национального
ре гистра доноров
кро ви в составе
инфор мационной
системы службы
крови"
чел.
700
Количество обучен-
ных специалистов
медицинского персо-
нала по проекту
"Создание Единой
информационной
системы здравоохра-
нения Республики
Казахстан"
чел.
2 153
4 454
Показатели
результата
% организаций здра-
воохранения, в ко-
торых осуществлено
внедрение информа-
ционных систем от
запланированного на
трехлетний период
%
56
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен-
ге

455 824
1 373 418
602 398
162 078
0
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 "Республикалық маңызы бар кітапханаларда ақпаратқа қол жетімділікті қамтамасыз ету қызметтері"
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласындағы ақпаратқа қолжетімділікті кеңейту жолымен халықтың жан-жақтылық деңгейін арттыру, кітапхана қорын сақтау және кеңейту, халыққа кітапханалық және ақпараттық-библиографиялық қызмет көрсету
Стратегиялық бағыт

455 824
1 373 418
602 398
162 078
0
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 «Услуги по обеспечению доступа к информации в библиотеках
респуб ликанского значения»
Описание
Повышение интеллектуального уровня населения путем расширения доступа
к информации в области здравоохранения, сохранение и расширение
библиотечного фонда, библиотечное и информационно-библиографическое
обслуживание населения
Стратегическое
направление

994 433
998 466
523 226
970 130
638 188
*сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
*болжанған ғимарат санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың мемлекеттік сан-эпидемиологиялық департаменттері қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Күрделі шығыстар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 "Республикалық деңгейде мемлекеттік әлеуметтік қорғау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру"
Сипаттама
Медициналық көмек көрсету сапасын арттыру үшін жағдай жасау мақсатында денсаулық сақтау ұйымдары ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту, қазіргі заманғы зертханалық және медициналық жабдықтармен жабдықтау
Стратегиялық бағыт

994 433
998 466
523 226
970 130
638 188
* - показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
** - В общее число подлежащих ремонту организаций здравоохранения включены департаменты государственного санэпиднадзора областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 «Материально-техническое оснащение государственных организаций
здравоохранения на республиканском уровне»
Описание
Улучшение технического состояния зданий организаций здравоохранения с
целью создания условий для повышения качества оказания медицинских
услуг, дооснащение современным лабораторным и медицинским оборудованием
Стратегическое
направление

4 593 332
* Жарақтандыратын ұйымдардың санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың сан-эпидемиологиялық сараптама орталықтар қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарлама)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 "Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту"
Сипаттама
ауылдық медицина мекемелерінің диагностикалық және емдеу мүмкіндіктерін жақсарту, Қазақстанның ауыл тұрғындарының сапалы медициналық қызмет көрсетіліміне қол жетімділігін қамтамасыз ету; Қазақстан облыстары аударының аудандық орталық ауруханалар базасында телемедициналық кабинеттерді өрістету, телемедицналық кеңес беруді ұйымдастыру үшін облыстық және республикалық деңгейдегі ауруханалар базасында телемедицналық орталықтарды өрістету; телемедициналық кеңес жүргізу; телемедицинаны ұлттық деңгейде өрістету; мобильді телемедицинаны дамыту.
Стратегиялық бағыт

4 593 332
* в общее число оснащаемых организаций здравоохранения включены Центры санитарно-эпидемиологической экспертизы областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 «Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной
(сельской) местности»
Описание
Улучшение диагностических и лечебных возможностей сельских медицинских
учреждений, обеспечение доступа сельских жителей Казахстана к качест-
венному медицинскому обслуживанию; развертывание на базе центральных
районных больниц районов областей Казахстана телемедицинских кабинетов,
развертывание на базе больниц областного и республиканского уровней
телемедицинских центров для организации телемедицинских консультаций;
проведение телемедицинских консультаций, развертывание телемедицины
национального уровня, развитие мобильной телемедицины
Стратегическое
направление

576 080
500 000
0
232 390
250 000
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Капиталды шығындар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 "Денсаулық сақтау жүйесі мемлекеттік білім беру ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу"
Сипаттама
сабақ беру сапасын көтеру үшін жағдай жасау мақсатында, оқу-клиникалық орталықтарды қазіргі күнгі зертханалық және медициналық құрал-жабдықпен жабдықтау үшін күрделі трансферттерді аудару арқылы медициналық жоғары оқу орындары ғимараттарының техникалық жабдықтау
Стратегиялық бағыт
3. Кадр ресурстары мен медицина ғылымы жүйесін дамыту
Мақсаты

576 080
500 000
0
232 390
250 000
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
025 «Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных
организаций образования системы здравоохранения»
Описание
Улучшение технического состояния зданий медицинских вузов с целью
создания условий для повышения качества преподавания, дооснащение
современным лабораторным и медицинским оборудованием учебно-клинических
центров путем перечисления капитальных трансфертов
Стратегическое
направление
3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель

3.1. Саланы қоғам талабына сәйкес білікті кадрлармен қамтамасыз ету
Міндеттері
3.1.2. Үздіксіз кәсіптік даярлықтың нәтижелі жүйесін құру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері*
Жөндеуден өткен ғимараттар саны
бірлік
11
7
5
2
3
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
383 565
382 927
376 774
111 424
175 750
* сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Күрделі шығыстар)
Бюджет бағдарламасының әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
026 "Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау"
Сипаттама
Денсаулық саласында мамандарды дайындау үшін жағдай жасап және оны жақсарту үшін білім беру объектілерін салу және жөндеуден өткізу арқылы инфрақұрылым құру
Стратегиялық бағыт
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың нәтижелігін көтеру
Мақсаты
2.2. Медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуді қамтамасыз ететін денсаулық сақтау инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1. БМСК дамытумен денсаулық сақтау желісін үйлестіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері*
Салынған және қайта жөнделген медициналық білім беру объектілерінің саны
бірлік
1
2
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың. теңге
191 138
1 026 440
187 151
191 600
900 000
* сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
027 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласында жаңадан іске қосылған объектілерді қамтамасыз етуге Астана және Алматы қалалары бюджетіне, облыс бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттер бөлу
Стратегиялық бағыт
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
1.1. Ана мен бала денсаулығын қорғау

3.1. Обеспечение отрасли квалифицированными кадрами, отвечающими
потребности общества
Задача
3.1.2. Создание эффективной системы непрерывной профессиональной
подготовки
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
Количество
отре мон тированных
зданий
ед.
11
7
5
2
3
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен-
ге
383 565
382 927
376 774
111 424
175 750
* показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
026 «Строительство и реконструкция объектов образования»
Описание
Формирование инфраструктуры путем строительства и реконструкции
объектов образования для создания и улучшения условий для подготовки
специалистов в отрасли здравоохранения.
Стратегическое
направление
2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ к медицинским услугам
Задачи
2.2.1. Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием
ПМСП
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
кол-во построенных
и реконструирован-
ных объектов
меди цинского
образова ния
ед.
1
2
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
191 138
1 026 440
187 151
191 600
900 000
* показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
027 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов
здравоох ранения»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на оказание медицинской помощи
во вновь вводимых объектах
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка

* сан көрсеткіштері "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы заңын жүзеге асыру барысында нақтыланады
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
028 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
Астана және Алматы қалаларының, облыс бюджеттеріне халықты вакцинамен және басқа медициналық иммундық биологиялық, туберкулезге қарсы, диабетке қарсы препараттармен және химиялық препараттармен қамтамасыз етуге республика бюджетінен ағымдағы трансферттер
Стратегиялық бағыт
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты

* показатели количества будут уточнены при реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы»
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
028 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других
имму нобиологических препаратов»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на обеспечение населения вакцинами
и другими медицинс кими иммунобиологическими, противотуберкулезными,
противодиабетическими пре паратами и химиопрепаратами
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель

6 499 190
10 308 949
11 383 031
12 868 005
14 833 907
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарлама)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
029 "Денсаулық сақтау жүйесін реформалау"
Сипаттама
Денсаулық сақтау жүйесін қаржыландыру және басқаруды жаңғырту, көрсетілетін медициналық көмектің сапасын көтеру, медициналық, фармацевтикалық білімді және медицина ғылымын реформалау, Денсаулық сақтау саласының ақпараттық жүйесін дамыту
Стратегиялық бағыт

6 499 190
10 308 949
11 383 031
12 868 005
14 833 907
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Ивестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
029 «Реформирование системы здравоохранения»
Описание
Модернизация системы финансирования и управления здравоохранением,
повышение качества предоставляемой медицинской помощи, реформирование
медицинского, фармацевтического образования и медицинской науки,
развитие информационной системы здравоохранения, улучшение качества и
доступности лекарственного обеспечения, обеспечение безопасности
пищевой продукции в рамках вступления Казахстана во Всемирную торговую
организацию
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін нәтижелі басқаруды жақсарту
Мақсаты
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Жобаны іске асыру және ТЭН жобасын бойынша шаралар жоспарына сәйкес
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
4 735 651
3 337 750
4 162 849
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
030 "Республикалық деңгейде медициналық кепілдендірілген тегін көмек көлемін көрсету"
Сипаттама
Республикалық ұйымдарда жоғары мамандандырылған, консультациялық-диагностикалық, ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсету; ересектер мен балаларға санитарлық, сауықтыру-оңалту және қалпына келтіру көмегін көрсету; азаматтардың денсаулығын сақтау саласында диагностика емдеу сауықтыру-оңалтудың тиімді әдістерін енгізу, Республика азаматтарын шетелге емдеуге жіберу, өкпе аурулармен ауыратын адамдарға организм функцияларын бұзулуын қалпына келтіруіне қамтамасыз ететін емдеу-сауықтыру шараларын жүргізу, Денсаулық сақтау жүйесінде есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардын айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын мамандар үшін оқу семинарларын өткізу және оларға анықтамалықтар тарату, халықты сапалы қан препараттарымен қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
1.1. Ана мен баланың денсаулығын қорғау
1.2. Әлеуметтік елеулі аурулардың ауыртпалығын азайту
1.3. Жарақаттануды төмендету
Міндеттері
1.1.1. Әйелдер денсаулығын нығайту

2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
В соответствии с
Планом мероприя-
тий по реали-
зации проекта и
ТЭО проекта
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
тыс.
тен-
ге
4 735 651
3 337 750
4 162 849
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
030 «Оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
на республиканском уровне»
Описание
Оказание высокоспециализированной, консультативно-диагностической,
организационно-методической помощи в республиканских организациях;
оказание санаторной, реабилитационной и оздоровительной помощи взрос-
лым и детям; внедрение эффективных методов диагностики, лечения,
реабилитации в области охраны здоровья граждан, направление граждан
республики на лечение за пределами страны; проведение лечебно-
оздоровительных мероприятий больным с бронхолегочной патологией,
способствующих восстановлению нарушений функций организма; проведение
обучающих семинаров и распространение справочника для специалистов,
осуществляющих деятельность в сфере оборота наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров в системе здравоохранения,
обеспечение населения качественными препаратами крови
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.3. Снижение бремени травматизма
Задачи
1.1.1. Укрепление здоровья женщин

100%
Нәтиже көрсеткіштері
Жүргізілген емнен кейін қанағаттанарлық денгейін арттыру
%
60
75
80
Пациенттердің көрсетілген қызметтермен қанағаттанарлығы деңгейін арттыру
%
60
80
85
Біріккен халықаралық комиссиясын аккредиттеу
аурухана
1 АБҰҒО
Бағдарламаны іске асыруға арнаған шығыстар
мың теңге
897 345
1 126 390
1 047 316
РЖМЖКҒО       - Республикалық жедел медициналық жәрдем көмек ғылыми
орталығы
РНҒО          - Республикалық нейрохирургия ғылыми орталығы
РБОО          - Республикалық балаларды оңалту орталығы
РДО           - Республикалық диагностикалық орталығы
АБҰҒО         - Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
038 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
Жеке деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру үшін облыстық, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттер бөлу
Стратегиялық бағыт

100 %
Показатели
результата
Повышение уровня
удовлетворенности
пациентов после
проведенного
лечения
%
60
75
80
Повышение уровня
удовлетворенности
пациентов предос-
тавляемыми
серви сами
%
60
80
85
Аккредитация
Объединенной
международной
комиссии
боль-
ница
1 ННЦМиД
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
897 345
1 126 390
1 047 316
РНЦНМП - Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи
РНЦН - Республиканский научный центр нейрохирургии
РДРЦ - Республиканский детский реабилитационный центр
РДЦ - Республиканский диагностический центр
ННЦМиД - Национальный научный центр материнства и детства
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских
организаций здравоохранения на местном уровне»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на материально-техническое оснащение
медицинских организаций на местном уровне
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін көтеру
Мақсаты
2.2. Халықтың медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау саласының инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1.Денсаулық сақтау жүйесін ПСМП жоғары дамуымен рационализациялау
Көрсеткіштер
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Жарақтандырылған мекемелердің саны
бірлік

2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.2 Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ населения к медицинским услугам
Задачи
2.2.1 Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием
ПМСП
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Кол-во оснащаемых
организаций
ед.

163 542
213 368
271 873
355 407
451 249
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарлама)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
062 "Ұлттық медициналық холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту"
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласының тұрақты даму жүйесін, инфрақұрылымын жоғары сатыға көтеру мақсатында "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ-ның таратылған акциясын төлеуге берілетін мемлекеттік акция пакеттерін заңды тұлғалардың тиімді басқаруы
Стратегиялық бағыты

163 542
213 368
271 873
355 407
451 249
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
062 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный медицинский холдинг»
Описание
Эффективное управление юридическими лицами, государственные пакеты
акций которых передаются в оплату размещаемых акций АО «Национальный
меди цинский холдинг» в целях обеспечения устойчивого развития системы
здравоохранения, совершенствования инфраструктуры
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін көтеру
Мақсаты
2.1. Медициналық көмекке тең кол жеткізуді қамтамасыз ететін денсаулық сақтау инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.1.1 Денсаулық сақтау желісін БМСК-ның басымдықпен дамуымен үйлестіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Медициналық орталықтардың саны
бірлік
5
6
6
7
Пәтермен қамтамасыз етілген қызметкерлер саны
бірлік
194
195
195
Сапа көрсеткіштері
Денсаулық сақтау саласының тұрақты даму жүйесін, инфрақұрылымын жоғары сатыға көтеруді қамтамасыз ету
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
270 620
4 186 296
2 812 280
2 473 289
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге арналған бағыт)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
063 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
Сипаттама
Жергілікті басқару ұйымдарының мемлекеттік тапсырысы бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушы студенттерге стипендия көлемін көтеру жолымен әлеуметтік қолдау көрсету.
Стратегиялық бағыты

2. Повышение эффективности управления системы здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения обеспечивающий
равный доступ к медицинской помощи
Задачи
2.2.1 Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием
ПМСП
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество меди-
цинских центров
ед.
5
6
6
7
Количество
работ ников обес-
пе ченных жильем
ед.
194
195
195
Показатели
результата
Обеспечение
ус тойчивого
разви тия системы
здравоохранения,
совершенствова-
ние инфраструк-
туры.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
270 620
4 186 296
2 812 280
2 473 289
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
063 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в органи-
зациях технического и профессионального, послесреднего образования на
основании государственного образовательного заказа местных
исполнитель ных органов»
Описание
Социальная поддержка обучающихся в период обучения в организациях
тех нического и профессионального, послесреднего образования в рамках
государственного заказа местных исполнительных органов путем
увеличе ния размера стипендий студентам
Стратегическое
направление

3. Кадр ресурстары мен медицина ғылымы жүйесін дамыту
Мақсаты
3.1. Саланы қоғамның қажеттіліктеріне сай келетін білікті кадрлармен қамтамасыз ету
Міндеттері
3.1.2 Үздіксіз кәсіптік білім берудің (ЖОО кейінгі және қосымша білім) тиімді жүйесін құру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Ел ішіне қайта даярлауға жіберілген медициналық білімі бар мамандардың саны*
адам
3979
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
691 513
* - Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері мен Денсаулық сақтау министрінің арасындағы келісімдердің шеңберіндегі мамандар санының көрсеткіші
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызметтер көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
116 "Халыққа ақпараттық-талдамалық қызметтер"
Сипаттама
Қазақстан Республикасы халқының жаһандық Интернет желісінің қазақстандық сегментінде орналастырылатын медициналық ақпаратқа қол жеткізуін қамтамасыз ету, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар арқылы Қазақстандағы денсаулық сақтау мен медициналық міндеттерін көпшілікке тарату
Стратегиялық бағыты
2. Денсаулық сақтау құрылымының тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару мен қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеті

3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель
3.1. Обеспечение квалифицированными кадрами, отвечающими потребностям
общества
Задачи
3.1.2. Создание эффективной системы непрерывного профессионального
образования (послевузовское и повышение квалификации)
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
Количество
спе циалистов с
ме дицинским обра-
зованием, направ-
ленных на
пере подготовку
внут ри страны*
чел.
3979
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
691 513
* - показатели количества специалистов в рамках соглашений между акимами областей, гг. Астана, Алматы и Министром здравоохранения
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
116 «Информационно-аналитические услуги населению»
Описание
Обеспечение доступа населения Республики Казахстан к медицинской
информации, размещаемой на казахстанском сегменте глобальной сети
Интернет, популяризация задач здравоохранения и медицины в Казахстане
посредством информационно-коммуникационных технологий
Стратегическое
направление
2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задача

2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Ақпараттық-танымдық веб-портал тасымалдағыштарының саны
келушілер
500
2 500
Сапа көрсеткіштері
Мемлекеттік органдар мен денсаулық сақтау ұйымдары электрондық түрде көрсететін қызметтерінің саны
қызмет
2
2
Тиімділік көрсеткіштері
Порталдың тіркелген пайдаланушыларының үлес салмағы, келушілер санының %-ы
%
3
5
Нәтиже көрсеткіштері
Порталды пайдаланушылардың қанағаттану дәрежесі, сұралғандардың %-ы
%
30
40
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество посе-
тителей информа-
ционно-познава-
тельного
веб-пор тала
посе-
тите-
ли
500
2 500
Показатели
качества
Количество услуг,
оказываемых госу-
дарственными ор-
ганами и органи-
зациями здравоох-
ранения в элект-
ронном виде
услу-
га
2
2
Показатели
эффективности
Удельный вес
зарегистрирован-
ных пользователей
портала, %
от количества
посетителей
%
3
5
Показатели
результата
Степень удовлет-
воренности
пользователей
портала, % от
опрошенных
%
30
40
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге

88 382
18 382
2 500
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау Министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
118 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері"
Сипаттама
Күрделі және ағымдағы жөндеу, оның ішінде 2009 жылы денсаулық сақтау объектілерін жылыту Аймақтық еңбекпен қамту және мамандарды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде (Жол картасы) жаңа жұмыс орындарын қалыптастыру және еңбекпен қамту, сондай-ақ медициналық қызмет көрсету сапасын жоғарылату үшін жағдай жасау мақсатында.
Стратегиялық бағыты
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1 Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2 Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Есеп беру кезеңі
Жоспарлы кезең
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері*
Жөндеу жасалған ғимараттар саны**
бірлік

88 382
18 382
2 500
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
118 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения
в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки
кадров»
Описание
Капитальный и текущий ремонт, в том числе утепление объектов
здравоохранения в 2009 г. в рамках реализации Стратегии региональной
занятости и переподготовки кадров («Дорожная карта») с целью создания
новых рабочих мест и обеспечение занятости, а также условий для
повышения качества оказания медицинских услуг.
Стратегическое
направление
Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
Количество
отре монтированных
зданий**
ед.