Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен айырылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін және оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 шілдедегі N 1070 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 970 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.11.2022 № 935 қаулысымен.
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы Заңының 9-бабы 3-тармағының 7) және 8) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен айырылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі;
2) дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі, оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 шілдедегі
N 1070 қаулысымен
бекітілген
Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан
астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына
тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі
бойынша иеліктен шығарылатын немесе сенімгерлік басқаруға
берілетін ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың
және басқа да заңды тұлғалардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.03.10 № 185, 2011.10.28 N 1224, 2012.12.04 N 1539, 25.05.2013 N 516; 03.07.2018 № 405; 03.09.2018 № 544; 31.07.2019 № 552 қаулыларымен.
N
Атауы
1
2
1.
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
2.
"Қазақстан темір жолы" ҰК" АҚ
3.
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" АҚ
4.
"КЕGОС" АҚ
5.
"Қазақтелеком" АҚ
6.
"Қазпочта" АҚ
7.
"Самұрық-Энерго" АҚ
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.07.2019 № 552 қаулысымен.
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.07.2019 № 552 қаулысымен.
10.
"Эйр Астана" АҚ
11.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2018 № 405 қаулысымен.
12. - 18.
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.03.10 № 185 Қаулысымен.
19.
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" АҚ

Об утверждении перечней национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан и решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2009 года № 1070. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2022 года № 935.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.11.2022 № 935.
В соответствии с подпунктами 7) и 8) пункта 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан;
2) перечень национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" на праве собственности или доверительного управления, решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2009 года № 1070
Перечень
национальных институтов развития, национальных компаний и
других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих
акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу
"Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" на праве
собственности или доверительного управления, акции которых
отчуждаются или передаются в доверительное управление по
решению Правительства Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.03.2010 № 185; от 28.10.2011 № 1224; от 04.12.2012 № 1539; от 25.05.2013 № 516; от 03.07.2018 № 405; от 03.09.2018 № 544; от 31.07.2019 № 552.
Наименование
1
2
1.
АО "НК "КазМунайГаз"
2.
АО "НК "Қазақстан Teмip жолы"
3.
АО "Национальная атомная компания "Казатомпром"
4.
АО "KEGOC"
5.
АО "Казахтелеком"
6.
АО "Казпочта"
7.
АО "Самрук-Энерго"
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.07.2019 № 552.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 31.07.2019 № 552.
10.
АО "Эйр Астана"
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.07.2018 № 405.
12. - 18.
Исключены постановлением Правительства РК от 10.03.2010 № 185
19.
АО "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"