Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек көрсету туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 шілдедегі N 1168 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек көрсету туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Әділбек Рыскелдіұлы Жақсыбековке қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек көрсету туралы келісімге қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 31 шілдедегі
N 1168 қаулысымен
мақұлданған
жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Өтеусіз әскери көмек көрсету туралы
келісім
(2011 жылғы 25 қазанда күшіне енді -
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені,
2011 ж., N 2, 20-құжат)
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі (бұдан әрі - Тараптар),
қазіргі өзара достық қатынас пен әскери саладағы ынтымақтастықты күшейтуге ниет білдіре отырып,
1999 жылғы 16 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастық туралы келісімді басшылыққа ала отырып,
1999 жылғы 16 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасындағы Әскери саладағы ынтымақтастық туралы келісімнің ережелерін ескере отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тәжікстан Республикасы Қарулы Күштерінің қалыптасуына көмек көрсету мақсатында Қазақстан тарабы Тәжікстан тарабына өтеусіз әскери көмек көрсетеді.
2-бап
Осы Келісімді іске асыру мақсатында Тараптар мынадай уәкілетті органдарды тағайындайды:
Қазақстан тарапынан - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі;
Тәжікстан тарапынан - Тәжікстан Республикасы Қорғаныс министрлігі.
Уәкілетті органдардың атауы немесе функциялары өзгерген кезде Тараптар дипломатиялық арналар арқылы бір-бірін дереу хабардар етеді.
3-бап
Өтеусіз әскери көмек материалдық көмек түрінде ұсынылады. Берілетін мүліктің тізбесі мен саны осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын қосымшада айқындалған.

О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан об оказании безвозмездной военной помощи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2009 года № 1168
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан об оказании безвозмездной военной помощи.
2. Уполномочить Министра обороны Республики Казахстан Джаксыбекова Адильбека Рыскельдиновича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан об оказании безвозмездной военной помощи, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 июля 2009 года № 1168
проект
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Республики Таджикистан об оказании
безвозмездной военной помощи
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Таджикистан (далее - Стороны),
желая усилить существующие дружеские взаимоотношения и сотрудничество в военной области,
руководствуясь Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о военно-техническом сотрудничестве от 16 декабря 1999 года,
учитывая положения Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Таджикистан о сотрудничестве в военной области от 16 декабря 1999 года,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
В целях оказания помощи в становлении Вооруженных Сил Республики Таджикистан Казахстанская сторона предоставит безвозмездную военную помощь таджикистанской Стороне.
Статья 2
В целях реализации настоящего Соглашения Стороны назначают уполномоченные органы:
с Казахстанской стороны - Министерство обороны Республики Казахстан;
с Таджикистанской стороны - Министерство обороны Республики Таджикистан.
При изменении названия или функций уполномоченных органов Стороны незамедлительно уведомляют друг друга по дипломатическим каналам.
Статья 3
Безвозмездная военная помощь предоставляется в виде материальной помощи.
Перечень и количество передаваемого имущества определены в приложении, являющемся неотъемлемой частью настоящего Соглашения.

4-бап
Қазақстан тарабы мүлікті Қазақстан Республикасының аумағынан Тәжікстан Республикасының аумағына (Душанбе қаласы) дейін Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің авиакөлігімен жеткізуді қамтамасыз етеді, онда Тараптар тағайындаған өкілдер оларды тиісінше қабылдау мен беруді жүргізеді. Бұл ретте Душанбе қаласына дейінгі көліктік шығыстарды Қазақстан тарабы төлейді. Тәжікстан тарабы Тәжікстан Республикасындағы кедендік рәсімдерді ресімдеу үшін шығыстарды өзі көтереді және жауапты болады. Берілетін мүлікті Қазақстан Республикасында кедендік ресімдеу Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
5-бап
Тәжікстан тарабы Қазақстан тарабының алдын ала жазбаша келісімін алмай, Қазақстан тарабынан алған мүлікті немесе оларды пайдалануға арналған құқықты үшінші тарапқа бермейді.
6-бап
Тараптардың келісімі бойынша осы Келісімге тиісті хаттамамен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін.
Осы Келісімді іске асыру кезінде туындайтын кез келген келіспеушіліктер келіссөздер мен консультациялар жолымен шешілетін болады.
7-бап
Осы Келісім оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар арқылы алған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы Келісім Тәжікстан Республикасының Үкіметіне осы Келісімге сәйкес берілетін материалдық көмек толық берілген сәттен бастап өзінің қолданысын тоқтатады.
2009 жылғы "  "          қаласында әрқайсысы қазақ, тәжік және орыс тілдерінде екі түпнұсқа данада жасалды әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінетін болады.
Қазақстан Республикасының      Тәжікстан Республикасының
Үкіметі үшін                   Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
арасындағы Өтеусіз әскери көмек
көрсету туралы келісімге
қосымша
Берілетін әскери мүліктің
тізбесі
Р/с
N
Мүліктің атауы
Өлшем бірлігі
Саны
1.
ЖИМ жартылай өткізгіш индукциялық мина іздегіш
дана
40
2.
МЖС мина жарушы сөмкесі
жиынтық
100
3.
РДВ-1500 суға арналған резервуар
жиынтық
40
4.
РДВ-100 суға арналған резервуар
жиынтық
50
5.
МПЛ-50 шағын жаяу әскер күрегі
дана
100
6.
БСЛ-110 үлкен сапер күрегі
дана
100
7.
П-2М фонарь
дана
100
8.
ЛМ-48 желілік көпір
дана
30
9.
ПМГ (ЕО-18) газтұтқыш
дана

Статья 4
Казахстанская сторона обеспечивает доставку имущества авиатранспортом Вооруженных Сил Республики Казахстан с территории Республики Казахстан до территории Республики Таджикистан (город Душанбе), где назначенные Сторонами представители произведут их надлежащий прием и передачу. При этом транспортные расходы до города Душанбе оплачиваются Казахстанской стороной. Таджикистанская сторона берет на себя расходы и несет ответственность за оформление таможенных процедур в Республике Таджикистан. Таможенное оформление передаваемого имущества в Республике Казахстан осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Статья 5
Таджикистанская сторона не передает полученные от казахстанской Стороны имущество или право на их использование третьей стороне без получения предварительного письменного согласия Казахстанской стороны.
Статья 6
По согласию Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, которые оформляются соответствующим протоколом.
Любые возникающие разногласия при реализации настоящего Соглашения будут решаться путем переговоров и консультаций.
Статья 7
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение прекращает свое действие с момента полной передачи Правительству Республики Таджикистан материальной помощи, предоставляемой в соответствии с настоящим Соглашением.
Совершено в городе "__"______ 200_ года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, таджикском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Соглашения Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство                         За Правительство
Республики Казахстан                     Республики Таджикистан
Приложение
к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Республики Таджикистан об оказании
безвозмездной военной помощи
Перечень
предоставляемого военного имущества
п/п
Наименование имущества
Единица измерения
Количество
1.
Индукционный миноискатель
полупроводниковый ИМП
шт.
40
2.
Сумка минера-подрывника СМП
к-т
100
3.
Резервуар для воды РДВ - 1500
к-т
40
4.
Резервуар для воды РДВ - 100
к-т
50
5.
Малая пехотная лопата МПЛ - 50
шт.
100
6.
Большая саперная лопата БСЛ - 110
шт.
100
7.
Фонарь П-2 М
шт.
100
8.
Линейный мост ЛМ-48
шт.
30
9.
Противогаз ПМГ (ЕО-18)
шт.