Қазақстан Республикасының бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 тамыздағы N 1174 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шараларды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын және тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне оның орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 4 тамыздағы
N 1174 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау
жүйесін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжанатын шығыстар, млн. теңге*
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Жұқпалы, туберкулез, психиатриялық ауруларды қоспағанда, ауруларды стационарлық және стационарды алмастыратын емдеуге облыстық деңгейден республикалық деңгейге берілетін шығыстардың көлемін келісу (2010 - 2012 жылдар)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы 28 шілде
Талап етілмейді
-
2.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұқпалы, туберкулез, психиатриялық ауруларды қоспағанда, ауруларды стационарлық және стационарды алмастыратын емдеуге арналған шығыстарын қаржыландыру мәселесін РБК-ның қарауына енгізу
РБК қорытындысы
ДСМ, ЭБЖМ
2009 жылғы 3 тамыз
Талап етілмейді
-
3.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің оңтайлы штат саны мен құрылымын айқындау жөнінде ұсыныс енгізу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныс
ДСМ, ЭБЖМ
2009 жылғы 27 шілде
-
4.
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін іске асыру мақсатында Бюджет кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы
ЭБЖМ, ДСМ
2009 жылғы 20 тамыз
Талап етілмейді
-
5.
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін іске асыру үшін "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстарды ВАК-тың қарауына енгізу
Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасы
Қаржымині, ДСМ, Әділетмині
2009 жылдың 3-4-тоқсандары
Талап етілмейді
-
6.
Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету жөніндегі медициналық қызметтерді сатып алу ережесін әзірлеу және бекіту
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ, Әділетмині, ЭБЖМ
2009 жылғы 1 қыркүйек
Талап етілмейді
-
7.
"Бюджет қаражатының есебінен ұсталатын медицина ұйымдарының шығындарын өтеу және денсаулық сақтау ұйымдарында ақылы қызметтер көрсету ережелері мен мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары жүзеге асыратын ақылы қызметтерден түсетін қаражатты пайдалану тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қазандағы  N 965 қаулысына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2009 жылғы 10 қыркүйек
Талап етілмейді
-
8.
Диагностика мен емдеудің тарифтерін айқындау бойынша ұсыныстарды, кезеңдік хаттамаларын қарау және әзірлеу жөніндегі республикалық Сараптама кеңесін құру
ДСМ-нің бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы 1 қыркүйек
Талап етілмейді
-
9.
Қазақстан Республикасының бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің негізгі ережелерін түсіндіру жөнінде 4 өңірлік кеңес өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ
2009 жылғы қыркүйек-қазан
Талап етілмейді
-
10.
2010 жылғы 1 қаңтардан бастап денсаулық сақтау ұйымдарының шот-тізілімдеріне қызмет көрсету жөніндегі операцияны жүргізу үшін өңірлердегі медициналық ақпараттық-талдамалық орталықтардың дайындығын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жылғы тамыз-қыркүйек
Талап етілмейді
-
11.
"Денсаулық сақтаудың бірыңғай ақпараттық жүйесін құру" инвестициялық жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін бекіту
ДСМ-нің бұйрығы
ДСМ
2009 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
12.
Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын аккредиттеуді аяқтау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ
2009 жылғы 1 қараша
Талап етілмейді
-
13.
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде кестеге сәйкес денсаулық сақтау менеджменті мәселелері бойынша стационарлық көмек көрсететін ұйымдардың басшыларын оқытуды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ДСМ
2009 жылғы 1 желтоқсан
Бөлінген қаражат шегінде
Республикалық бюджет
14.
Денсаулық сақтау ұйымдарын  шаруашылық мемлекеттік кәсіпорындар етіп қайта ұйымдастыру жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу
ДСМ-нің бұйрығы
ДСМ, Қаржымині
2009 жылғы 15 тамыз
Талап етілмейді
-
15.
Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарын шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар етіп кезең-кезеңімен қайта ұйымдастыру кестесін әзірлеу және қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне, ДСМ-ге ақпарат
ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Кестеге сәйкес 2012 жылғы желтоқсан
Талап етілмейді
-
16.
Мемлекеттік ақпараттық тапсырыс беру шеңберінде Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесін енгізу туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Мәдениетмині, ДСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2009 жыл ішінде
Республикалық бюджеттен бөлінген қаражат шегінде
-
Ескертпе:
* іс-шараларды қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді бекіту кезінде нақтыланатын болады
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Мәдениетмині - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ВАК - Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия
РБК - Республикалық бюджет комиссиясы

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Единой национальной системы здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2009 года № 1174
В целях повышения эффективности управления здравоохранением Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Единой национальной системы здравоохранения Республики Казахстан (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам принять меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий, и представлять информацию о ходе его выполнения в Министерство здравоохранения Республики Казахстан ежеквартально не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнении Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 августа 2009 года № 1174
План мероприятий
по реализации Единой национальной системы
здравоохранения Республики Казахстан
№ п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответст-
венные
исполни-
тели
Сроки
исполне-
ния
Предпо-
лагаемые
расходы,
млн.
тенге*
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1.
Согласование объемов
передаваемых расходов
на стационарное и
стационарозамещающее
лечение заболеваний,
за исключением инфек-
ционных, туберкулез-
ных, психиатрических
с областного уровня
на республиканский
уровень (2010-2012
гг.)
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЗ,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
28
июля
2009
года
Не тре-
буется
-
2.
Внесение на рассмот-
рение РБК вопроса
финансирования
расходов областей,
городов Астаны и
Алматы на стационар-
ное и стационарозаме-
щающее лечение
заболеваний, за
исключением инфек-
ционных, туберкулез-
ных, психиатрических
Заключение
РБК
МЗ,
МЭБП
3
августа
2009
года
Не тре-
буется
-
3.
Внесение предложения
по определению
оптимальной штатной
численности и струк-
туры Министерства
здравоохранения
Республики Казахстан
Предло-
жение в
Админист-
рацию
Президента
Республики
Казахстан
МЗ,
МЭБП
27
июля
2009
года
-
4.
Внесение изменений
и дополнений в
Бюджетный кодекс в
целях реализации
Единой национальной
системы
здравоохранения
Проект
Закона
Республики
Казахстан
МЭБП,
МЗ
20
августа
2009
года
Не тре-
буется
-
5.
Внесение на
рассмотрение МВК
предложений по
внесению изменений
и дополнений в Закон
Республики Казахстан
«О государственном
предприятии» для
реализации Единой
национальной системы
здравоохранения
Концепция
проекта
Закона
Республики
Казахстан
МФ,
МЗ,
МЮ
3-4
квартал
2009
года
Не тре-
буется
-
6.
Разработка и
утверждение Правил
закупа медицинских
услуг по оказанию
гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи
Постанов-
ление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
МЗ,
МЮ,
МЭБП
1
сентября
2009
года
Не тре-
буется
-
7.
Внесение изменений
в постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 6 октября 2006
года № 965 «Об
утверждении Правил
возмещения затрат
медицинских
организаций за счет
бюджетных средств и
оказания платных
услуг в организациях
здравоохранения и
порядка использования
средств от платных
услуг, осуществляе-
мых государственными
организациями
здравоохранения»
Постанов-
ление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
МЗ
10
сентября
2009
года
Не тре-
буется
-
8.
Создание
республиканского
Экспертного совета
по рассмотрению и
выработке предложений
по определению тари-
фов, периодических
протоколов диагности-
ки и лечения
Приказ МЗ
МЗ
1
сентября
2009
года
Не тре-
буется
-
9.
Проведение 4
региональных
совещаний по
разъяснению основных
положений Единой
национальной системы
здравоохранения
Республики Казахстан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЗ
Сентябрь
-
октябрь
2009
года
Не тре-
буется
-
10.
Обеспечение готовнос-
ти медицинских
информационных
аналитических центров
в регионах для
проведения операции
по обслуживанию
счетов-реестров
организаций
здравоохранения с 1
января 2010 года
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
городов
Астана
и Алматы
Август -
сентябрь
2009
года
Не тре-
буется
-
11.
Утверждение технико-
экономического
обоснования
инвестиционного
проекта «Создание
Единой информационной
системы
здравоохранения»
Приказ МЗ
МЗ
Август
2009
года
Не тре-
буется
-
12.
Завершение
аккредитации
организаций
здравоохранения,
оказывающих
стационарную помощь
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЗ
1 ноября
2009
года
Не тре-
буется
-
13.
Обеспечение обучения
руководителей органи-
заций, оказывающих
стационарную помощь
по вопросам менедж-
мента здравоохранения
в рамках Единой
национальной системы
здравоохранения в
соответствии с
графиком
Информация
в Прави-
тельство
Республики
азахстан
МЗ
1
декабря
2009
года
В
пределах
выделен-
ных
средств
Рес-
публи-
канс-
кий
бюджет
14.
Разработка методичес-
ких рекомендаций по
реорганизации
организаций
здравоохранения в
государственные
предприятия на праве
хозяйственного
ведения
Приказ МЗ
МЗ, МФ
15
августа
2009
года
Не тре-
буется
-
15.
Разработка графика и
обеспечение поэтапной
реорганизации
организаций
здравоохранения,
оказывающих
стационарную помощь в
государственные
предприятия на праве
хозяйственного
ведения
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан,
МЗ
МЗ,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
В соот-
ветствии
с
графиком
декабрь
2012
года
Не тре-
буется
-
16.
Обеспечение освещения
в средствах массовой
информации о
внедрении Единой
национальной системы
здравоохранения в
рамках государствен-
ного информационного
заказа
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ,
МЗ,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
В
течение
2009
года
В
пределах
выделен-
ных
средств
из рес-
публи-
канс-
кого
бюджета
-
Примечание :
* объемы финансирования мероприятий будут уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующий финансовый год
расшифровка аббревиатур:
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МВК - Межведомственная комиссия по вопросам законопроектной деятельности
РБК - Республиканская бюджетная комиссия