«Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық» акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 желтоқсандағы № 2226 Қаулысы
«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Конституциялық заңының 9-бабының 8) тармақшасына, «Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық» акционерлік қоғамының акцияларының пакетін өтеусіз беру туралы» Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2009 жылғы 30 қарашадағы № 112 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі «Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық» акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Орталық) акцияларының мемлекеттік пакетінің 37,74 (отыз жеті бүтін жетпіс төрт жүздік) пайызын өтеусіз беру туралы ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен Орталық акцияларының мемлекеттік пакетінің 37,74 (отыз жеті бүтін жетпіс төрт жүздік) пайызын иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне берсін.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен акцияларды беру рәсімі аяқталғаннан кейін Орталықты қайта атауды көздейтін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын қарауға енгізсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов

О некоторых вопросах акционерного общества "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2009 года № 2226
В соответствии с подпунктом 8) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года «О Правительстве Республики Казахстан», постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 ноября 2009 года № 112 «О безвозмездной передаче пакета акций акционерного общества «Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Национального Банка Республики Казахстан о безвозмездной передаче Правительству Республики Казахстан 37,74 (тридцать семь целых семьдесят четыре сотых) процентов государственного пакета акций акционерного общества «Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан» (далее - Центр), принадлежащих Национальному Банку Республики Казахстан.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке передать права владения и пользования 37,74 (тридцать семь целых семьдесят четыре сотых) процентами государственного пакета акций Центра Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
3. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие необходимых мер, вытекающих из настоящего постановления.
4. Министерству финансов Республики Казахстан после завершения процедуры передачи акций в установленном законодательством порядке внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан проект постановления, предусматривающий переименование Центра.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов