"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2262 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., № 5-6, 24-құжат; № 17-18, 241-құжат; № 21-22, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 33-құжат; № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 1-2, 3-құжат; № 4, 25-құжат; № 5, 30-құжат; № 11, 56, 64, 68-құжаттар; № 14, 109-құжат; № 15, 122, 139-құжаттар; № 18, 142-құжат; № 21-22, 160-құжат; № 23, 171-құжат; 2004 ж., № 6, 42-құжат; № 10, 55-құжат; № 15, 86-құжат; № 17, 97-құжат; № 23, 139, 140-құжаттар; № 24, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 7-8, 19-құжат; № 9, 26-құжат; № 13, 53-құжат; № 14, 58-құжат; № 17-18, 72-құжат; № 21-22, 86, 87-құжаттар; № 23, 104-құжат; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 2, 19, 20-құжаттар; № 3, 22-құжат; № 5-6, 31-құжат; № 8, 45-құжат; № 10, 52-құжат; № 11, 55-құжат; № 12, 72, 77-құжаттар; № 13, 85, 86-құжаттар; № 15, 92, 95-құжаттар; № 16, 98, 102-құжаттар; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 1, 4-құжат; № 2, 16, 18-құжаттар; № 3, 20, 23-құжаттар; № 4, 28, 33-құжаттар; № 5-6, 40-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; № 12, 88-құжат; № 13, 99-құжат; № 15, 106-құжат; № 16, 131-құжат; № 17, 136, 139, 140-құжаттар; № 18, 143, 144-құжаттар; № 19, 146, 147-құжаттар; № 20, 152-құжат; № 24, 180-құжат; 2008 ж., № 6-7, 27-құжат; № 12, 48, 51-құжаттар; № 13-14, 54, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 62-құжат; № 20, 88-құжат; № 21, 97-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 126, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 7, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 15-16, 70, 72, 73, 74, 75, 76-құжаттар; № 17, 79, 80, 82, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; 2009 жылғы 14 қарашада «Егемен Қазақстан» және 2009 жылғы 13 қарашада «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2009 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 12 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне босқындар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 15 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтардың жеке өміріне қол сұғылмаушылық құқықтарын қорғау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 15 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті одан әрі күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 15 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жалған кәсіпкерліктің жолын кесу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 25 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және 2009 жылғы 23 желтоқсанда «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азық-түлік қауіпсіздігі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» 2009 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 22 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және 2009 жылғы 23 желтоқсанда «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білікті заң көмегін қамтамасыз ету мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 11 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения общественной безопасности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2262
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения общественной безопасности"
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования
деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения
общественной безопасности
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., № 5-6, ст.24; № 17-18, ст.241; № 21-22, ст.281; 2002 г., № 4, ст.33; № 17, ст.155; 2003 г., № 1-2, ст.3; № 4, ст.25; № 5, ст.30; № 11, ст.56, 64, 68; № 14, ст.109; № 15, ст.122, 139; № 18, ст.142; № 21-22, ст.160; № 23, ст.171; 2004 г., № 6, ст.42; № 10, ст.55; № 15, ст.86; № 17, ст.97; № 23, ст.139, 140; № 24, ст.153; 2005 г., № 5, ст.5; № 7-8, ст.19; № 9, ст.26; № 13, ст.53; № 14, ст.58; № 17-18, ст.72; № 21-22, ст.86, 87; № 23, ст.104; 2006 г., № 1, ст.5; № 2, ст.19, 20; № 3, ст.22; № 5-6, ст.31; № 8, ст.45; № 10, ст.52; № 11, ст.55; № 12, ст.72, 77; № 13, ст.85, 86; № 15, ст.92, 95; № 16, ст.98, 102; № 23, ст.141; 2007 г., № 1, ст.4; № 2, ст.16, 18; № 3, ст.20, 23; № 4, ст.28, 33; № 5-6, ст.40; № 9, ст.67; № 10, ст.69; № 12, ст.88; № 13, ст.99; № 15, ст.106; № 16, ст.131; № 17, ст.136, 139, 140; № 18, ст.143, 144; № 19, ст.146, 147; № 20, ст.152; № 24, ст.180; 2008 г., № 6-7, ст.27; № 12, ст.48, 51; № 13-14, ст.54, 57, 58; № 15-16, ст.62; № 20, ст.88; № 21, ст.97; № 23, ст.114; № 24, ст.126, 128, 129; 2009 г., № 2-3, ст.7, 21; № 9-10, ст.47, 48; № 13-14, ст.62, 63; № 15-16, ст.70; 72, 73, 74, 75, 76; № 17, ст.79; 80, 82, 84, 86; № 19, ст.88; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценочной деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 14 ноября 2009 г. и "Казахстанская правда" 13 ноября 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам беженцев", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 12 декабря 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам защиты прав граждан на неприкосновенность частной жизни", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего усиления борьбы с коррупцией", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пресечения лжепредпринимательства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам продовольственной безопасности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 25 декабря 2009 г. и "Казахстанская правда" 23 декабря 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 11 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения квалифицированной юридической помощью", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 22 декабря 2009 г. и "Казахстанская правда" 23 декабря 2009 г.):

1) 330-баптың екінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«он бес тәулікке дейінгі мерзімге әкімшілік қамауға алуға әкеп соғады.»;
2) 333-бап мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«2. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған осындай іс-әрекеттер, -
жеке тұлғаларға айлық есептік көрсеткіштің екіден беске дейінгі мөлшерінде, лауазымды адамдарға, дара кәсіпкерлерге, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері немесе коммерциялық емес ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларға - оннан жиырмаға дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға қырықтан сексенге дейінгі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;
3) 336-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«айлық есептік көрсеткіштің екіге дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;
екінші бөліктің екінші абзацындағы «бірден екіге» деген сөздер «екіден беске» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«он бес тәулікке дейінгі мерзімге әкімшілік қамауға алуға әкеп соғады.»;
4) 336-2-бапта:
бірінші бөліктің екінші абзацындағы «бірден екіге» деген сөздер «екіден беске» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«3. Қоғамдық орындарда есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды медициналық тұрғыдан тыс тұтынғаны үшін бір жыл ішінде екі рет әкімшілік жазаға тартылған адам жасаған осы баптың бірінші бөлігінде көзделген әрекеттер, -
он бес тәулікке дейінгі мерзімге әкімшілік қамауға алуға әкеп соғады.»;
5) мынадай мазмұндағы 336-4-баппен толықтырылсын:
«336-4-бап. Кәмелетке толмағандардың заңды өкілдерінсіз тұрғын
үй-жайлардан тыс жерлерде болуы
1. Кәмелетке толмағандардың заңды өкілдерінсіз тұрғын үй-жайлардан тыс жерлерде сағат 23-тен таңғы 6-ға дейін болуы, -
заңды өкілдерін ескертуге әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жазаға тартылғаннан кейін бір жыл ішінде қайталап жасалған іс-әрекет, -
заңды өкілдеріне беске дейінгі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;
6) 371-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«371-бап. Азаматтық және қызметтік қаруды тіркеу (қайта тіркеу)
ережелерін не оны есепке қою ережелерін бұзу
1. Мерзімдерін бұзуда көрінген азаматтық және қызметтік қаруды тіркеу (қайта тіркеу) тәртібін не оны есепке қою ережелерін бұзу:
1) жеке тұлға оны сатып алғаннан кейін тіркеу және сақтауға және (немесе) алып жүруге рұқсат алу;

1) абзац второй части второй статьи 330 изложить в следующей редакции:
"влекут административный арест на срок до пятнадцати суток.";
2) статью 333 дополнить частью второй следующего содержания:
"2. Те же действия, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на физических лиц в размере от двух до пяти, на должностных лиц, индивидуальных предпринимателей, юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства или некоммерческими организациями, - в размере от десяти до двадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от сорока до восьмидесяти месячных расчетных показателей.";
3) в статье 336:
абзац второй части первой изложить в следующей редакции:
"влечет штраф в размере до двух месячных расчетных показателей.";
в абзаце втором части второй слова "от одного до двух" заменить словами "от двух до пяти";
абзац второй части третьей изложить в следующей редакции:
"влекут административный арест на срок до пятнадцати суток.";
4) в статье 336-2:
в абзаце втором части первой слова "от одного до двух" заменить словами "от двух до пяти";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"3. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные лицом, которое дважды в течение года подвергалось административному взысканию за немедицинское потребление наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в общественных местах,-
влекут административный арест на срок до пятнадцати суток.";
5) дополнить статьей 336-4 следующего содержания:
"Статья 336-4. Нахождение несовершеннолетних без сопровождения
законных представителей вне жилых помещений
1. Нахождение несовершеннолетних без сопровождения законных представителей вне жилых помещений с 23 до 6 часов утра, -
влечет предупреждение на законных представителей.
2. Действие, предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф на законных представителей в размере до пяти месячных расчетных показателей.";
6) статью 371 изложить в следующей редакции:
"Статья 371. Нарушение порядка регистрации (перерегистрации)
гражданского и служебного оружия либо порядка
постановки его на учет
1. Нарушение порядка регистрации (перерегистрации) гражданского и служебного оружия либо правил постановки его на учет, выразившееся в нарушении сроков:
1) регистрации и получения физическим лицом разрешения на хранение и (или) ношение оружия после его приобретения;

2) жеке тұлғаның азаматтық қаруды сақтауға және (немесе) алып жүруге рұқсатты ұзарту туралы ішкі істер органына өтініш беру;
3) қару иесінің оған тиесілі қарудың жоғалғаны немесе ұрланғаны туралы ішкі істер органын хабардар ету;
4) жеке тұлғаның тұрғылықты жерін өзгерткен жағдайда ішкі істер органдарына қаруды есепке қою үшін өтініш беру;
5) оны сатып алғаннан кейін қызметтік және (немесе) азаматтық қаруларды заңды тұлғалардың ішкі істер органдарында тіркеу, -
жеке тұлғаларға бес, лауазымды адамдарға, шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға бестен онға дейінгі, орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - оннан жиырмаға дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға жиырмадан қырыққа дейінгі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Осы баптың бірінші бөлігінде көзделген, әкімшілік жазаға тартылғаннан кейін бір жыл ішінде қайта жасалған іс-әрекеттер, -
жеке тұлғаларға қаруды ақылы тәркілей отырып бестен онға дейінгі, лауазымды адамдарға, шағын кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - оннан он беске дейінгі, орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға - жиырмадан отызға дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға қырықтан жетпіске дейінгі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.»;
7) 531-баптың екінші бөлігінде:
бірінші абзацтағы «жеке немесе» деген сөздер алып тасталсын;
екінші абзацтағы «жеке тұлғаларға - бестен онға дейінгі мөлшерінде,» деген сөздер алып тасталсын;
8) 541-бапта:
бірінші бөлік «336-1 (үшінші бөлігінде)» деген сөздерден кейін «336-2 (үшінші бөлігінде),» деген сөздермен толықтырылсын;
1-1-бөліктегі 2) тармақша «336-3 (екінші бөлігі),» деген сөздерден кейін «336-4 (екінші бөлігі)» деген сөздермен толықтырылсын;
9) 543-бапта:
бірінші бөліктегі «336-2, 336-3 (бірінші бөлігінде),» деген сөздер «336-2 (бірінші және екінші бөлігінде), 336-3 (бірінші бөлігінде), 336-4 (бірінші бөлігінде),» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлікте:
2) тармақша «336-1 (бірінші және екінші бөліктерінде),» деген сөздерден кейін «336-4 (бірінші бөлігінде),» деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша «336-1 (бірінші және екінші бөліктерінде),» деген сөздерден кейін «336-4 (бірінші бөлігінде),» деген сөздермен толықтырылсын;
10) 636-баптың бірінші бөлігіндегі 1) тармақшасындағы «336-3 (екінші бөлігінде),» деген сөздер «336-2 (үшінші бөлігінде), 336-3 (екінші бөлігінде), 336-4 (екінші бөлігінде),» деген сөздермен ауыстырылсын.

2) обращения физического лица в орган внутренних дел о продлении разрешения на хранение и (или) ношение гражданского оружия;
3) уведомления владельцем оружия органа внутренних дел об утрате или хищении принадлежащего ему оружия;
4) обращения физического лица в органы внутренних дел для постановки оружия на учет при изменении места жительства;
5) регистрации в органах внутренних дел юридическим лицом служебного и (или) гражданского оружия после его приобретения, -
влечет штраф для физических лиц в размере пяти, на должностных лиц, юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства, - в размере от пяти до десяти, на юридических лиц, являющихся субъектами среднего предпринимательства, - в размере от десяти до двадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от двадцати до сорока месячных расчетных показателей.
2. Действия, предусмотренные частью первой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания,-
влекут штраф на физических лиц в размере от пяти до десяти с возмездным изъятием оружия, на должностных лиц, юридических лиц, являющихся субъектами малого предпринимательства, - в размере от десяти до пятнадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами среднего предпринимательства, - в размере от двадцати до тридцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от сорока до семидесяти месячных расчетных показателей.";
7) в части второй статьи 531:
в абзаце первом слова "физическим или" исключить; в абзаце втором слова "на физических лиц в размере от пяти до десяти," исключить;
8) в статье 541:
часть первую после слов "336-1 (частью третьей)," дополнить словами "336-2 (частью третьей),";
подпункт 2) части 1-1 после слов "336-3 (частью второй)," дополнить словами "336-4 (частью второй),";
9) в статье 543:
в части первой слова "336-2, 336-3 (частью первой)," заменить словами "336-2 (частями первой и второй), 336-3 (частью первой), 336-4 (частью первой),";
в части второй:
подпункт 2) после слов "336-1 (частями первой и второй)," дополнить словами "336-4 (частью первой),";
подпункт 3) после слов "336-1 (частями первой и второй)," дополнить словами "336-4 (частью первой),";
10) в подпункте 1) части первой статьи 636 слова "336-3 (частью второй)," заменить словами "336-2 (частью третьей), 336-3 (частью второй), 336-4 (частью второй),".

2. 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2008 ж., № 22-І, 22-ІІ, 112-құжат; 2009 ж., № 2-3, 16, 18-құжаттар, № 13-14, 63-құжат; № 15-16, 74-құжат; № 17, 82-құжат; № 18, 84-құжат; 2009 жылғы 2 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы):
471-баптың кестесіндегі 1.54-жолдың екінші бағанындағы «жеке және» деген сөздер алып тасталсын.
3. «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлері туралы» 1992 жылғы 23 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1992 ж., № 11-12, 290-құжат; № 24, 592-құжат; 1993 ж., № 8, 179-құжат; 1995 ж., № 1-2, 17-құжат; № 23, 155-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; № 13-14, 205-құжат; 1998 ж., № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 20, 257-құжат; № 24, 336-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 155-құжат; 2007 ж., № 15, 107-құжат; 2008 ж., № 10-11, 39-құжат):
1) 8-баптың үшінші абзацы алып тасталсын;
2) 10-бапта:
бесінші абзац алып тасталсын;
оныншы абзац «Ішкі әскерлердің жоғары» деген сөздердің алдынан «Ішкі әскерлер Қолбасшысының орынбасарларын,» деген сөздермен толықтырылсын.
4. «Қазақстан Республикасының Ішкі істер органдары туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., № 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., № 7, 79-құжат; № 12, 184-құжат; 1998 ж., № 17-18, 225-құжат; № 23, 416-құжат; № 24, 436-құжат; 1999 ж., № 8, 233, 247-құжаттар; № 23, 920-құжат; 2000 ж., № 3-4, 66-құжат; 2001 ж., № 13-14, 174-құжат; № 17-18, 245-құжат; № 20, 257-құжат; № 23, 309-құжат; 2002 ж., № 17, 155-құжат; 2003 ж., № 12, 82-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; № 24, 154, 155-құжаттар; 2006 ж., № 1, 5-құжат; № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 9, 67-құжат; № 10, 69-құжат; 2008 ж., № 15-16, 61-құжат; 2009 ж., № 8, 44-құжат; № 18, 84-құжат; № 19, 88-құжат):
1) 5-1-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 39) тармақшамен толықтырылсын:
«39) әкімшілік учаске халқының пікірін ескере отырып, Учаскелік полиция инспекторларын тағайындау ережесін бекітеді.»;

2. В Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2008 г., № 22-I, 22-II, ст.112; 2009 г., № 2-3, ст.16, 18; № 13-14, ст.63; № 15-16, 74; № 17, ст.82; № 18, ст.84; Закон Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 2 декабря 2009 г.):
в графе второй строки 1.54. таблицы статьи 471 слова "физическими и" исключить.
3. В Закон Республики Казахстан от 23 июня 1992 года "О Внутренних войсках Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1992 г., № 11-12, ст.290; № 24, ст.592; 1993 г., № 8, ст.179; 1995 г., № 1-2, ст.17; № 23, ст.155; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст.79; № 12, ст.184; № 13-14, ст.205; 1998 г., № 23, ст.416; № 24, ст.436; 1999 г., № 8, ст.233, 247; 2001 г., № 13-14, ст.174; № 20, ст.257; № 24, ст.336; 2004 г., № 23, ст.142; № 24, ст.155; 2007 г., № 15, ст.107; 2008 г., № 10-11, ст.39):
1) абзац третий статьи 8 исключить;
2) в статье 10:
абзац пятый исключить;
абзац десятый после слов "должностей" дополнить словами "заместителей Командующего Внутренними войсками,".
4. В Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., № 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., № 7, ст.79; № 12, ст.184; 1998 г., № 17-18, ст.225; № 23, ст.416; № 24, ст.436; 1999 г., № 8, ст.233, 247; № 23, ст.920; 2000 г., № 3-4, ст.66; 2001 г., № 13-14, ст.174; № 17-18, ст.245; № 20, ст.257; № 23, ст.309; 2002 г., № 17, ст.155; 2003 г., № 12, ст.82; 2004 г., № 23, ст.142; № 24, ст.154, 155; 2006 г., № 1, ст.5; № 3, ст.22; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст.20; № 9, ст.67; № 10, ст.69; 2008 г., № 15-16, ст.61; 2009 г., № 8, ст.44; № 18, ст.84; № 19, ст.88):
1) пункт 1 статьи 5-1 дополнить подпунктом 39) следующего содержания:
"39) утверждает Правила назначения участковых инспекторов полиции с учетом мнения населения административного участка.";

2) 6-1-бапта:
тақырыбындағы «Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының» деген сөздер «Жергілікті атқарушы органдардың» деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші абзацтағы «Облыстардың» деген сөз «1. Облыстардың» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) деңгейде спорттық-бұқаралық, мәдени-бұқаралық ойын-сауық іс-шаралары өткізілетін жерлерде шыны ыдыстағы өнімдерді өткізуге шектеу қояды.»;
мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:
«2. Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары:
1) ішкі істер органдарымен бірлесіп, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында қоғамдық тәртіп пен қоғамдық қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
2) ішкі істер органдарымен бірлесіп, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында әкімшілік учаске халқының пікірін ескере отырып, учаскелік полиция инспекторларын тағайындау үшін жергілікті қоғамдастықтың жиналысын (жиынын) ұйымдастырады;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейде спорттық-бұқаралық, мәдени-бұқаралық ойын-сауық іс-шаралары өткізілетін жерлерде шыны ыдыстағы өнімдерді өткізуге шектеу қояды.»;
4) 11-баптың 1-тармағының 39) тармақшасындағы «жеке адамдарды,» деген сөздер алып тасталсын.
5. «Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы» 1998 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., № 24, 448-құжат; 2002 ж., № 4, 34-құжат; 2004 ж., № 23, 140, 142-құжаттар; 2006 ж., № 24, 148-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 19, 150-құжат; № 20, 152-құжат):
1) 6-баптың бірінші бөлігіндегі «жеке күзетшілердің, дара кәсіпкерлердің күзет бөлімшелері қызметкерлерінің,» деген сөздер алып тасталсын;
2) 14-бапта:
тақырыбындағы «, жеке күзетшілердің, күзет бөлімшелерін құрған дара кәсіпкерлердің» деген сөздер алып тасталсын;
1-тармақтағы «жеке күзетшілердің, күзет бөлімшелерін құрған дара кәсіпкерлердің» деген сөздер алып тасталсын;
3-тармақтағы «Күзет бөлімшесін құрған дара кәсіпкер, ұйымның (ерекше жарғылық міндеттері бар заңды тұлғаның) басшысы» деген сөздер «Ұйымның (ерекше жарғылық міндеттері бар заңды тұлғаның) басшысы» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 15-бапта:
1-тармақта:
үшінші бөліктегі «электрлі қару» деген сөздер алып тасталсын;
сегізінші бөлік «ұңғысыз» деген сөзден кейін «, электрлі» деген сөзбен толықтырылсын;
екінші бөлікте:
бірінші абзац «(садақтар мен арбалеттерді)» деген сөздерден кейін «электрлі қаруды» деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта:
«(садақтар мен арбалеттерді)» деген сөздерден кейін «, электрлі қаруды» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
«Рұқсат бес жыл мерзімге беріледі және ұзартылады.»;
3-тармақтағы «көру қабілетінің бұзылуына, психикалық ауруларға, маскүнемдікке, нашақорлыққа немесе уытқұмарлыққа байланысты» деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақ «(садақтар мен арбалеттерді)» деген сөздерден кейін «электрлі қаруды» деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтағы «көру қабілетінің бұзылуына, психикалық ауруларға, маскүнемдікке, нашақорлыққа немесе уытқұмарлыққа байланысты» деген сөздер «денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органдары белгілеген» деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в статье 6-1:
в заголовке слова "областей (города республиканского значения, столицы)" исключить;
в абзаце первом слово "Местные" заменить словом "1. Местные";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) устанавливают ограничения на реализацию продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий на областном (города республиканского значения, столицы) уровне.";
дополнить пунктом 2 следующего содержания:
"2. Местные исполнительные органы районов (города областного значения):
1) организуют совместно с органами внутренних дел обеспечение охраны общественного порядка и общественной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
2) организуют совместно с органами внутренних дел собрание (сход) местного сообщества, для назначения участковых инспекторов полиции, с учетом мнения населения административного участка на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
3) устанавливают ограничения на реализацию продукции в стеклянной таре в местах проведения спортивно-массовых, зрелищных культурно-массовых мероприятий на районном (города областного значения) уровне.";
3) в подпункте 39) пункта 1 статьи 11 слова "физических лиц," исключить.
5. В Закон Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., № 24, ст.448; 2002 г., № 4, ст.34; 2004 г., № 23, ст. 140; 142; 2006 г., № 24, ст. 148; 2007 г., № 2, ст. 18; № 19, ст. 150; № 20, ст. 152):
1) в части первой статьи 6 слова "частными охранниками, работниками охранных подразделений индивидуальных предпринимателей," исключить;
2) в статье 14:
в заголовке слова ", частными охранниками, индивидуальными предпринимателями, создавшими охранные подразделения" исключить;
в пункте 1 слова ", частные охранники, индивидуальные предприниматели, создавшие охранные подразделения," исключить;
в пункте 3 слова "Индивидуальный предприниматель, создавший охранное подразделение, руководитель организации (юридического лица с особыми уставными задачами)" заменить словами "Руководители организаций (юридических лиц с особыми уставными задачами)";
3) в статье 15:
в пункте 1:
в части третьей слова "электрическое оружие" исключить;
часть восьмую после слова "бесствольное" дополнить словом ",электрическое";
В пункте 2:
часть первую после слов "(луки и арбалеты)," дополнить словами "электрическое оружие,";
в части второй:
после слов "(луков и арбалетов)" дополнить словами ",электрического оружия";
дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Разрешение выдается и продлевается сроком на пять лет.";
в пункте 3 слова "связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией," заменить словами "установленное уполномоченным органом в области здравоохранения,";
пункт 4 после слов "(луки и арбалеты)," дополнить словами "электрическое оружие,";
в пункте 6 слова ", связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом, наркоманией или токсикоманией" исключить;

4) 16-бапта:
2-тармақта:
1) тармақшадағы «2» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) тұрғылықты жерін ауыстырған кезде қаруды ішкі істер органдарының есебінен шығаруға және он күн мерзімде жаңа тұрғылықты жері бойынша оны тиісті есепке қоюға, ал бір ауданның немесе ауданға бөлінбейтін қаланың шегінде тұрғылықты жерін ауыстырған кезде бес күн мерзімде бұл туралы аумақтық ішкі істер органдарын хабарландырады.»;
5) 19-баптың 5) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«қару иеленуге кедергі жоқтығы туралы медициналық қорытындыны табыс етпесе;»;
6) 23-баптың 2-тармағында «, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қарумен және оның патрондарымен сауда жасауға лицензиясы бар заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатуға» деген сөздер алып тасталсын.
6. «Дене шынықтыру және спорт туралы» 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., № 24, 1065-құжат; 2003 ж., № 15, 129-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; № 13, 86-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 10, 69-құжат; № 20, 152-құжат; № 18, 84-құжат; 2009 жылғы 12 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
15-бапта:
3-тармақ «нормативтерге» деген сөзден кейін «, сондай-ақ спорт құрылыстарын пайдалану және өрт қауіпсіздігі ережелеріне» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5 және 6-тармақтармен толықтырылсын:
«5. Азаматтар мен қатысушылардың қауіпсіздік жағдайын қамтамасыз етуді күрделендіретін спорт ғимараттарын пайдалану және өрт қауіпсіздігі ережелерінің бұзылуы анықталған жағдайда, оның ішінде мінбенің тіреуіш конструкцияларының ескіруі, мінбе астындағы үй-жайларда жанар-жағармай заттары мен материалдарының, авариялық жарықтандыру мен эвакуациялау жолдарының болмауы, өртке қарсы қорғану құралдарының болмауы немесе ақаулары, сондай-ақ өрттің туындауына әкеп соғуы мүмкін электр жабдығын монтаждау және пайдалану ережесін бұзу бөлігінде төтенше жағдайлар жөніндегі органдар енгізетін ұсыным бойынша өз бетінше не ішкі істер органдарының бастамасы бойынша жергілікті атқарушы органдар қауіпсіздік жағдайларының анықталған бұзушылықтары жойылғанға дейін спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізуге тыйым салады.

4) в статье 16:
в пункте 2:
в подпункте 1) цифру "2" заменить цифрой "3";
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) при перемене места жительства снять оружие с учета органа внутренних дел и в десятидневный срок поставить его на соответствующий учет по новому постоянному месту жительства, а при перемене места жительства в пределах одного района, либо города, не имеющего районного деления - в пятидневный срок уведомить об этом территориальный орган внутренних дел.";
5) абзац второй подпункта 5) статьи 19 изложить в следующей редакции:
"не представило медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;";
6) в пункте 2 статьи 23 слова ", а также продавать гражданское и служебное оружие и патроны к нему юридическим лицам, имеющим лицензии на торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему" исключить.
6. В Закон Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., № 24, ст. 1065; 2003 г., № 15, ст.129; 2004 г., № 23, ст.142; 2006 г., № 3, ст.22; № 13, ст.86; 2007 г., № 2, ст.18; № 10, ст.69; № 20, ст.152; 2009 г., № 15-16, ст.77; № 18, ст.84; Закон Республики Казахстан от 2 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальной поддержки отдельных категорий граждан", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 12 декабря 2009 г.):
в статье 15:
пункт 3 дополнить словами ", а также правилам эксплуатации спортивных сооружений и пожарной безопасности.";
дополнить пунктами 5 и 6 следующего содержания:
"5. В случае обнаружения нарушений требований правил эксплуатации спортивных сооружений и пожарной безопасности, осложняющих обеспечение безопасности граждан и участников, в том числе в части ветхости несущих конструкций трибун, размещения в подтрибунных помещениях горюче-опасных веществ и материалов, отсутствия аварийного освещения и путей эвакуации, отсутствия или неисправности средств противопожарной защиты, а также нарушения правил монтажа и эксплуатации электрооборудования, могущих привести к возникновению пожара, местные исполнительные органы по представлению, вносимому органами по чрезвычайным ситуациям самостоятельно либо по инициативе органов внутренних дел, запрещают проведение спортивно-массовых мероприятий, до устранения выявленных нарушений условий безопасности.

6. Спорттық-бұқаралық іс-шараларды ұйымдастырушылар іс-шараны өткізгенге дейін он күннен кешіктірмей көрермендердің болжамды саны, бір күн бұрын - сатылған билеттердің, берілген рұқсаттардың саны, оның ішінде автокөлікке, сондай-ақ ішкі істер, төтенше жағдайлар және денсаулық сақтау органдарының арнайы техникасына арналған тұрақ орындары туралы жергілікті атқарушы органдарды хабардар етуге міндетті.».
7. «Күзет қызметі туралы» 2000 жылғы 19 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., № 14-15, 281-құжат; 2002 ж., № 4, 34-құжат; № 17, 155-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 8, 52-құжат; 2008 ж., № 12, 51-құжат; 2009 ж., № 18, 84-құжат; 2009 жылғы 15 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті одан әрі күшейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 1-бапта:
1-тармақтағы «Жеке (дара кәсіпкерлер) және» деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы Заңның күші жеке күзет ұйымдарына және де егер ішкі істер органдары туралы Қазақстан Республикасының заңдарында, Президенті мен Үкіметінің актілерінде өзгеше көзделмесе, ішкі істер органдарының мамандандырылған күзет бөлімшелеріне қолданылады.»;
2) 5-бапта:
1-тармақтың бірінші бөлігіндегі «Азаматтарға (жеке кәсіпкерлерге) және» деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақта:
«жеке күзетшіні,» және «дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың күзет бөлімшесінде, мемлекеттік органдардың ведомстволық күзет бөлімшесінде» деген сөздер алып тасталсын;
«қайта даярлау» деген сөздер «біліктілігін арттыру» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
3) 6-баптың 5-тармағы «күзет қызметін жүзеге асыратын,» деген сөздерден кейін «оның ішінде олардың қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысуы кезінде» деген сөздермен толықтырылсын;
4) 7-баптың 3), 4) және 5) тармақшалары алып тасталсын;
5) 9-баптың 3-тармағындағы «жеке және» деген сөздер алып тасталсын;
6) 10-бапта:
1-тармақ «өзге кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға» деген сөздерден кейін «тиісті лицензиясы болған жағдайда күзет дабылы құралдарын монтаждау, баптау және техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты қоспағанда, сондай-ақ күзет тәсілі және құқыққа қарсы қол сұғушылықтан заңды қорғау бойынша кеңестер беру және ұсынымдар дайындауды» деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтағы «Күзетшіні арнайы даярлаудың» деген сөздер «Күзет ұйымдарының басшылары мен күзетшілерді арнайы даярлаудың және біліктілігін арттырудың» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақта:
2) тармақшадағы «қасақана» деген сөз алып тасталсын;

6. Организаторы спортивно-массовых мероприятий, не позднее десяти дней до проведения мероприятия, обязаны информировать местные исполнительные органы о предполагаемом количестве зрителей, за день - сообщить о числе проданных билетов, выданных пропусков, в том числе на автотранспорт, а также мест парковок для специальной техники органов внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям и здравоохранения.".
7. В Закон Республики Казахстан от 19 октября 2000 года "Об охранной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., № 14-15, ст.281; 2002 г., № 4, ст.34; № 17, ст.155; 2004 г., № 23, ст.142; 2007 г., № 2, ст.18; № 8, ст.52; 2008 г., № 12, ст.51; 2009 г., № 18, ст.84; Закон Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам дальнейшего усиления борьбы с коррупцией", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 2009 г.):
1) в статье 1:
в пункте 1 слова "физическими (индивидуальными предпринимателями) и" исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Действие настоящего Закона распространяется на частные охранные организации и специализированное охранное подразделение органов внутренних дел, если иное не предусмотрено законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан об органах внутренних дел.";
2) в статье 5:
в части первой пункта 1 слова "Гражданам (индивидуальным предпринимателям) и" исключить;
в пункте 2:
слово "переподготовка" заменить словами "повышение квалификации";
слова "частного охранника," и "охранном подразделении индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, ведомственном охранном подразделении государственных органов," исключить;
подпункт 4) пункта 4 исключить;
3) пункт 5 статьи 6 после слов "осуществляющих охранную деятельность," дополнить словами "в том числе при их участии в обеспечении общественного порядка";
4) подпункты 3), 4) и 5) статьи 7 исключить;
5) в пункте 3 статьи 9 слова "физическим и" исключить;
6) в статье 10:
пункт 1 дополнить словами ", за исключением работ по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, при наличии соответствующей лицензии, а также консультирования и подготовки рекомендаций по способам охраны и правомерной защиты от противоправных посягательств.";
в пункте 5 слово "охранника" заменить словами "и повышению квалификации руководителей охранных организаций и охранников";
в пункте 6:
в подпункте 2) слово "умышленного" исключить;

мынадай мазмұндағы 3), 4), 5) тармақшалармен толықтырылсын:
«3) қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар адамдарды, сондай-ақ ақталмайтын негіздер бойынша Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлігіндегі баптың тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегіндегі мерзім өткенге дейін қылмыстық жауапкершіліктен босатылған;
4) жеке меншікке, мемлекеттік билік институттарына, белгіленген басқару тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілікке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін бұрын, күзет ұйымының басшысы немесе күзетші жұмысқа қабылдағанға дейін бір жыл ішінде әкімшілік жауапкершілікке тартылған;
5) теріс себептер бойынша кемінде үш жыл бұрын мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау, сот және әділет органдарынан босатылған;»;
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
«6-1. Ішкі істер органдарынан кем дегенде бір жыл бұрын босатылған адам егер көрсетілген күзет ұйымы қызметтік міндеттерін өткеру кезеңінде олардың тікелей бақылауында немесе олардың құзыретіне сәйкес олармен тікелей байланысты болған болса жеке күзет ұйымына жұмысқа қабылдана алмайды.»;
7) 11, 12 және 13-баптар алып тасталсын;
8) мынадай мазмұндағы 13-1-баппен толықтырылсын:
«13-1-бап. Жеке күзет ұйымында күзетші қызметін атқаратын
қызметкерлерінің құқықтары мен міндеттері
1. Жеке күзет ұйымында күзетші қызметін атқаратын қызметкерлер:
1) қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруда, оның ішінде мәдени-бұқаралық және спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізу кезінде ішкі істер органдарына көмек көрсетуге;
2) қылмыстар мен әкімшілік құқық бұзушылықтарды ескертуге және жолын кесуге;
3) құқық бұзушылықтың жолын кесу және құқық бұзушыларды ұстау мақсатында егер көрсетілген мақсаттарға өзге де әдістермен қол жеткізу мүмкін болмаса, дене күшін және басқа да құралдарды қолдануға құқылы. Бұл ретте осы үшін қажетті шараларды асыруға жол берілмеуге тиіс;
4) заңдарда көзделген жағдайларда қылмыс немесе әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамдарды ұстауға және құқық қорғау органдарына жеткізуге құқылы. Қажет болған жағдайда ұсталған адамда қару, сондай-ақ өзге де қауіпті және (немесе) айналымына тыйым салынған заттар бар деп ұйғаруға негіз болса, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсталған адамның киімін қарауға және құқық қорғау органдарына немесе өзге де мемлекеттік билік органына беру үшін көрсетілген заттарды алуға;
5) құқыққа қарсы қол сұғушылықтардан, жол-көлік оқиғаларынан, табиғи зілзалалардан және өзге де төтенше жағдайлардан зардап шеккен азаматтарға алғашқы медициналық және өзге де көмек көрсетуде жәрдемдесуге;

дополнить подпунктами 3), 4), 5) следующего содержания:
"3) освобожденные от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного Кодекса Республики Казахстан;
4) привлеченные к административной ответственности ранее, в течение года до принятия на работу руководителем охранной организаций или охранником, за совершения умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность;
5) уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, правоохранительных органов, судов и органов юстиции;";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Лица, уволенные менее одного года назад из органов внутренних дел, не могут быть приняты на работу в частную охранную организацию, если указанная охранная организация в период исполнения ими служебных обязанностей непосредственно была им подконтрольна или связана с ними в соответствии с их компетенцией.";
7) статьи 11, 12 и 13 исключить;
8) дополнить статьей 13-1 следующего содержания:
"Статья 13-1. Права и обязанности работников, занимающих
должность охранника в частной охранной
организации
1. Работники, занимающие должность охранника в частной охранной организации, вправе:
1) оказывать содействие органам внутренних дел в осуществлении мероприятий по обеспечению общественного порядка, в том числе при проведении зрелищных культурно-массовых и спортивно-массовых мероприятий;
2) предупреждать и пресекать преступления и административные правонарушения;
3) применять в целях пресечения правонарушений и задержания правонарушителей физическую силу и другие средства, если иными способами достичь указанных целей не представляется возможным. При этом не должно быть допущено превышение необходимых для этого мер;
4) в предусмотренных законами случаях задерживать и доставлять в правоохранительные органы лиц, совершивших преступление или административное правонарушение. При необходимости, когда есть основания полагать, что при задержанном лице находятся оружие, а также иные опасные и (или) запрещенные к обороту предметы, в соответствии с законодательством Республики Казахстан осматривать одежду задержанного и изымать указанные предметы для передачи в правоохранительные органы или иной орган государственной власти;
5) содействовать в оказании медицинской и иной помощи гражданам, пострадавшим от противоправных посягательств, дорожно-транспортных происшествий, стихийных бедствий и иных чрезвычайных ситуаций;

6) азаматтардан қоғамдық тәртіпті сақтауды талап етуге құқылы.
2. Жеке күзет ұйымында күзетші қызметін атқаратын қызметкерлер:
1) азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтауға;
2) дайындалып жатқан немесе жасалған қылмыстардың оларға белгілі болған фактілері туралы ішкі істер органдарына дереу хабарлауға;
3) заңнамада көрсетілген жағдайларда азаматтардың талап етуі бойынша оның күзет қызметі субъектісіне тиесілігін растайтын куәлігін көрсетуге;
4) құқық бұзушылықтың алдын алу субъектілеріне көмек көрсетуге;
5) қылмыс немесе әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін ұсталған азаматтарға оларға мәжбүрлеу шараларын қолданудың негіздерін түсіндіруге міндетті.»;
9) 14-бапта:
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) күзету тәсілі мен құқыққа қарсы қол сұғушылықтардан заңды қорғау бойынша кеңестер беру және ұсынымдар дайындау;»;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«жеке күзет ұйымында күзетші қызметін атқаратын қызметкерлер ерікті түрде қоғамдық тәртіпті қорғауға тартылады.»;
10) 15-бапта:
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақтағы «және мемлекеттік органдардың ведомстволық күзет бөлімшелерінің» деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жеке күзет ұйымдарында күзетші қызметін атқаратын қызметкерлер күзет қызметін өздерінің күзет қызметі субъектісіне тиесілілігін білдіретін арнаулы киіммен жүзеге асырады.»;
11) 16-баптың 2-тармағының 3) тармақшасы алып тасталсын;
12) 17-бап алып тасталсын;
13) 17-1-бапта:
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақтың бірінші және екінші бөліктеріндегі «, дара кәсіпкердің және (немесе) заңды тұлғаның күзет бөлімшесі» деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5 және 6-тармақтармен толықтырылсын:
«5. Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге де қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табыла алмайды. Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) үшін қызметтің осы түрі негізгі болуы тиіс.
Жеке күзет ұйымының құрылтайшылары (қатысушылары):
1) оларға қатысты құрылатын ұйым күзет қызметін көрсететін ұйымдардың құрылтайшысы немесе лауазымды адамдары;
2) жақын туыстық қатынастағы (ата-аналар, балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер (аға-қарындастар), ата, әже, немерелер), некеде, сондай-ақ осы баптың 5-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген адамдармен жегжаттығы бар адамдар, жұбайының (зайыбының) ата-аналар, балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер (аға-қарындастар), ата, әже, немерелер) жеке тұлғалар;

6) требовать от граждан соблюдения общественного порядка.
2. Работники, занимающие должность охранника в частной охранной организации, обязаны:
1) соблюдать конституционные права и свободы граждан;
2) незамедлительно информировать органы внутренних дел о ставших известными им фактах готовящихся либо совершенных преступлений;
3) в предусмотренных законодательством случаях предъявлять по требованию граждан удостоверение, подтверждающее его принадлежность к субъекту охранной деятельности;
4) оказывать содействие субъектам профилактики правонарушений;
5) разъяснять гражданам, задержанным за совершение преступления или административного правонарушения, основания применяемых к ним принудительных мер.";
9) в статье 14:
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) консультирования и подготовки рекомендаций по способам охраны и правомерной защиты от противоправных посягательств;";
дополнить абзацем следующего содержания:
"работники, занимающие должность охранника в частной охранной организации, на добровольной основе привлекаются к охране общественного порядка.";
10) и статье 15:
пункт 2 исключить;
в пункте 3 слова "и ведомственными охранными подразделениями государственных органов" исключить;
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Работники, занимающие должность охранника, частных охранных организаций осуществляют охранную деятельность в специальной одежде, обозначающей их принадлежность к субъекту охранной деятельности.";
11) подпункт 3) пункта 2 статьи 16 исключить;
12) статью 17 исключить;
13) в статье 17-1: пункт 2 исключить;
в частях первой и второй пункта 3 слова ", охранного подразделения индивидуального предпринимателя и (или) юридического лица" исключить;
пункт 4 исключить;
дополнить пунктами 5 и 6 следующего содержания:
"5. Частная охранная организация не может являться дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) частной охранной организации данный вид деятельности должен быть основным.
Учредителями (участниками) частной охранной организации не могут являться:
1) учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых будут оказываться охранные услуги создаваемой организацией;
2) физические лица, состоящие в близком родстве (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), браке, а также свойстве (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки супруга (супруги) с лицами, указанными в подпункте 1) пункта 5 настоящей статьи;

3) қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетілген адамдар бар заңды тұлғалар;
4) құрылатын ұйым күзет қызметі көрсететін заңды тұлғалар және олар аффилиирленген заңды тұлғалар;
5) қоғамдық бірлестіктер болып табыла алмайды.
6. Жеке күзет ұйымдарының басшыларына және олардың күзетші қызметін атқаратын қызметкерлеріне:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқық қорғау органдары мен басқа да мемлекеттік органдардың ерекше құзыретіне жатқызылған процессуалдық және өзге қызметті жүзеге асыруға;
2) құқық қорғау органдары қызметкерлерінің өкілеттігін иемденуге;
3) құқық қорғау органдары қызметкерлерінің заңды қызметіне кедергі келтіруге;
4) адам мен азаматтың ар-намысын және абыройын түсіретін немесе азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын заңсыз шектейтін әрекеттер жасауға тыйым салынады.»;
14) 4-тараудың тақырыбы «қару» деген сөзден кейін «және арнаулы құралдар» деген сөздермен толықтырылсын;
15) 18-бапта:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Тиісті лицензия алғаннан кейін күзет қызметі субъектілерінің өнім беруші заңды тұлғалардан Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес қызметтік тегіс ұзын ұңғылы және қысқа ұңғылы қару, сондай-ақ жарақат салатын патрондары бар азаматтық ұңғысыз атыс қаруы мен электрлі қару, арнаулы құралдар сатып алуға құқығы бар. Күзет қызметі субъектілері қызметкерлерінің пайдалануына арналған қарудың түрлерін, үлгілерін, модельдері мен санын, сондай-ақ арнаулы құралдар тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейді.
Күзет қызметі субъектілеріне қызметтік ойық ұзын ұңғылы және қысқа ұңғылы қару сатып алуға және пайдалануға тыйым салынады.»;
3-тармақтағы «үш жыл» деген сөздер «бес жыл» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтағы «, күзет бөлімшесінің қызметкері мен жеке күзетші» деген сөздер алып тасталсын;
16) 19-бапта:
2-тармақта:
бірінші бөлікте «, жеке күзетшілердің және күзет бөлімшелерінің күзетші қызметін атқаратын қызметкерлері» деген сөздер алып тасталсын;
екінші бөлікте «, жеке күзетшінің, жеке күзет бөлімшесі қызметкерінің» деген сөздер алып тасталсын;
6-тармақтағы «, жеке күзетшілер, күзет бөлімшелерінің қызметкерлері және мемлекеттік органдардың ведомстволық күзет бөлімшелерінің штаттағы күзетшілері» деген сөздер алып тасталсын;
17) 21-баптағы «қайта даярлау» деген сөздер «біліктілігін арттыру» деген сөздермен ауыстырылсын.
8. «Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы» 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 17, 154-құжат; 2004 ж., № 23, 142-құжат; 2005 ж., № 7-8, 19-құжат; 2006 ж., № 3, 22-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2008 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат; № 17, 81-құжат; № 18, 84-құжат):
36-бап мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:

3) граждане, имеющие судимость за совершение преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица;
4) юридические лица, в отношении которых будут оказываться охранные услуги создаваемой организацией, и аффилированные с ними юридические лица;
5) общественные объединения.
6. Руководителям частных охранных организаций и его работникам, занимающим должность охранника, запрещается:
1) осуществлять процессуальную и иную деятельность, отнесенную в соответствии с законодательством Республики Казахстан к исключительной компетенции правоохранительных и других государственных органов;
2) присваивать полномочия сотрудников правоохранительных органов;
3) препятствовать законной деятельности сотрудников правоохранительных органов;
4) совершать действия, унижающие честь и достоинство человека и гражданина либо неправомерно ограничивающие права и свободы граждан.";
14) заголовок главы 4 после слова "оружия" дополнить словами "и специальных средств";
15) в статье 18:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Субъекты охранной деятельности имеют право приобретать служебное гладкоствольное длинноствольное и короткоствольное оружие, а также гражданское огнестрельное бесствольное оружие с патронами травматического действия и электрическое оружие в соответствии с законодательством Республики Казахстан, специальные средства у юридических лиц - поставщиков после получения соответствующей лицензии. Виды, типы, модели и количество оружия, а также перечень специальных средств, для использования работниками субъектов охранной деятельности устанавливаются Правительством Республики Казахстан.
Субъектам охранной деятельности запрещается приобретение и использование служебного нарезного длинноствольного и короткоствольного оружия.";
в пункте 3 слова "три года" заменить словами "пять лет";
в пункте 4 слова ", работник охранного подразделения и частный охранник" исключить;
16) в статье 19:
в пункте 2:
в части первой слова ", частные охранники и работники охранных подразделений, занимающие должности охранников," исключить;
в части второй слова ", частного охранника, работника охранного подразделения" исключить;
в пункте 6 слова ", частные охранники, работники охранных подразделений и штатные охранники ведомственных охранных подразделений государственных органов" исключить;
17) в статье 21 слово "переподготовке" заменить словами "повышению квалификации".
8. В Закон Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г. № 17, ст.154; 2004 г., № 23, ст.142; 2005 г., № 7-8, ст.19; 2006 г., № 3, ст.22; 2007 г., № 9, ст.67; 2008 г., № 20, ст.152; 2009 г., № 15-16, ст.72; № 17, ст.81; № 18, ст.84):
статью 36 дополнить пунктом 5 следующего содержания:

«5. Баланың заңды өкілдерінсіз тұрғын үй-жайлардан тыс жерлерде сағат 23-тен таңғы 6-ға дейін болуына тыйым салынады.».
9. «Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтардың алдын алу және балалардың қадағалаусыз қалуын ескерту туралы» 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасының Жаршысы, 2004 ж., № 18, 105-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2007 ж., № 20, 152-құжат; 2009 ж., № 15-16, 72-құжат):
9-бапта:
1-тармақтағы «, олардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау» деген сөздер алып тасталсын;
6-тармақтың 10) тармақшасы алып тасталсын.
10. «Жеке кәсіпкерлік туралы» 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 3, 21-құжат; № 16, 99-құжат; № 23, 141-құжат; 2007 ж., № 2, 18-құжат; № 3, 20-құжат; № 17, 136-құжат; 2008 ж., № 13-14, 57, 58-құжаттар; № 15-16, 60-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 18, 21-құжаттар; № 9-10, 47, 48-құжаттар; № 11-12, 54-құжат; № 15-16, 74, 77-құжаттар; № 18, 84, 86-құжаттар; № 19, 88-құжат; 2009 жылғы 14 қарашада «Егемен Қазақстан» және 2009 жылғы 13 қарашада «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2009 жылғы 15 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жалған кәсіпкерліктің жолын кесу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
6-баптың 4-тармағының он бірінші абзацындағы «қызметті» деген сөзден кейін «;» белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«күзет қызметін».
11. «Мәдениет туралы» Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж., № 24, 147-құжат; 2008 ж., № 23, 124-құжат):
мынадай мазмұндағы 9-1-баппен толықтырылсын:
«9-1-бап. Ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларын өткізген
кезде азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету
ережесін сақтау
1. Ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларын өткізуге арналған объектілер мен құрылыстар құрылыс пайдалану және өрт қауіпсіздігі ережелеріне сәйкес келуі тиіс.
2. Азаматтар мен қатысушылардың қауіпсіздік жағдайын қамтамасыз етуді күрделендіретін спорттық құрылыстарды пайдалану және өрт қауіпсіздігі ережелері талаптарының бұзылуы анықталған жағдайда, оның ішінде мінбенің тіреуіш конструкцияларының ескіруі, мінбе астындағы ғимаратта жанар-жағармай заттары мен материалдарының, авариялық жарықтандыру мен эвакуация жолдарының болмауы, өртке қарсы қорғану құралдарының болмауы немесе істемеуі, сондай-ақ өрттің туындауына әкеп соғатын электр құралдарын монтаждау және пайдалану ережесін бұзу бөлігінде төтенше жағдайлар жөніндегі органдары енгізген ұсыным бойынша өз бетінше не ішкі істер органдарының бастамасы бойынша жергілікті атқарушы органдар қауіпсіздік жағдайларының анықталған бұзушылықтары жойылғанға дейін спорттық-бұқаралық іс-шараларды өткізуге тыйым салады.

"5. Запрещается нахождение ребенка без сопровождения законных представителей вне жилых помещений с 23 до 6 часов утра.".
9. В Закон Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "О профилактике правонарушений среди несовершеннолетних и предупреждении детской безнадзорности и беспризорности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., № 18, ст.105; 2007 г., № 9, ст.67; 2007 г., № 20, ст.152; 2009 г., № 15-16, ст.72):
в статье 9:
в пункте 1 слова ", защиты их прав и законных интересов" исключить;
подпункт 10) пункта 6 исключить.
10. В Закон Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 3, ст.21; № 16, ст.99; № 23, ст.141; 2007 г., № 2, ст. 18; № 3, ст.20; № 17, ст.136; 2008 г., № 13-14, ст.57, 58; № 15-16, ст.60; № 23, ст.114; № 24, ст.128, 129; 2009 г., № 2-3, ст. 18, 21; № 9-10, ст.47, 48; № 11-12, ст.54; № 15-16, 74, 77; № 18, ст.84, 86; № 19, ст.88; Закон Республики Казахстан от 9 ноября 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оценочной деятельности", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 14 ноября 2009 г. и "Казахстанская правда" 13 ноября 2009 г.; Закон Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пресечения лжепредпринимательства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 15 декабря 2009 г.):
пункт 4 статьи 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"охранную деятельность.".
11. В Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., № 24, ст.147; 2008 г., № 23, ст.124):
дополнить статьей 9-1 следующего содержания:
"Статья 9-1. Соблюдение правил обеспечения безопасности граждан
при проведении зрелищных культурно-массовых
мероприятий
1. Объекты и сооружения, предназначенные для проведения зрелищных культурно-массовых мероприятий, должны соответствовать правилам эксплуатации сооружений и пожарной безопасности.
2. В случае обнаружения нарушений требований правил эксплуатации сооружений и пожарной безопасности, осложняющих обеспечение безопасности граждан и участников, в том числе в части ветхости несущих конструкций трибун, размещения в подтрибунных помещениях горюче-опасных веществ и материалов, отсутствия аварийного освещения и путей эвакуации, отсутствия или неисправности средств противопожарной защиты, а также нарушения правил монтажа и эксплуатации электрооборудования, могущих привести к возникновению пожара, местные исполнительные органы по представлению, вносимому органами по чрезвычайным ситуациям самостоятельно либо по инициативе органов внутренних дел, запрещают проведение зрелищных культурно-массовых мероприятий, до устранения выявленных нарушений условий безопасности.

3. Ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларды ұйымдастырушылар осы мақсаттарға арнайы тағайындалмаған орындарда өткізілетін (стадиондар, демалыс аймақтары, парктер, саябақтар, алаңдар, көшелер) іс-шараны өткізгенге дейін он күннен кешіктірмей көрермендердің болжамды саны, бір күн бұрын - сатылған билеттердің, берілген рұқсаттардың саны, оның ішінде автокөлікке, сондай-ақ ішкі істер, төтенше жағдайлар және денсаулық сақтау органдарының арнайы техникасына арналған тұрақ орындары туралы жергілікті атқарушы органдарды хабардар етуге міндетті.».
12. «Лицензиялау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2007 ж., № 2, 10-құжат; № 20, 152-құжат; 2008 ж., № 20, 89-құжат; № 23, 114-құжат; № 24, 128, 129-құжаттар; 2009 ж., № 2-3, 16-18-құжаттар; № 9-10, 47-құжат; № 13-14, 62, 63-құжаттар; № 17, 79, 81, 82-құжаттар; № 18, 84, 85-құжаттар; 2009 жылғы 2 желтоқсанда «Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы):
27-баптың 10-тармақшасындағы «жеке және» деген сөздер алып тасталсын.
2-бап.
1. Осы Заң қолданысқа енгізілген күнінен бастап бір жыл өткен соң қолданысқа енгізілетін 1-баптың 7-тармағын қоспағанда, осы Заң алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2. Күзет қызметі субъектілері осы Заңның 1-бабының 7-тармағы қолданысқа енгізілген күнінен бастап үш ай ішінде өз қызметін осы Заңға сәйкес келтіруге міндетті.
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. Организаторы зрелищных культурно-массовых мероприятий проводимых в не предназначенных специально для этих целей местах (стадионы, зоны отдыха, парки, скверы, площади, улицы), не позднее десяти дней до проведения мероприятия обязаны информировать местные исполнительные органы о предполагаемом количестве зрителей, за день сообщить о числе проданных билетов, выданных пропусков, в том числе на автотранспорт, а также мест парковок для специальной техники органов внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям и здравоохранения.".
12. В Закон Республики Казахстан от 11 января 2007 года "О лицензировании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2007 г., № 2, ст. 10; № 20, ст.152; 2008 г., № 20, ст.89; № 23, ст.114; № 24, ст.128, 129; 2009 г., № 2-3, ст.16, 18; № 9-10, ст.47; № 13-14, ст.62, 63; № 17, ст.79, 81, 82; № 18, ст.84, ст.85; Закон Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда" 2 декабря 2009 г.):
в подпункте 10) статьи 27 слова "физическими и" исключить.
Статья 2.
1. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования, за исключением пункта 7 статьи 1, который вводится в действие по истечении одного года дня введения в действие настоящего Закона.
2. Субъекты охранной деятельности, обязаны в течение трех месяцев со дня введения и действие пункта 7 статьи 1 настоящего Закона привести свою деятельность и соответствие с настоящим Законом.
Президент
Республики Казахстан