Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы № 15 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 7 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 249 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.03.2014 № 249 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Көшіп келу квотасы бойынша көшіп келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы № 15 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 2, 11-құжат) мынадай толықтыру мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Көшіп келу квотасы бойынша көшіп келген оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарын өтеу, келген жері бойынша тұрғын үй сатып алу үшін қаражат бөлу және біржолғы жәрдемақылар төлеу ережесінде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) Бағдарламаға қатысушы оралман - оралмандардың көшіп келу квотасына енгізілген және 2009 - 2011 жылдарға арналған «Нұрлы көш» бағдарламасына (бұдан әрі - Бағдарлама) қатысушы болған оралман.»;
5-тармақтың 2) тармақшасындағы «ішкі істер органдарынан» деген сөздер «облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаментінің көші-қон полициясы басқармаларынан» деген сөздермен ауыстырылсын;
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Бағдарламаға қатысушы болып табылмайтын оралмандарға:
1) біржолғы жәрдемақылар:
отбасы отағасына 15 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
отбасының әрбір мүшесіне 10 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) өз бетімен қоныс аудару кезінде тұрақты тұратын жеріне бару және мүлкін (оның ішінде малын) апару жөніндегі шығыстарды өтеуге қаражат. Бұл ретте оралман отбасының әрбір мүшесінің жол жүру ақысын төлеу 10 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі. Жеке мүлкін апару ақысын төлеу оралман отбасына 50 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде жүргізіледі;
3) оралман отбасының әрбір мүшесіне 100 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй сатып алуға арналған қаражат бөлінеді. Бұл ретте оралман отбасы отағасының жеке шотына аударылған бөлінген қаражат сомасы мен сатып алынатын тұрғын үйдің сатып алу құны арасындағы теріс айырма оралмандардың отбасы мүшелерінің өз қаражаты есебінен төленеді, ал оң айырма оралман отбасында қалады.

О внесении дополнения и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 15
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2010 года № 7. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 249
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.03.2014 № 249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года № 15 "Об утверждении Правил возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 2, ст. 11) следующие дополнение и изменения:
в Правилах возмещения расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота), выделения средств для приобретения жилья по месту прибытия и выплаты единовременных пособий оралманам и членам их семей, прибывшим по квоте иммиграции, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) оралман-участник Программы - оралман, включенный в квоту иммиграции оралманов и ставший участником Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы (далее - Программа).";
в подпункте 2) пункта 5 слова "органов внутренних дел" заменить словами "управлений миграционной полиции департамента внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы";
пункты 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. Оралманам, не являющимся участниками Программы, выделяются:
1) единовременные пособия:
на главу семьи в размере 15-кратного месячного расчетного показателя;
на каждого члена семьи в размере 10-кратного месячного расчетного показателя;
2) средства на возмещение расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота) при самостоятельном переселении. При этом оплата проезда каждого члена семьи оралмана производится в размере 10-кратного месячного расчетного показателя. Оплата провоза личного имущества производится в размере 50-кратного месячного расчетного показателя на семью оралмана;
3) средства для приобретения жилья в размере 100-кратного месячного расчетного показателя на каждого члена семьи оралмана.
При этом отрицательная разница между суммой выделенных средств, перечисленных на лицевой счет главы семьи оралмана, и покупной стоимостью приобретаемого жилья доплачивается за счет средств самих членов семей оралманов, а положительная разница остается у семьи оралмана.

12. Бағдарламаға қатысушы оралмандарға тұратын жеріне бару және мүлкін апару жөніндегі шығыстарды өтеу қаражатын қамтитын біржолғы жәрдемақылар мынадай мөлшерде:
1) отбасы отағасына 100 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) отбасының әрбір мүшесіне аумақтық даму осьтері бойынша қоныстануына байланысты:
Солтүстік осьте (Ақмола, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Батыс Қазақстан, Қостанай, Павлодар және Солтүстік Қазақстан облыстары) 75 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Орталық осьте (Атырау, Қарағанды, Қызылорда және Маңғыстау облыстары) 65 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Оңтүстік осьте (Алматы, Жамбыл және Оңтүстік Қазақстан облыстары) 55 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде сараланып бөлінеді.
Бағдарламаға қатысушы оралмандар Солтүстік осьте қоныстанған жағдайда олардың біржолғы жәрдемақы сомасы 2,0 арттырушы коэффициентіне және Орталық осьте 1,7 арттырушы коэффициентіне көбейтіледі.
13. Бағдарламаға қатысушы оралмандарға тұрғын үйді салу, қалпына келтіру немесе сатып алу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жеңілдікті кредиттік қарыздар беріледі.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

12. Для оралманов-участников Программы выделяются единовременные пособия, включающие в том числе средства на возмещение расходов по проезду и провозу имущества, в следующих размерах:
1) на главу семьи в размере 100-кратного месячного расчетного показателя;
2) на каждого члена семьи, дифференцированно в зависимости от расселения по осям территориального развития:
в Северной оси (Акмолинская, Актюбинская, Восточно-Казахстанская, Западно-Казахстанская, Костанайская, Павлодарская и Северо-Казахстанская области) в размере 75-кратного месячного расчетного показателя;
в Центральной оси (Атырауская, Карагандинская, Кызылординская и Мангистауская области) в размере 65-кратного месячного расчетного показателя;
в Южной оси (Алматинская, Жамбылская и Южно-Казахстанская области) в размере 55-кратного месячного расчетного показателя.
Сумма единовременного пособия оралманов-участников Программы при их расселении в Северной оси умножается на повышающий коэффициент 2,0 и в Центральной оси - на 1,7.
13. Для строительства, восстановления или приобретения жилья оралманам-участникам Программы предоставляются льготные кредитные займы в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов