Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1213 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қаңтардағы № 49 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 1213 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы жағдайға талдау» деген 2-бөлімде:
«Кадр ресурстары мен медициналық ғылымды дамыту жүйесінің жетілмеуі» деген 3) кіші бөлімдегі бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 1184 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қарашадағы № 1894 қаулысына сәйкес медициналық кадрларды даярлауға және қайта даярлауға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттермен 267 702 мың теңге көзделген.»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 8-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 30 қаңтардағы
№ 49 қаулысына
қосымша
8.Бюджеттік бағдарламалар Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің бюджеттік бағдарламасы
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 «Денсаулық сақтау саласындағы саясатты және қызмет көрсетулерді мемлекеттік реттеуді үйлестіру жөніндегі қызметтер»
Сипаттама
Министрлік пен оның аумақтық органдарының аппараттарын ұстау; қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мемлекеттік қызметшілердің кәсіби білімі мен дағдыларын жаңарту және тереңдету; денсаулық сақтауды басқару жүйесін жетілдіру; медициналық қызметтер көрсетудің сапасын бақылау; денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу; тәуелсіз сараптама институтын дамыту; біліктілік санатын беру жүйесін және кәсіби біліктілік құзыреттілігіне аттестаттау жүйесін жетілдіру; лицензиялауды жүргізу; дәрілік заттар мен фармацевтикалық қызметтер көрсетудің сапасын, тиімділігі мен қауіпсіздігін арттыру; бақылаудағы объектілерді мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалауды қамтамасыз ету, шекараны жұқпалы және паразиттік аурулардың әкелінуі мен таралуынан санитарлық қорғау; азаматтардың өтініштерін қарау; Министрліктің веб-ресурстарының ақпараттық жүйесін сүйемелдеу және пайдалану, денсаулық сақтау жүйесінің есептеу техникасын, жергілікті есептеу желілерінің жүйелі әрі техникалық күтімін қамтамасыз ету, ДСҰ-ның Еуропа өңірлік бюросымен және басқа да халықаралық ұйымдармен ақпараттық байланысты және ақпарат алмасуды қолдау

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1213
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2010 года № 49
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1213 "О Стратегическом плане, Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Анализ текущей ситуации":
в подразделе 3) "Несовершенство системы развития кадровых ресурсов и медицинской науки" абзац пятый изложить в следующей редакции:
"Согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2009 года № 1894 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы" на подготовку и переподготовку медицинских кадров из республиканского бюджета целевыми текущими трансфертами предусмотрено 267 702 тысячи тенге.";
раздел 8 "Бюджетные программы" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2010 года № 49
8. Бюджетные программы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 «Услуги по координации политики и государственному регулированию
предоставления услуг в области здравоохранения»
Описание
Содержание аппаратов Министерства и его территориальных органов;
обновление и углубление профессиональных знаний и навыков государствен-
ных служащих в соответствии с предъявляемыми квалификационными
требованиями; совершенствование системы управления здравоохранением;
контроль качества оказания медицинских услуг; аккредитация субъектов
здравоохранения; развитие института независимой экспертизы; совершенст-
вование системы присвоения квалификационных категорий и системы аттес-
тации на профессиональную компетентность; проведение лицензирования;
повышение качества, эффективности и безопасности лекарственных средств
и фармацевтических услуг; обеспечение государственного санитарно-
эпидемиологического надзора за подконтрольными объектами, санитарная
охрана границ от завоза и распространения инфекционных и паразитарных
заболеваний; рассмотрение обращений граждан; сопровождение и эксплуа-
тация информационных систем веб-ресурсов Министерства; обеспечение
системного и технического обслуживания вычислительной техники, локаль-
ных вычислительных сетей системы здравоохранения, поддержка информа-
ционной связи и обмена информацией с организациями здравоохранения, с
Европейским региональным бюро ВОЗ и другими международными
организациями

1. Стратегиялық жоспарлау, мониторинг, үйлестіру, адам ресурстарын дамыту және халықаралық ынтымақтастық (СДД, ҒАРДД)
Стратегиялық бағыты
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру
3. Кадр ресурстары мен медицина ғылымын дамыту
Мақсаты
1.1. Ана мен бала денсаулығын сақтау
1.2. Әлеуметтік мәні бар аурулардың ауыртпалығын азайту
1.3. Жарақаттану ауыртпалығын азайту
1.5. Салауатты өмір салтын қалыптастыру және дұрыс тамақтану
2.1. Басқару мен қаржыландыру жүйесін жетілдіру
2.2 Халықтың медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау саласының инфрақұрылымын жетілдіру
3.1. Саланы қоғамның қажеттіліктеріне сай келетін білікті кадрлармен қамтамасыз ету
3.2. Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми зерттеулердің сапасын арттыру
Міндеттері
1.1.1 Әйелдердің денсаулығы нығайту
1.1.2 Балалардың денсаулығын нығайту
1.2.1 Жүрек-қан тамыр жүйесінің ауруларында медициналық көмекке және дәрілік заттарға қол жеткізуді қамтамасыз ету
1.2.2 Онкологиялық ауруларды ерте анықтау және уақтылы емдеу
1.2.3 Фтизиатриялық көмекті жетілдіру
1.2.4 ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл
1.3.1. Жарақаттану кезінде уақтылы көмек көрсету

1. Стратегическое планирование, мониторинг, координация, развитие человеческих
ресурсов и международное сотрудничества (ДСР, ДНЧР)
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
3. Развитие кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.3. Снижение бремени травматизма
1.5. Формирования здорового образа жизни и здоровое питание
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ населения к медицинским услугам
3.1. Обеспечение отрасли квалифицированными кадрами, отвечающими
потребностям общества
3.2. Повышение качества научных исследований в области здравоохранения
Задача
1.1.1 Укрепление здоровья женщин
1.1.2 Укрепление здоровья детей
1.2.1 Обеспечение доступности медицинской помощи и лекарственных
средств при заболеваниях сердечно-сосудистой системы
1.2.2 Раннее выявление и своевременное лечение онкологических болезней
1.2.3 Совершенствование фтизиатрической помощи
1.2.4 Противодействие эпидемии СПИД
1.3.1 Оказание своевременной помощи при травмах

2.1. Басқару мен қаржыландыру жүйесін жетілдіру
2.2 Халықтың медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау саласының инфрақұрылымын жетілдіру
2.3. Дәрілік көмектің сапасы мен оған қол жеткізуді арттыру
Міндеттері
2.1.1 Денсаулық сақтаудың бюджеттік моделінің озық стандарттарына кезең-кезеңмен қол жеткізу
2.1.2 Басқару жүйесін жетілдіру
2.2.1 БМСК-ні басымдықпен дамыта отырып, денсаулық сақтау желісін үйлестіру

2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ населения к медицинским услугам
2.3. Повышение доступности и качества лекарственной помощи
Задача
2.1.1 Поэтапное достижение лучших стандартов бюджетной модели
здравоохранения
2.1.2 Совершенствование системы управления
2.2.1 Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием ПМСП

3. Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыты
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
1.2. Әлеуметтік мәні бар аурулардың ауыртпалығын азайту
1.4. Санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылықта қамтамасыз ету
Міндеттері
1.2.4 ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл
1.4.1 Аса қауіпті жұқпалармен және басқа да жұқпалы аурулармен сырқаттанудың алдын алу және оны төмендету

3. Обеспечение государственного контроля в области санитарно-эпидемиологического
благополучия населения (КГСЭН)
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.4. Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия
Задача
1.2.4 Противодействие эпидемии СПИД
1.4.1 Профилактика и снижение заболеваемости особо опасными инфекциями
и другими инфекционными заболеваниями

61 765
67 633
96 510
129 341
171 540
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау»
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласында жоғарғы және оқу орнынан кейінгі білімі бар білікті кадрларды дайындауды қамтамасыз ету, медициналық мамандық бойынша запастағы офицерлер бағдарламасы бойынша жоғарғы оқу орны студенттерінің әскери дайындығын қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт
3. Кадр ресурстары жүйесі мен медицина ғылымын дамыту
Мақсаты

61 765
67 633
96 510
129 341
171 540
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
003 «Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием»
Описание
Обеспечение подготовки квалифицированных кадров отрасли
здравоохранения с высшим и послевузовским образованием, обеспечение
военной подготовки студентов высших учебных заведений по программе
офицеров запаса по медицинским специальностям
Стратегическое
направление
3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель

1 177 488
1 337 303
2 094 386
3 431 194
5 146 281
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттама
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау объектілерін салу және қайта жөндеуді жүргізу үшін жергілікті бюджеттерді қаржылық қолдау
Стратегиялық бағыт

1 177 488
1 337 303
2 094 386
3 431 194
5 146 281
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
005 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов
здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету
города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения»
Описание
Финансовая поддержка местных бюджетов для осуществления строительства и
реконструкции объектов здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.2 Халықтың медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау саласының инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1. БМСК басымдықпен дамитын денсаулық сақтау торабын үйлестіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Салынған объектілер саны
бірлік
17
18
18
Сейсмикалық күшейтілген объектілер саны
бірлік
6
3
4
3
2
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
23 695 624
45 153 013

2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ к медицинским услугам
Задачи
2.2.1. Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием ПМСП
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Кол-во построенных
объектов
ед.
17
18
18
Количество
сейсмоусиленных
объектов
ед.
6
3
4
3
2
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
23 695 624
45 153 013

64 612 883
94 182 642
66 185 825
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
006 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету»
Сипаттама
Халықтың ауруларының пайда болу, таралу және инфекциялық, паразиттік және кәсіби төмендеуінің, оның ішінде аса қауіпті инфекциялармен ауырудың алдын алу, шекараны инфекциялық және аса қауіпті аурулардың келуі мен таралуынан қорғау
Стратегиялық бағыт

64 612 883
94 182 642
66 185 825
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
006 «Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
на республиканском уровне»
Описание
Профилактика возникновения, распространения и снижение инфекционной,
паразитарной и профессиональной заболеваемости населения, в том числе
особо опасными инфекциями, охрана границ от завоза и распространения
инфекционных и особо опасных заболеваний
Стратегическое
направление

1 742 257
1 894 764
7 035 897
8 483 519
10 437 757
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 «Арнайы медицина резервін сақтау»
Сипаттама
Жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету жөніндегі денсаулық сақтау органдары мен мекемелерге республикалық масштабта әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құрылатын мекемелер мен құрамаларды жинақтау үшін әскери міндеттілерді есепке алу мен брондауды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасы денсаулық сақтауының жұмылдыру резервін жинақтау, сақтау және мүліктерді ауыстыру
Стратегиялық бағыт

1 742 257
1 894 764
7 035 897
8 483 519
10 437 757
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 «Хранение специального медицинского резерва»
Описание
Оказание в масштабах республики методической и практической
помощи органам и учреждениям здравоохранения по обеспечению
мобилизационной готовности. Организация учета и бронирования
военнообязанных, предназначенных для укомплектования создаваемых
учреждений, и формирований. Накопление, хранение, освежение и
замена имущества мобилизационного резерва здравоохранения
Республики Казахстан
Стратегическое
направление

917 025
973 993
1 069 716
1 069 716
1 069 716
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Облыстық бюджеттерге, Астана мен Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен тегін медициналық көмектің кепілді көлемінің тізбесіне енбеген және қаржымен қамтамасыз етілмеген медициналық қызметтер көрсетуге ағымдағы трансферттер бөлу
Стратегиялық бағыт

917 025
973 993
1 069 716
1 069 716
1 069 716
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на предоставление медицинских услуг,
входящих в перечень гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи и необеспеченных финансами
Стратегическое
направление

2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2010 ж.
Сан көрсеткіштері
Болжанған ғимарат саны*
бірлік
3
-
0
13
6
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Аумақтық органдардың әкімшілік ғимараттарының пайдалану мерзімін ұзарту күрделі жөндеуден өткен сәтінен бастап кемінде 5 жылға беріледі.
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
32 491
3 900
0
329 144

2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество отремонтированных
зданий*
ед.
3
-
0
13
6
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Продление срока эксплуатации административных зданий территориальных
органов не менее чем на 5 лет с момента проведения капитального
ремонта.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
32 491
3 900
0
329 144

63 035
* болжанған ғимарат санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың мемлекеттік сан-эпидемиологиялық департаменттары қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
014 «Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау»
Сипаттама
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары медициналық және фармацевтикалық кадрларының кәсіби деңгейін арттыру, практикалық денсаулық сақтау ісінің талаптарына сәйкес олардың кәсіби білімдері мен дағдыларын тереңдету
Стратегиялық бағыт

63 035
* в общее число подлежащих ремонту организаций здравоохранения включены департаменты государственного санэпиднадзора областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
014 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных
организаций здравоохранения»
Описание
Повышение профессионального уровня медицинских и фармацевтических
кадров государственных организаций здравоохранения, углубление их
профессиональных знаний и навыков в соответствии с современными
требованиями практического здравоохранения
Стратегическое
направление

1 113 173
1 016 051
1 109 683
1 226 414
1 316 526
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
015 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігін материалдық-техникалық жарақтандыру»
Сипаттама
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің материалдық-техникалық базасын нығайту, ақпараттық жүйенің қызметін қамтамасыз ету және мемлекеттік органдарды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт

1 113 173
1 016 051
1 109 683
1 226 414
1 316 526
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
015 «Материально-техническое оснащение Министерства здравоохранения
Республики Казахстан»
Описание
Укрепление материально-технической базы Министерства здравоохранения
Республики Казахстан; обеспечение функционирования информационных
систем и информационно-техническое обеспечение государственных органов
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау ісі инфрақұрылымының тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Жарақтандыратын ұйымдардың саны*
бірлік
49
27
16
10
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Орталық атқарушы органды, оның ведомостволарын және аумақтық органдарын компьютерлік және кеңсе техникасымен, жиһазбен, лицензиялы бағдарламалық өнімдермен кемінде 90% қамтамасыз ету. Моральды және нақты ескірген компьютер жабдығын әрбір 4 жылда, кеңсе техникасын әрбір 10 жылда ауыстыру
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
50 789
50 276
119 686
263 017
260 183
* Жарақтандыратын ұйымдардың санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың мемлекеттік сан-эпидемиологиялық департаменттары қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Күрделі шығындар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау»
Сипаттама
Халықаралық стандарттарға сәйкес келетін республикалық деңгейдегі объектілерді салу және қайта жаңарту жолымен инфрақұрылымды құру, жоғары білікті медициналық көмек көрсету бойынша халыққа жағдай жасау
Стратегиялық бағыт

2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество оснащаемых
организаций*
ед.
49
27
16
10
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Обеспечение центрального исполнительного органа, его ведомств и
территориальных органов компьютерной и офисной техникой, мебелью,
лицензионными программными продуктами не менее 90 %. Замена морально и
физически устаревшего компьютерного оборудования каждые 4 года, офисной
техники каждые 10 лет.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
50 789
50 276
119 686
263 017
260 183
* В общее число оснащаемых организаций здравоохранения включены департаменты государственного сан-эпиднадзора областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
016 «Строительство и реконструкция объектов здравоохранения»
Описание
Формирование инфраструктуры путем строительства и реконструкции объектов
республиканского уровня соответствующее международным стандартам,
создание условий для населения по оказанию высококвалифицированной
медицинской помощи
Стратегическое
направление

6 709 080
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
017 «Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер»
Сипаттама
Қылмыстық, азаматтық іс жүргізу заңнамасымен, соттың уәждемеленген анықтамасымен қарастырылған қылмыстық, әкімшілік немесе азаматтық процестердің қатысушылары болып табылатын адамдардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт

6 709 080
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
017 «Услуги по судебно-медицинской экспертизе»
Описание
Обеспечение прав и законных интересов лиц, являющихся участниками
уголовного, административного или гражданского процессов, предусмотрен-
ных уголовным, гражданским процессуальным законодательством,
мотивированным определением суда, проведение судебно-медицинской
экспертизы
Стратегическое
направление

3 400
Өткізілетін көрмелердің болжанған саны
бірлік
65
66
62
66
70
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
8 609
8 272
7 276
8 682
10 680
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарлама)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру»
Сипаттама
Қазақстан Республикасы халқының сапалы медициналық көмек алуына тең мүмкіндік беруді, денсаулық сақтау ресурстарын ұтымды пайдалануды, саланы басқару деңгейін арттыруды қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің ақпараттық құрылымын құру, ақпаратты жинау, сақтау және талдаудың бірыңғай жүйесін ұйымдастыруды, схемаларды оңтайландыруды және ақпарат беру мерзімін қысқартуды қамтамасыз ететін денсаулық сақтау ісінің ақпараттық жүйесін дамыту, ақпаратқа жедел қолжетімділікті қамтамасыз ету; денсаулық сақтау ісінің ақпараттық жүйесін енгізу және пайдаланушыларды оқыту. Қан қызметі жұмысының барлық технологиялық кезеңдерінің бизнес-процесстерін, өндірістік цикльдің барлық кезеңдеріндегі қан қозғалысының және оның компоненттерінің мониторингін, өңірлерден алынатын мәліметтер жиынтығын, статистикалық және талдау есеп берудің мониторингін және құрастыруды автоматтандыруды қамтамасыз ететін қан қызметінің ақпараттық жүйесі құрамында Қазақстан Республикасы донорларының Ұлттық тізілімін құру.
Стратегиялық бағыт

3 400
Ориентировочное
количество проводимых
выставок
ед.
65
66
62
66
70
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
8 609
8 272
7 276
8 682
10 680
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
019 «Создание информационных систем здравоохранения»
Описание
Создание информационной структуры здравоохранения Республики Казахстан,
обеспечивающей предоставление равных возможностей в получении качест-
венной медицинской помощи населением Республики Казахстан, рациональное
использование ресурсов здравоохранения, повышение уровня управления
отрасли; развитие информационных систем здравоохранения, обеспечивающих
организацию единой системы сбора, хранения и анализа информации, рацио-
нализацию схем и сокращение сроков передачи информации, обеспечение
оперативного доступа к информации; внедрение и обучение пользователей
информационных систем здравоохранения. Создание Национального регистра
доноров Республики Казахстан в составе информационной системы службы
крови, обеспечивающих автоматизацию бизнес-процессов всех технологичес-
ких этапов работы службы крови, мониторинг движения крови и ее компо-
нентов на всех этапах производственного цикла, свод сведений с
регионов, мониторинг и формирование статистической и аналитической
отчетности
Стратегическое
направление

455 824
1 373 418
602 398
162 078
0
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 «Республикалық маңызды кітапханаларда ақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер»
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласындағы ақпаратқа қолжетімділікті кеңейту жолымен халықтың жан-жақтылық деңгейін арттыру, кітапхана қорын сақтау және кеңейту, халыққа кітапханалық және ақпараттың-библиографиялық қызмет көрсету
Стратегиялық бағыт

455 824
1 373 418
602 398
162 078
0
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
020 «Услуги по обеспечению доступа к информации в библиотеках
республиканского значения»
Описание
Повышение интеллектуального уровня населения путем расширения доступа
к информации в области здравоохранения, сохранение и расширение
библиотечного фонда, библиотечное и информационно-библиографическое
обслуживание населения
Стратегическое
направление

994 433
998 466
523 226
970 130
638 188
* болжанған ғимарат санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың мемлекеттік сан-эпидемиологиялық департаменттары қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Күрделі шығыстар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру»
Сипаттама
Медициналық көмек көрсету сапасын арттыру үшін жағдай жасау мақсатында денсаулық сақтау ұйымдары ғимараттарының техникалық жағдайын жақсарту, қазіргі заманғы зертханалық және медициналық жабдықтармен жабдықтау
Стратегиялық бағыт
2. Денсаулық сақтау ісінің инфрақұрылымының тиімділігін арттыру
Мақсаты

994 433
998 466
523 226
970 130
638 188
* - В общее число подлежащих ремонту организаций здравоохранения включены департаменты государственного санэпиднадзора областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 «Материально-техническое оснащение государственных организаций
здравоохранения на республиканском уровне»
Описание
Улучшение технического состояния зданий организаций здравоохранения
с целью создания условий для повышения качества оказания медицинских
услуг, дооснащение современным лабораторным и медицинским оборудованием
Стратегическое
направление
2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель

2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Жарақтандыратын ұйымдардың саны*
бірлік
80
79
69
88
71
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
5 917 851
6 680 970
2 500 000
6 736 971
4 593 332
* Жарақтандыратын ұйымдардың санына облыстар, Астана және Алматы қалалардың сан-эпидемиологиялық сараптама орталықтар қосылған
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарлама)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
023 «Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту»
Сипаттама
ауылдық медицина мекемелерінің диагностикалық және емдеу мүмкіндіктерін жақсарту, Қазақстанның ауыл тұрғындарының сапалы медициналық қызмет көрсетіліміне қол жетімділігін қамтамасыз ету; Қазақстан облыстары аудандарының аудандық орталық ауруханалар базасында телемедициналық кабинеттерді өрістету, телемедициналық кеңес беруді ұйымдастыру үшін облыстық және республикалық деңгейдегі ауруханалар базасында телемедициналық орталықтарды өрістету; телемедициналық кеңес жүргізу; телемедицинаны ұлттық деңгейде өрістету; мобильді телемедицинаны дамыту.
Стратегиялық бағыт

2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задача
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
количество оснащаемых
организаций*
ед.
80
79
69
88
71
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
5 917 851
6 680 970
2 500 000
6 736 971
4 593 332
* в общее число оснащаемых организаций здравоохранения включены Центры санитарно-эпидемиологической экспертизы областей, городов Астана и Алматы
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
023 «Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной
(сельской) местности»
Описание
Улучшение диагностических и лечебных возможностей сельских медицинских
учреждений, обеспечение доступа сельских жителей Казахстана к
качественному медицинскому обслуживанию; развертывание на базе централь-
ных районных больниц районов областей Казахстана телемедицинских
кабинетов, развертывание на базе больниц областного и республиканского
уровней телемедицинских центров для организации телемедицинских
консультаций; проведение телемедицинских консультаций, развертывание
телемедицины национального уровня, развитие мобильной телемедицины
Стратегическое
направление

576 080
500 000
0
232 390
250 000
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Капиталды шығындар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 «Денсаулық сақтау жүйесінің мемлекеттік білім беру ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу»
Сипаттама
сабақ беру сапасын көтеру үшін жағдай жасау мақсатында, оқу-клиникалық орталықтарды қазіргі күнгі зертханалық және медициналық құрал-жабдықпен жабдықтау үшін күрделі трансферттерді аудару арқылы медициналық жоғары оқу орындары ғимараттарының техникалық жабдықтау
Стратегиялық бағыт
3. Кадр ресурстары мен медицина ғылымы жүйесін дамыту
Мақсаты

576 080
500 000
0
232 390
250 000
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
025 «Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных
организаций образования системы здравоохранения»
Описание
Улучшение технического состояния зданий медицинских вузов с целью
создания условий для повышения качества преподавания, дооснащение
современным лабораторным и медицинским оборудованием учебно-клинических
центров путем перечисления капитальных трансфертов
Стратегическое
направление
3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель

3.1. Саланы қоғам талабына сәйкес білікті кадрлармен қамтамасыз ету
Міндеттері
3.1.2. Үздіксіз кәсіптік даярлықтың нәтижелі жүйесін құру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Жөндеуден өткен ғимараттар саны
бірлік
11
7
5
2
3
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
383 565
382 927
376 774
111 424
175 750
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Күрделі шығыстар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
026 «Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау»
Сипаттама
Денсаулық саласында мамандарды дайындау үшін жағдай жасап және оны жақсарту үшін білім беру объектілерін салу және жөндеуден өткізу арқылы инфрақұрылым құру
Стратегиялық бағыт
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың нәтижелігін көтеру
Мақсаты
2.2 Халықтың медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау саласының инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1. БМСК дамытумен денсаулық сақтау желісін үйлестіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Салынған және қайта жөнделген медициналық білім беру объектілерінің саны
бірлік
1
2
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
191 138
1 026 440
187 151
0
0
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
027 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Денсаулық сақтау саласында жаңадан іске қосылған объектілерді қамтамасыз етуге Астана және Алматы қалалары бюджетіне, облыс бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттер бөлу
Стратегиялық бағыт
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
1.1. Ана мен бала денсаулығын қорғау

3.1. Обеспечение отрасли квалифицированными кадрами, отвечающими
потребности общества
Задача
3.1.2. Создание эффективной системы непрерывной профессиональной
подготовки
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество
отремонтированных
зданий
ед.
11
7
5
2
3
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
383 565
382 927
376 774
111 424
175 750
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Капитальные расходы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
026 «Строительство и реконструкция объектов образования».
Описание
Формирование инфраструктуры путем строительства и реконструкции объектов
образования для создания и улучшения условий для подготовки специалистов
в отрасли здравоохранения.
Стратегическое
направление
2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.2. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ к медицинским услугам
Задачи
2.2.1. Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием ПМСП
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
кол-во построенных
и реконструированных
объектов медицинского
образования
ед.
1
2
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
191 138
1 026 440
187 151
0
0
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
027 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на оказание медицинской помощи во
вновь вводимых объектах
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка

1.2. Әлеуметтік мәні бар аурулардың ауыртпалығын азайту
Міндеттері
1.1.1. Әйелдердің денсаулығын нығайту
1.1.2. Балалардың денсаулығын нығайту
1.2.1. Жүрек-қан тамыр ауруларында медициналық көмек және дәрі-дәрмектің қол жетімдігін қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Денсаулық сақтау объектілерін іске қосу және қызмет етуі
объектілер
9
2
23
46
101
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
585 435
84 036
2 097 744
7 464 675

1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
Задачи
1.1.1. Укрепление здоровья женщин
1.1.2. Укрепление здоровья детей
1.2.1. Обеспечение доступности медицинской помощи и лекарственных
средств при заболеваниях сердечно-сосудистой системы
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Ввод и функциониро-
вание объектов
здравоохранения
объек-
тов
9
2
23
46
101
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
585 435
84 036
2 097 744
7 464 675

23 244 814
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
028 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты вакцинамен және басқа медициналық иммуно-биологиялық, туберкулезге қарсы, диабетке қарсы препараттармен және химиялық препараттармен қамтамасыз етуге республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттерді бөлу
Стратегиялық бағыт
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты

23 244 814
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
028 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других
иммунобиологических препаратов»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на обеспечение населения вакцинами
и другими медицинскими иммунобиологическими, противотуберкулезными,
противодиабетическими препаратами и химиопрепаратами
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель

6 499 190
10 308 949
11 383 031
12 868 005
14 833 907
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарламалар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау»
Сипаттама
Денсаулық сақтауды қаржыландыру және басқару жүйесін жаңғырту, көрсетілетін медициналық көмектің сапасын арттыру, медициналық, фармацевтикалық білімді және медицина ғылымын реформалау, денсаулық сақтау саласының, ақпараттық жүйесін дамыту, дәрілік заттардың сапасын арттыру және қолжеткізуін қамтамасыз ету, Қазақстанның Дүниежүзілік сауда ұйымына кіру шеңберінде азық-түлік өнімінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт

6 499 190
10 308 949
11 383 031
12 868 005
14 833 907
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
029 «Реформирование системы здравоохранения»
Описание
Модернизация системы финансирования и управления здравоохранением,
повышение качества предоставляемой медицинской помощи, реформирование
медицинского, фармацевтического образования и медицинской науки,
развитие информационной системы здравоохранения, улучшение качества
и доступности лекарственного обеспечения, обеспечение безопасности
пищевой продукции в рамках вступления Казахстана во Всемирную торговую
организацию
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Жобаны іске асыру және ТЭН жобасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
2 198 846
3 337 750
4 162 849
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Қызметтер көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
030 «Республикалық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін көрсету»
Сипаттама
Республикалық ұйымдарда жоғары мамандандырылған, консультациялық-диагностикалық, ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсету; ересектер мен балаларға санаториялық, сауықтыру-оңалту және қалпына келтіру көмегін көрсету; азаматтардың денсаулығын сақтау саласында диагностикалаудың, емдеудің, оңалтудың тиімді әдістерін енгізу; республика азаматтарын елден шеткері жерлерге емдеуге жіберу; өкпе аурулармен ауыратын адамдарға организм функцияларын бұзулуын қалпына келтіруіне қамтамасыз ететін емдеу-сауықтыру шараларын жүргізу, денсаулық сақтау жүйесінде есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыратын мамандар үшін оқу семинарларын өткізу және оларға анықтамалықтар тарату, халықты сапалы қан препараттарымен қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
Мақсаты
1.1. Ана мен баланың денсаулығын қорғау
1.2. Әлеуметтік мәні бар аурулардың ауыртпалығын азайту
1.3. Жарақаттануды төмендету
Міндеттері
1.1.1. Әйелдердің денсаулығын нығайту

2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
В соответствии с Планом
мероприятий по реализа-
ции проекта и ТЭО
проекта
Показатели
результата
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
2 198 846
3 337 750
4 162 849
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
030 «Оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
на республиканском уровне»
Описание
Оказание высокоспециализированной, консультативно-диагностической,
организационно-методической помощи в республиканских организациях;
оказание санаторной, реабилитационной и оздоровительной помощи
взрослым и детям; внедрение эффективных методов диагностики, лече-
ния, реабилитации в области охраны здоровья граждан, направление
граждан республики на лечение за пределами страны; проведение
лечебно-оздоровительных мероприятий больным с бронхолегочной пато-
логией, способствующих восстановлению нарушений функций организма;
проведение обучающих семинаров и распространение справочника для
специалистов, осуществляющих деятельность в сфере оборота
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в системе
здравоохранения, обеспечение населения качественными препаратами
крови
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.3. Снижение бремени травматизма
Задачи
1.1.1. Укрепление здоровья женщин

100%
Нәтиже көрсеткіштері
Жүргізілген емнен кейін қанағаттанарлық деңгейін арттыру
%
60
75
80
Пациенттердің көрсетілген қызметтермен қанағаттанарлығы деңгейін арттыру
%
60
80
85
Біріккен халықаралық комиссияны аккредиттеу
%
1 АБҰҒО
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
730 965
1 126 390
1 047 316
РЖМЖКҒО - Республикалық жедел медициналық көмек ғылыми орталығы
РНҒО    - Республикалық нейрохирургия ғылыми орталық
РБОО    - Республикалық балаларды оңалту орталық
РДО     - Республикалық диагностикалық орталығы
АБҰҒО   - Ана мен бала ұлттық ғылыми орталығы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы трансферттер бөлу
Стратегиялық бағыт

100 %
Показатели
результата
Повышение уровня
удовлетворенности
пациентов после
проведенного лечения
%
60
75
80
Повышение уровня
удовлетворенности
пациентов предоставляе-
мыми сервисами
%
60
80
85
Аккредитация
Объединенной
международной комиссии
боль-
ница
1 ННЦМиД
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
730 965
1 126 390
1 047 316
РНЦНМП - Республиканский научный центр неотложной медицинской помощи
РНЦН - Республиканский научный центр нейрохирургии
РДРЦ - Республиканский детский реабилитационный центр
РДЦ - Республиканский диагностический центр
ННЦМиД - Национальный научный центр материнства и детства
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских
организаций здравоохранения на местном уровне»
Описание
Выделение текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам
областей, городов Астана и Алматы на материально-техническое оснащение
медицинских организаций на местном уровне
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.2. Халықтың медициналық қызметтерге бірдей қол жеткізуін қамтамасыз ететін денсаулық сақтау саласының инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1. БМСК басым түрде дамытумен денсаулық сақтау желісін оңтайландыру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Жарақтандырылған ұйымдардың саны
бірлік

2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.2 Совершенствование инфраструктуры здравоохранения, обеспечивающей
равный доступ населения к медицинским услугам
Задачи
2.2.1 Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием ПМСП
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Кол-во оснащаемых
организаций
ед.

163 542
213 368
271 873
355 407
451 249
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Инвестициялық бағдарламалар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
062 «Ұлттық медициналық холдинг» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Денсаулық сақтау жүйесінің тұрақты дамуын қамтамасыз ету, инфрақұрылымын жетілдіру мақсатында акцияларының мемлекеттік пакеттері «Ұлттық медициналық холдинг» АҚ-ның орналастырылатын ақцияларын төлеуге берілетін заңды тұлғаларды тиімді басқару
Стратегиялық бағыт

163 542
213 368
271 873
355 407
451 249
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
062 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный медицинский холдинг»
Описание
Эффективное управление юридическими лицами, государственные пакеты
акций которых передаются в оплату размещаемых акций АО «Национальный
медицинский холдинг» в целях обеспечения устойчивого развития системы
здравоохранения, совершенствования инфраструктуры
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Медициналық көмекке тең қол жеткізуді қамтамасыз ететін денсаулық сақтау инфрақұрылымын жетілдіру
Міндеттері
2.2.1 БМСК-ні басымдықпен дамыта отырып, денсаулық сақтау желісін үйлестіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Медициналық орталықтардың саны
бірлік
5
6
6
7
Тұрғын үймен қамтамасыз етілген қызметкерлер саны
бірлік
194
195
195
Сапа көрсеткіштері
Денсаулық сақтау жүйесінің тұрақты дамуын қамтамасыз ету, инфрақұрылымын жетілдіру
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
270 620
4 186 296
2 812 280
2 473 289
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызметтер көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
063 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушы студенттерге стипендия көлемін көтеру жолымен әлеуметтік қолдау көрсету
Стратегиялық бағыт

2. Повышение эффективности управления системы здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование инфраструктуры здравоохранения обеспечивающий
равный доступ к медицинской помощи
Задачи
2.2.1 Рационализация сети здравоохранения с приоритетным развитием ПМСП
Показатели
Наименование
показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество медицинских
центров
ед.
5
6
6
7
Количество работников
обеспеченных жильем
ед.
194
195
195
Показатели
результата
Обеспечение устойчиво-
го развития системы
здравоохранения,
совершенствование
инфраструктуры.
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
270 620
4 186 296
2 812 280
2 473 289
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
063 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организа-
циях технического и профессионального, послесреднего образования на
основании государственного образовательного заказа местных исполнитель-
ных органов»
Описание
Социальная поддержка обучающихся в период обучения в организациях
технического и профессионального, послесреднего образования в рамках
государственного заказа местных исполнительных органов путем увеличения
размера стипендий студентам
Стратегическое
направление

3. Кадр ресурстары мен медицина ғылымы жүйесін дамыту
Мақсаты
3.1. Саланы қоғамның қажеттіліктеріне сай келетін білікті кадрлармен қамтамасыз ету
Міндеттері
3.1.2. Үздіксіз кәсіптік білім берудің (ЖОО кейінгі және қосымша білім) тиімді жүйесін құру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Ел ішінде қайта даярлауға жіберілген медициналық білімі бар мамандардың саны*
адам
1 481
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
267 702
* - облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері мен Денсаулық сақтау министрінің арасындағы келісімдердің шеңберіндегі мамандар санының көрсеткіші
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(қызметтер көрсетуге бағытталған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
116 «Халыққа ақпараттық-талдамалық қызметтер»
Сипаттама
Қазақстан Республикасы халқының жаһандық Интернет желісінің қазақстандық сегментінде орналастырылатын медициналық ақпаратқа қол жеткізуін қамтамсыз ету, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар арқылы Қазақстандағы денсаулық сақтау мен медицинаның міндеттерін көпшілікке тарату
Стратегиялық бағыт
2. Денсаулық сақтау құрылымының тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару мен қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері

3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель
3.1. Обеспечение квалифицированными кадрами, отвечающими потребностям
общества
Задачи
3.1.2. Создание эффективной системы непрерывного профессионального
образования (послевузовское и повышение квалификации)
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества*
Количество специалистов с
медицинским образованием,
направленных на переподготов-
ку внутри страны*
чел.
1481
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
267 702
* - показатели количества специалистов в рамках соглашений между акимами областей, гг. Астана, Алматы и Министром здравоохранения
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Направленная на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
116 «Информационно-аналитические услуги населению»
Описание
Обеспечение доступа населения Республики Казахстан к медицинской
информации, размещаемой на казахстанском сегменте глобальной сети
Интернет, популяризация задач здравоохранения и медицины в Казахстане
посредством информационно-коммуникационных технологий
Стратегическое
направление
2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задача

2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Ақпараттық-танымдық веб-портал тасымалдағыштарының саны
келушілер
500
2 500
Сапа көрсеткіштері
Мемлекеттік органдар мен денсаулық сақтау ұйымдары электрондық түрде көрсететін қызметтерінің саны
қызмет
2
2
Тиімділік көрсеткіштері
Порталдың тіркелген пайдаланушыларының үлес салмағы, келушілер санының %-ы
%
3
5
Нәтиже көрсеткіштері
Порталды пайдаланушылардың қанағаттану дәрежесі, сұралғандардың %-ы
%
30
40
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество посетителей
информационно-познаватель-
ного веб-портала
посе-
тители
500
2 500
Показатели
качества
Количество услуг, оказы-
ваемых государственными
органами и организациями
здравоохранения в
электронном виде
услуга
2
2
Показатели
эффективности
Удельный вес
зарегистрированных
пользователей портала, %
от количества посетителей
%
3
5
Показатели
результата
Степень удовлетворенности
пользователей портала, %
от опрошенных
%
30
40
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге

88 382
18 382
2 500
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
бюджеттік бағдарламасы
(Трансферттер)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
118 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта-даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері»
Сипаттама
Жаңа жұмыс орындарын қалыптастыру және еңбекпен қамту, сондай-ақ медициналық қызмет көрсету сапасын жоғарылату үшін жағдай жасау мақсатында 2009 жылы денсаулық сақтау объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеу, оның ішінде жылыту өңірлік еңбекпен қамту және мамандарды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде (Жол картасы).
Стратегиялық бағыт
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру
Мақсаты
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 ж.
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
Сан көрсеткіштері
Жөнделген ғимараттардың саны*
бірлік

88 382
18 382
2 500
Бюджетная программа Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
(Трансферты)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
118 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения
в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки
кадров»
Описание
Капитальный и текущий ремонт, в том числе утепление объектов
здравоохранения в 2009 г. в рамках реализации Стратегии региональной
занятости и переподготовки кадров («Дорожная карта») с целью создания
новых рабочих мест и обеспечение занятости, а также условий для
повышения качества оказания медицинских услуг.
Стратегическое
направление
Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество отремонтиро-
ванных зданий*
ед.