"ҚазАгро ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру шарттарын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 ақпандағы № 80 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «ҚазАгро» үлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамына (бұдан әрі - қарыз алушы) 2010 жылы «2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Заңына сәйкес 023 «Агроөнеркәсіп кешені субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-ын несиелеу» бағдарламасы бойынша 80000000000 (сексен миллиард) теңге сомасында бюджеттік кредит (бұдан әрі - кредит) берілсін.
2. Қарыз алушыға кредит берудің мынадай шарттары айқындалсын:
1) кредит берудің мақсаты агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөнінде іс-шаралар жүргізу болып табылады;
2) кредит қарыз алушыға мерзімділік, ақылылық және қайтарымдылық шарттарымен 2010 жылғы 30 желтоқсанға дейінгі мерзімге жылдық 0,01 (нөл бүтін жүзден бір) пайызға тең сыйақы ставкасы бойынша беріледі;
3) кредит агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөнінде іс-шаралар жүргізу мақсатында қарыз нысанындағы қаражатты кейіннен қарыз алушының еншілес акционерлік қоғамдарына беру үшін ғана пайдаланылады;
4) кредит бойынша негізгі борышты өтеуді қарыз алушы осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетілген мерзімнің аяғында бір мезгілде жүзеге асырады;
5) кредит бойынша есептелген сыйақыны төлеу негізгі борышты өтеумен бір мезгілде жүзеге асырылады;
6) қарыз алушының кредитті игеру кезеңі әкімші Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктегі қарыз алушының шотына қаражатты аударған күнінен басталып, 2010 жылғы 1 шілдеде аяқталады;
7) қарыз алушы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етеді.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі және қарыз алушы кредит шартының тараптары болып табылады.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 3-тармағында көрсетілген кредит шартын жасауды;
2) кредиттің мақсатты және тиімді пайдаланылуын бақылау мен мониторингін, өтелуі мен оған қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов

Об определении условий предоставления бюджетного кредита акционерному обществу "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 80
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Предоставить акционерному обществу "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" (далее - заемщик) в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010 - 2012 годы" в 2010 году по бюджетной программе 023 "Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса" бюджетный кредит в сумме 80000000000 (восемьдесят миллиардов) тенге (далее - кредит).
2. Определить следующие условия предоставления кредита заемщику:
1) целью предоставления кредита является проведение мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса;
2) кредит предоставляется заемщику в тенге на условиях срочности, платности и возвратности сроком до 30 декабря 2010 года по ставке вознаграждения, равной 0,01 (ноль целых одна сотая) процента годовых;
3) кредит используется исключительно для последующего предоставления дочерним акционерным обществам заемщика средств в форме займов в целях проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса;
4) погашение основного долга по кредиту осуществляется заемщиком единовременно в конце срока, указанного в подпункте 2) настоящего пункта;
5) выплата начисленного вознаграждения по кредиту осуществляется одновременно с погашением основного долга;
6) период освоения кредита заемщиком начинается с даты перечисления средств администратором на счет заемщика в банке второго уровня Республики Казахстан и заканчивается 1 июля 2010 года;
7) заемщик обеспечивает выполнение мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса.
3. Сторонами кредитного договора являются Министерство финансов Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан и заемщик.
4. Министерству финансов Республики Казахстан и Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) заключение кредитного договора, указанного в пункте 3 настоящего постановления;
2) контроль и мониторинг целевого и эффективного использования, погашения и обслуживания кредита.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов