"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Сауда өкілдіктерін өзара құру туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1033 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Сауда өкілдіктерін өзара құру туралы келісімді ратификациялау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К.Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
«Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының
Үкіметі арасындағы Сауда өкілдіктерін өзара құру туралы
келісімді ратификациялау туралы
1992 жылғы 21 қазанда Мәскеу қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Сауда өкілдіктерін өзара құру туралы келісім ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының
Үкіметі арасындағы Сауда өкілдіктерін өзара құру туралы
келісім
Бұдан әрі «Уағдаласушы Тараптар» деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі,
елдер арасындағы экономикалық қатынастарды әлемдік практикада қабылданған қағидаттарда қамтамасыз етуге ұмтыла отырып,
сыртқы экономикалық реттеудің тиімді ұлттық жүйелерін құру қажеттілігін ескере отырып,
Уағдаласушы Тараптар арасында сыртқы экономикалық қатынастарды үздік үйлестіру мақсатында,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Уағдаласушы Тараптар Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының астаналарында Сауда өкілдіктерін өзара құрады және оларға өзара негізде қызметтік және тұрғын жайларын береді.
2-бап
Уағдаласушы Тараптар Сауда өкілдіктері мынадай негізгі функцияларды орындайтын болады деп келісті:
а) Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы сауда-экономикалық байланыстарды дамытуға және кеңейтуге жәрдемдесу;
б) екі ел арасындағы сауда-саттыққа және экономикалық ынтымақтастықтың басқа да түрлеріне қатысты барлық мәселелер бойынша болу елінде өз мемлекеттерінің мүдделерін білдіру;
в) өз елінің мемлекеттік органдарына орналасқан елдегі экономикалық жағдайлар және оның сыртқы экономикалық қызмет саласындағы заңнамасы туралы ақпарат беру, сондай-ақ орналасқан елдің мүдделі органдарына өз елі туралы осындай ақпараттар беру;
г) болу елінің заңды және жеке тұлғаларымен сауда-саттық, экономикалық және ғылыми-техникалық ынтымақтастық саласындағы мәмілелерді жүзеге асыруда өз елдерінің жеке және заңды тұлғаларына жәрдемдесу.

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о взаимном учреждении Торговых представительств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1033
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о взаимном учреждении Торговых представительств".
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан О ратификации Соглашения между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Российской Федерации о взаимном
учреждении Торговых представительств
Ратифицировать Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о взаимном учреждении Торговых представительств, совершенное 21 октября 1992 года в городе Москве.
Президент
Республики Казахстан
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации о взаимном
учреждении Торговых представительств
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем "Договаривающимися Сторонами",
стремясь обеспечить экономические отношения между странами на принципах, принятых в мировой практике,
исходя из необходимости создания эффективных национальных систем внешнеэкономического регулирования,
в целях лучшей координации внешнеэкономических отношений между Договаривающимися Сторонами,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Договаривающиеся Стороны взаимно учреждают в столицах Республики Казахстан и Российской Федерации Торговые представительства и предоставляют для них на основе взаимности служебные и жилые помещения.
Статья 2
Договаривающиеся Стороны согласились, что Торговые представительства будут выполнять следующие основные функции:
а) содействовать развитию и расширению торгово-экономических связей, между Республикой Казахстан и Российской Федерацией;
б) представлять интересы своих государств в стране пребывания во всех вопросах, касающихся торговли и других видов экономического сотрудничества между обеими странами;
в) информировать государственные органы своей страны об экономических условиях в стране местонахождения и ее законодательстве в области внешнеэкономической деятельности, а также предоставлять такую информацию о своей стране заинтересованным органам страны местонахождения;
г) оказывать содействие физическим и юридическим лицам своих стран в осуществлении ими сделок в области торговли, экономического и научно-технического сотрудничества с юридическими и физическими лицами страны пребывания.