Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1472 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1490 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы № 131 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.02.2014 № 131 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1672 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 45, 432-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мен 1-тармақтағы «көрсету» деген сөз алынып тасталсын;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1, 15-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабы 2), 3) тармақшаларына, 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1490 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 26 қазандағы
№ 1672 қаулысымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы министрлігі тіркейтін көлік құралдарын қоспағанда, автокөлік құралдарын тіркеу, қайта тіркеу және нөмірлік тіркеу белгілерін беру» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті осы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ішкі істер органдары жол полициясының тіркеу-емтихан бөлімшелері (бұдан әрі - ТЕБ) ұсынады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1672
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1490. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 № 131
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.02.2014 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1672 "Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 45, ст. 432) следующие изменения:
в заголовке и пункте 1 слово "оказания" исключить;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2), 3) статьи 6статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
стандарт оказания государственной услуги "Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1490
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 октября 2009 года № 1672
Стандарт государственной услуги
"Регистрация, перерегистрация автотранспортных средств и выдача
регистрационных номерных знаков, за исключением транспортных
средств, регистрируемых Министерством сельского хозяйства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга предоставляется регистрационно-экзаменационными подразделениями дорожной полиции органов внутренних дел (далее - РЭП), указанными в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.

3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 10-бабы;
2) «Жол жүрісі қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 15 шілдедегі Заңының 15-бабы;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің үлгі стандарты;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 65-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет туралы ақпарат:
1) Үкіметтің электрондық порталында;
2) электрондық Үкіметтің порталында;
3) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) веб-сайттарында (www.mvd.kz);
4) облыстардың, Астана және Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД) веб-сайттарында, осы стандарттың 1 -қосымшасында көрсетілген ТЕБ үй-жайларында, стендтерде және ақпараттық тақталарда орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызметтің аяқталу түрі автокөлік құралдарын тіркеу немесе, қайта тіркеу және көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер (бұдан әрі - КҚТК) және мемлекеттік нөмірлік тіркеу белгілерін (бұдан әрі - МНТБ) беру немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжі жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет басқа мемлекеттерде тіркелген және 2 айдан артық мерзімге Қазақстан Республикасына уақытша әкелінген көлік құралдарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының азаматтарына, азаматтығы жоқ адамдарға, заңды тұлғаларға, оның ішінде көлік құралдары бар шетел азаматтарына көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі 6 сағаттан аспауы тиіс;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты ең көп дегенде 30 минуттан аспауы тиіс;
3) өтініш беруші жүгінген сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің уақыты 40 минуттан аспауы тиіс.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін мемлекеттік баж төленеді, ол «Салық және бюджетке төленетін (бұдан әрі - Салық кодекс) басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес:
1) КҚТК-ны бергені үшін - мемлекеттік баж төленетін күні ең төменгі айлық есептік көрсеткіштің (бұдан әрі - АЕК) 125 пайызын;

3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "Об органах внутренних дел Республики Казахстан";
2) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 15 июля 1996 года "О безопасности дорожного движения";
3) типового стандарта государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558;
4) пункта 65 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745.
4. Информация о государственной услуге размещена:
1) на электронном портале Правительства;
2) на портале электронного Правительства;
3) на веб-сайтах Министерства внутренних дел Республики Казахстан (www.mvd.kz) (далее - МВД);
4) в разделе "Законодательство" Комитета дорожной полиции МВД (www.Zholpolice.kz);
5) веб-сайтах департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны (далее - ДВД), в помещениях РЭП, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту, на стендах и информационных досках.
5. Видом завершения государственной услуги является регистрация или перерегистрация автотранспортных средств и выдача свидетельств о регистрации транспортных средств (далее - СРТС) и государственных регистрационных номерных знаков (далее - ГРНЗ), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранцам, лицам без гражданства, юридическим лицам, в том числе иностранным, имеющим транспортные средства, включая транспортные средства, зарегистрированные в других государствах и временно ввезенные в Республику Казахстан на срок более 2 месяцев.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта - не более 6 часов;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 40 минут.
8. За оказание государственной услуги установлена государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее - Налоговый кодекс) составляет за выдачу:
1) СРТС - 125 процентов от минимального расчетного показателя на день уплаты государственной пошлины (далее - МРП);

2) автомобильге арналған МТНБ үшін - АЕК-нің 280 пайызын;
3) мотокөлікке, автомобиль тіркемесіне арналған МТНБ үшін - АЕК-нің 140 пайызын;
4) көлік құралдарын екінші жерге жеткізуге арналған «транзит» нөмірлік белгісі үшін АЕК-нің 35 пайызын құрайды.
Бұдан басқа, Салық кодексінде көлік құралдарын тіркеу үшін мемлекеттік алым көзделген, ол тіркелетін (қайта тіркелетін) әрбір көлік құралы, сондай-ақ КҚТК телнұсқасын алған кезде айлық есептік көрсеткіштің төрттен бір бөлігін құрайды.
Мемлекеттік баж және мемлекеттік алым Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің көлемі мен төленген күнін растайтын төлем құжаттарын береді.
9. Мемлекеттік қызмет аптасына бес күн көрсетіледі. (сейсенбі - жұма күндері сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00-дан 14.30-ға дейін, сенбі күні 08.00-ден 16.00-ге дейін, түскі үзіліс 12.00-дан 13.00-ға дейін). Қабылдау кезек ретімен, алдын ала жазылусыз және тездетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. ТЕБ-тің қызмет көрсететін орны ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөліністерінен бөлек кіретін есігі, қабылдауды күту орындары, құжаттарды ресім үстелдері (тағандар), орындықтары, қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері ілінген стенділермен жабдықталған залы болады. Мүмкіндігі шектеулі азаматтар үшін қызмет тікелей өтініш беруші тұрған жерде көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші ТЕБ қызметкеріне мынадай құжаттар ұсынуы қажет:
1) көлік құралын тіркеу бланкісінде толтырылған өтініш;
2) көлік құралын тіркеу бланкісінде толтырылған ұйымның мөрімен бекітілген заңды тұлғаның өтініш;
3) тіркеу іс-қимылдарын жасау үшін жүгінген адамның жеке басын куәландыратын құжат, жеке куәлікте тұрғылықты мекенжайы көрсетілмеген жағдайда - қосымша тұрғылықты тұратын жерін растайтын құжат (Азаматтарды тіркеу кітабы не мекенжай бюросынан анықтама);
4) Салық кодексінде айқындалған баж бен алымдарды төлеу туралы құжаттар;
5) мыналарды:
6) салық төлеушілер үшін - Салық Кодексінде белгіленген тәртіппен көлік құралдарына салық төленгендігін;
7) Салық кодексіне сәйкес салық төлеуші болып табылатын адамдар үшін - салық төлеуден босатылуға құқықты растайтын құжаттар;
8) шаруашылық жүргізетін субъектіні тіркеу туралы куәліктің немесе ұйымның заңды тұлға ретінде тіркелгенін растайтын өзге де құжаттың бекітілген көшірмесі;
9) көлік құралына берілген тіркеу құжаты;
10) өндіруші зауыттардың немесе Қазақстан Республикасының шегінде көлік құралына арнайы (немесе мамандандырылған) жабдық орнатқан кәсіпорындардың қабылданылу-тапсыру актілері, сертификаттары немесе әкелінген жабдыққа арналған тиісті кедендік құжаттар, сәйкестік сертификаты.

2) ГРНЗ на автомобиль - 280 процентов от МРП;
3) ГРНЗ на мототранспорт, прицеп к автомобилю - 140 процентов от МРП;
4) номерного знака для перегона транспортного средства "Транзит" - 35 процентов от МРП.
Кроме того, Налоговым кодексом предусмотрен государственный сбор за регистрацию транспортных средств, составляющий одну четвертую МРП за каждое регистрируемое (перерегистрируемое) транспортное средство, а также при получении дубликата СРТС.
Государственная пошлина и государственный сбор оплачиваются через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты.
9. Государственная услуга предоставляется пять дней в неделю (вторник - пятница с 09.00 час. до 18.00 час, перерыв на обед с 13.00 час. до 14.30 час, суббота с 08.00 час. до 16.00 час, перерыв на обед с 12.00 час. до 13.00 час). Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Место предоставления услуги РЭП располагается на первом этаже здания, имеет отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход, зал с местами для ожидания, имеющий стулья, столы (стойки) для оформления документов, оснащенный стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения. Для граждан с ограниченными физическими возможностями услуга оказывается непосредственно по месту нахождения заявителя.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги заявителю необходимо представить сотруднику РЭП следующие документы:
1) заполненное заявление на бланке регистрации транспортного средства;
2) заполненное заявление на бланке регистрации транспортного средства юридического лица, заверенное печатью организации;
3) документ, удостоверяющий личность лица, обратившегося за совершением регистрационных действий; при отсутствии адреса места жительства в удостоверении личности - дополнительно документ, подтверждающий регистрацию постоянного места жительства (Книгу регистрации граждан, либо справку с адресного бюро);
4) документы об уплате пошлин и сборов, установленных Налоговым кодексом;
5) документы, подтверждающие;
6) уплату налога на транспортные средства в порядке, установленном Налоговым кодексом - для плательщиков налога;
7) право на освобождение от уплаты налога - для лиц, не являющихся плательщиками налога в соответствии с Налоговым кодексом;
8) свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта и его копию;
9) регистрационный документ на транспортное средство;
10) приемо-сдаточные акты, сертификаты заводов-изготовителей или предприятий, установивших специальное (или специализированное) оборудование на транспортное средство в пределах Республики Казахстан, или соответствующие таможенные документы на ввезенное оборудование, сертификат соответствия;

11) кері әкету міндеттемесімен Қазақстан Республикасына әкелінген көлік құралдарының МТНБ, «Транзит» белгілері және тіркеу құжаттары;
12) көлік құралына нөмірлік агрегатқа меншік құқығын растайтын құжат.
Көлік құралдарына, нөмірлі агрегаттарға растайтын құжаттар:
1) кедендік ресімдеуден өткендігін растайтын құжаттар (жүк кедендік декларациясы, кедендік кіріс ордері, уақытша әкелінген жағдайда кері әкету міндеттемесі);
2) халықты әлеуметтік қорғау органдары беретін құжаттар;
3) орындауға жататын мемлекеттік орган сот шешімінің іс-әрекеттері туралы сот орындаушысының хабарламасы, қаулысы сот куәландырған көшірмесін қоса берумен орындау парағы;
4) келісім-шарттар, куәліктер, мүлікті мұраға алу құқығы туралы құжаттар, азаматтық заңнама талаптарына сәйкес нотариалды жасалған;
5) заңды тұлғаның өз құрылымдық бөлімшесіне немесе басқа заңды не жеке тұлғаға көлік құралын бөлу және беру туралы мөрмен бекітілген бұйрығы (өкімі);
МТНБ тіркеу, қайта тіркеу және беру кезінде өтініш берушілер нөмірлі агрегаттардың есепке алу деректеріне және жол қозғалысы қауіпсіздігінің талаптарына сәйкестігін тексеру мақсатында көлік құралдарын ТЭБ-ге тексеруге ұсынады.
Көлік құралдарын тіркеу Қазақстан Республикасында аккредиттелген диполматиялық корпустарда және олардың дипломатиялық қорғанышы бар қызметкерлеріне, шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға, сондай-ақ шетелдік заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасындағы филиалдары мен өкілдіктеріне, шетелдіктер қатысатын кәсіпорындарға көлік құралдарын тіркеу Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің дипломатиялық өкілдіктермен жұмыс жөніндегі ұйымдары арқылы жүргізіледі.
12. Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген өтініш бланкілерін ТЕБ қызметкері береді, ол да ІІМ-нің және ІІД-нің веб-сайттарында орналастырылған.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметтерді алу үшін қажетті құжаттар ТЕБ-ке тапсырылады.
14. Құжаттарды тапсырғаннан кейін өтініш берушінің өкіліне осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті құжаттарды оның тапсырғандығы туралы талон беріледі.
15. КҚТК және МТНБ көлік құралының өтініш берушісі олардың жеке қолдары КҚТК және МТНБ беретін тізілімге қойылып, жеке басын куәландыратын құжатты (сенімхат) көрсеткеннен кейін беріледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден:

11) ГРНЗ, знаки "Транзит" и регистрационные документы транспортных средств, ввезенных в Республику Казахстан под обязательство об обратном вывозе;
12) документ, подтверждающий право собственности на транспортное средство, номерной агрегат.
К документам, подтверждающим права собственности на транспортные средства, номерные агрегаты, относятся:
1) документы, подтверждающие прохождение таможенного оформления (грузовая таможенная декларация, таможенный приходный ордер, обязательство об обратном вывозе в случаях временного ввоза);
2) документы, выдаваемые органами социальной защиты населения;
3) исполнительный лист с приложением заверенной судом копии судебного решения, постановления, уведомления судебного исполнителя о действиях государственного органа, подлежащих исполнению;
4) договоры, свидетельства, документы о праве на наследование имущества, составленные нотариально в соответствии с требованиями гражданского законодательства;
5) приказ (распоряжение) юридического лица о выделении и передаче транспортного средства своему структурному подразделению или другому юридическому, либо физическому лицу, заверенные печатью.
При регистрации, перерегистрации и выдаче ГРНЗ заявители предоставляют транспортные средства в РЭП для осмотра с целью сверки соответствия номерных агрегатов учетным данным и требованиям безопасности дорожного движения.
Регистрация транспортных средств за дипломатическим корпусом, аккредитованным в Республике Казахстан, и их сотрудниками, имеющими дипломатический иммунитет, иностранцами и лицами без гражданства, а также филиалами и представительствами иностранных юридических лиц в Республике Казахстан, предприятиями с иностранным участием производится через организации по работе с дипломатическими представительствами Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
12. Бланк заявления выдается сотрудником РЭП, который также размещен на веб-сайтах МВД и ДВД, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту.
13. Документы, необходимые для получения государственной услуги, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в РЭП.
14. После сдачи документов заявителю (представителю заявителя) выдается талон о том, что он сдал все необходимые документы для получения государственной услуги по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
15. СРТС и ГРНЗ выдаются заявителю (представителю заявителя) под роспись в реестре выдачи СРТС и ГРНЗ по предъявлению документа, удостоверяющего личность (доверенность).
16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае:

1) өтініш (өтініш берушінің өкілі) көлік құралын және осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған;
2) көлік құралдары конструкциясына стандарттар мен қағидалардың талаптарын бұза отырып өзгерістер енгізілген жағдайда бас тартылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. ТЕБ қызметі тұтынушылардың конституциялық құқықтарының сақталуына негізделеді және сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттық қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшейді.
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін ТЕБ жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділік көрсеткіштерінің мақсатты мәндері ІІМ-нің тиісті бұйрығымен жыл сайын бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Уәкілеттік берілген лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді және шағым дайындауда жәрдемдесуді осы стандарттың 4-қосымшасында көрсетілген сенім телефондары арқылы алуға болады.
21. ТЕБ қызметкерлерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) осы стандарттың 4-қосымшасында көрсетілген қалалық, аудандық ішкі істер басқармаларының (бөлімдерінің), ІІД-нің, ІІМ Жол полициясы комитетінің, ІІМ-нің жоғары тұрған басшылығына белгіленген тәртіппен шағымдануға болады.
22. Дұрыс қызмет көрсетілмеген жағдайда шағым ІІД-нің жол полициясы басқармасы тіркеу-емтихан бөлімшесінің бастығына жұмыс күндері беріледі.
23. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа шағымдану құқығы бар.
24. Шағым құзыретіне шағымдағы мәселелерді шешу кіретін субъектіге немесе лауазымды адамның атына берілуі тиіс.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошта мекенжайы, заңды тұлғаның - оның атауы, пошта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қоюы тиіс. Шағым берген кезде субъектінің немесе іс-әрекетіне шағым берілетін лауазымды адамдардың лауазымы, тегі мен аты-жөндері, жүгіну себептері және талабы көрсетіледі.
25. Келіп түскен шағым ішкі істер органының ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Өтініш иесіне күні мен уақыты, өтінішті қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып, осы стандартқа 5-қосымшада көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижелері туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта не электрондық пошта арқылы хабарланады.

1) непредоставления заявителем (представителем заявителя) транспортного средства и документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) внесения в конструкцию транспортных средств изменений с нарушением стандартов и правил.
3. Принципы работы
17. Деятельность РЭП основывается на соблюдении конституционных прав потребителей и осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителю измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа РЭП, оказывающего государственную услугу, ежегодно утверждается соответствующим приказом МВД.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц и содействие в подготовке жалобы можно получить по телефонам доверия, указанным в приложении 4 к настоящему стандарту.
21. Действия (бездействия) сотрудников РЭП могут быть обжалованы в установленном порядке вышестоящему руководству городских, районных управлений (отделов) внутренних дел, ДВД, Комитета дорожной полиции МВД, МВД, указанных в приложении 4 к настоящему стандарту.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается начальнику регистрационно-экзаменационного подразделения управления дорожной полиции ДВД в рабочие дни.
23. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба адресуется субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается потребителем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
25. Поступившая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц". Заявителю выдается талон, указанный в приложении 5 к настоящему стандарту, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращении.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте, либо электронной почте.

8(71638)2-16-38
Атбасар АІІб АТЕБ
Атбасар қаласы, Урицкий көшесі 38
8(71643)4-29-43
Жарқайың АІІб ТП
Державинск қаласы, Захаров көшесі 33
8(71648)9-21-99
Есіл АІІб АТЕБ
Есіл қаласы, Жеңіс көшесі 58
8(71647)2-22-77
Степногорск ҚІІб АТЕБ
Степногор қаласы, 5 шағын аудан
8(71645)5-91-22
Бурабай АІІб АТЕП
Шучье қаласы, Абылай хан көшесі 1а
8(71636)4-25-22
Алматы облысы
Орталық ТЕБ, Талдықорған қаласы, 7 шағын аудан, ІІД ЖПБ ғимараты
ҚІІБ, Талдықорған қаласы, Абай көшесі 249
8(7282)27-05-72,
21-18-24
http://www.zhetisu-
police.kz
Талғар АІІБА АТЕБ, Гүлдала кенті, Алматы-Кокпек-Көктап тас жолы, ЖПБ
Талғар ауданының АІІБ, Талғар қаласы, Абылай хан көшесі, 120
8(7272)57-43-06
, 57-33-80
Қапшағай ҚІІБ ЖП АТЕБ, Қапшағай қаласы, Сейфуллин көшесі 36
Қапшағай қаласының ҚІІБ, Қонаев көшесі 14
8(72772) 4-24-88
Еңбекшіқазақ АІІБ АТЕБ, Есік қаласы Алтын Адам аллеясы 163
Еңбекшіқазақ ауданының АІІБ, Есік қаласы, Топатаев көшесі, 105а
8(7275)4-22-59
Шелек селосы ТЭП, Шелек селосы, Имамниязов көшесі 1
Еңбекшіқазақ ауданының АІІБ, Шелек селосы, Б.Момышұлы көшесі 97
8 (72776)
2-08-64
«Меркур» АТЕП, Алматы қаласы, Майлин көшесі 79
Іле ауданының АІІБ, Өтеген батыр кенті, Батталханов көшесі, 14
8(727)251-25-69
Сарқанды қаласының АТЕБ, Сарқанды қаласы Тәуелсіздік көшесі 126
Сарқанд ауданының АІІБ, Сарқанд қаласы, Жамбыл көшесі 42
8(7283)92-15-84
Панфилов АІІб АТЕБ, Жаркент қаласы, Қонаев көшесі 309
Жаркент ауданының АІІБ, Жаркент қаласы, Жансүгіров көшесі 102
8(7283) 15-28-27
«Шонжы» ТЕП Шонжы селосы, Исламов көшесі 40
Ұйғыр ауданының АІІБ, Шонжы селосы, А. Арзиев көшесі 51
8(7277)82-36-53
Қарасай АІІБ АТЕБ, Қаскелең қаласы, Наурызбай батыр көшесі 1а
Қарасай ауданының АІІБ, Қаскелең қаласы, Абылай хан көшесі 98
8(7272)98-36-07
«Барыс» ТП Алматы-Бішкек тас жолының 23 км «БН автомобиль базары», Көбелеков көшесі, 1а
Қарасай ауданының АІІБ, Қаскелең қаласы, Абылай хан көшесі 98
8(7272)98-55-04
«Жаксылық» ТП, Қапшағай көшесі 28
Іле ауданы, Өтеген батыр кенті, Батталханов көшесі 14
8(7272)51-12-65
ЖП ЖТЕП, Жылжымалы ЖТЕП, Гүлдала кенті
Жылжымалы пункт
Атырау облысы
ІІД ЖПБ ТЕЖБ
Атырау қаласы, СПМ-136, Гогичашвили көшесі 25
8(7122)
98-17-07,
98-17-15,
98-17-37
http://www.dvd-
atyrau.kz
ІІД ЖПБ ТЕП
Атырау қаласы, Элеваторная көшесі, 7 а, «БИПЕК Авто» ЖШС ғимараты
8(7122)
30-16-52,
75-51-44
Жылыой АІІб ТЕП
Құлсары каласы, Бисенқұлов көшесі, 64
8(7237) 5-19-21
Құрманғазы АІІб ТЕП
Ганюшкино селосы, Абай көшесі 37
8(712233) 2-14-79
Ақтөбе облысы
ІІД ЖПБ ТЕБ
Ақтөбе қаласы, Ақтөбе қаласы, Ә.Молдағұлова даңғылы 56
8(7132)51-84-24,
51-28-26
http://www.
dvdaktobe.kz
Хромтау АІІб АТЕТ
Хромтау қаласы, Абай даңғылы 11

8(71638)2-16-38
МРЭО
Атбасарс-
кого РОВД
г. Атбасар, ул. Урицкого 38
8(71643)4-29-43
РП
Жаркаинс-
кого РОВД
г. Державинск, ул. Захарова
33
8(71648)9-21-99
МРЭО
Есильского
РОВД
г. Есиль, ул. Победы 58
8(71647)2-22-77
МРЭО
Степно-
горского
ГОВД
г. Степногорск. мкр 5
8(71645)5-91-22
МРЭО
Бурабай-
ского РОВД
г. Щучинск, ул. Аблай-Хана
8(71636)4-25-22
Алматин-
ская
область
Централь-
ное РЭО
г.Талды-
корган
мкр.7
Здание УДП
ДВД
ГОВД г.Талдыкорган ул.Абая
249
8(7282)27-05-72,
21-18-24
http://www.zhetisu-
police.kz
МРЭО
Талгарско-
го РУВД,
п.
Гульдала,
Трасса
Алматы-
КОКПЕК-
КОКТАП УДП
РУВД Талгарского района
г. Талгар ул.Абылайхана 120
8(7272)257-43-06
, 257-33-80
МРЭО ДП
Капшагай-
ского
ГОВД, г.
Капчагай,
ул.
Сейфуллина
36
ГОВД г.Капшагай ул.Конаева
14
8(72772) 4-24-88
МРЭО
Енбекши-
Казахского
РУВД, г.
Есик, ул.
алея Алтын
Адам 163
РУВД Енбекши-Казахского
района г.Иссык ул.Топатаева
105а
8(7275)4-22-59
РЭП с.
Шелек,
с. Шелек,
ул.
Имамниязо-
ва 1
РУВД Енбекши-Казахского
района с.Шелек ул.Б.Момышулы
97
8 (72776)
2-08-64
МРЭП
«МЕРКУР»,
г. Алматы,
ул.
Майлина 79
РУВД Илийского района
п. Отеген Батыр
ул. Батталханова 14
8(7272)251-25-69
МРЭО г.
Сарканд,
г. Сарканд,
ул.
Тауелсыз-
дык 126
РУВД Саркандского района
г. Сарканд ул.Жамбыла 42
8(7283)92-15-84
МРЭО
Панфилов-
ского
РОВД, г.
Жаркент,
ул.
Кунаева
309
РУВД Жаркентского района
г. Жаркент ул.Жансугурова
102
8(7283) 15-28-27
РЭП
«Шонжа»,
с. Шонжа,
ул.
Исламова 40
РУВД Уйгурского района с.
Шонжы ул.А.Арзиева 51
8(722778)2-36-53
МРЭО
Карасай-
ского РУВД,
г.
Каскелен,
ул.
Наурызбай
батыра 1а
РУВД Карасайского района
г. Каскелен ул.Абылай хана
98
8(7272)298-36-07
РП
«Барыс»,
23 км.
трассы
Алматы-
Бишкек,
«Автомо-
бильный
рынок БН»,
ул.
Кобелекова
РУВД Карасайского района г.
Каскелен ул.Абылай хана 98
8(7272)298-55-04
РП
«Жаксылык»
, ул.
Капчагай-
ская 28
ПРЭП ДП,
Передвиж-
ной ПРЭП,
п.
Гульдала
РУВД Илийского района
п. Отеген Батыр
ул. Батталханова 14
передвижной пункт
8(7272)251-12-65
Атыраус-
кая
область
ОРЭР УДП
ДВД
г.Атырау, СПМ-136,
ул.Гогичашвили, 25
8(7122)
98-17-07,
98-17-15,
98-17-37
http://www.dvd-
atyrau.kz
РЭП УДП
ДВД
г. Атырау, ул.Элеваторная,
7а, здания ТОО «БИПЭК Авто»
8(7122)
30-16-52,
75-51-44
РЭП
Жылыойско-
го РОВД
г. Кульсары, ул.
Бисенкулова, 64
8(71237) 5-19-21
РЭП
Курманга-
зинского
РОВД
С. Ганюшкино, ул. Абая, 37
8(71233) 2-14-79
Актюбин-
ская
область
РЭО УДП
ДВД
Актюбинская область
г. Актобе,
пр. А.Молдагуловой, 56
8(7132)51-84-24,
51-28-26
http://www.
dvdaktobe.kz
МРЭГ
Хромтау-
ского РОВД
г. Хромтау, пр.Абая 11

8(71336)21-6-98
Мұғалжар АІІб АТЕТ
Қандыағаш қаласы, Жамбыл көшесі 74а
8(71333)36-4-48
Шалқар АІІб АТЕТ
Шалқар қаласы, Есет батыр көшесі 88
8(71335)2-33-80
2-20-90
Темір АІІб АТЕТ
Шұбарқұдык кенті, Желтоқсан көшесі 6
8(71346)2-23-72
Шығыс Қазақстан облысы
ІІД ЖПБ ТЕБ
ШҚО, Өскемен қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 73/1
8 (7232)
77-46-86,
77-69-88
http://www.02vko.
kz
ТП № 1
ШҚО, Өскемен каласы, Объездное тас жолы, 2
8 (7232)-230537
ТП № 2
ШҚО, Өскемен каласы, Тәуелсіздік даңғылы 92/1
8(7232)-753744
ТП № 3
ШҚО, Өскемен каласы, Абай даңғылы 97
8(7232)-753744
Семей қаласы ІІБ ТЕБ
Семей қаласы, Морозов көшесі 5
8 (7222)
56-67-22
Семей қаласы ІІБ № 1 ТП
Семей қаласы, Қаржаубайұлы, 249
8(7222)51-53-66
Бородулиха АІІб ТЕП
Бородулиха селосы, Мир қиылысы, 14
8 (723)51-21-287
Жарма ауданы АІІб ТЕП
Қалбатау селосы, Бабатайұлы көшесі 34
8 (72347)
6-57-59
Аягөз АІІб ТЕП
Аягөз қаласы, Тәңірбергенов көшесі 68
8(72837)3-34-41
Қатон-карағай АІІб ТП
Үлкен Нарын селосы, Абай көшесі, 1
8 (723)41-21908
Көкпекті АІІб ТЕП
Көкпекті ауылы, Ленин көшесі 33
8(72348)2-72-11
Зайсан АІІб ТЕП
Зайсан қаласы, Баязи Сәтпаев көшесі 12
8(72340) 2-52-50
Риддер ҚАІІб ТЕП
Риддер қаласы, Безголосов көшесі 11
8(72336)2-24-74
Зырян ҚАІІб ТЕП
Зырян қаласы, М. Горький көшесі 97
8(72335)6-04-02
Үржар АІІб ТЕП
Үржар ауылы Абылай хан көшесі 237
8(72330)2-19-37
Шемонаиха АІІб ТЕП
Шемонаиха қаласы, М.Горький көшесі 97
8(72332)3-09-07
Жамбыл облысы
Тараз қаласы ЖПБ ТЕЖБ
Тараз қаласы, Сүлейманов көшесі 98 үй
8 (7262)-
57-64-74
57-65-08
http://www.
tarazpolice.kz
Қордай АІІб ТЕП
Қордай ауылы, Молдағұлова көшесі 10
8(72636)2-18-80
Шу АІІб ТЕП
Төле би ауылы, Сәтпаев көшесі 198
8(726-43)
2-20-51
Мерке АІІб ТЕП
Мерке қаласы, Сарымолдаев көшесі 198
8(726-32)
2-26-32
Талас АІІб, ТЕБ
Қаратау қаласы, Жамбыл көшесі, 30
8(726-44)
6-12-78
Т. Рысқұлов АІІб ТЕП
Қулан ауылы, Жібек-Жолы көшесі 57
8(726-31)
2-12-70
Сарысу АІІб ТЕП
Жаңатас қаласы, 1 шағын аудан, 4 үй, 18
8(726-34)
6-10-28
Батыс Қазақстан облысы
Мойынкұм АІІб ТЕП
Мойынқұм ауылы, 64
8(726-42)
2-49-02
http://www.
zkopolice.kz
Бөрлі АІІб АТЕБ
Ақсай қаласы, 2 шағын аудан 7
8(7113) 330133
Қазталов АІІб АТЕБ
Қазталов кенті, Желтоқсан көшесі 20
8(7114) 431250
Қарағанды облысы
ІІД ЖПБ ТЕБ
Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі 1
8(7212)41-53-90
http://www.krgdvd.
creatida.kz
Теміртау қаласы ІІБ ТЕБ
Теміртау қаласы, Мичурин көшесі 8
8(7213)98-74-57
Абай ауданы ІІБ ТЕБ
Абай қаласы, 3 шағын аудан, 42 үй
8(72131)4-37-67
Жезказған қаласы ІІБ ТЕБ
Жезказған қаласы, Сәтпаев көшесі 80
8(7102)72-44-11
Балқаш қаласы ІІб ТЕБ
Балқаш қаласы, Язев көшесі 13
8(71036)4-03-46
Осакаровка АІІБ ТЕБ
Осакаровка кенті, Литвиновская көшесі 93

8(71336)21-6-98
МРЭГ
Мугалжар-
ского РОВД
г. Кандыгаш, ул. Жамбула 74а
8(71333)36-4-48
МРЭП
Шалкарско-
го РОВД
г. Шалкар ул. Есет-батыра 88
8(71335)2-33-80
2-20-90
МРЭР
Темирского
РОВД
п. Шубар-Кудук ул.Желтоксан
6
8(71346)2-23-72
Вос-
точно-
Казах-
станская
область
РЭО УДП
ДВД
ВКО, г. Усть-Каменогорск,
пр. Независимости 73/1
8 (7232)
77-46-86,
42-69-88
http://www.02vko.
kz
РП № 1
ВКО, г. Усть-Каменогорск
Объездное шоссе, 2
8 (7232)-230537
РП № 2
ВКО, г. Усть-Каменогорск,
пр. Независимости 92/1
8(72320)-753744
РП № 3
ВКО, г. Усть-Каменогорск,
пр. Абая 97
8(7232)-753744
РЭО УВД г.
Семей
г. Семей, ул. Морозова 5
8 (7222)
56-67-22
РП № 1 УВД
г. Семей
г. Семей, ул. Каржаубайулы,
249
8(7222)51-53-66
РЭП
Бородули-
хинского
РОВД
с. Бородулиха, пер. Мира, 14
8 (72351)-21287
РЭП
Жарминско-
го РОВД
с. Калбатау, ул. Бабатайулы
34
8 (72347)
6-57-59
РЭП
Аягузского
РОВД
г. Аягоз, ул. Танирбергенова
68
8(872837)3-34-41
РП Катон-
Карагайс-
кого РОВД
с. Большенарым, ул. Абая, 1
8 (72341)-21908
РЭП
Кокпектин-
ского РОВД
с. Кокпекты, ул. Ленина 12
8(72348)2-72-11
РЭП
Зайсанско-
го РОВД
г. Зайсан, ул. Баязи
Сатпаева 12
8(72340) 2-52-50
РЭП
Риддерско-
го ГРОВД
г. Риддер, ул. Безголосова
11
8(72336)2-24-74
РЭП
Зыряновс-
кого ГРОВД
г. Зыряновск, ул.
М. Горького, 97
8(72335)6-04-02
РЭП
Уржарского
РОВД
с.Урджар ул. Абылайхана 237
8(72330)2-19-37
РЭП
Шемонаи-
хинского
РОВД
г. Шемонаиха, ул. М.
Горького, 97
8(72332)3-09-07
Жамбылс-
кая
область
ОРЭР УДП
г. Тараз
г. Тараз. ул., Сулейманова,
дом 98
8 (7262)-
57-64-74
8(7262)-57-65-08
http://www.
tarazpolice.kz
РЭП
Кордайско-
го РОВД
с. Кордай ул.Молдагулова,7
8(726-36)2-18-80
РЭП
Шуйского
РОВД
с. Толе би ул.Сатпаева, 198
8(726-43)
2-20-51
РЭП
Меркенско-
го РОВД
г. Мерке ул.Сарымолдаева,
198
8(726-32)
2-26-32
РЭП
Таласского
РОВД
г. Каратау ул.Жамбыла, 30
8(726-44)
6-12-78
РЭП
Т.Рыску-
ловского
РОВД
с. Кулан ул.Жибек Жолы, 57
8(726-31)
2-12-70
РЭП.
Сарысуско-
го РОВД
г. Жанатас 1-мкр. д.4, 18
8(726-34)
6-10-28
Западно-
Казах-
станская
область
РЭП
Мойынкум-
ского
РОВД
с. Мойынкум ул. Амангельды,
64
8(726-42)
2-49-02
http://www.
zkopolice.kz
МРЭО
Бурлин-
ского РОВД
г. Аксай мкр 2 д 7
8(71133) 30133
МРЭО
Казталов-
ского РОВД
п. Казталовка, ул. Желтоксан
20
8(71144) 31250
Караган-
динская
область
РЭО УДП
ДВД
г. Караганда, ул. Прогресса
1
8(7212)41-53-90
http://www.krgdvd.
creatida.kz
РЭО УВД г.
Темиртау
г. Темиртау, ул. Мичурина 8
8(7213)98-74-57
РЭО УВД
Абайского
района
г. Абай, мкр. 3 дом 42
8(72131)4-37-67
МРЭ УВД г.
Джезказган
г. Джезказган, ул. Сатпаева
80
8(7102)72-44-11
РЭО ОВД г.
Балхаш
г. Балхаш, ул. Язева 13
8(71036)4-03-46
РЭО
Осакаров-
ского РОВД
п. Осакаровка, ул.
Литвиновская 93

8(72149)4-11-00
Қарқаралы АІІБ ТЕБ
Қарқаралы қаласы, Әуезов көшесі 40
8(72146)3-25-85
Жаңарка АІІб ТЕТ
Атасау кенті, тәуелсіздік даңғылы 10а
8(710-30)-28-442
«АвтоСтар» ТП
Қарағанды қаласы, Университет көшесі 28/3
8(7212)90-91-76
«АвтоМир» ТП
Қарағанды каласы, Тәттімбет  көшесі 10/5
8(7212)33-39-89
«Қамқор» ТП
Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі 108
8(7212)44-17-55
«Жаңа-Арнау» ТП
Қарағанды қаласы, Стартовый киылысы 61/1
8(7212)42-87-88
Қостанай облысы
ІІД ЖПБ ТҚ және ТЕЖБ
Қостанай қаласы, Карбышев көшесі 45/3
8(7142)280506,
281487, 287787
http://www.kostanay
рolice.kz
Рудный қаласы ТЭБ
Рудный қаласы, автовокзал ауданы, Тоуоtа орталығы
8(31431)40664,
46246
Арқалық қаласы ІІБ ТЕБ
Арқалық қаласы, Молодежная көшесі 10
8(71430)70818,
70869
Лисаковск қаласы ҚІІб ЖПБ ТЕП
Лисаковск қаласы, 1А-6 шағын ауданы
8(71433)30202,
37757
Жітіқара АІІб АТЕП
Жітіқара қаласы, 5В-18 шағын ауданы
8(71435)20911
Қарабалык АІІб ЖПБ ТЕП
Қарабалық кенті, Ничепуренко көшесі 3
8(71441)33291
Федоров АІІб ЖПб ТЕП
Федоровка кенті, Красноармейская көшесі, 56
8(71442)21187
Ұзынкөл АІІб ЖПб ТЕП
Ұзынкөл кенті, Абылай хан көшесі 34
8(71444)24178,
24696
Әулиекөл АІІб ЖПб ТЕП
Әулиекөл кенті, Целинная көшесі 7
8(71453)21041
Қостанай ІІб ЖПб ТЕП
Затоболск кенті, Механизаторлар көшесі 2а
8(714)425832
Меңдіқара АІІб ЖПБ ТЕП
Боровской кенті, Абай көшесі 95
8(71443)21445,
21564
Қызылорда облысы
ІІД ЖПБ ТЕБ
Қызылорда қаласы, Жібек-Жолы көшесі нөмірсіз
8(7242)29-77-15
29-77-13
http://www.dvdkzo.
kz
Арал ауданы АІІб ТЕТ
Арал қаласы, Бақтыбай батыр көшесі № 27
8(72433)2-31-80
Қазалы ауданы АІІб ТЕТ
Әйтеке би кенті, Біржан сал көшесі № 46
8(72437)2-16-40
Қармақшы ауданы АІІб ТЕТ
Жосалы кенті, Көшербаев көшесі № 36
8(72437)21 1 89
Жалағаш АІІб ТЕТ
Жалағаш кенті, желтоқсан көшесі № 1
8(7243)13-25-25
Сырдария АІІб ТЕТ
Тереңөзек кенті, Амангелді көшесі № 47
8(72436)21-2-48
Шиелі АІІб ТЕТ
Шиелі кенті, Мұстафа Шоқай көшесі № 5
8(72432) 4-22-50
Жаңакорған ауданы АІІб ТЕТ
Жаңақорған кенті, Қожанов көшесі нөмірсіз
8(72435)2-21-40
Маңғыстау облысы
ІІД ЖПБ орталық ТЕБ
Ақтау қаласы, 23 шағын аудан, ЖПБ ғимараты
8 (7292) 60-53-86
http://mdvd.kz
ІІБ ЖПБ АТЕТ
Жаңаөзен қаласы, ІІБ ЖПБ, Губкина көшесі, 20
8 (72931) 32-8-35
Павлодар облысы
Павлодар облысының ІІД ЖПБ ТЕЖБ
Павлодар қаласы, Торговая көшесі 2
8(7182)-33-37-66
http://www.
dvdpavlodar.kz
Павлодар облысы ІІД ЖПБ ТЕЖБ бөлімшесі
Екібастұз қаласы, Открытый проезд көшесі, 9
8(7187)-34-03-85
Ақсу ІІБ АТЕТ
Аксу қаласы, Воксальная көшесі, 16
8(7183)-76-62-07
Ертіс ауданы ІІБ АТЕТ
Ертіс ауданы, Ертіс селосы, Ыскақов атындағы көше 95
8(7183)-22-16-29
Солтүстік Қазақстан облысы
ІІД ЖПБ ТЕЖБ
Петропавл қаласы, Володарский көшесі 18
8(7152)-61-25-46
http://police.sko.
kz
ТП-1 Петропавл
Петропавл қаласы, Володарский көшесі 18
8(7152)-61-25-46
ТП-2 Петропавл
Петропавл қаласы. Ж. Жабаев көшесі, 294
8(7152)

8(72149)4-11-00
РЭО
Каркара-
линского
РОВД
г. Каркаралинск, 40 ул.
Ауезова
8(72146)3-25-85
РЭГ
Жанаркин-
ского РОВД
п. Атасу пр. Независимости
10а
8(710-30)-28-442
РП
«АвтоСтар»
г. Караганда, ул.
Университетска 28/3
8(7212)90-91-76
РП
«АвтоМир»
г. Караганда, ул. Таттимбета
10/5
8(7212)33-39-89
РП «Камкор»
г. Караганда, ул. Ермекова
108
8(7212)44-17-55
РП
«Жана-
Арнау»
г. Караганда, пер. Стартовый
61/1
8(7212)42-87-88
Коста-
найская
область
OTH и РЭР
УДП ДВД
г. Костанай ул. Карбышева
45/3
8(7142)280506,
281487, 287787
http://www.kostanay
рolice.kz
РЭО г.
Рудного
г. Рудный р-н Автовокзала
Toyota Центр
8(31431)40664,
46246
РЭО УВД г.
Аркалыка
г. Аркалык ул. Молодежная,
10
8(71430)70818,
70869
РЭП ОДП
Лисаков-
ского ГОВД
г. Лисаковск МКР 1а-6
8(71433)30202,
37757
МРЭП Жити-
карийского
РОВД
г. Житикара мкр. 5В-18
8(71435)20911
РЭП ОДП
Карабалык-
ского РОВД
п. Карабалык ул.
Ничепуренко, 3
8(71441)33291
РЭП ОДП
Федоров-
ского РОВД
п. Федоровка
ул.Красноармейская, 56
8(71442)21187
МРЭП ОДП
Узунколь-
ского РОВД
п. Узунколь
ул. Аблайхана, 34
8(71444)24178,
24696
МРЭП ОДП
Аулиеколь-
ского РОВД
п. Аулиеколь ул. Целинная, 7
8(71453)21041
РЭП
Костанай-
ского РОВД
п. Затобольск ул.
Механизаторов 2а
8(714455)25832
РЭП ОДП
Менды-
каринского
РОВД
п. Боровской ул. Абая, 95
8(71443)21445,
21564
Кызылор-
динская
область
РЭО УДП
ДВД
г.Кызылорда, ул.Жибек жолы
б/н
8(7242)29-77-15
29-77-13
http://www.dvdkzo.
kz
РЭГ
Аральского
РОВД
г. Аральск, ул. Бактыбай
батыра № 27
8(72433)2-31-80
РЭГ
Казалин-
ского РОВД
п. Айтеке-би, ул. Биржан сал
№ 46
8(72438)2-16-40
РЭГ
Кармакшин-
ского РОВД
п. Жосалы, ул. Кошербаева №
36
8(72437)21 1 89
РЭГ
Жалагаш-
ского РОВД
п. Жалагаш, ул. Желтоксан №
1
8(72431)3-25-25
РЭГ
Сырдарьин-
ского РОВД
п. Теренозек, ул. Амангельды
№ 47
8(72436)21-2-48
РЭГ
Шиелийско-
го РОВД
п. Шиели, Ул.М.Шокая № 5
8(72432) 4-22-50
РЭГ
Жанакор-
ганского
РОВД
п. Жанакорган, ул. Кожанова
б/н
8(72435)2-21-40
Мангис-
тауская
область
Центральное
РЭО УДП ДВД
г.Актау, 23 мкр., здание УДП
8 (7292) 60-53-86
http://mdvd.kz
МРЭГ ОДП
ОВД
ОДП ОВД г.Жанаозен
ул. Губкина, 20
8 (72934) 32-8-35
Павло-
дарская
область
ОРЭР УДП
ДВД
Павлодар-
ской
области
г. Павлодар, ул.Торговая, 2
8(7182)-33-37-66
http://www.
dvdpavlodar.kz
Отделение
ОРЭР УДП
ДВД
Павлодар-
ской
области
г. Экибастуз,
ул. Открытый проезд, 9
8(7187)-34-03-85
МРЭГ ОВД
г. Аксу
г.Аксу ул. Вокзальная, 16
8(7183)-76-62-07
МРЭГ ОВД
Иртышского
района
Иртышский район, С. Иртышск
ул. Им. Искакова, 95
8(7183)-22-16-29
Северо-
Казах-
станская
область
ОРЭР УДП
г. Петропавловск, ул.
Володарского, 18
8(715-2)-52-51-10
http://police.sko.
kz
РП-1
Петропав-
ловск
г. Петропавловск ул.
Володарского, 18
8(715-2)-61-25-46
РП-2
Петропав-
ловск
г. Петропавловск, ул. Ж.
Жабаева, 294
8(715-20)

47-34-73
Айыртау АІІб ТЕТ
Саумалкөл қаласы, Уәлиханов көшесі 24
8 71533-2-18-85
Тайынша АІІб ЖП АТЕБ
Тайынша қаласы, Күншығыс көшесі 102
8(71536)-2-22-55
Уәлиханов АІІб ЖП АТЕТ
Кішкенекөл ауылы, Уәлиханов көшесі 88
8(71542)-2-11-84
Қызылжар ТЕТ
Бескөл ауылы, Гагарин көшесі, 8
8(7153)82-00-75
Мамлютка ауданы ІІБ ТЕП
Мамлютка каласы, Ленин көшесі 45
8(7154)12-19-96
Шал-Ақын ауданы ІІБ ЖПБ ТЕТ
Сергеевка қаласы, Шал-Ақын көшесі 14
8(71534)-2-06-76
Ғ. Мүсірепов ауданы ІІБ ТЕТ
Новоишимское ауылы. Абылайхан көшесі 59
8(71535)-2-19-14
Есіл ауданы ІІБ ЖП ТЕТ
Явленка ауылы, Ыбыраев көшесі 13
8(71543)-2-23-82
Жамбыл ауданы ТЕП
Пресновка каласы, Достық көшесі 17
8(71544)-2-27-01
М.Жұмабаев атындағы аудан ІІБ ЖПБ ТЕТ
Булаево қаласы, Юбилейная көшесі, 54
8(7153)12-11-78
ОҚО
ОҚО ІІД ЖПБ ТЕБ
Шымкент қаласы Қожанов көшесі нөмірсіз
8(7252)-53-52-52
http://www.dvd-uko.
kz
ТП № 1
Шымкент қаласы, Ташкент көшесі, нөмірсіз
8(7252)-50-50-30
ТП № 2
Шымкент қаласы, Темірлан тас жолы № 62
8(7252)-33-02-23
ТП № 3
Шымкент қаласы, Сайрам көшесі 190
8(7252)51-92-91
Бәйдібек АІІб АТЕБ
Бәйдібек ауданы, Екпінді ауылы, абай көшесі нөмірсіз
8(7253)02-13-58
Мақтааралы АІІБ АТЕБ
Мақтаарал ауданы, Атакент кенті, Ташкент көшесі нөмірсіз
8(7254)13-22-02
Сайрам АІІБ АТЕБ
Аксукент ауылы, Қарабұлақ тас жолы, нөмірсіз
8(7253)12-00-04
Сарыағаш АІІБ АТЕБ
Сарыағаш қаласы, Ташкент көшесі нөмірсіз
8(7253)72-53-01
Түркістан АІІБ АТЕБ
Кентау қаласы, Абай даңғылы нөмірсіз
8(7253)631515
Байқоңыр қаласы
ТЕП 1
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласы, Абай көшесі 36
8(736-22)-5-27-84
Курчатов қаласы
ТЕП
Шығыс Қазақстан облысы, Курчатов қаласы, Абай көшесі 42
8 (7222)2-29-81
Приозерск қаласы
ТЕП
Қарағанды облысы, Приозерск қаласы Достық көшесі 6
8(7103)955-49-89
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 яалтоңсаңцага
№ 1490 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 26 қазандағы
№ 1672 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдау туралы
№_____ ТАЛОН
__________________________________________________________________
(Өтініш иесінің Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1.__________________________________________________________
2.__________________________________________________________
3.__________________________________________________________
4.__________________________________________________________
5.__________________________________________________________
6.__________________________________________________________
7.__________________________________________________________
8.__________________________________________________________
9.__________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Қабылдаған:
__________________________/____________________/______________
(ТЕб қызметкерінің лауазымы, атақ) (қолы)             (ТАӘ )
_________ жылғы «_______»________________
Берілген күні мен уақыты___сағ_______мин «____»_______ _____жыл
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1490 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 26 қазандағы
№ 1672 қаулысымен бекітілген
мемлекеттік қызмет көрсету стандартына
3-қосымша
Сапасы мен қол жетімділігінің көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Алдағы жылы көрсеткіштің мақсатты мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы

47-34-73
РЭГ
Айыртау-
ского РОВД
г. Саумалколь, ул.
Уалиханова, 24
8 71533-2-18-85
МРЭО ДП
Тайыншин-
ского РОВД
г. Тайынша, ул. Куншигис,
102
8(71536)-2-22-55
МРЭГ ДП
Уалиханов-
ского РОВД
с. Кишкенеколь, ул.
Уалиханова, 88
8(71542)-2-11-84
Кызылжар-
ский РЭГ
с. Бишкуль, ул. Гагарина, 8
8(71538)-2-00-75
РЭП ОВД
Мамлютского
района
г. Мамлютка, ул. Ленина, 45
8(71541)-2-19-96
РЭГ ОДП ОВД
района Шал
акына
г. Сергеевка, ул. Шал акына,
14
8(71534)-2-06-76
РЭГ ОВД
р-на им. Г.
Мусрепова
с. Новоишимское, ул.
Аблайхана, 59
8(71535)-2-19-14
РЭГ ДП ОВД
Есильского
района
с. Явленка, ул. Ибраева, 13
8(71543)-2-23-82
Жамбыльский
РЭП
г. Пресновка, ул. Дружбы, 17
8(71544)-2-27-01
РЭГ ОДП ОВД
р-на им. М.
Жумабаева
г. Булаево, ул. Юбилейная,
54
8(71531)-2-11-78
Южно-
Казах-
станская
область
РЭО УДП ДВД
ЮКО
г.Шымкент, ул. Кожанова, б/н
8(7252)-53-52-52
http://www.dvd-uko.
kz
РП № 1
г. Шымкент, ул.Ташкентский
тракт, б/н
8(7252)-50-50-30
РП № 2
г. Шымкент, Тамерлановское
шоссе, № 62
8(7252)-33-02-23
РП № 3
г. Шымкент. ул.Сайрамская, №
190
8(7252)51-92-91
МРЭО Байди-
бекского
РОВД
Байдибекский район.
c.Eкпінді, ул.Абая, б/н
8(72530)-21-358
МРЭО
Мактаараль-
ского РОВД
Мактааральский район,
с. Атакент. ул.Ташкентская,
б/н
8(72541)-32-202
МРЭО
Сайрамского
РОВД
Сайрамский район,
с.Аксукент, Карабулакское
шоссе, б/н
8(72531)-20-004
МРЭО Сары-
агашского
РОВД
г. Сарыагаш, ул.Ташкентская,
б/н
8(72537)-25-301
МРЭО
Туркенско-
го РОВД
г.Кентау, пр.Абая, б/н
8(72536)-31-515
г.
Байконыр
РЭП 1
Кызылординская область,
г.Байконыр, ул.Абая, 37
8(73622)-5-27-84
г.
Курчатов
РЭП
Восточно-Казахстанская
область, г.Курчатов,
ул.Абая, 42
8 (7222)-30-04,
2-29-81
г. При-
озерск
РЭП
Карагандинская область,
г. Приозерск, ул.Достык, 6
8(71039)-5-5-49-89
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1490
Приложение 2
к Стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 26 октября 2009 года № 1672
ТАЛОН № _
о принятии документов на оказание государственной услуги
_______________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. _________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________
3. _________________________________________________________________
4. _________________________________________________________________
5. _________________________________________________________________
6. _________________________________________________________________
7. _________________________________________________________________
8. _________________________________________________________________
9. _________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Принял:
____________________________________/________/_________________
(Должность, звание сотрудника РЭП)  (подпись)     (Ф.И.О.)
"___"_______________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час _____ мин "___"___________ _____ г.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1490
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги, утвержденного постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 26 октября 2009 года № 1672
Показатели качества и доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последущем году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность

1.1. құжатты тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының % (үлесі)
2. Сапасы
2.1. қызмет көрсету процесіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. қызмет көрсету сапасы мен оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратта қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
3.2. ақпараты электрондық форматта қолжетімді қызметтердің % (үлесі)
4. Шағымдану процесі
4.1. қазіргі шағымдану тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың % (үлесі)
5. Сыпайылық

1.1. % (доля) случаев предоставления услуги
в установленный срок с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных
качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных
качеством и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг, информация о которых
доступна в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей, удовлетворенных
существующим порядком обжалования
5. Вежливость