Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын, өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарлардың тізбесін және көрсетілген өнеркәсіптік қайта өңдеу кезінде алынған дайын өнімнің тізбесін, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1518 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 902 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2017 № 902 қаулысымен
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 249-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын, өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарлардың тізбесін және көрсетілген өнеркәсіптік қайта өңдеу кезінде алынған дайын өнімнің тізбесін, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің тізбесін айқындау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1518 қаулысымен
бекітілген
Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын, өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарлардың тізбесін және көрсетілген өнеркәсіптік қайта өңдеу кезінде алынған дайын өнімнің тізбесін, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасы салық төлеушілерінің тізбесін айқындау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағида "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің (Салық кодексі) 249-бабына сәйкес әзірленген және Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын, өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарлардың тізбесін (бұдан әрі - импортталатын тауарлар тізбесі), Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталған тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеу кезінде алынған дайын өнімнің тізбесін (бұдан әрі - дайын өнімдер тізбесі) және Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларды импорттайтын салық төлеушілер тізбесін (бұдан әрі - салық төлеушілер тізбесі) айқындау тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил определения перечня импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров, предназначенных для промышленной переработки, и перечня готовой продукции, полученной при указанной промышленной переработке, а также перечня налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих такие товары
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1518. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2017 года № 902.
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2017 № 902 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения перечня импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров, предназначенных для промышленной переработки, и перечня готовой продукции, полученной при указанной промышленной переработке, а также перечня налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих такие товары.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2010 года № 1518
Правила
определения перечня импортируемых на территорию Республики
Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза
товаров, предназначенных для промышленной переработки и перечня
готовой продукции, полученной при указанной промышленной
переработке, а также перечня налогоплательщиков Республики
Казахстан, импортирующих такие товары
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок определения перечня импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товаров, предназначенных для промышленной переработки (далее - перечень импортируемых товаров), перечня готовой продукции, полученной при промышленной переработке товаров, импортированных на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза (далее - перечень готовой продукции), и перечня налогоплательщиков Республики Казахстан, импортирующих товары на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза, предназначенных для промышленной переработки (далее - перечень налогоплательщиков).

2. Осы Қағидада мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) өнеркәсіптік қайта өңдеу - тауарларды (шикізатты және (немесе) материалдарды) жіктеу коды Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына (бұдан әрі - КО СЭҚ ТН) сәйкес оларды өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін әкелінген тауарлардың кодынан өзгеше кез келген бірінші төрт белгінің деңгейінде жаңа тауарларды алу үшін өндірісте пайдалану;
2) өтініш беруші - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дара кәсіпкер немесе заңды тұлға;
3) уәкілетті орган - индустриялық саясатты реттеу саласындағы басшылықты жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) уәкілетті салалық орган - тиісті саланы реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
3. Импортталатын тауарлар, дайын өнімдер және салық төлеушілер тізбелері үнемі жаңартылатын негізде қалыптастырылады және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітіледі.
4. Импортталатын тауарлар, дайын өнімдер және салық төлеушілер тізбелеріне өзгерістер мен толықтырулар импортталатын тауарларды, дайын өнімдерді және салық төлеушілерді осы Қағиданың 3-тармағында көрсетілген тізбелерге қосу туралы өтініштердің келіп түсуіне қарай жарты жылда бір рет енгізіледі.
2. Салық төлеушілер, импортталатын тауарлар мен дайын өнімдер тізбелерін айқындау тәртібі
5. Салық төлеушілер, импортталатын тауарлар мен дайын өнімдер тізбелері мынадай талаптарға бір мезгілде сәйкес келетін салық төлеушілерге қатысты қалыптастырылады:
1) салық төлеуші қосылған құн салығын төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұруы;
2) салық төлеуші "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 579-бабында айқындалған тәртіппен әрекетсіз деп танылған салық төлеушілерге жатпайды;
3) әкелінетін тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге пайдалану.
6. Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын, өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларды, көрсетілген өнеркәсіптік қайта өңдеу кезінде алынған дайын өнімдерді, сондай-ақ осындай тауарларды импорттайтын Қазақстан Республикасының салық төлеушілерді уәкілетті орган сәйкесінше салық төлеушілер, импортталатын тауарлар, дайын өнімдер тізбелерінің жобаларына:
1) ерікті нысандағы салық төлеушілер, импортталатын тауарлар мен дайын өнімдер тізбелеріне енгізу туралы өтінішінің;

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) промышленная переработка - использование товаров (сырья и (или) материалов) в производстве для получения новых товаров, классификационный код которого по единой Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (далее - ТН ВЭД ТС) отличается от кода товаров, ввозимых для промышленной переработки, на уровне любого из первых четырех знаков;
2) заявитель - индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, зарегистрированное на территории Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) уполномоченный орган - центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области регулирования индустриальной политики;
4) уполномоченный отраслевой орган - государственный орган, осуществляющий регулирование соответствующей отрасли.
3. Перечни налогоплательщиков, импортируемых товаров и готовой продукции формируются на постоянно-обновляемой основе и утверждаются постановлением Правительства Республики Казахстан.
4. Изменения и дополнения в перечни импортируемых товаров, готовой продукции и налогоплательщиков вносятся один раз в полгода, по мере поступления заявок в уполномоченный орган о включении импортируемых товаров, готовой продукции и налогоплательщиков в перечни, указанные в пункте 3 настоящих Правил.
2. Порядок определения перечней налогоплательщиков,
импортируемых товаров и готовой продукции
5. Перечни налогоплательщиков, импортируемых товаров и готовой продукции формируются в отношении налогоплательщиков, соответствующих одновременно следующим условиям:
1) налогоплательщик состоит на регистрационном учете в качестве плательщика налога на добавленную стоимость;
2) налогоплательщик не относится к налогоплательщикам, признанным бездействующим в порядке, определенном статьей 579 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс);
3) использование ввозимых товаров для промышленной переработки.
6. Импортируемые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Таможенного союза товары, предназначенные для промышленной переработки, готовая продукция, полученная при указанной промышленной переработке, а также налогоплательщики Республики Казахстан, импортирующие такие товары, включаются в проекты соответственно перечней импортируемых товаров, готовой продукции и налогоплательщиков уполномоченным органом на основании:
1) заявления о включении в перечни налогоплательщиков, импортируемых товаров и готовой продукции в произвольной форме;

2) осы Қағиданың 7-тармағына сәйкес берілетін, импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы уәкілетті салалық органның оң қорытындысының негізінде енгізеді;
7. Импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы қорытындыны алу үшін өтініш беруші уәкілетті салалық органға мынадай құжаттарды:
1) ерікті нысандағы импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы қорытындыны беру туралы өтінішті;
2) мәмілелерді жасауды растайтын құжаттың көшірмесін, оған қосымшаларды және (немесе) оған толықтыруларды (келісімшарт, шарт) (өтініш берушінің мөрімен расталған);
3) олардың өнеркәсіптік қайта өңдеулерін КО СЭҚ ТН-ге сәйкес он белгі деңгейінде тауардың атауын және тауар мен өнімдердің жіктеуішін растайтын құжаттың көшірмесін (өтініш берушінің мөрімен расталған);
4) тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеу операцияларын (технологиялық үдерістерге негізделген), оларды жетілдіру тәсілдерін, тауарларды теңестіру тәсілдерін, сондай-ақ тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеу жөніндегі мерзімдерді қоса алғанда, өнеркәсіптік қайта өңдеу тауарларының шығу нормалары есебінің кестесін;
5) салық төлеуші ретінде салық органына тіркеу есебіне қою туралы куәліктің көшірмесін;
6) өтініш беруші әрекетсіз салық төлеуші деп танылмағаны туралы салық органының растауын ұсынады.
Уәкілетті салалық орган он бес күнтізбелік күн ішінде өтініш беруші ұсынған құжаттарды қарайды және осы Қағиданың қосымшасына сәйкес нысандағы импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы тиісті (оң немесе теріс) қорытынды береді.
Уәкілетті салалық орган импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы теріс қорытындыны мынадай:
1) импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы қорытынды алу үшін өтініш беруші ұсынған құжаттарда толық емес немесе сенімсіз мәліметтер болған;
2) осы тармақтың бірінші бөлігінде қарастырылған құжаттар ұсынылмаған;
3) осы Қағиданың 5-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда береді.
Теріс қорытынды жағдайында өтініш беруші уәкілетті салалық органға құжаттарды осы Қағиданың талаптарына сәйкес қайта ұсына алады.
8. Осы Қағиданың 6-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттардың негізінде уәкілетті орган Импортталатын тауарлар, дайын өнімдер және салық төлеушілер тізбелерінің немесе көрсетілген тізбелерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы жобаларды әзірлейді және осы Қағиданың 3 және 4-тармақтарына сәйкес оларды бекіту үшін барлық қажетті құжаттармен бірге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне жібереді.
Кеден одағына мүше мемлекеттердің
аумағынан Қазақстан Республикасының
аумағына импортталатын, өнеркәсіптік
қайта өңдеуге арналған тауарлардың
тізбесін және көрсетілген өнеркәсіптік
қайта өңдеу кезінде алынған дайын
өнімнің тізбесін, сондай-ақ осындай
тауарларды импорттайтын Қазақстан
Республикасы салық төлеушілерінің
тізбесін айқындау қағидасына
қосымша
Импортталатын тауарларды өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларға жатқызуды растау туралы
ҚОРЫТЫНДЫ
_____________________________________________________________________
(салық төлеушінің заңды мекенжайы)
____________________________________________ негізінде жұмыс істейтін
(СТН, бірдейлендіру нөмірі (бар болған жағдайда))
_____________________________________________________________________ (салық төлеушінің атауы)
өнеркәсіптік қайта өңдеуге арналған тауарларды импорттайды:
Р/с №
Тауардың атауы
КО СЭҚ ТН коды
Өнеркәсіптік қайта өңдеу үдерісінде мынадай дайын өнімдерді алады:
Р/с
Тауардың атауы
КО СЭҚ ТН коды
Уәкілетті салалық органның лауазымды адамның қолы

2) положительного заключения уполномоченного отраслевого органа о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки, выдаваемого в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.
7. Для получения заключения о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки, заявитель представляет в уполномоченный отраслевой орган следующие документы:
1) заявление о выдаче заключения о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки, в произвольной форме;
2) копию документа, подтверждающего совершение сделки, приложения и (или) дополнения к нему (контракт, договор) (заверенную печатью заявителя);
3) копию документа, подтверждающего наименование и классификацию товаров и продуктов их промышленной переработки в соответствии с ТН ВЭД ТС на уровне десяти знаков (заверенную печатью заявителя);
4) таблицу расчета норм выхода продуктов промышленной переработки, включая операции по промышленной переработке товаров (основанных на технологическом процессе), способах их совершенствования, способах идентификации товаров, а также сроков по промышленной переработке товаров;
5) копию свидетельства о постановке на регистрационный учет в качестве налогоплательщика в налоговом органе;
6) подтверждение налогового органа о том, что заявитель не признан бездействующим налогоплательщиком.
Уполномоченный отраслевой орган в течение пятнадцати календарных дней рассматривает представленные документы и выдает соответствующее (положительное или отрицательное) заключение о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Отрицательное заключение о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки, выдается уполномоченным отраслевым органом в следующих случаях:
1) наличия недостоверных сведений в документах, представляемых заявителем для выдачи заключения о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки;
2) непредставление документов, предусмотренных частью первой настоящего пункта;
3) несоответствие требованиям, предусмотренным пунктом 5 настоящих Правил.
В случае отрицательного заключения заявитель может повторно представить документы в уполномоченный отраслевой орган в соответствии с требованиями настоящих Правил.
8. На основании представленных в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил документов уполномоченный орган разрабатывает проекты Перечней импортируемых товаров, готовой продукции и налогоплательщиков, либо о внесении изменений и дополнений в данные перечни и направляет их со всеми необходимыми документами для утверждения в соответствии с пунктами 3 и 4 настоящих Правил в Правительство Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам определения перечня
импортируемых на территорию
Республики Казахстан с территории
государств-членов Таможенного союза
товаров, предназначенных для
промышленной переработки и перечня
готовой продукции, полученной при
указанной промышленной переработке, а
также перечня налогоплательщиков
Республики Казахстан, импортирующих
такие товары
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
о подтверждении отнесения импортируемых товаров к товарам,
предназначенным для промышленной переработки
Дано ______________________________________________________
(наименование налогоплательщика)
действующему на основании _______________________________________
(РНН, идентификационный номер(при его наличии))
_________________________________________________________________
(юридический адрес налогоплательщика)
в том, что налогоплательщик импортирует товары, предназначенные для
промышленной переработки:
п/п
Наименование товара
Код ТН ВЭД ТС
В процессе промышленной переработки получает следующую готовую
продукцию:
п/п
Наименование товара
Код ТН ВЭД ТС
Подпись должностного лица уполномоченного отраслевого органа