Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібін басқару жүйесін жетілдіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 сәуірдегі № 357 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібін басқару жүйесін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан инжиниринг (Kazakhstan Engineering)" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы акцияларының пакеттері Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне сенімді басқаруға берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен, Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігімен, "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамымен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 357 қаулысымен.
2) "Кейбір акционерлік қоғамдардың директорлар кеңестері құрамдарының жекелеген мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 шілдедегі № 1068 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 32, 306-құжат):
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі Әділбек Рыскелдіұлы Жақсыбековті Директорлар кеңесінің төрағасы етіп "Қазақстан инжиниринг (Kazakhstan Engineering)" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының;";
7) тармақшадағы "(қадағалау кеңестерінің)" деген сөздерден кейін ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі Альберт Павлович Рауды "Қазақстан инжиниринг (Kazakhstan Engineering)" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының".
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 357 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

О совершенствовании системы управления оборонной промышленностью Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2010 года № 357.
В целях совершенствования системы управления оборонной промышленностью Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать в доверительное управление Министерству обороны Республики Казахстан пакеты акций акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering).
2. Министерству обороны Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан, акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 357.
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2009 года № 1068 "Отдельные вопросы составов советов директоров некоторых акционерных обществ" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 32, ст. 306):
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) Джаксыбекова Адильбека Рыскельдиновича - Министра обороны Республики Казахстан председателем Совета директоров;";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) Paу Альберта Павловича - первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан.".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов