2009 жылғы 11 желтоқсандағы Кеден одағының санитариялық шаралар жөніндегі келісіміне өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 441 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2009 жылғы 11 желтоқсандағы Кеден одағының санитариялық шаралар жөніндегі келісіміне өзгерістер енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, 2009 жылғы 11 желтоқсандағы Кеден одағының санитариялық шаралар жөніндегі келісіміне өзгерістер енгізу туралы хаттамаға қол қойылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 19 мамырдағы
№ 441 қаулысымен
мақұлданған
2009 жылғы 11 желтоқсандағы Кеден одағының санитариялық шаралар
жөніндегі келісіміне өзгерістер енгізу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберіндегі Кеден одағына (бұдан әрі - кеден одағы) мүше мемлекеттердің үкіметтері 2009 жылғы 11 желтоқсандағы Кеден одағының санитариялық шаралар жөніндегі келісімінің (бұдан әрі - Келісім) 11-бабы негізінде төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1-бапта:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«өнімнің (тауарлардың) қауіпсіздігін растайтын құжат» - санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға (бақылауға) жататын өнімнің (тауарлардың) адам денсаулығы үшін қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін растайтын және уәкілетті органдар беретін құжат (мемлекеттік тіркеу туралы куәлік)»;
2) 2-баптың үшінші абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Бірыңғай санитариялық талаптар бақылаудағы тауарлардың тиісті түріне ЕурАзЭҚ техникалық регламенттер қабылдағанға дейін қолданылады».
3) 5-бапта:
екінші абзац «санитариялық талаптарға» деген сөздерден кейін «қайта ресімделмей, ЕурАзЭҚ техникалық регламенттеріне» деген сөздермен толықтырылсын;
төртінші абзац «санитариялық талаптарға» деген сөздерден кейін «, ЕурАзЭҚ техникалық регламенттеріне» деген сөздермен толықтырылсын;
4) 7-баптың алтыншы абзацы «санитариялық талаптарға» деген сөздерден кейін «, ЕурАзЭҚ техникалық регламенттеріне» деген сөздермен толықтырылсын;
5) 9-баптың бесінші абзацы «санитариялық талаптарға» деген сөздерден кейін «, ЕурАзЭҚ техникалық регламенттеріне» деген сөздермен толықтырылсын.
2-бап
Осы Хаттаманы түсіндіруге және (немесе) қабылдауға байланысты Тараптар арасындағы даулар консультациялар және келіссөздер жүргізу жолымен шешіледі.
Егер Тараптардың бірінің басқа Тараптарға жолдаған консультациялар және келіссөздер жүргізу туралы ресми жазбаша өтініші келіп түскен күннен бастап алты ай ішінде Тараптар дауды реттемесе, Тараптардың кез келгені бұл дауды қарау үшін Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Сотына береді.

О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение таможенного союза по санитарным мерам от 11 декабря 2009 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 441
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений в Соглашение таможенного союза по санитарным мерам от 11 декабря 2009 года.
2. Подписать Протокол о внесении изменений в Соглашение таможенного союза по санитарным мерам от 11 декабря 2009 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 мая 2010 года № 441
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение таможенного союза
по санитарным мерам от 11 декабря 2009 года
Правительства государств-членов таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества (далее - таможенный союз), именуемые в дальнейшем Сторонами, на основании статьи 11 Соглашения таможенного союза по санитарным мерам от 11 декабря 2009 года (далее - Соглашение), согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести следующие изменения в Соглашение:
1) в статье 1:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"документ, подтверждающий безопасность продукции (товаров)" - документ (свидетельство о государственной регистрации), удостоверяющий соответствие продукции (товаров), подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору (контролю), требованиям безопасности для здоровья человека и выдаваемый уполномоченными органами";
2) абзац третий статьи 2 дополнить предложением следующего содержания:
"Единые санитарные требования действуют до принятия технических регламентов ЕврАзЭС на соответствующий вид подконтрольных товаров";
3) в статье 5:
абзац второй после слов "санитарным требованиям" дополнить словами ", техническим регламентам ЕврАзЭС, без переоформления";
абзац четвертый после слов "санитарным требованиям" дополнить словами ", техническим регламентам ЕврАзЭС";
4) абзац шестой статьи 7 после слов "санитарным требованиям" дополнить словами ", техническим регламентам ЕврАзЭС";
5) абзац пятый статьи 9 после слов "санитарным требованиям" дополнить словами ", техническим регламентам ЕврАзЭС".
Статья 2
Споры между Сторонами, связанные с толкованием и (или) применением настоящего Протокола, разрешаются путем проведения консультаций и переговоров.
Если спор не будет урегулирован Сторонами в течение шести месяцев с даты поступления официальной письменной просьбы о проведении консультаций и переговоров, направленной одной из Сторон другим Сторонам, любая из Сторон передает этот спор для рассмотрения в Суд Евразийского экономического сообщества.

3-бап
Осы Хаттаманың күшіне ену, оған қосылу және одан шығу тәртібі 2007 жылғы 6 қазандағы Кеден одағының шарттық-құқықтық базасын қалыптастыруға бағытталған халықаралық шарттардың күшіне ену, олардан шығу және оларға қосылу тәртібі туралы хаттамамен айқындалады.
2010 жылғы 21 мамырда Санкт-Петербург қаласында орыс тілінде бір түпнұсқа данада жасалды.
Осы Хаттаманың түпнұсқа данасы Кеден одағының комиссиясында сақталады, ол осы Хаттаманың депозитарий бола отырып, әрбір Тарапқа расталған көшірмені жолдайды.
Беларусь              Қазақстан            Ресей
Республикасының       Республикасының      Федерациясының
Үкіметі үшін           Үкіметі үшін        Үкіметі үшін

Статья 3
Порядок вступления настоящего Протокола в силу, присоединения к нему и выхода из него определяется Протоколом о порядке вступления в силу международных договоров, направленных на формирование договорно-правовой базы таможенного союза, выхода из них и присоединения к ним от 6 октября 2007 года.
Совершено в городе Санкт-Петербурге 21 мая 2010 года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Протокола хранится в Комиссии таможенного союза, которая является депозитарием настоящего Протокола, направит каждой Стороне заверенную копию.
За                    За                         За
Правительство         Правительство              Правительство
Республики           Республики                  Российской
Беларусь             Казахстан                  Федерации