"Астананың жаңа университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының және "Өркен" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 532 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен "Астананың жаңа университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының атауын "Назарбаев Университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы деп өзгертуді қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен " Өркен" акционерлік қоғамының атауын "Назарбаев Зияткерлік мектептері" акционерлік қоғамы деп өзгертуді қамтамасыз етсін.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Мүдделі мемлекеттік органдар осы қаулыны іске асыру үшін қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 маусымдағы
№ 532 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-101-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-101. "Назарбаев Зияткерлік мектептері" АҚ";
реттік нөмірі 21-115-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-115. "Назарбаев Университеті" АҚ".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде реттік нөмірі 222-33-3-жол мынадай редакцияда жазылсын:

О некоторых вопросах некоммерческого акционерного общества "Новый университет Астаны" и акционерного общества "Өркен"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 532.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить изменение наименования некоммерческого акционерного общества " Новый университет Астаны" на некоммерческое акционерное общество "Назарбаев Университет".
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан совместно с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить изменение наименования акционерного общества " Өркен" на акционерное общество "Назарбаев Интеллектуальные школы".
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Заинтересованным государственным органам принять меры, необходимые для реализации настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 июня 2010 года № 532
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строку, порядковый номер 21-101, изложить в следующей редакции:
"21-101. АО "Назарбаев Интеллектуальные школы";
строку, порядковый номер 21-115, изложить в следующей редакции:
"21-115. АО "Назарбаев Университет".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству образования и науки Республики Казахстан" строку, порядковый номер 222-33-3, изложить в следующей редакции:

"222-33-3. "Назарбаев Зияткерлік мектептері" АҚ";
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі" деген бөлімде реттік нөмірі 304-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"304-1. "Назарбаев Университеті" АҚ".
3. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.08.2018 № 502 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 29, 327-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің қарауындағы ұйымдардың тізбесінде:
6-тармақтағы "Астананың жаңа университеті" деген сөздер "Назарбаев Университеті" деген сөздермен ауыстырылсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.06 № 377 Қаулысымен.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 759 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. "Астананың жаңа университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 маусымдағы № 957 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 31, 283-құжат):
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Астананың жаңа университеті" деген сөздер "Назарбаев Университеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
"Бишімбаев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Қуандық Уәлиханұлы көмекшісі (келісім бойынша)",
"Сәрінжіпов - "Астананың жаңа университеті" коммерциялық
Аслан Бәкенұлы емес акционерлік қоғамының Президенті"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Сұлтанов - Қазақстан Республикасы Президентінің
Бақыт Тұрлыханұлы көмекшісі (келісім бойынша)",
"Сәрінжіпов - "Назарбаев университеті" коммерциялық емес
Аслан Бәкенұлы акционерлік қоғамының Президенті";
мына:
"Дэвид Меркель - тәуелсіз директор"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Фредерик Старр - тәуелсіз директор".
10. "2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 22 желтоқсандағы № 2162 қаулысында:
көрсетілген қаулыға 51-қосымшада:
реттік нөмірі 13-жолда:
"Мемлекеттік тапсырманы орындау нысанында жүзеге асырылатын мемлекеттік қызметтің немесе инвестициялық жобаның атауы" деген бағандағы "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Интеллектуалды мектептері" деген сөздер "Назарбаев Зияткерлік мектептері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мемлекеттік тапсырманың орындалуына жауапты заңды тұлғаның атауы" деген бағандағы "Өркен" АҚ" деген сөздер "Назарбаев Зияткерлік мектептері" АҚ" деген сөздермен ауыстырылсын.

"222-33-3. АО "Назарбаев Интеллектуальные школы";
в разделе "Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан" строку, порядковый номер 304-1, изложить в следующей редакции:
"304-1. АО "Назарбаев Университет".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.08.2018 № 502 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327):
в перечне организаций, находящихся в ведении Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 6 слова "Новый университет Астаны" заменить словами "Назарбаев Университет".
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 06.04.2011 № 377.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 01.09.2023 № 759 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2009 года № 957 "О создании некоммерческого акционерного общества "Новый университет Астаны" и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 31, ст. 283):
в приложении к указанному постановлению:
в заголовке слова "Новый университет Астаны" заменить словами "Назарбаев Университет";
строки:
"Бишимбаев - помощник Президента Республики
Куандык Валиханович Казахстан (по согласованию)",
"Саринжипов - президент некоммерческого акционерного
Аслан Бакенович общества "Новый университет Астаны"
изложить в следующей редакции:
"Султанов - помощник Президента Республики
Бахыт Турлыханович Казахстан (по согласованию)",
"Саринжипов - президент некоммерческого акционерного
Аслан Бакенович общества "Назарбаев Университет";
после строки:
"Дэвид Меркель - независимый директор"
дополнить строкой следующего содержания:
"Фредерик Старр - независимый директор".
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2009 года № 2162 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы":
в приложении 51 к указанному постановлению:
в строке, порядковый номер 13:
в графе "Наименование государственной услуги или инвестиционного проекта, осуществляемых в форме выполнения государственного задания" слова "Интеллектуальные школы Первого Президента Республики Казахстан" заменить словами "Назарбаев Интеллектуальные школы";
в графе "Наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания" слова "АО "Өркен" заменить словами "АО "Назарбаев Интеллектуальные школы".

Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінiң 2011.03.10 N 240 Қаулысымен.
11. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 39 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі қызметінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері мен көрсеткіштері" деген 3-бөлімде:
"1-стратегиялық бағыт. Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету" деген кіші бөлімде:
"ЮНЕСКО-ның Лиссабон Конвенциясының және Болон процесінің талаптарына сай келетін кадрларды даярлау" деген 1.4.6-міндетте:
"оның ішінде Жаңа университеттің бакалавриатына", "оның ішінде мемлекеттік тапсырыс бойынша Жаңа университеттің PhD докторантурасына" деген жолдардағы "Жаңа университеттің" деген сөздер "Назарбаев Университетінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 8-бөлімде:
009 бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
сандық көрсеткіштерінде:
"Интеллектуалдық мектептердегі оқушылардың болжамды орташа саны" деген жолдағы "Интеллектуалдық мектептердегі" деген сөздер "Назарбаев Зияткерлік мектептеріндегі" деген сөздермен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
"- интеллектуалдық мектептердің 1-6 сыныптарында (мемлекеттік тапсырма)", "- интеллектуалдық мектептердің 7-11(12) сыныптарында (Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты)" деген жолдардағы "интеллектуалдық мектептердің" деген сөздер "Назарбаев Зияткерлік мектептерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
025 бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
сандық көрсеткіштерінде:
"Тұңғыш Президенттің интеллектуалдық мектептерінде оқушылармен жұмыс істеу үшін әзірленген әдіснамалық негіздердің болжамды саны" деген жолдағы "Тұнғыш Президенттің интеллектуалдық мектептерінде" деген сөздер "Назарбаев Зияткерлік мектептерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
066 бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
сандық көрсеткіштерінде:
"Қолданысқа енгізуге көзделген жоғары білім беру объектілерінің болжалды саны (Астана қаласындағы жаңа университет)" деген жолдағы "Астана қаласындағы жаңа университет" деген сөздер "Назарбаев Университеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
082 бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламада):
"Астана қаласының жаңа университеті" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту", "Астана қаласында әлемдік стандарттың ғылыми-білім беру қызметін ұйымдастыру үшін "Астана қаласының жаңа университеті" АҚ-тың жарғылық капиталын толықтыру" деген жолдардағы "Астананың жаңа университеті" деген сөздер "Назарбаев Университеті" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің стратегиялық бағыттары және бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстарды бөлу" деген кіші бөлімде:
"Стратегиялық бағыттар және бюджеттік бағдарламалар" деген бағанда:
инвестицияларда:
"082 Астана қаласының жаңа университеті" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" деген жолдағы "Астананың жаңа университеті" деген сөздер "Назарбаев Университеті" деген сөздермен ауыстырылсын.

Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.03.2011 № 240.
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 января 2010 года № 39 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2010-2014 годы":
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2010-2014 годы", утвержденном указанным постановлением:
в разделе " 3. Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности":
в подразделе "Стратегическое направление 1. Обеспечение доступности качественного образования":
в задаче "1.4.6 Подготовка кадров, соответствующих требованиям Лиссабонской Конвенции ЮНЕСКО и Болонского процесса":
в строках "в том числе в бакалавриат Нового университета", "в том числе в магистратуру Нового университета по госзаказу", "в том числе в докторантуру PhD Нового университета по госзаказу" слова "Нового университета" заменить словами "Назарбаев Университета";
в разделе " 8. Бюджетные программы":
в Бюджетной программе (подпрограмма) 009:
в показателях количества:
в строке "Предполагаемое среднее количество учащихся в интеллектуальных школах" слова "интеллектуальных школах" заменить словами "Назарбаев Интеллектуальных школах";
в показателях эффективности:
в строках "- 1-6 классах интеллектуальных школ (государственное задание)", "- 7-11(12) классах интеллектуальных школ (образовательный грант Первого Президента Республики Казахстан "Оркен")" слова "интеллектуальных школ" заменить словами "Назарбаев Интеллектуальных школ";
в Бюджетной программе (подпрограмма) 025:
в показателях количества:
в строке "Предполагаемое количество разработанных методологических основ для работы с учащимися в Интеллектуальных школах Первого Президента" слова "Интеллектуальных школах Первого Президента" заменить словами "Назарбаев Интеллектуальных школах";
в Бюджетной программе (подпрограмма) 066:
в показателях количества:
в строке "Планируемое количество вводимых новых объектов высшего образования (новый университет в г. Астане)" слова "новый университет в г. Астане" заменить словами "Назарбаев Университет";
в Бюджетной программе (подпрограмма) 082:
в строках "Увеличение уставного капитала АО "Новый университет Астаны", "Пополнение уставного капитала АО "Новый университет Астаны" на организацию научно-образовательной деятельности мирового стандарта в г. Астана" слова "Новый университет Астаны" заменить словами "Назарбаев Университет";
в подразделе " Распределение расходов по стратегическим направлениям и бюджетным программам Министерства образования и науки Республики Казахстан":
в графе "Стратегические направления и бюджетные программы":
в инвестициях:
в строке "082 Увеличение уставного капитала АО "Новый университет Астаны" слова "Новый университет Астаны" заменить словами "Назарбаев Университет".