Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы № 235 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 шілдедегі № 685 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 76 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 наурыздағы № 235 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 13, 90-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесінде:
бүкіл мәтін бойынша «бақылау актісі», «бақылау актісіне», «Бақылау актісіне», «бақылау актісін», «бақылау актісінің» деген сөздерден кейін «(ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытынды)», «(ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыға)», «(ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыға)», «(ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны)», «(ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындының)» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1), 1-2), 1-3) тармақшалармен толықтырылсын:
«1-1) бақылау актісі - бақылау нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген ішкі бақылау жөніндегі орган жасаған құжат;
1-2) ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытынды - ішкі бақылау қызметі және ішкі бақылау объектісі қол қоятын, жүргізілген бақылау нәтижелері бойынша жасалатын құжат;
1-3) ішкі бақылау нәтижелері туралы есеп - жұмыс тиімділігін арттыру, мемлекеттік органның басшысына ұсынылатын ішкі бақылау объектісі қызметінің тікелей және түпкі нәтижелеріне қол жеткізу мақсатында ішкі рәсімдерді, ережелерді, процестерді жақсарту бойынша ұсынымдары бар ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытынды негізінде жасалған құжат;»;
2) тармақша «дәлелдемелері» деген сөзден кейін «және жұмыстағы кемшіліктерді» деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) бақылау іс-шарасы (бұдан әрі - бақылау) - Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына, мемлекеттік сатып алу саласындағы заңнамасына және өзге де заңнамасына сәйкестігі мәніне ішкі бақылау жөніндегі уәкілетті орган, сондай-ақ бақылау объектілеріндегі бұзушылықтарды анықтау, жою және оған жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының бюджет және өзге де заңнамасына сәйкестігі мәніне ішкі бақылау қызметтері жүзеге асыратын өзара байланысты бақылау іс-қимылдарының кешені;»;
9) тармақшадағы «қызметтері).» деген сөз «қызметтері);» деген сөзбен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2009 года № 235
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 685. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 76
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2009 года № 235 "Об утверждении Правил осуществления внутреннего государственного финансового контроля на республиканском и местном уровнях в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 13, ст. 90) следующие дополнения и изменения:
в Правилах осуществления внутреннего государственного финансового контроля на республиканском и местном уровнях в Республике Казахстан, утвержденные указанным постановлением:
по всему тексту после слов "акт контроля", "Акт контроля", "акта контроля", "акту контроля", "акте контроля", дополнить словами "(заключение по итогам внутреннего контроля)", "(заключение по итогам внутреннего контроля)", "(заключения по итогам внутреннего контроля)", "(заключению по итогам внутреннего контроля)", "(заключении по итогам внутреннего контроля)";
пункт 2:
дополнить подпунктами 1-1), 1-2), 1-3) следующего содержания:
"1-1) акт контроля - документ, составленный уполномоченным Правительством Республики Казахстан органом по внутреннему контролю по результатам контроля;
1-2) заключение по итогам внутреннего контроля - документ, составляемый по результатам проведенного контроля, подписываемый службой внутреннего контроля и объектом внутреннего контроля;
1-3) отчет о результатах внутреннего контроля - документ, составленный на основании заключения по итогам внутреннего контроля, содержащий рекомендации по улучшению внутренних процедур, правил, процессов в целях повышения эффективности работы, достижения прямых и конечных результатов деятельности объекта внутреннего контроля, представляемый руководителю государственного органа;";
подпункт 2) дополнить словами "и недостатков в работе";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) контрольное мероприятие (далее - контроль) - комплекс взаимосвязанных контрольных действий, осуществляемых уполномоченным органом по внутреннему контролю на предмет соответствия бюджетному законодательству, законодательству в сфере государственных закупок и иного законодательства Республики Казахстан, а также службами внутреннего контроля на предмет соответствия бюджетного и иного законодательства Республики Казахстан с целью выявления, устранения и недопущения нарушений объектами контроля;";
в подпункте 9) слово "контроля)." заменить словом "контроля);";

мынадай мазмұндағы 10) және 11) тармақшалармен толықтырылсын:
«10) бақылау жүргізу жоспары - бақылау объектісін алдын ала зерделеу деректері негізінде әзірленген, бақылау тұрпаттары, түрлері, мақсаттары, объектілері және ауқымы, оның ішінде бақылауды жоспарлау процесінде туындайтын басымдықтар мен мәселелер, бақылауды жүзеге асыруға арналған қажетті ресурстар мен бақылау органдары қызметкерлерінің құрамы кіретін құжат;
11) бақылау бағдарламасы - бақылауға жататын мәселелер тізбесін құрайтын, әрбір бақылау объектісі бойынша дербес жасалатын, егжей-тегжейлі әзірленген құжат.»;
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) бақылау объектілерін, бақылау жүргізу мерзімдері мен бақылау іс-шараларын аяқтау нысандарын көрсете отырып, бақылау іс-шараларының жоспарын әзірлеу.»;
12-тармақтың үшінші бөлігінде «міндетті түрде» деген сөздер алып тасталсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Бақылауды жүргізу мерзімі басталғанға дейін ішкі бақылау органының немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшысы немесе оның орынбасарлары бақылау жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаның ұсынысы бойынша бақылау жүргізу жоспарын бекітеді, ол бақылау жүргізу процесінде ішкі бақылау органының немесе оның аумақтық бөлімшесінің басшысы немесе басшысының орынбасары арқылы өзгертіледі немесе толықтырылады.»;
15-тармақтағы «Бақылау бағдарламасы» деген сөздерден кейін «, бақылауды жүргізуге жауапты ішкі бақылау органының лауазымды тұлғасы бекітеді және» деген сөздермен толықтырылсын;
«өзгертілуі және немесе толықтырылуы мүмкін» деген сөздер «өзгертіледі және (немесе) толықтырылады» деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақта:
бірінші бөлікте «жасайды» деген сөзден кейін «, Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру тобының мүшесі ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны жасайды» деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші бөлікте «дейін үш күн бұрын» деген сөздер «дейін» деген сөзбен ауыстырылсын;
24-тармақта:
екінші бөлікте «бақылау актілері» деген сөздер «ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындылар» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бақылау материалдары мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарына сәйкес келмеген жағдайда, уәкілетті органның басшысы оның қызметкерлері қызметінің, олар, оның ішінде мемлекеттік қаржылық бақылау стандарттарына сәйкес бақылау объектісінде бола отырып жүргізген бақылаудың жекелеген бағыттарының сапасына бақылау жүргізудің қажеттілігін айқындайды.»;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«25. Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын және өзге де заңнамасын бұзушылықтар, бақылау объектісінің немесе оның құрылымдық бөлімшесінің жұмысында кемшіліктер анықталған жағдайда, уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі бақылау актісіне қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде немесе комиссия бақылау актісіне даулы мәселелер бойынша қарсылықтарды қарастырғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бақылау объектісіне жұмыстағы анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жою үшін міндетті ұсыныс жібереді.
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын және өзге де заңнамаларын бұзушылықтар, ішкі бақылау қызметінің бақылау объектісінің жұмысында кемшіліктер анықталған жағдайда ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыға қол қойылғаннан кейін он жұмыс күні ішінде немесе комиссия ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыға даулы мәселелер бойынша қарсылықтарды қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның басшысына нақты кезеңдегі бақылау объектісіндегі анықталған бұзушылықтар, жұмыстағы бұзушылықтар мен кемшіліктерді жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайлардың нәтижелері туралы ақпаратты, сондай-ақ оларды жою жөніндегі ұсыныстарды қамтитын ішкі бақылау нәтижелері туралы есепті енгізеді. Есепті қарау нәтижелері бойынша ішкі бақылау қорытындысы бойынша мемлекеттік органның басшысы ішкі бақылау объектісінің жұмысында анықталған бұзушылықтар мен кемшіліктерді жоюға арналған, сондай-ақ онда қамтылған бақылау объектісінің жұмысындағы кемшіліктерді түзетуге бағытталған ұсынымдарды орындауға міндетті ұсыну жобасын енгізеді.
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың ішкі бақылау қызметі облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органдарда, сондай-ақ олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарында ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асырады.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) атқарушы органдарында ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүргізу кезінде облыстық деңгейдегі ішкі бақылау қызметі аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын ішкі мемлекеттік қаржылық бақылау жүргізілген мемлекеттік органның бірінші басшысына бақылау нәтижелері туралы есеп пен ұсыныс жобасын береді.
Ұсыныста анықталған бұзушылықтарды, заңнаманы бұзушылықтарды жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою туралы, сондай-ақ бақылау объектісінің бұзушылықтарды жасауға кінәлі тұлғаларына шаралар қолдану туралы міндетті талаптар болуға тиіс.
Ұсыныста жұмыстағы бұзушылықтар мен кемшіліктерді жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жоюға бағытталған ұсынымдар баяндалуы тиіс.
Бақылау объектісінің ұсынымдары мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтарды жою және одан әрі жол бермеу, бюджет заңнамасын сақтау, бухгалтерлік есеп пен есептілікті жүргізу, ақпараттық жүйелерді қоса алғанда, персоналды басқарудың ішкі жүйесін жетілдіру, бақылау объектісі қызметінің нақты бағыттарының және басқалардың тиімділігі мен нәтижелілігін арттыру бойынша ұсыныстарды қамтуға тиіс.»;

дополнить подпунктами 10) и 11) следующего содержания:
"10) план проведения контроля - документ, разработанный на основе данных предварительного изучения объекта контроля, включающий типы, виды, цели, объекты и масштаб контроля, в том числе приоритеты и вопросы возникшие в процессе планирования контроля, необходимые ресурсы для осуществления контроля и состав работников органов контроля;
11) программа контроля - детально разработанный документ, составляемый индивидуально по каждому объекту контроля, содержащий перечень вопросов подлежащих контролю.";
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) разработки плана контрольных мероприятий с указанием объектов контроля, сроков проведения контроля и формы завершения контрольных мероприятий.";
в части третьей пункта 12 слова "в обязательном порядке" исключить;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. До начала срока проведения контроля, руководитель или заместители органа внутреннего контроля или его территориального подразделения, утверждают план проведения контроля по предложению должностного лица, ответственного за проведение контроля, который подвергается изменению или дополнению руководителем или заместителем руководителя органа внутреннего контроля или его территориального подразделения в процессе проведения контроля.";
в пункте 15 слова "может быть изменена и (или) дополнена" заменить словами ", утверждается должностным лицом органа внутреннего контроля, ответственного за проведение контроля и подвергается изменению и (или) дополнению";
в пункте 20:
в части первой после слов "приложению 2 к Правилам" дополнить словами ", заключение по итогам внутреннего контроля составляется членом проверяющей группы по форме согласно приложению 2-1 к Правилам";
в части третьей слова "За три дня до" заменить словом "До";
в пункте 24:
в части второй слова "актов контроля" заменить словами "заключений по итогам внутреннего контроля";
дополнить частью третьей следующего содержания:
"В случае несоответствия материалов контроля стандартам государственного финансового контроля, руководитель уполномоченного органа определяет необходимость проведения контроля качества деятельности его работников, отдельных направлений проведенного ими контроля, в том числе с доступом на объект контроля в соответствии со стандартами государственного финансового контроля.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. В случае выявления нарушений бюджетного законодательства, законодательства о государственных закупках и иного законодательства Республики Казахстан, недостатков в работе объекта контроля или его структурного подразделения, уполномоченный орган или его территориальное подразделение в течение десяти рабочих дней после подписания акта контроля или в течение трех рабочих дней после рассмотрения комиссией по спорным вопросам возражений к акту контроля, направляет объекту контроля представление обязательное для устранения выявленных нарушений и недостатков в работе.
При выявлении нарушений бюджетного законодательства и иных законодательств Республики Казахстан, недостатков в работе объекта контроля служба внутреннего контроля в течение десяти рабочих дней после подписания заключения по итогам внутреннего контроля или в течение трех рабочих дней после рассмотрения комиссией по спорным вопросам возражений к заключению по итогам внутреннего контроля вносит руководителю государственного органа отчет о результатах внутреннего контроля, который включает информацию о результатах выявленных в объекте контроля нарушений за конкретный период, причины и условия способствовавшие совершению нарушений и недостатков в работе, а также предложения по их устранению.
По результатам рассмотрения отчета вносится проект представления принимаемого руководителем государственного органа по итогам внутреннего контроля, обязательный для устранения объектом внутреннего контроля выявленных нарушений и недостатков в работе, а также выполнения содержащихся в нем рекомендаций направленных на исправление недостатков в работе объекта контроля.
Службы внутреннего контроля исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, осуществляют внутренний государственный финансовый контроль в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета, и соответствующих исполнительных органах финансируемых из бюджета района (города областного значения), а также в подведомственных им организациях.
При проведении внутреннего государственного финансового контроля в исполнительных органах районов (городов областного значения) служба внутреннего контроля областного уровня представляет отчет о результатах контроля и проект представления первому руководителю государственного органа, финансируемого из бюджета района (города областного значения), в котором проводился внутренний государственный финансовый контроль.
В представлении должны содержаться обязательные требования об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствовавших к совершению нарушений законодательства, а также о принятии мер к виновным лицам в совершении нарушений объекта контроля.
В представлении должны быть изложены рекомендации, направленные на устранение причин и условий, способствующих совершению нарушений и недостатков в работе.
Рекомендации объекту контроля должны содержать предложения по устранению и недопущению в дальнейшем нарушений при осуществлении государственных закупок, соблюдению бюджетного законодательства, ведению бухгалтерского учета и отчетности, совершенствованию внутренних систем управления персоналом, включая информационные системы, повышению эффективности и результативности конкретных направлений деятельности объекта контроля и другие.";

26-тармақтың 2) тармақшасы «қызметі құрылған» деген сөздерден кейін «орталық» деген сөзбен толықтырылсын;
26-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
«3) облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарда және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органдарда, сондай-ақ олардың ведомстволық бағынысты ұйымдарында ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыратын облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың ішкі бақылау қызметі кінәлі тұлғаларды тәртіптік жауапкершілікке тарту үшін мемлекеттік органның бірінші басшысына тиісті ақпарат жібереді.»;
3-тарау және 39-тармақ алып тасталсын;
осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын;
Қазақстан Республикасында республикалық және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесіне 3-қосымша алып тасталсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 шілдедегі
№ 685 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасында республикалық
және жергілікті деңгейлерде ішкі мемлекеттік
қаржылық бақылауды жүзеге асыру ережесіне
2-1-қосымша
Ішкі бақылау нәтижелері бойынша
қорытынды
______________________________________             __________________
(бақылау объектісінің орналасқан жері)              (күні, айы, жылы)
1. Бақылау жүргізу үшін негіздеме
_______________________________________________________________
(тиісті жылға арналған бақылау іс-шараларының жоспары, бақылауды тағайындау туралы бұйрық, жоғары тұрған органдардың тапсырмалары)
2. Бақылау объектісі
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бақылау объектісі туралы, оның ішінде заңды тұлғалар жөнінде қысқаша ақпарат, мемлекеттік тіркеу туралы деректер, банк деректемелері, құрылтайшы құжаттар және басқалар, (мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелерін бақылау кезінде тек құрылымдық бөлімшенің атауы және оның басшысының Т.А.Ә. көрсетіледі)
3. Бақылау түрі
_____________________________________________________________________
4. Бақылау ауқымы
_____________________________________________________________________
5. Бақылау жүргізілді
_____________________________________________________________________
(тексерушінің лауазымы және Т.А.Ә.)
рұқсат етуімен және
_____________________________________________________________________
(бақылау объектісі лауазымды тұлғасының лауазымы және Т.А.Ә.)
қатысуымен
_____________________________________________________________________
(бақылау объектісі лауазымды тұлғасының лауазымы және Т.А.Ә.)

подпункт 2) пункта 26 после слова "руководитель" дополнить словом "центрального";
пункт 26 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) службы внутреннего контроля исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета, осуществляющие внутренний государственный финансовый контроль в исполнительных органах, финансируемых из областного бюджета, и соответствующих исполнительных органах финансируемых из бюджета района (города областного значения), а также в подведомственных им организациях, направляют соответствующую информацию первому руководителю государственного органа, для привлечения виновных лиц к дисциплинарной ответственности.";
главу 3 и пункт 39 исключить;
дополнить приложением 2-1 согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 3 к Правилам осуществления внутреннего государственного финансового контроля на республиканском и местном уровнях в Республике Казахстан исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2010 года № 685
Приложение 2-1
к Правилам осуществления внутреннего
государственного финансового контроля
на республиканском и местном уровнях
в Республике Казахстан
от 2 марта 2009 года № 235
Заключение
по итогам внутреннего контроля
___________________________________             _____________________
(местонахождение объекта контроля)              (число, месяц, год)
1. Основание для проведения контроля
_____________________________________________________________________
(план контрольных мероприятий на соответствующий год, приказ о
назначении контроля, поручения вышестоящих органов)
2. Объект контроля
_____________________________________________________________________
(краткая информация об объекте контроля, в том числе по юридическим
лицам, данные о государственной регистрации, банковские реквизиты,
учредительные документы и др., (при контроле структурных
подразделений государственных органов указывается только
наименование структурного подразделения и Ф.И.О. его руководителя)
3. Вид контроля
_____________________________________________________________________
4. Масштаб контроля
_____________________________________________________________________
5. Контроль проведен
_____________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. проверяющего)
с ведома
_____________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. должностного лица объекта контроля)
и в присутствии
_____________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. должностного лица объекта контроля)

6. Алдыңғы бақылауды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(алдыңғы бақылау іс-шарасын жүргізуге қатысқан тексерушінің (лердің) лауазымы және Т.А.Ә., оның нәтижелері және бұрын анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі бақылау объектісі қабылдаған шаралар) жүргізген.
7. Бақылау жүргізудегі шектеулер
_____________________________________________________________________
8.* Мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері мен төлемдері бойынша дербес қаржыландыру жоспарын (игермеу және кассалық шығыстарды іс жүзіндегі шығыстардан ауытқулар себептерін көрсете отырып) немесе мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық қызметінің жоспарларын орындау нәтижелері. Бюджетті әзірлеу, бекіту, атқару және нақтылау туралы ақпарат (мемлекеттік сатып aлу жөніндегі тақырыптық бақылауды қоспағанда, бюджеттік жоспарлау және бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарды бақылау кезінде).
_____________________________________________________________________
9. Анықталғандар
_____________________________________________________________________
(қандай нормативтік құқықтық актілермен регламенттелетінін көрсете отырып, бақылауда қамтылатын мәселелер, бұзылған нормативтік құқықтық, актіні нақтылай отырып, бақылау барысында белгіленген бұзушылық фактілері)
10. Бұзушылықтардың туындау себептері
_____________________________________________________________________
(бұзушылыққа не әкеп соқты, факторлар)
11. Бақылау барысында жүргізілген жұмыс туралы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бақылау барысында бұзушылықтарды жою және басқалар)
_____________________________________________________________________
Ішкі бақылау қызметі
_____________________________________________________________________
(ішкі бақылау органының толық атауы)
Тексеруші топтың мүшелері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
Бақылау объектісі
_____________________________________________________________________
(тексерілетін объектінің толық атауы)
Бақылау объектісінің лауазымды тұлғалары
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
Қосымшалар парақтарының саны
_____________________________________________________________________
(беттерінің саны)
Ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны танысуға алғаны туралы белгі:________________________________________________________
Ішкі бақылау нәтижелері бойынша қорытындыны мен
______________________________________________________________ алдым
(ішкі бақылау объектісі басшысының Т.А.Ә.)
_____________________________________
(алған күні, қолы)
Ескертпе: * тақырыптық бақылау жүргізген кезде 8-тармақ толтырылмайды

6. Предыдущий контроль проведен
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность и Ф.И.О. проверяющего (щих), участвовавшего (щие) в
проведении предыдущего контрольного мероприятия, его результаты и
принятые объектом контроля меры по устранению ранее выявленных
нарушений)
7. Ограничения в проведении контроля
_____________________________________________________________________
8.* Результаты исполнения индивидуальных планов финансирования по
обязательствам и платежам государственных учреждений (с указанием
причин неосвоения и отклонения кассовых расходов от фактических) или
планов хозяйственной деятельности государственных предприятий.
Информация о разработке, утверждении, исполнении и уточнении бюджета
(при контроле местных уполномоченных органов по бюджетному
планированию и исполнению бюджета, за исключением тематического
контроля по государственным закупкам)
_____________________________________________________________________
9. Выявления
_____________________________________________________________________
(охваченные контролем вопросы, с указанием нормативных правовых
актов, которыми они регламентируются, установленные в ходе контроля
факты нарушений, с конкретизацией нарушенного нормативного правового
акта)
10. Причины возникновения нарушений
_____________________________________________________________________
(что повлекло нарушение, факторы)
11. О проведенной работе в ходе контроля
_____________________________________________________________________
(устранение нарушений в ходе контроля и др.)
Служба внутреннего контроля
_____________________________________________________________________
(полное наименование органа внутреннего контроля)
Члены проверяющей группы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
Объект контроля
_____________________________________________________________________
(полное наименование проверяемого объекта)
Должностные лица объекта контроля
_____________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
Количество листов приложений
_____________________________________________________________________
(количество страниц)
Отметка о получении заключения по итогам внутреннего контроля на
ознакомление: _______________________________________________________
Заключение по итогам внутреннего контроля мною
____________________________________________________________ получено
(Ф.И.О. руководителя объекта контроля)
_________________________
(дата получения, подпись)
Примечание: * пункт 8 не заполняется при проведении тематического
контроля