Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 шілдедегі № 709 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1598 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларды әкету кезінде кедендік баждарды алу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы № 1036 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 38, 533-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын: «Шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баждары туралы»;
1-тармақта:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан» деген сөздер «Мұнайдан» деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақтағы «Индустрия» деген сөз «Экономикалық даму» деген сөздермен ауыстырылсын;
3 және 3-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету бажы ставкалары белгіленсін.
3-1. Осы қаулымен белгіленген шикі мұнайға кедендік әкету баждарының ставкалары:
1) 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметімен немесе құзыретті органмен жасалған және міндетті салықтық сараптамадан өткен, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделеген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне;
2) роялти төлеуді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар әкететін шикі мұнайды қоспағанда, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) болып табылмайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне қатысты қолданылмайды.»;
3-2-тармақта:
«Энергетика және минералдық ресурстар» деген сөздер «Мұнай және газ» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан» деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға қосымшада:
тақырыбында:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін шикі» деген сөздер «Шикі» деген сөзбен ауыстырылсын;
«СЭҚ ТН бойынша тауардың  жіктеуіші» деген бағанда:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2010 года № 709. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1598
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года № 1036 "О взимании таможенных пошлин при вывозе с таможенной территории Республики Казахстан сырой нефти и товаров, выработанных из нефти" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 38, ст. 533) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции: "О вывозных таможенных пошлинах на сырую нефть и товары, выработанные из нефти";
в пункте 1:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в пункте 2 слово "индустрии" заменить словами "экономического развития";
пункты 3 и 3-1 изложить в следующей редакции:
"3. Установить ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть и товары, выработанные из нефти, согласно приложению к настоящему постановлению.
3-1. Ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, установленные настоящим постановлением, не применяются в отношении:
1) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по соглашениям (контрактам) о разделе продукции, заключенным с Правительством Республики Казахстан или компетентным органом до 1 января 2009 года и прошедшим обязательную налоговую экспертизу, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть;
2) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по контрактам на недропользование, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, не являющимся соглашениями (контрактами) о разделе продукции, за исключением сырой нефти, вывозимой недропользователями, осуществляющими уплату роялти.";
в пункте 3-2:
слова "энергетики и минеральных ресурсов" заменить словами "нефти и газа";
слова "с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в приложении к указанному постановлению:
в заголовке:
после слова "Ставки" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в графе "Классификация товара по ТН ВЭД":

«2709 00 900 0» деген сандар «2709 00 900 2, 2709 00 900 8» деген сандармен ауыстырылсын;
«2710 11 110 0 - 2710 11 900 0» деген сандар «2710 11 110 0 - 2710 11 900 9» деген сандармен ауыстырылсын;
«2710 19 510 0*** - 2710 19 550 0» деген сандар «2710 19 510 1*** - 2710 19 550 9» деген сандармен ауыстырылсын;
«2710 19 610 0 - 2710 19 690 0****» деген сандар «2710 19 610 1 - 2710 19 690 9****» деген сандармен ауыстырылсын;
«Баж ставкасы (1000 кг үшін доллармен)» деген баған жаңа редакцияда жазылсын:
«Баж ставкасы (1000 кг үшін доллармен)» «20», «99,71», «66,47», «66,47», «66,47»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан жасалған тауарларға кедендік баж ставкаларын есептеу ережесінде:
тақырыбында:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан» деген сөздер «Мұнайдан» деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тармақта:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан» деген сөздер «Мұнайдан» деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақта:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Индустрия» деген сөз «Экономикалық даму» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-1-тармақта:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
«Индустрия» деген сөз «Экономикалық даму» деген сөздермен ауыстырылсын;
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың екінші абзацындағы «баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
бірінші абзацтағы «баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы «баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«КБС» деген аббревиатура «КӘБС» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышында:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан» деген сөздер «Мұнайдан» деген сөзбен ауыстырылсын;
«СЭҚ ТН бойынша тауардың жіктеуіші» деген бағанда:
«2710 11 110 0 - 2710 11 900 0» деген сандар «2710 11 110 0 - 2710 11 900 9» деген сандармен ауыстырылсын;
«2710 19 510 0** - 2710 19 550 0» деген сандар «2710 19 510 1**  - 2710 19 550 9» деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышында:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан» деген сөздер «Мұнайдан» деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 3-қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышында:
«баж» деген сөз «әкету бажы» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан әкетілетін мұнайдан» деген сөздер «Мұнайдан» деген сөзбен ауыстырылсын;
«СЭҚ ТН бойынша тауардың жіктеуіші» деген бағанда:
«2710 11 110 0 - 2710 11 900 0» деген сандар «2710 11 110 0 - 2710 11 900 9» деген сандармен ауыстырылсын;
«2710 19 510 0* - 2710 19 550 0» деген сандар «2710 19 510 1* - 2710 19 550 9» деген сандармен ауыстырылсын;

цифры "2709 00 900 0" заменить цифрами "2709 00 900 2, 2709 00 900 8";
цифры "2710 11 110 0 - 2710 11 900 0" заменить цифрами "2710 11 110 0 - 2710 11 900 9";
цифры "2710 19 510 0*** - 2710 19 550 0" заменить цифрами "2710 19 510 1*** - 2710 19 550 9";
цифры "2710 19 610 0 - 2710 19 690 0****" заменить цифрами "2710 19 610 1 - 2710 19 690 9****";
графу "Ставка пошлины (в долларах за 1000 кг)" изложить в новой редакции:
"Ставка пошлины (в долларах за 1000 кг)" "20", "99,71", "66,47", "66,47", "66,47";
в Правилах исчисления ставок таможенных пошлин на вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан товары, выработанные из нефти, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в пункте 1:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в пункте 3:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слово "индустрии" заменить словами "экономического развития";
в пункте 3-1:
после слова "ставки" дополнить словом "вывозных";
в пункте 4:
слово "индустрии" заменить словами "экономического развития";
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
во втором абзаце пункта 6 после слова "ставки" дополнить словом "вывозной";
в пункте 7:
в первом абзаце после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
во втором абзаце после слова "ставки" дополнить словом "вывозной";
аббревиатуру "СТП" заменить аббревиатурой "СВТП";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в графе "Классификация товара по ТН ВЭД":
цифры "2710 11 110 0 - 2710 11 900 0" заменить цифрами "2710 11 110 0 - 2710 11 900 9";
цифры "2710 19 510 0** - 2710 19 690 0" заменить цифрами "2710 19 510 1** - 2710 19 690 9";
в приложении 2 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в приложении 3 к указанным Правилам:
после слова "ставок" дополнить словом "вывозных";
слова "вывозимые с таможенной территории Республики Казахстан" исключить;
в графе "Классификация товара по ТН ВЭД":
цифры "2710 11 110 0 - 2710 11 900 0" заменить цифрами "2710 11 110 0 - 2710 11 900 9";
цифры "2710 19 510 0* - 2710 19 550 0" заменить цифрами "2710 19 510 1* - 2710 19 550 9";

«2710 19 610 0 - 2710 19 690 0» деген сандар «2710 19 610 1 - 2710 19 690 9» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Интеграциялық Комитетінің Хатшылығын Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу жөніндегі шаралар туралы хабардар етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

цифры "2710 19 610 0 - 2710 19 690 0" заменить цифрами "2710 19 610 1 - 2710 19 690 9".
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов