"Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 1 қыркүйектегі № 868 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 846 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.08.2013 № 846 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2), 3) тармақшаларына, 29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған «Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 1 қыркүйектегі
№ 368 қаулысымен
бекітілген
«Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті
құрылғыларды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты 1. Жалпы ережелер
1. Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды тiркеу» (бұдан әрi – РЭҚ және ЖЖҚ) мемлекеттiк қызметiн Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Байланыс және ақпараттандыру комитетiнiң байланыс және ақпараттандыру инспекциялары (бұдан әрi – инспекция) көрсетедi. Инспекциялардың мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: iшiнара автоматтандырылған. Тұтынушының мемлекеттiк қызметтi жазбаша нысанда немесе «Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиiлiктi құрылғыларды тiркеу» бөлiмiндегi (портал мекенжайы: http://surd.mtc.gov.kz) рұқсат беру құжаттарын есепке алу жүйесi арқылы алу мүмкiндiгi бар.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2010 года № 868. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 846
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.08.2013 № 846 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и подпунктами 2), 3) статьи 6статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 сентября 2010 года № 868
Стандарт государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств"
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств» (далее – РЭС и ВЧУ) оказывается инспекциями связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – инспекция). Адреса инспекций указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная. Потребитель имеет возможность получить государственную услугу в письменной форме или через систему учета разрешительных документов (адрес портала: http://surd.mtc.gov.kz) в разделе "Регистрация радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств".
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

3. Мемлекеттік қызмет «Байланыс туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі Заңының 8-бабы 2-тармағының 5) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Осы стандарт және мемлекеттiк қызмет көрсетудің сапасы мен қолжетімділігіне қойылатын талап жөнiндегi ақпарат: www.mtc.gov.kz интернет ресурсының «Байланыс» бөлiмiнiң «Нормативтiк құқықтық актiлер» кiшi бөлiмiнде бұдан әрi «Қаулыларда», сондай-ақ инспекцияларда орнатылған ақпараттық стендiлерде орналастырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес ресімделген РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
6. Мемлекеттік қызмет РЭҚ пен ЖЖҚ-ны тіркеуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
а) осы Стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар пакетімен қоса өтінішті беру және инспекцияның кеңсесінде тіркеу - 30 минут;
б) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беру сәтінен бастап - 3 (үш) күн;
в) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) қажетті құжаттарды тапсырған (тіркеген кезде) кезде, өтініш берушінің өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін электрондық сұрау салуды жасаудың ең көп рұқсат етілетін күту уақыты - 15 минут;
3) өтініш берушінің өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп рұқсат етілетін уақыты - 15 минут.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету құны «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабына сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік баж төлем мөлшері мен күнін растайтын төлем құжаттарын беретін Қазақстан Республикасының банктік мекемелері арқылы төленеді.

3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 5) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи".
4. Настоящий стандарт и информация по требованию к качеству и доступности оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz, в разделе "Связь" подраздела "Нормативно-правовые акты" далее "Постановления", а также на информационных стендах, установленных в инспекциях.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
5. Формой завершения государственной услуги является выдача свидетельства о государственной регистрации РЭС и ВЧУ, оформленного в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, осуществляющим регистрацию РЭС и ВЧУ.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента:
а) подачи и регистрации в канцелярии инспекции заявления с пакетом документов, предусмотренных в пункте 11 настоящего стандарта - 30 минут;
б) обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации) - 3 (три) дня;
в) исключен постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя при сдаче необходимых документов (при регистрации), формирование электронного запроса - не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 15 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Плата за оказание государственной услуги производится в соответствии со ст. 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдаются платежные документы, подтверждающие размер и дату оплаты.

9. Мемлекеттік қызмет күн сайын жұмыс күндері сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін көрсетіледі, түскі үзіліс 13:00-ден 14:30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде алдын ала жазылу, сондай-ақ жеделдетіп қызмет көрсету болмайды.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Мемлекеттік қызмет инспекциялардың ғимараттарында көрсетіледі. Инспекциялардың ғимараты:
1) физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустармен;
2) іші ақпараттық стенділермен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушы мынадай
құжаттарды тапсырады:
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес ресімделген белгіленген үлгідегі өтініш;
2) осы стандартқа 4 немесе 5-қосымшаларға сәйкес ресімделген тиісті радиобайланыс түріне сауалнама;
3) сәйкестікті растау жөніндегі аккредиттелген орган берген Қазақстан Республикасының РЭҚ пен ЖЖҚ-на сәйкестік сертификатының көшірмесі;
4) РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу үшін мемлекеттік бюджетке алымды төлегенін растайтын құжаттар;
5) радиожиілік спектрін пайдалануға берілген рұқсаттың көшірмесі (егер радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсатты ресімдеу көзделген жағдайда);
6) РЭҚ пен ЖЖҚ-ны сатып алу тармағын көрсете отырып, сатып алудың және (немесе) шетелден әкелудің (әкелінген жағдайда) заңдылығын растайтын құжаттар (кепілдік талонының, зауыттық нөмірлері көрсетілген жүкқұжат шот-фактурасының көшірмесі);
7) РЭҚ пен ЖЖҚ-ның электромагниттік үйлесімділігі (бұдан әрі - ЭМҮ) қорытындысының көшірмесі (егер ЭМҮ қорытындысын алу көзделген жағдайда).
Бұл ретте ЖЖҚ-ны тіркеу үшін 3), 5), 7) тармақшаларда көрсетілген құжаттарды ұсыну талап етілмейді. Телефон арнасының радиоұзартқыштарын және 27 МГц жиілік диапазонында РЭҚ-ті тіркеу өтініміне 11-тармақта келтірілген құжаттардың орнына осы стандартқа 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша сауалнама-өтініш қоса беріледі.
12. Өтiнiштердiң бланкiлерi және толтыру үлгiлерi инспекциялардың арнайы ақпарат стендiнде және www. mtc.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
13. Осы стандарттың 11-тармағында аталған құжаттар осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша инспекциялардың кеңсесіне ұсынылады.

9. Государственная услуга предоставляется ежедневно в рабочие дни с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, выходные дни суббота, воскресенье.
При оказании государственной услуги отсутствуют предварительная запись, а также ускоренное обслуживание.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
10. Государственная услуга оказывается в зданиях инспекций. Здания инспекций оборудованы:
1) входом с пантусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями;
2) информационными стендами внутри.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца, оформленное в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту;
2) анкету на соответствующий вид радиосвязи, оформленную в соответствии с приложениями 4 или 5 к настоящему стандарту;
3) копию сертификата соответствия на РЭС и ВЧУ Республики Казахстан, выданную аккредитованным органом по подтверждению соответствия;
4) документы, подтверждающие оплату в государственный бюджет сбора за государственную регистрацию РЭС и ВЧУ;
5) копию разрешения на использование радиочастотного спектра; (в случае, если предусмотрено оформление разрешения на использование радиочастотного спектра);
6) документы, подтверждающие законность приобретения и (или) ввоза из-за границы (в случае ввоза), с указанием пункта приобретения РЭС и ВЧУ (копия гарантийного талона, счета фактуры накладной с указанием заводских номеров);
7) копию заключения электромагнитной совместимости (далее - ЭМС) РЭС и ВЧУ (в случае, если предусмотрено получение заключения ЭМС).
При этом для регистрации ВЧУ не требуется предоставление документов, указанных в подпунктах 3), 5), 7). К заявке на регистрацию радиоудлинителей телефонного канала и РЭС в диапазоне частот 27 МГц, взамен документов приведенных в пункте 11 прилагается анкета-заявление по форме согласно приложениям 6 и 7 к настоящему стандарту.
12. Бланки заявлений и образец заполнения размещаются на специальном информационном стенде в инспекциях и на интернет-ресурсе: www.mtc.gov.kz.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
13. Документы, перечисленные в пункте 11 настоящего стандарта, предъявляются в Канцелярию инспекции по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.

14. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
15. Құжаттарды қабылдау кезінде инспекция кеңсесінің қызметкері тұтынушыға өтініштің кіріс нөмірі мен қабылданған күні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхат береді.
16. РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті тұтынушыға беруді тиісті құжаттарды қабылдап алғаны туралы қолхаттың негізінде инспекция кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады.
РЭҚ/ЖЖҚ тiркеу бөлiмiнде рұқсат құжаттарын есепке алу жүйесi арқылы құжаттарды қабылдау кезiнде (порталдың мекенжайы: http://surd.mtc.gov.kz) тұтынушы электронды түрде хабарлама алады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру және мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту үшін жиынтықсыздық не ұсынылған құжаттар пакетінің осы Стандарттың 11-тармағына сәйкес дұрыс рәсімделмеуі негіз болып табылады.
Бас тартқан жағдайда тұтынушыға РЭҚ пен ЖЖҚ куәлігін беруден бас тарту себебі көрсетілген жазбаша дәлелденген растау беріледі.
3. Жұмыс істеу қағидаттары
18. Уәкілетті орган инспекцияларының қызметі адамның конституциялық құқықтарын, жүктелген міндеттерді орындау кезінде заңдылықтарды сақтауға негізделеді және сыйпайылық, көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық және жан-жақты ақпаратты ұсыну, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялығын қамтамасыз ету қағидаттарына жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 8-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттiк қызмет көрсететiн инспекцияның жұмысы бағаланатын мемлекеттiк қызмет көрсетудiң сапа мен қолжетiмдiлiк көрсеткiштерiнiң мақсатты мәндерiн жыл сайын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi бекiтедi.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. Шағымдану тәртібі
21. Инспекциялар бастықтары мен функциялары мемлекеттік қызмет көрсетуге байланысты қызметкерлері уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді. Инспекциялардың мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген.

14. Исключен постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
15. При приеме документов сотрудник канцелярии инспекции выдает потребителю расписку о приеме соответствующих документов с указанием входящего номера, даты приема заявления и даты получения потребителем государственной услуги.
16. Выдача свидетельства о государственной регистрации РЭС и ВЧУ потребителю осуществляется сотрудником канцелярии инспекций на основании расписки о приеме соответствующих документов.
При приеме документов через систему учета разрешительных документов (адрес портала: http://surd.mtc.gov.kz) в разделе "Регистрация РЭС/ВЧУ" потребитель получает уведомление в электронном виде.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
17. Основанием для приостановления оказания государственной услуги и отказа в предоставлении государственной услуги является некомплектность либо неправильно оформленный представленный пакет документов согласно пункту 11 настоящего Стандарта.
В случае отказа потребителю выдается мотивированное письменное подтверждение с указанием причин отказа в выдаче свидетельства РЭС и ВЧУ.
3. Принципы работы
18. Деятельность инспекций уполномоченного органа основывается на соблюдении конституционных прав человека, законности при исполнении возложенных функций и осуществляется на принципах вежливости, предоставления полной и исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге, обеспечения сохранности, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 8 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственной услуги, по которым оценивается работа инспекций, оказывающих государственную услугу, ежегодно утверждается Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
5. Порядок обжалования
21. Начальники и сотрудники инспекций, функции которых связаны с оказанием государственной услуги, разъясняют порядок обжалования на действия (бездействие) уполномоченных должностных лиц и оказывают содействие в подготовке жалобы. Адреса инспекций указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
22. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсi бойынша апелляция Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Байланыс және ақпараттандыру комитетi төрағасының атына жазбаша түрде пошта арқылы немесе Астана қаласы, Министрлiктер үйi, Орынбор көшесi, № 8 үй мекенжайы бойынша қолма-қол берiледi, Комитет төрағасының қабылдау бөлмесiнiң телефоны: 8(7172) 74-03-24, не электрондық түрде - kanc@mtc.gov.kz мекенжайына берiледi.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9:00-ден бастап 18:30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден бастап 14:30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
23. Мемлекеттiк қызметтi Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Байланыс және ақпараттандыру комитетiнiң байланыс және ақпараттандыру инспекциялары көрсетедi. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым инспекция бастығының немесе оның орынбасарларының атына жазбаша түрде немесе осы стандартқа 1-қосымшада көрсетiлген мекенжайлар бойынша қолма-қол берiледi.
Жұмыс кестесі күн сайын жұмыс күндері сағат 9:00-ден бастап 18:30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден бастап 14:30-ға дейін, демалыс күндері сенбі, жексенбі.
Ескерту. 23-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулыларымен.
23-1. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
Ескерту. Стандарт 23-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.04.29 N 470 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24. Шағым еркін нысанда жасалады.
25. Қабылданған шағымдар инспекцияларда тіркеледі (мекенжайы осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген). Тұтынушыға өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама жіберіледі не өтініштің көшірмесіне оның қабылданғаны туралы белгі қойылады.

Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
22. Апелляция по процессу оказания государственной услуги подается на имя председателя Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, Дом министерств, улица Орынбор, дом № 8, телефон приемной председателя Комитета: 8 (7172) 74 03 24, либо в электронном виде - kanc@mtc.gov.kz.
График работы ежедневно в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
23. Государственная услуга оказывается инспекциями связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан. В случае некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника инспекции или его заместителей в письменном виде по почте или нарочно по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
График работы ежедневно в рабочие дни с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота, воскресенье.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
23-1. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 23-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.04.2011 № 470 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
24. Жалоба составляется в произвольной форме.
25. Принятые жалобы регистрируются в инспекциях (адрес указан в приложении 1 к настоящему стандарту). Потребителю направляется уведомление о принятии обращения, либо на копии обращения ставится отметка о ее принятии.

Шағымдарды қарау «Заңды және жеке тұлғалардың шағымдарын қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңына сәйкес жүзеге асырылады.
Тұтынушыға шағымды қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде хабарланады.
26. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгiнiң мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесi, № 8 үй, интернет-ресурс: www.mtc.gov.kz, тел: 8 (7172) 74-03-64 факс: 8(7172) 74-10-03.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлiгi Байланыс және ақпараттандыру комитетiнiң сенiм телефоны: 8 (7172) 740685.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің байланыс және ақпараттандыру инспекцияларының тізбесі

Рассмотрение жалоб осуществляется согласно Закону Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц".
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде.
26. Адрес Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, интернет-ресурс: www.mtc.gov.kz, тел: 8 (7172) 74-03-64, факс: 8 (7172) 74-10-03.
Телефон доверия Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан: 8 (7172) 74 06 85.
Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Перечень
инспекций связи и информатизации Комитета связи и
информатизации Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.08.27 N 1088 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Инспекциялардың атауы
инспекциялардың мемлекеттік мекемелерінің телефондары
инспекциялардың мемлекеттік мекемелерінің мекенжайы
1
2
3
4
1.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы

Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 27.08.2012 № 1088 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Наименование инспекций
телефоны государственных учреждений инспекций
адреса государственных учреждений инспекций
1
2
3
4
1
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по городу Астана и Акмолинской области

8(7172)217-000, 21-69-33, 21-69-36, 21-60-32 аstana@mtc.gov.kz
010000, Астана қаласы, Сарайшық көшесі, 9, «Авиценна» ТК, "Ж" блогы
2.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7272)77-52-99, 77-52-81, 77-52-99 almaty@mtc.gov. kz
050000, Алматы қаласы, Жұмалиев көшесі, 108, 410-кабинет
3.
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Ақтөбе облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7132) 520340, 520721 aktybinsk@mtc. gov.kz.
030000, Ақтөбе қаласы, Әбілқайыр хан даңғылы, 62
4
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Атырау облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7122) 270042, фб271615 atyray@ mtc.gov.kz
060000, Атырау қаласы, Пушкин көшесі, 201, 221-кабинет
5
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қарағанды облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7212) 437010фб 437024 karaganda@ mtc.gov.kz
100000, Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, 73/А, 302-кеңсе
6
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Павлодар облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7182) 323549, 327280 ф, 540338 РКП pavlodar.@mtc. gov.kz
140000, Павлодар қаласы, Сәтпаев көшесі, 50
7
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қостанай облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7142) 535185 ф, 535074, 503026 kostanay@ mtc. gov.kz
110000, Қостанай қаласы, Темірбаев көшесі, 14, 58-59-пәтерлер
8
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Қызылорда облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (72422) 70953ф 78853ф 77548 kyzylorda@mtc. gov. kz
120000, Қызылорда қаласы, Қазантаев көшесі, 8 үй, 3-пәтер
9
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Жамбыл облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7262) 450960ф 434224 zhambyl@ mtc.gov.kz
080012, Тараз қаласы, Қазыбек би көшесі, 138
10
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Маңғыстау облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7292) 313344, 429911ф mangistau@mtc. gov.kz
130000, Ақтау қаласы, 9 шағын ауд., 18-үй, 91-92-пәтер
11
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы

8 (7172) 217-000, 21-69-33, 21-69-36, 21-60-32 аstana@mtc.gov.kz
010000, г. Астана, ул. Сарайшык 9, ЖК «Авиценна», блок «Ж»
2
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по городу Алматы и Алматинской области
8 (7272) 77-52-99, 77-52-81,77-52-88 almaty@mtc.gov.kz
050000, г.Алматы, Жумалиева, 108, каб. 410
3
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Актюбинской области
8 (7132) 520340, 520721 aktybinsk@mtc. gov.kz.
030000, г. Актобе, пр. Абулхаир-хана, 62
4
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Атырауской области
8 (7122) 270042, фб271615 atyray@mtc. gov.kz
060000, г. Атырау, ул. Пушкина, 201, ком. 221
5
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Карагандинской области
8 (7212) 437010фб 437024 karaganda@mtc. gov.kz
100000, г. Караганды, ул. Ермекова 73/А, оф 302
6
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Павлодарской области
8 (7182) 323549, 327280 ф, 540338 РКП pavlodar.@mtc. gov.kz
140000, г. Павлодар, ул. Ак. Сатпаева, 50
7
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Костанайской области
8 (7142) 535185 ф, 535074, 503026 kostanay@mtc.gov.kz
110000, г. Костанай, ул. Темирбаева 14, кв. 58-59
8
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Кызылординской области
8 (72422) 70953 фб 78853 фб 77548 kyzylorda@mtc. gov.kz
120000, г. Кызылорда, ул. Казантаева, д. 8, кв. 3
9
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Жамбылской области
8 (7262) 450960ф 434224 zhambyl@mtc. gov.kz
080000, г. Тараз, ул. Казыбек би, 138
10
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Мангыстауской области
8 (7292) 313344, 429911ф mangistau@mtc. gov.kz
130000, г. Актау, м-н 9, д. 18, кв. 91-92
11
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области

8 (7112) 503877 ф, 244974, 513865 zko@mtc.gov.kz
090000, Орал қаласы, Евразия даң., 100
12
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7252) 540100, 534952, 211391 РКП uko@mtc.gov. kz
160000, Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 35
13
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7152) ф,490080, 50-00-29 sko@ mtc.gov.kz
150000, Петропавл қаласы, М.Жұмабаев көшесі, 109, 7-қабат
14
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Байланыс және ақпараттандыру комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша байланыс және ақпараттандыру инспекциясы
8 (7232) 269105, 252784ф vko@ mtc.gov. kz
070000, Өскемен қаласы, Карл Либкнехт көшесі, 19
8 (7222) 560499
071400,Семей қаласы, Дулатов көшесі, 145/107
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
2-қосымша
_____________________________________________________________________
Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік
№  № ГРСС-ААА/ ВВВВВВ*
Иесі                              __________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ түрі                      __________________________________
РЭҚ/ЖЖҚ типі                      __________________________________
РЭҚ зауыттық нөмірі               __________________________________
Тіркеу күні                       __________________________________
_____________
Ескертпе: РЭҚ пен ЖЖҚ-ты тіркеу оның иесіне РЭҚ пен ЖЖҚ-ны пайдалануға рұқсатсыз оларды пайдалануға беруге құқық бермейді.
М.О. ______________                             _________________
(қолы)
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
3-қосымша
Байланыс және ақпараттандыру комитетінің
Байланыс және ақпараттандыру инспекциясына
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
____________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасы облысы, ауданы, қаласы көрсетіледі)
_____________________________________________________________________     аумағында РЭҚ (ЖЖҚ) мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыруды өтінемін.
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны
____________________________________________________________________
2. Құрылған жылы
____________________________________________________________________

8 (7112) 503877 ф, 244974, 513865 zko@mtc.gov.kz
090000, г. Уральск, ул. Дзержинского 100, 4 этаж, каб 4
12
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области
8 (7252) 540100, 534952, 211391 РКП uko@mtc. gov.kz
160000, г. Шымкент, пр. Таукехана 35
13
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области
8 (7152) ф, 490080, 50-00-29 sko@mtc.gov.kz
150000, г. Петропаловск, ул. Жумабаева, 109, 7 этаж
14
Инспекция связи и информатизации Комитета связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области
8 (7232) 269105, 252784ф vko@mtc. gov.kz
070000, г. Усть-Каменогорск, ул. Карла Либкнехта, 19
8 (7222) 560499
071400, г. Семипалатинск ул. Дулатова, 145/107
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Свидетельство
о государственной регистрации
радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
№              № ГРСС-ААА/ВВВВВВ*
Владелец       _______________________________________________
Вид РЭС/ВЧУ    _______________________________________________
Тип РЭС/ВЧУ    _______________________________________________
Заводской
номер РЭС      _______________________________________________
Дата
регистрации    _______________________________________________
Примечание: Регистрация РЭС и ВЧУ не дает право владельцу
вводить их в эксплуатацию без разрешения на эксплуатацию РЭС и ВЧУ.
М.П. ______________             _________________
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
В инспекцию связи и информатизации Комитета связи
и информатизации
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или Ф.И.О. физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу осуществить государственную регистрацию РЭС (ВЧУ) на
территории __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать город, район, область Республики Казахстан)
Сведения об организации:
1. Форма собственности
2. Год создания

3. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік ________________________________
____________________________________________________________________
(№, кім және қашан берген)
4. Мекен-жайы ______________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, аудан, көшесі, үй №, телефон)
____________________________________________________________________
5. Банктік деректемелер ____________________________________________
6. СТН
____________________________________________________________________
7. Тіркелген орны бойынша салық комитеті ___________________________
Басшы __________________________          __________________________
(қолы)                     (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны
"____" _____________ 20 ___ ж.
Өтініш алынды:"_____" ________________ 20 ____ ж.
____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның Т.А.Ә., қолы)
8. Қосымша құжаттар (үш данада):
1) осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес ресімделген белгіленген үлгідегі өтініш;
2) осы стандартқа 4 немесе 5-қосымшаға сәйкес ресімделген тиісті радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды (бұдан әрі - РЭҚ және ЖЖҚ) тіркеудің тиісті түріне сауалнама;
3) сәйкестікті растау жөніндегі аккредиттелген орган берген сәйкестік сертификатының көшірмесі;
4) РЭҚ пен ЖЖҚ-ны мемлекеттік тіркеу үшін мемлекеттік бюджетке алымды төлегенін растайтын құжаттар;
5) РЖС-ты пайдалануга рұқсаттың көшірмесі (егер РЖС-ты пайдалануға рұқсатты ресімдеу көзделген жағдайда);
6) РЭҚ пен ЖЖҚ-ны сатып алу тармағын (кепілдік талонының, зауыттық нөмірлері көрсетілген жүкқұжаттың шот-фактурасының көшірмесі) көрсете отырып, сатып алудың және (немесе) шетелден әкелудің (әкелген жағдайда) заңдылығын растайтын құжаттар;
7) электромагниттік үйлесімділік қорытындысының көшірмесі (егер ЭМҮ қорытындысын алу көзделген жағдайда).
Басшы ______________                  ______________________________
МО        (қолы)                         (тегі, аты, әкесінің аты)
"____" _____________ 20___ ж.
Өтініш алынды "____" ________________ 20___ж.
____________________________________________________________________
(жауапты тұлғаның қолы Т.А.Ә.)
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
4-қосымша
Радиоэлектронды құралға сауалнама
I БӨЛІМ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекенжайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II БӨЛІМ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. Таратқыштың техникалық деректері
1-а. Типі
1-b. Зауыттық нөмір
1-с. Қуаты, Вт
1-d. Жұмыс жиіліктері, кГц
1-е. Сәулелену класы
1-f. Жиілік тұрақтылығы, Гц
< 4 МГц
> 4 МГц
1-g Телефонмен шақыру
1-Һ.Телеграфпен шақыру
2. Таратқыштың орналасқан орны
2-а. Облыс
2-b. Аудан
2-с. тармақ
2-е. Географиялық координаттар
0      ,     ,,
с.е
0 ,  ,,
ш.б
3. РЭҚ жұмыс тәртібі (жергілікті уақыт бойынша сағаты мен минуты)
4. Корреспонденттер
4-а. Корреспондентті орнату пункті
4-b. Корреспонденттің шақыруы
4-с. Пайдалану құқығына рұқсаттың №
5. Антеннаның сипаттамасы
5-а. Типі
5-b. Жердің теңіз деңгейінен биіктігі, м
5-с. Жердің деңгейінен антеннаны ілу биіктігі, м
5-b. Антенна биіктігі, м
5-е. Ең жоғарғы сәулелену азимуты, градустар
III БӨЛІМ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Лицензия нөмірі, берілген күні
РЖС пайдалануға рұқсат нөмірі, берілген күні
Сатып алуға және орнатуға рұқсат нөмірі, берілген күні
РЭҚ пайдалану құқығына рұқсат нөмірі, берілген күні
Сертификат нөмірі, берілген күні.
Сертификаттау органы
Келісу
Үйлестіру
ХЭО-да тіркеу
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сай екенін растаймын
Т.А.Ә.
Қолы     М. О.
Лауазымы
Күні
Телефон
Бастық М.О. ______________
(қолы)
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
5-қосымша
Жоғары жиілікті құрылғыға рұқсат сауалнама
I ТАРАУ - ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ АҚПАРАТ
Өтініш берушінің атауы
Өтініш берушінің пошталық мекенжайы
Телефон (кодты қоса)
Факс (кодты қоса)
Бірінші басшының Т.А.Ә. және лауазымы
Техникалық басшының Т.А.Ә. және лауазымы
II ТАРАУ - ТЕХНИКАЛЫҚ ДЕРЕКТЕР
1. ЖЖҚ техникалық деректері
1-а. Тип
1-b. Зауыттық нөмір
1-с. Ең жоғары шығару қуаты, кВт
І-d. Жиілік диапазоны, кГц
1-е. Жиіліктердің мүмкіндігінше жұмыс жолағы (өнеркәсіптік ЖЖ генераторлар үшін ғана)
1-f. Тағайындау (тек өндірістік ЖЖ генераторлар үшін)
1-g. Кедергілердің, сәулеленуден таралуынан қорғау құралдарының бар болуы (қолда бар қорғау құралдарын санамалау керек)
1-h. Дайындаушы зауыт және шығарылған күні
2. Қосымшалар
2-а. ЖЖҚ-ны орнататын ұйымның қолдаухаты
2-b. Ерекшеліктерімен қағидаттық схемасы (типтік емес ЖЖ генераторларына ғана)
2-с. Энергия өткізуден қондырғыны энергия желісіне қосуға келісімі туралы анықтама (тек өнеркәсіптік ЖЖ генераторлары үшін)
III ТАРАУ - ҚОСЫМША АҚПАРАТ
Сатып алуға және орнатуға рұқсат нөмірі, берілген күні
Келісу
Сертификат нөмірі, берілген күні.
Сертификаттау органы
Бұл сауалнамадағы мәліметтер толық және шындыққа сай екенін растаймын
Т.А.Ә.
Қолы
М. О.
Лауазымы
Күні
Телефон
4 ТАРАУ-АУМАҚТЫҚ БӨЛІМШЕНІҢ РҰҚСАТЫ
Шекті рұқсат етілетін индустриялық радиокедергілердің нормаларына сәйкес талаптар болған кезде __________ кГц-тен ________________ кГц дейін жиілікті құрылғының жолағында жоғары жиілік жұмысына рұқсат етіледі.
Рұқсаттың қолданылу мерзімі 200__ жылғы "____" ________________ дейін
Бастық М.О. __________________ (қолы)
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
6-қосымша
Байланыс және ақпараттандыру комитетінің
Байланыс және ақпараттандыру инспекциясына 27 МГц белдеуі ауқымында РЭҚ пайдалану құқығына
рұқсатты ресімдеуге
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
1.
Тегі, аты, әкесінің аты
2.
Жеке куәліктің №, берілген күні, кім берген
3.
Мекенжайы
4.
Телефон
5.
Радиостанция типі
6.
Радиостанцияның зауыттық нөмірі
7.
Радиостанцияның орналасқан орны (мекенжайы, географиялық координаттары) (мобильді үшін - а/м маркасы, мем. нөмірі)
8.
Таратқыш қуаттылығы (керексізін сызып тастау керек)
3 Вт дейін
3 Вт-тан аса
9.
Арналар саны (керексізін сызып тастау керек)
10 дейін

3. Свидетельство о государственной регистрации ______________________
_____________________________________________________________________
(№, кем и когда выдано)
4. Адрес ____________________________________________________________
(почтовый индекс, область, район, улица, № дома, телефон)
_____________________________________________________________________
5. Банковские реквизиты _____________________________________________
6. РНН ______________________________________________________________
7. Налоговый комитет по месту регистрации
_____________________________________________________________________
Руководитель _____________      _________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___" _________ 20__ г.
Заявление получено: "__" __________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
8. Прилагаемые документы (в трех экземплярах):
1. заявление установленного образца, оформленное в соответствии с приложением 3 к настоящему стандарту;
2. анкета на соответствующий вид регистрации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств (далее - РЭС и ВЧУ), оформленная в соответствии с приложением 4 или 5 к настоящему стандарту;
3. копия сертификата соответствия, выданная аккредитованным органом по подтверждению соответствия;
4. документы, подтверждающие оплату в государственный бюджет сбора за государственную регистрацию РЭС и ВЧУ;
5. копия разрешения на использование РЧС (в случае, если предусмотрено оформление разрешения на использование РЧС);
6. документы, подтверждающие законность приобретения и (или) ввоза из-за границы (в случае ввоза), с указанием пункта приобретения РЭС и ВЧУ (копия гарантийного талона, счета фактуры накладной с указанием заводских номеров);
7. копия заключения электромагнитной совместимости (в случае, если предусмотрено получение заключения ЭМС).
Руководитель ______________    ________________________
МП                   (подпись)       (фамилия, имя, отчество)
"___" ___________ 20__ г.
Заявление получено: "___" ____________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. ответственного лица)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Анкета на радиоэлектронное средство
РАЗДЕЛ I - ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого
руководителя
ФИО и должность технического руководителя
РАЗДЕЛ II - ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные передатчика
1-а. Тип
1-b. Заводской номер
1-c. Мощность, Вт
1-d. Рабочие частоты, кГц
1-е. Класс
излучения
1-f. Стабильность
частоты, Гц
< 4 МГц:
> 4 МГц:
1—g. Позывной
телефонный
1—h. Позывной телеграфный
2. Месторасположение передатчика
2-а. Область
2-b. Район
2-с. Пункт
2-е. Географические координаты
0      ,       "
с.ш.
0      ,       " в.д.
3. Расписание работы РЭС (часы и минуты местного времени)
4. Корреспонденты
4-а. Пункт установки
корреспондента
4-b. Позывной
корреспондента
4-c. № разрешения на право
эксплуатации
5. Характеристики антенны
5-а. Тип
5-b. Отметка земли над
уровнем моря, м
5-c. Высота подвеса
антенны над уровнем земли, м
5-d. Высота антенны, м
5-е. Азимут максимального излучения, градусы
РАЗДЕЛ III - ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер лицензии, дата выдачи
Номер разрешения на использование РЧС, дата
выдачи
Номер разрешения на
приобретение и установку,
дата выдачи
Номер разрешения на право эксплуатации РЭC,
дата выдачи
Номер сертификата, дата
выдачи. Орган сертификации
Согласование
Координация
Регистрация в МСЭ
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют
действительности
ФИО
Подпись М.П.
Должность
Дата
Телефон
Начальник М.П. ______________
(подпись)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Анкета-разрешение на высокочастотное устройство
РАЗДЕЛ 1 - ИНФОРМАЦИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ
Наименование Заявителя
Почтовый адрес Заявителя
Телефон (включая код)
Факс (включая код)
ФИО и должность первого руководителя
ФИО и должность технического руководителя
РАЗДЕЛ 2 - ТЕХНИЧЕСКИЕ ДАННЫЕ
1. Технические данные ВЧУ
1-а. Тип
1-b. Заводской
номер
1-с. Максимальная выходная мощность, кВт
1-d. Диапазон частот, кГц
1-е. Желательная рабочая полоса частот (только
для промышленных ВЧ генераторов)
1-f. Назначение (только для
промышленных ВЧ генераторов)
1-g. Наличие средств защиты от излучения помех
(перечислить имеющиеся средства защиты)
l-h. Завод изготовитель и дата выпуска
2. Приложения
2-а. Ходатайство
организации,
устанавливающей ВЧУ
2-b. Принципиальная
схема со
спецификацией
(только на
нетиповые ВЧ
генераторы)
2-с. Справка от энергосбыта о согласии на
подключение установки к энергосети (только
для промышленных ВЧ генераторов)
РАЗДЕЛ 3 - ДОПОЛНИТЕЛЬНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Номер разрешения на приобретение и
установку, дата выдачи
Согласование
Номер сертификата, дата выдачи.
Орган сертификации
Я удостоверяю, что сведения в этой анкете являются полными и соответствуют
действительности
ФИО
Подпись М.П.
Должность
Дата
Телефон
РАЗДЕЛ 4 - РАЗРЕШЕНИЕ ТЕРРИТОРИАЛЬНОГО ПОДРАЗДЕЛЕНИЯ
Разрешается работа высокочастотного устройства в полосе частот от ______________ кГц
до _____________ кГц при условии соответствия нормам на предельно допустимые
индустриальные радиопомехи.
Срок действия разрешения до "___" ____________ 200___ года
Начальник М.П. _________________
(подпись)
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
В инспекции и связи и информатизации Комитета связи
и информатизации
Анкета-заявление
на оформление разрешения на право эксплуатации РЭС
в диапазоне частот 27 МГц
1.
Фамилия, имя, отчество
2.
№ удостоверения личности, дата,
кем выдан
3.
Адрес
4.
Телефон
5.
Тип РЭС
6.
Заводской номер РЭС
7.
Место установки РЭС (адрес,
географ. координаты) (для
мобильных - марка а/м, гос.
номер)
8.
Мощность передатчика (ненужное
зачеркнуть)
до 3 Вт
свыше 3 Вт
9.
Количество каналов (ненужное
зачеркнуть)
до 10

11-ден 40-қа дейін
40-тан аса
10.
Сауалнаманы толтыру күні
Осы сауалнама-өтініш негізінде, маған портативті радиостанцияны пайдалану құқығына рұқсатты ресімдеуді өтінемін.
Портативтік радиостанцияларды және 27 МГц ауқымында күзет радиосигнализация құрылғыларын (КРСҚ) тіркеу және пайдалану ережесімен таныстым, аталған Ереженің барлық талаптарын сақтауға міндеттенемін.
________________________________
(иесінің қолы)
«Радиоэлектронды құралдар мен
жоғары жиілікті құрылғыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
7-қосымша
Байланыс және ақпараттандыру комитетінің
Байланыс және ақпараттандыру инспекциясына Телефон арнасының радиоұзартқышын пайдалану құқығына
рұқсатты ресімдеуге
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
1.
Тегі, аты, әкесінің аты/Ұйымның атауы
2.
Жеке куәліктің №, мемлекеттік тіркеу туралы куәлік кім берген, СТН
3.
Мекенжайы
4.
Телефон нөмірі
5.
Радиоұзартқыш моделі
6.
Радиоұзартқыштың зауыттық (терминалдық/базалық станцияның) нөмірі
7.
Радиоұзартқыштың орнатылған орны (ұтқыр үшін - а/м маркасы, мем. нөмір/базалық станцияның мекенжайы)
8.
Таратқыштың (терминалдық/базалық станцияның) қуаты,Вт
9.
Жұмыс жиіліктері, МГц
10..
Телефон арнасының радиоұзартқышын пайдалану аумағы
11.
Сауалнаманың толтырылған күні
Осы сауалнама-өтініш негізінде маған телефон арнасының радиоұзартқышын пайдалану құқығына рұқсат ресімдеуді өтінемін.
М.О. ________________________________
(иесінің қолы)
«Радиоэлектронды кұралдар мен
жоғары жиілікті кұрылгыларды
тіркеу» мемлекеттік қызмет
көрсету стандартына
8-қосымша
Кесте. Сапа мен тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Кейінгі жылғы көрсеткіш нысаналы мәні
Есепті жылда көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылығы
1.1.Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызмет көрсетудің жағдайы, % (үлес)
2. Сапа
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылар, % (үлес)
3. Тиімділік
3.1. Қызмет көрсету сапасына және тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылар, % (үлес)
3.2. Электронды форматта тиімді ақпараттың қызметтері, % (үлес)
4. Шағым беру үдерісі
4.1. Шағым берудің қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылар, % (үлес)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылғына қанағаттанған тұтынушылар, % (үлес)

от 11 до 40
свыше 40
10.
Дата заполнения анкеты
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить мне
разрешение на право эксплуатации портативной РЭС.
С Правилами регистрации и эксплуатации портативных РЭС и
устройств охранной радиосигнализации (УОРС) в диапазоне 27 МГц
ознакомлен, обязуюсь соблюдать все требования упомянутых Правил.
_____________________
(подпись владельца)
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
В инспекцию связи и информатизации Комитета связи и
информатизации
АНКЕТА-ЗАЯВЛЕНИЕ
на оформление разрешения, на право эксплуатации
радиоудлинителя телефонного канала
1.
Фамилии, имя, отчество\
Наименование организации
2.
№ удостоверения личности,
Св-во о гос. регистрации,
дата, кем выдан, PHН
3.
Адрес
4.
Номер телефона
5.
Модель радиоудлинителя
6.
Заводской номер радиоудлинителя
(терминала/базовой станции)
7.
Место установки радиоудлинителя (для
мобильного - марка а/м,
государственный номер/ адрес
базовой станции)
8.
Мощность передатчика
(терминала/базовой станции), Вт
9.
Рабочие частоты, МГц
10.
Территория эксплуатации
радиоудлинителя телефонного канала
11.
Дата заполнения анкеты
На основании настоящей анкеты-заявления прошу оформить мне
разрешение на право эксплуатации радиоудлинителя телефонного
канала. ____________________ М.П.
(подпись заявителя)
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
"Регистрация радиоэлектронных средств и
высокочастотных устройств"
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с момента
сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые доступны
в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных существующим
порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала