Атыс қаруын алып жүру, сақтау және оны пайдалану құқығы берілген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттарын, кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын арнаулы құралдардың және атыс қаруы мен оқ-дәрі түрлерінің тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 2 қазандағы № 1014 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 906 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2017 № 906 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 493, 494-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) атыс қаруын алып жүру, сақтау және оны пайдалану құқығы берілген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттары;
2) кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын арнаулы құралдардың тізбесі;
3) кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын атыс қаруы мен оқ-дәрі түрлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Заңнамалық кесімдерге сәйкес құқық қорғау органдарының функцияларын жүзеге асыратын, атыс қаруын алып жүру, сақтау және пайдалану құқығы берілген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттарын және кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын атыс қаруы мен оқ-дәрілер және арнаулы құралдар түрлерінің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 қаңтардағы № 65 қаулысы;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 22 қаңтардағы № 65 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 сәуірдегі № 383 қаулысы.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 қазандағы
№ 1014 қаулысымен
бекітілген
Атыс қаруын алып жүру, сақтау және оны пайдалану құқығы берілген кеден органдары лауазымды адамдарының санаттары
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 30 маусымдағы Кодексінің 8-бабының 8) тармақшасына, 10-бабының 1-тармағының 5), 10), 11), 12), 14)тармақшаларына және 15-бабының 2-тармағына сәйкес атыс қаруын алып жүру, сақтау және оны пайдалану құқығы құқық қорғау функцияларын жүзеге асыратын кеден органдарының мынадай санаттардағы лауазымды адамдарына берілген:
1. С-1 Төраға.
2. С-2 Жедел-іздестіру қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін төрағаның орынбасары.

Об утверждении категорий должностных лиц таможенных органов, наделенных правом ношения, хранения огнестрельного оружия и пользования им, перечней специальных средств и видов огнестрельного оружия и боеприпасов, применяемых должностными лицами таможенных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2010 года № 1014. Утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 906.
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2017 № 906 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
В соответствии со статьями 493, 494 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республике Казахстан" от 30 июня 2010 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:см.Z1100000380
1. Утвердить прилагаемые:
1) категории должностных лиц таможенных органов, наделенных правом ношения, хранения огнестрельного оружия и пользования им;
2) перечень специальных средств, применяемых должностными лицами таможенных органов;
3) перечень видов огнестрельного оружия и боеприпасов, применяемых должностными лицами таможенных органов.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2004 года № 65 "Об утверждении категорий должностных лиц таможенных органов, осуществляющих функции правоохранительных органов в соответствии с законодательными актами, наделенных правом ношения, хранения и пользования огнестрельным оружием, перечней видов огнестрельного оружия и боеприпасов и специальных средств, применяемых должностными лицами таможенных органов";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2005 года № 383 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2004 года № 65".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2010 года № 1014
Категории должностных лиц таможенных органов, наделенных
правом ношения, хранения огнестрельного оружия и
пользования им
Правом ношения, хранения огнестрельного оружия и пользования им наделены должностные лица таможенных органов, осуществляющие правоохранительные функции в соответствии с подпунктом 8) статьи 8, подпунктами 5), 10), 11), 12), 14) пункта 1 статьи 10 и пункта 2 статьи 15 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", следующих категорий:
1. С-1 Председатель.
2. С-2 Заместитель Председателя, курирующий вопросы оперативно-розыскной деятельности.

3. С-SV-4 Мыналардың:
1) контрабандаға қарсы күрес;
2) ішкі қауіпсіздік басқармасының бастығы.
4. С-SV-5 Мыналардың:
1) жедел-іздестіру қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін контрабандаға қарсы күрес;
2) жедел-іздестіру қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін ішкі қауіпсіздік басқармасы бастығының орынбасары.
5. С-SV-5 Жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің бастығы.
6. С-SV-6 Мыналардың:
1) контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмысқа және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;
2) контрабандаға қарсы күрес басқармасы есірткі контрабандасына қарсы күрес;
3) ішкі қауіпсіздік басқармасы жедел жұмысты ұйымдастыру бөлімінің бастығы.
7. С-SV-8 Мыналардың:
1) контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмысқа және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;
2) контрабандаға қарсы күрес басқармасы есірткі контрабандасына қарсы күрес;
3) ішкі қауіпсіздік басқармасы жедел жұмысты ұйымдастыру бөлімінің бас маманы.
8. С-SV-8 Жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің бас маманы.
9. С-SV-9 Мыналардың:
1) контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмыстар мен ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;
2) контрабандаға қарсы күрес басқармасы есірткілер контрабандасына қарсы күрес;
3) ішкі қауіпсіздік басқармасы жедел жұмысты ұйымдастыру бөлімінің аға маманы.
10. С-SV-9 Жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің аға маманы.
11. С-SVО-2 Кедендік бақылау департаменті бастығының жедел-іздестіру қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары.
12. С-SVО-3 Кедендік бақылау департаменті контрабандаға қарсы күрес басқармасының бастығы.
13. С-SVО-4 Кедендік бақылау департаменті контрабандаға қарсы күрес басқармасы бастығының орынбасары.
14. С-SVО-4 Кедендік бақылау департаменті мен кедендердің жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің бастығы.
15. С-SVО-4 Кедендік бақылау департаменті жедел ден қою өңірлік бөлімінің бастығы.
16. С-SVО-5 Кедендік бақылау департаменті жедел ден қою өңірлік бөлімі бастығының орынбасары.
17. С-SVО-5 Мыналардың:
1) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмысқа және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;
2) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы есірткі контрабандасына қарсы күрес бөлімінің бастығы.
18. С-SVО-5 Кедендік бақылау департаменті ішкі қауіпсіздік бөлімінің бастығы.
19. С-SVО-7 Мыналардың:
1) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмысқа және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;

3. C-SV-4 Начальник управления:
1) по борьбе с контрабандой;
2) внутренней безопасности.
4. C-SV-5 Заместитель начальника управления:
1) по борьбе с контрабандой, курирующий вопросы оперативно-розыскной деятельности;
2) внутренней безопасности, курирующий вопросы оперативно-розыскной деятельности.
5. C-SV-5 Начальник отдела оперативно-дежурной службы.
6. C-SV-6 Начальник отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой;
2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой;
3) организации оперативной работы управления внутренней безопасности.
7. C-SV-8 Главный специалист отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой;
2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой;
3) организации оперативной работы управления внутренней безопасности.
8. C-SV-8 Главный специалист отдела оперативно дежурной службы.
9. C-SV-9 Старший специалист отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой;
2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой;
3) организации оперативной работы управления внутренней безопасности.
10. C-SV-9 Старший специалист отдела оперативно дежурной службы.
11. C-SVO-2 Заместитель начальника Департамента таможенного контроля курирующий вопросы оперативно-розыскной деятельности.
12. C-SVO-3 Начальник управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля.
13. C-SVO-4 Заместитель начальника управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля.
14. C-SVO-4 Начальник отдела оперативно-дежурной службы Департамента таможенного контроля и таможен.
15. C-SVO-4 Начальник регионального отдела оперативного реагирования Департамента таможенного контроля.
16. C-SVO-5 Заместитель начальника регионального отдела оперативного реагирования Департамента таможенного контроля.
17. C-SVO-5 Начальник отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля;
2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля.
18. C-SVO-5 Начальник отдела внутренней безопасности Департамента таможенного контроля.
19. C-SVO-7 Главный специалист отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля;

2) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес
басқармасы есірткі контрабандасына қарсы күрес;
3) Кедендік бақылау департаментінің ішкі қауіпсіздік жұмысын жедел ұйымдастыру бөлімінің бас маманы.
20. С-SVО-7 Кедендік бақылау департаменті мен кедендердің жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің бас маманы.
21. С-SVО-7 Кедендік бақылау департаменті жедел ден қою өңірлік бөлімінің бас маманы.
22. С-SVО-8 Мыналардың:
1) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмысқа және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;
2) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы есірткі контрабандасына қарсы күрес бөлімінің аға маманы.
23. С-SVО-8 Кедендік бақылау департаменті мен кедендердің жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің аға маманы.
24. С-SVО-8 Кедендік бақылау департаменті жедел ден қою өңірлік бөлімінің аға маманы
25. С-SVО-9 Мыналардың:
1) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы экономикалық қылмысқа және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес;
2) Кедендік бақылау департаментінің контрабандаға қарсы күрес басқармасы есірткі контрабандасына қарсы күрес бөлімінің маманы.
26. С-SVО-9 Кедендік бақылау департаментінің кедендердің жедел-кезекшілік қызмет бөлімінің маманы.
27. С-SVО-9 Кедендік бақылау департаменті жедел ден қою өңірлік бөлімінің маманы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 қазандағы
№ 1014 қаулысымен
бекітілген
Кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын атыс қаруы мен оқ-дәрі түрлерінің тізбесі
1. Атыс қаруының түрлері:
1) 9 мм "Байкал 442" пистолеттері, "Макаров ПМ-9 пистолеті";
2) Кобальт бұйымы 9 мм РСА ТКБ-0216 револьвері;
3) "CZ" BROWNING пистолеті;
4) "ИЖ-81, Mosberg" тегіс ұңғылы 12 калибрлі мылтықтары7
2. Оқ-дәрілер түрлері:
1) 9 мм пистолеттерге оқ-дәрілер;
2) тегіс ұңғылы 12 калибрлі мылтықтарға оқ-дәрілер.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 2 қазандағы
№ 1014 қаулысымен
бекітілген
Кеден органдарының лауазымды адамдары қолданатын арнаулы құралдардың тізбесі
1. Арнаулы құралдар:
1) оқ өткізбейтін кеудешелер;
2) кевлар каскалары;
3) электр шокерлері;
4) "Заря", "Пламя" жарық-дыбыс құрылғылары;
5) "БР-С бұйым" қол кісендері;
6) арнаулы резеңке таяқтары;
7) "ЕЖ", ШИП" үлгісіндегі көлікті мәжбүрлеп тоқтатуға арналған қондырғылар;
8) "Черемуха", "Сирень", "Волна" үлгісіндегі көзден жас ағызатын заттар (газдар).

2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля;
3) организации оперативной работы внутренней безопасности Департамента таможенного контроля.
20. C-SVO-7 Главный специалист отдела оперативно-дежурной службы Департамента таможенного контроля и таможен.
21. C-SVO-7 Главный специалист регионального отдела оперативного реагирования Департамента таможенного контроля.
22. C-SVO-8 Старший специалист отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля;
2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля.
23. C-SVO-8 Старший специалист оперативно-дежурной службы Департамента таможенного контроля и таможен.
24. C-SVO-8 Старший специалист регионального отдела оперативного реагирования Департамента таможенного контроля.
25. C-SVO-9 Специалист отдела:
1) борьбы с экономическими преступлениями и организованной преступностью управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля;
2) борьбы с контрабандой наркотиков управления по борьбе с контрабандой Департамента таможенного контроля.
26. C-SVO-9 Специалист отдела оперативно-дежурной службы Департамента таможенного контроля таможен.
27. C-SVO-9 Специалист регионального оперативного реагирования Департамента таможенного контроля.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2010 года № 1014
Перечень
специальных средств, применяемых должностными лицами
таможенных органов
Специальные средства:
1) жилеты защитные;
2) кевларовые каски;
3) шокеры электрические;
4) светошумовые устройства "Заря", "Пламя";
5) наручники "изделие БР-С";
6) палки резиновые специальные;
7) устройства для принудительной остановки транспорта типа "ЕЖ, ШИП";
8) слезоточивые вещества (газы) типа "Черемуха", "Сирень", "Волна".
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 2010 года № 1014
Перечень
видов огнестрельного оружия и боеприпасов, применяемых
должностными лицами таможенных органов
1. Виды огнестрельного оружия:
1) 9 мм пистолеты "Байкал 442", "Пистолет Макарова ПМ-9";
2) 9 мм револьвер PCА ТКБ-0216 изделие "Кобальт";
3) пистолет "CZ" BROWNING;
4) 12 калибр ружья гладкоствольные "ИЖ-81, Mosberg".
2. Виды боеприпасов:
1) 9 мм боеприпасы к пистолетам;
2) 12 калибр боеприпасы к ружьям гладкоствольным.