"Өңірлерде сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарын жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 ақпандағы № 67 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Өңірлерде сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарын жетілдіру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Өңірлерде сыртқы мемлекеттік қаржылық бақылау органдарын жетілдіру туралы
Мемлекеттік қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мәслихаттарға барлық деңгейдегі тексеру комиссияларын және олардың аппараттарын таратуға ұсыным берілсін.
2. Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың әкімдері:
1) мәслихаттардың таратылатын тексеру комиссияларының штат санын ескере отырып, жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен және шегінде осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес тексеру комиссиялары - мемлекеттік мекемелерін құруды қамтамасыз етсін;
2) облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың мәслихаттарымен бірлесіп, осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Мыналар:
1) құрылатын тексеру комиссияларының негізгі міндеті бюджет заңнамасында көзделгеннен басқа, жергілікті бюджеттерден түсетін түсімдер сомасының қайтарылуын, салықтық әкімшілендірудің тиімділігін бақылауды жүзеге асыру;
2) құрылатын тексеру комиссияларының тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің мәслихаттарына есеп беруі;
3) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің құрылатын тексеру комиссияларының қызметін үйлестіруі (әдіснама, біліктілігін арттыру, қайта даярлау);
4) құрылатын тексеру комиссияларының төрағалары мен мүшелерін қызметке тағайындауды және қызметтен босатуды облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың мәслихаттары жүзеге асырады деп айқындалсын.
4. Қоса беріліп отырған:
1) облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссиялары штат санының лимиттері;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасының Үкіметі Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетімен бірлесіп:
1) бір ай мерзімде осы Жарлықты іске асыруға бағытталған заңнамалық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О совершенствовании органов внешнего государственного финансового контроля в регионах"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2011 года № 67
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О совершенствовании органов внешнего государственного финансового контроля в регионах".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О совершенствовании органов внешнего государственного
финансового контроля в регионах
В целях совершенствования системы государственного финансового контроля ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Рекомендовать маслихатам упразднить ревизионные комиссии всех уровней и их аппараты.
2. Акимам областей, столицы, города республиканского значения:
1) за счет и в пределах средств местных бюджетов, с учетом штатной численности упраздняемых ревизионных комиссий маслихатов обеспечить создание государственных учреждений - ревизионных комиссий согласно приложению к настоящему Указу;
2) совместно с маслихатами областей, столицы, города республиканского значения принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Определить:
1) основной задачей создаваемых ревизионных комиссий, помимо предусмотренных бюджетным законодательством, осуществление контроля за возвратом сумм поступлений из местных бюджетов, эффективностью налогового администрирования;
2) подотчетность создаваемых ревизионных комиссий маслихатам соответствующих административно-территориальных единиц;
3) координацию деятельности создаваемых ревизионных комиссий (методология, повышение квалификации, переподготовка) за Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета;
4) что назначение и освобождение от должности председателей и членов создаваемых ревизионных комиссий осуществляется маслихатами областей, столицы, города республиканского значения.
4. Утвердить прилагаемые:
1) лимиты штатной численности ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения;
2) дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые указы Президента Республики Казахстан.
5. Правительству Республики Казахстан совместно со Счетным комитетом по контролю за исполнением республиканского бюджета:
1) в месячный срок разработать и внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проекты законодательных актов, направленные на реализацию настоящего Указа;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.

6. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
7. Осы Жарлық осы Жарлықтың 5-тармағының 1) тармақшасынан туындайтын заңнамалық актілер қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                          Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» ____
№ __ Жарлығына
ҚОСЫМША
Құрылатын мемлекеттік мекемелердің
тізбесі
1. «Алматы облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
2. «Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
3. «Батыс Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
4. «Шығыс Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
5. «Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
6. «Ақмола облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
7. «Қарағанды облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
8. «Ақтөбе облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
9. «Атырау облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
10. «Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
11. «Қызылорда облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
12. «Маңғыстау облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;

6. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
7. Настоящий Указ вводится в действие со дня введения в действие законодательных актов, вытекающих из подпункта 1) пункта 5 настоящего Указа.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от "__" ___ 2011 года № ___
Перечень
создаваемых государственных учреждений
1. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Алматинской области";
2. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Южно-Казахстанской области";
3. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Западно-Казахстанской области";
4. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Восточно-Казахстанской области";
5. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области";
6. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Акмолинской области";
7. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Карагандинской области";
8. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Актюбинской области";
9. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Атырауской области";
10. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Костанайской области";
11. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Кызылординской области";
12. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Мангистауской области";

13. «Павлодар облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
14. «Жамбыл облысы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
15. «Астана қаласы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі;
16. «Алматы қаласы бойынша тексеру комиссиясы» мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» ____
№ __ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссиялары штат санының лимиттері
Облыс, астана, республикалық маңызы бар қала
Штат санының лимиттері (оның ішінде тексеру комиссиясының төрағасы және төрт мүшесі)
Ақмола
45
Ақтөбе
39
Алматы
52
Атырау
30
Шығыс Қазақстан
57
Жамбыл
39
Батыс Қазақстан
31
Қарағанды
49
Қостанай
46
Қызылорда
33
Маңғыстау
22
Павлодар
35
Солтүстік Қазақстан
39
Оңтүстік Қазақстан
68
Алматы қаласы
38
Астана қаласы
31
ЖИЫНЫ:
654
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2011 жылғы «__» ____
№ __ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер
1. Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) «Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі мен мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 29 желтоқсандағы № 317 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 58, 559-құжат; 2002 ж., № 18, 196-құжат; № 32, 339-құжат; 2003 ж., № 20, 201-құжат; 2004 ж., № 19, 234-құжат; № 21, 265-құжат; № 33, 439-құжат; 2005 ж., № 27, 329-құжат; № 30, 380-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; № 39, 429-құжат; 2007 ж., № 43, 499-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2010 ж., № 2, 12-құжат; № 51, 466-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілер лауазымдарының тізілімі:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларының төрағасы және мүшелері»;
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілерге тәртіптік жазалар қолдану туралы ережесінде:

13. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Павлодарской области";
14. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по Жамбылской области";
15. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по городу Астане";
16. Государственное учреждение "Ревизионная комиссия по городу Алматы".
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" ___ 2011 года № ___
Лимиты штатной численности ревизионных комиссий
областей, столицы, города республиканского значения
Область, столица, город
республиканского значения
Лимиты штатной численности (в том
числе Председатель и четыре члена
ревизионной комиссии)
Акмолинская
45
Актюбинская
39
Алматинская
52
Атырауская
30
Восточно-Казахстанская
57
Жамбылская
39
Западно-Казахстанская
31
Карагандинская
49
Костанайская
46
Кызылординская
33
Мангистауская
22
Павлодарская
35
Северо-Казахстанская
39
Южно-казахстанская
68
г. Алматы
38
г. Астана
31
ИТОГО:
654
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" ___ 2011 года № ___
Дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые Указы
Президента Республики Казахстан
1. Внести дополнения и изменения в некоторые Указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 декабря 1999 года № 317 "Об утверждении Реестра должностей политических государственных служащих и Правил наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 58, ст. 559; 2002 г., № 18, ст. 196; № 32, ст. 339; 2003 г., № 20, ст. 201; 2004 г., № 19, ст. 234; № 21, ст. 265; № 33, ст. 439; 2005 г., № 27, ст. 329; № 30, ст. 380; 2006 г., № 23, ст. 229; № 39, ст. 429; 2007 г., № 43, ст. 499; 2008 г., № 9, ст. 89; 2010 г., № 2, ст. 12; № 51, ст. 466):
Реестр должностей политических государственных служащих, утвержденный названным Указом:
дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель и члены ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения";
в Правилах наложения дисциплинарных взысканий на политических государственных служащих, утвержденных названным Указом:

12-тармақ мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
«5-1) облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларының қызметшілеріне - тиісті мәслихаттардың хатшысы қолданады;»;
2) «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1284 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 19, 234-құжат; № 33, 439-құжат; 2005 ж., № 27, 329-құжат; № 30, 380-құжат; 2006 ж., № 23, 229-құжат; № 38, 420-құжат; № 39, 429-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат):

пункт 12 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения - секретарем соответствующих маслихатов;";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 19, ст. 234; № 33, ст. 439; 2005 г., № 27, ст. 329; № 30, ст. 380; 2006 г., № 23, ст. 229; № 38, ст. 420; № 39, ст. 429; 2010 г., № 51, ст. 466):

2,04
2,09
2,14
2,15
2,19
»
деген жолдар алып тасталсын;
3) «Мемлекеттік қызметшілердің лауазымдарын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 501 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 49, 599-құжат; 2008 ж., № 9, 89-құжат; 2009 ж., № 12, 69-құжат; 2010 ж., № 51, 466-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер лауазымдарының санаттары бойынша тізілімі:
«D санаттарының тобы» деген бөлімде:
тақырыбы мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссиялары» деген жолмен толықтырылсын;

2,04
2,09
2,14
2,15
2,19
"
исключить;
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 501 "О мерах по оптимизации должностей государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 49, ст. 599; 2008 г., № 9, ст. 89; 2009 г., № 12, ст. 69; 2010 г., № 51, ст. 466):
Реестр должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденный названным Указом:
в разделе "Группа категорий D":
заголовок дополнить строкой следующего содержания:
"Ревизионные комиссии областей, столицы, города республиканского значения";

D-1 және D-2 санаттары мынадай редакцияда жазылсын:
«D-1 санаты
Облыс әкімінің аппаратын, облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларын қоспағанда, аппарат жетекшісі
D-2 санаты
Облыстардың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың тексеру комиссияларын қоспағанда, аппарат жетекшісінің орынбасары».

Категории D-1 и D-2 изложить в следующей редакции:
"Категория D-1
Руководитель аппарата, за исключением аппарата акима области, ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения
Категория D-2
Заместитель руководителя аппарата, за исключением ревизионных комиссий областей, столицы, города республиканского значения".