Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 ақпандағы № 81 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 ақпандағы № 70 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 ақпандағы № 81 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 11-12, 123-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 8-бөлімде:
8.1-кестеде:
001 «Денсаулық сақтау саласындағы саясатты және қызмет көрсетулерді мемлекеттік реттеуді үйлестіру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Шетелде оқыған ДСМ мемлекеттік қызметшілерінің болжамды саны» деген жолдағы «46» деген сандар «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «8 819 749» деген сандар «8 826 794» деген сандармен ауыстырылсын;
8.3-кестеде:
003 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Кадр ресурстары жүйесі мен медицина ғылымын дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«ЖОО-да грантпен білім алушылардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «22 266» деген сандар «22 146» деген сандармен ауыстырылсын;
«Медициналық ЖОО-ның әскери кафедраларында запастағы офицерлердің орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «1440» деген сандар «1403» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖОО кейінгі кәсіптік білім алатын мамандардың (докторанттар, РhD докторанттары, аспиранттар, магистранттар, клиникалық ординаторлар және резидентура тыңдаушылары) орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «757» деген сандар «751» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «8 981 990» деген сандар «8 924 090» деген сандармен ауыстырылсын;
8.4-кестеде:
004 «Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Кадр ресурстары жүйесі мен медицина ғылымын дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«ЖОО-да грантпен білім алатын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «17 684» деген сандар «17 142» деген сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 81
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2011 года № 70
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 81 "О Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2010-2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 11-12, ст. 123) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства здравоохранения Республики Казахстан на 2010-2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 8. "Бюджетные программы":
в таблице 8.1:
в бюджетной программе 001 "Услуги по координации политики и государственному регулированию предоставления услуг в области здравоохранения":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Ориентировочное количество государственных служащих МЗ, обученных за рубежом" цифры "46" заменить цифрой "9";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "8 819 749" заменить цифрами "8 826 794";
в таблице 8.3:
в бюджетной программе 003 "Подготовка специалистов с высшим и послевузовским образованием":
в стратегическом направлении 3. "Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Среднегодовой контингент обучающихся по гранту в ВУЗах" цифры "22 266" заменить цифрами "22 146";
в строке "Среднегодовой контингент офицеров запаса на военных кафедрах медицинских вузов" цифры "1440" заменить цифрами "1403";
в строке "Среднегодовой контингент специалистов, получающих послевузовское профессиональное образование (докторантов, докторантов PhD, аспирантов, магистрантов, клинических ординаторов и слушателей резидентуры)" цифры "757" заменить цифрами "751";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "8 981 990" заменить цифрами "8 924 090";
в таблице 8.4:
в бюджетной программе 004 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам высшего и послевузовского образования":
в стратегическом направлении 3. "Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по гранту, в ВУЗах" цифры "17 684" заменить цифрами "17 142";

«ЖОО кейінгі кәсіптік білім алатын стипендиаттардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «757» деген сандар «751» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «3 148 028» деген сандар «2 975 028» деген сандармен ауыстырылсын;
8.5-кестеде:
005 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқарудың тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Қаржыландыратын денсаулық сақтау жобаларының саны, оның ішінде сейсмикалық күшейтілген» деген жолдағы «71» деген сандар «81» деген сандармен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Аяқталған денсаулық сақтау жобаларының саны, оның ішінде сейсмикалық күшейтілген» деген жолдағы «66» деген сандар «61» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «94 499 726» деген сандар «90 887 799» деген сандармен ауыстырылсын;
8.6-кестеде:
006 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «8 249 141» деген сандар «8 252 633» деген сандармен ауыстырылсын;
8.9-кестеде:
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «13 910 746» деген сандар «13 882 136» деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес 8.9-1 және 8.9-2-кестелермен толықтырылсын;
8.13-кестеде:
016 «Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «14 185 068» деген сандар «17 478 458» деген сандармен ауыстырылсын;
8.16-кестеде:
019 «Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау инфрақұрылымының тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
нәтиже көрсеткіштерінде:

в строке "Среднегодовой контингент стипендиатов, обучающихся по послевузовскому образованию" цифры "757" заменить цифрами "751";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "3 148 028" заменить цифрами "2 975 028";
в таблице 8.5:
в бюджетной программе 005 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Кол-во финансируемых проектов здравоохранения, в том числе сейсмоусиление" цифры "71" заменить цифрами "81";
в показателях результата:
"Кол-во завершенных проектов здравоохранения, в том числе сейсмоусиление" цифры "66" заменить цифрами "61";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "94 499 726" заменить цифрами "90 887 799";
в таблице 8.6:
в бюджетной программе 006 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне":
в стратегическом направлении 1. "Укрепление здоровья граждан":
в графе "2010 год":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "8 249 141" заменить цифрами "8 252 633";
в таблице 8.9:
в бюджетной программе 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
в стратегическом направлении 1. "Укрепление здоровья граждан":
в графе "2010 год":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "13 910 746" заменить цифрами "13 882 136";
дополнить таблицами 8.9-1 и 8.9-2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению;
в таблице 8.13:
в бюджетной программе 016 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "14 185 068" заменить цифрами "17 478 458";
в таблице 8.16:
в бюджетной программе 019 "Создание информационных систем здравоохранения":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях результата:

«Денсаулық сақтау ісінің бірыңғай ақпараттық жүйесі енгізілген денсаулық сақтау ұйымдарының саны» деген жолдағы «50» деген сандар «94» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «633 813» деген сандар «592 154» деген сандармен ауыстырылсын;
8.18-кестеде:
021 «Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау инфрақұрылымының тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Қаржыландыратын ұйымдар саны» деген жолдағы «20» деген сандар «19» деген сандармен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Ұйымдарының ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеулердің саны» деген жолдағы «22» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «653 828» деген сандар «599 641» деген сандармен ауыстырылсын;
8.20-кестеде:
023 «Ауылдық (селолық) жерлердегі денсаулық сақтауда ұтқыр және телемедицинаны дамыту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Алынған базалық телемедицина жабдықтар комплектілерінің саны» деген жолдағы «14» деген сандар «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Алынған аудио және видео өңдеу комплектілерінің саны» деген жолдағы «30» деген сандар «31» деген сандармен ауыстырылсын;
«Алынған бейне конференция байланыс комплектілерінің саны» деген жолдағы «73» деген сандар «60» деген сандармен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Құрылған аудандық телемедициналық орталықтардың саны» деген жолдағы «7» деген сан «9» деген санмен ауыстырылсын;
«Құрылған республикалық телемедициналық орталықтардың саны» деген жолдағы «18» деген сандар «16» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «747 739» деген сандар «744 713» деген сандармен ауыстырылсын;
8.24-кестеде:
027 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Денсаулық сақтау объектілерін іске қосу және қызмет етуі» деген жолдағы «28» деген сандар «32» деген сандармен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Денсаулық сақтау объектілерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген жолдағы «28» деген сандар «32» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Количество организаций здравоохранения, в которых внедрена Единая информационная система здравоохранения" цифры "50" заменить цифрами "94";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "633 813" заменить цифрами "592 154";
в таблице 8.18:
в бюджетной программе 021 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений государственных организации здравоохранения на республиканском уровне":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Количество финансируемых организаций" цифры "20" заменить цифрами "19";
в показателях результата:
в строке "Количество капитальных ремонтов, проведенных в зданиях, помещениях и сооружениях" цифры "22" заменить цифрами "25";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "653 828" заменить цифрами "599 641";
в таблице 8.20:
в бюджетной программе 023 "Развитие мобильной и телемедицины в здравоохранении аульной (сельской) местности":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Количество приобретенных комплектов базового телемедицинского оборудования" цифры "14" заменить цифрой "9";
в строке "Количество приобретенных комплектов по обработке аудио и видеоинформации" цифры "30" заменить цифрами "31";
в строке "Количество приобретенных комплектов видеоконференцсвязи" цифры "73" заменить цифрами "60";
в показателях результата:
в строке "Количество созданных районных телемедицинских центров" цифру "7" заменить цифрой "9";
в строке "Количество созданных республиканских телемедицинских центров" цифры "18" заменить цифрами "16";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "747 739" заменить цифрами "744 713";
в таблице 8.24:
в бюджетной программе 027 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения":
в стратегическом направлении 1. "Укрепление здоровья граждан":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Ввод и функционирование объектов здравоохранения" цифры "28" заменить цифрами "32";
в показателях результата:
в строке "Обеспечение функционирования объектов здравоохранения" цифры "28" заменить цифрами "32";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «3 297 750» деген сандар «2 590 269» деген сандармен ауыстырылсын;
8.25-кестеде:
028 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «15 108 249» деген сандар «14 700 984» деген сандармен ауыстырылсын;
8.26-кестеде:
029 «Денсаулық сақтау жүйесін реформалау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «5 398 839» деген сандар «4 081 380» деген сандармен ауыстырылсын;
8.27-кестеде:
030 «Республикалық деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық көмектің саны» деген жолдағы «78 900» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Жоғары мамандандырылған консультациялық көмек саны» деген жолдағы «180 000» және «39 870» деген сандар тиісінше «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Дайындалатын қанның орташа жылдық саны» деген жолдағы «16 500» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Донацияның жалпы саны» деген жолдағы «22 000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Экстракорпоралдық ұрықтандыру циклдардың саны» деген жолдағы «100» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Халықтың емделіп болғаннан кейінгі өз денсаулығы жағдайына қанағаттану деңгейінің көтерілуі (әлеуметтік мәселелер бойынша) кем емес» деген жолдағы «40» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Шет елдерге емделуге жіберілген азаматтар санының азаюы» деген жолдағы «75» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Бала өлімінің көрсеткіші» деген жолдағы «18,5» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Цереброваскулярлық аурулардан өлім-жітім көрсеткіші (орташа республикалық көрсеткіш)» деген жолдағы «121,2» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Ісікке қарсы ем алғаннан кейін 5 жыл және одан көп өмір сүрген қатерлі ісікке шалдыққан сырқаттардың үлес салмағы (орташа республикалық көрсеткіш)» деген жолдағы «48,6» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "3 297 750" заменить цифрами "2 590 269";
в таблице 8.25:
в бюджетной программе 028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов":
в стратегическом направлении 1. "Укрепление здоровья граждан":
в графе "2010 год":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "15 108 249" заменить цифрами "14 700 984";
в таблице 8.26:
в бюджетной программе 029 "Реформирование системы здравоохранения":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "5 398 839" заменить цифрами "4 081 380";
в таблице 8.27:
в бюджетной программе 030 "Оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на республиканском уровне":
в стратегическом направлении 1. Укрепление здоровья граждан:
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Количество оказанной медицинской помощи в рамках ГОБМП в республиканских организациях здравоохранения" цифры "78 900" заменить цифрой "0";
в строке "Количество оказанной высокоспециализированной консультативной помощи" цифры "180 000" и "39 870" заменить соответственно цифрой "0";
в строке "Среднегодовое количество заготавливаемой крови" цифры "16 500" заменить цифрой "0";
в строке "Общее число донаций" цифры "22 000" заменить цифрой "0";
в строке "Число циклов экстракорпорального оплодотворения (ЭКО)" цифры "100" заменить цифрой "0";
в показателях качества:
в строке "Повышение уровня удовлетворенности населения состоянием своего здоровья после лечения (по данным соц. опроса) не менее" цифры "40" заменить цифрой "0";
в строке "Уменьшение количества направленных граждан на лечение за рубеж" цифры "75" заменить цифрой "0";
в показателях результата:
в строке "Показателя младенческой смертности" цифры "18,5" заменить цифрой "0";
в строке "Снижение смертности от цереброваскулярных заболеваний (среднереспубликанский показатель)" цифры "121,2" заменить цифрой "0";
в строке "Удельный вес больных злокачественными новообразованиями, живущих 5 и более лет после проведенного противоопухолевого лечения (среднереспубликанский показатель)" цифры "48,6" заменить цифрой "0";

«Туберкулезден болатын өлім-жітім (орташа республикалық көрсеткіш)» деген жолдағы «14,5» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Ақысыз донацияның үлес салмағы» деген жолдағы «70» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«СӨС қалыптастыру мәселелері бойынша БМСК медициналық қызметкерлерді даярлау мен қайта даярлау» деген жолдағы «25» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «26 806 215» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
8.28-кестеде:
031 «Ауруханалық басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Ауруханалық ақпараттық жүйе» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Холдинг клиникаларын шетел компанияларына басқаруға беру» деген жолдағы «1 (РЖМКО)» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Республикалық жедел медициналық жәрдем көрсету орталығының қабылдау бөлімшесін және жедел жәрдем бөлімшесін басқаруға беру» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Фельдшерлерге арналған тренингтік бағдарламалар аясында біліктіліктерін арттырған орташа медициналық білімдері бар мамандар саны» деген жолдағы «60» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Орташа медициналық білімдері бар мамандар үшін тренингтік кластар құру» деген жолдағы «1» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Ауруханалық басқару саласында МВА дәрежесін алған мамандар саны» деген жолдағы «10» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауруханалық басқару саласында МВА бағдарламасы бойынша оқыған мамандар саны» деген жолдағы «40» деген сандар «35» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
Сан көрсеткіштері
Ауруханалық басқару саласында МВА бағдарламасы бойынша оқыған мамандар саны
адам
20
20
20
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Сан көрсеткіштері
Медициналық техниканы жеткізу лизингінің тетігін әзірлеу
бірл.
1
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «1 215 820» деген сандар «1 159 961» деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес 8.28-1-кестемен толықтырылсын;
8.29-кестеде:
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Сатып алынған жабдықтардың саны» деген жолдағы «1 280» деген сандар «1 475» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Смертность от туберкулеза (среднереспубликанский показатель)" цифры "14,5" заменить цифрой "0";
в строке "Удельный вес безвозмездных дотаций" цифры "70" заменить цифрой "0";
в строке "Подготовка и переподготовка медработников ПМСП по вопросам формирования ЗОЖ" цифры "25" заменить цифрой "0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "26 806 215" заменить цифрой "0";
в таблице 8.28:
в бюджетной программе 031 "Внедрение международных стандартов в области больничного управления":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Больничная информационная система" цифру "1" заменить цифрой "0";
в строке "Передача в управление иностранной компании клиник Холдинга" цифру "1 (РЦНМП)" заменить цифрой "0";
в строке "Передача в управление отделения скорой помощи и приемного отделения Республиканского центра неотложной медицинской помощи" цифру "1" заменить цифрой "0";
в строке "Число специалистов со средним медицинским образованием, повысивших квалификацию в рамках тренинговой программы для фельдшеров" цифры "60" заменить цифрой "0";
в строке "Создание тренингового класса для специалистов со средним медицинским образованием" цифру "1" заменить цифрой "0";
в строке "Число специалистов, получивших степень МВА в области больничного администрирования" цифры "10" заменить цифрами "20";
в строке "Число специалистов, обучающихся по программе МВА в области больничного администрирования" цифры "40" заменить цифрами "35";
после строки:
"
Показатели
количества
Число специалистов, обучающихся по
программе МВА в области
больничного администрирования
чел.
20
40
20
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Показатели
количества
Разработка механизма лизинга
поставок медицинской техники
ед.
1
";
в графе "2010 год":
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1215 820" заменить цифрами "1 159 961";
дополнить таблицей 8.28-1, согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
в таблице 8.29:
в бюджетной программе 038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности управления системой здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Кол-во приобретаемого оборудования" цифры "1280" заменить цифрами "1 475";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «13 067 034» деген сандар «14 873 103» деген сандармен ауыстырылсын;
8.30-кестеде:
043 «Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Кадр ресурстары жүйесін және медициналық ғылымды дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Колледжде білім алушылардың жылдық орташа мөлшерлі контингенті» деген жолдағы «1 356» деген сандар «1 325» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «327 978» деген сандар «318 978» деген сандармен ауыстырылсын;
8.31-кестеде:
062 «Ұлттық медицина холдингі» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Медициналық орталықтардың саны» деген жолдағы «6» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Пәтермен қамтамасыз етілген қызметкерлер саны» деген жолдағы «100» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Госпиталдық ақпараттық жүйе мен ресурстарды басқару жүйесі енгізілген «Ұлттық медициналық холдинг» АҚ еншілес ұйымдарының саны» деген жолдағы «2» деген сан «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «1 800 000» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
8.32-кестеде:
063 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Кадр ресурстары жүйесін және медициналық ғылымды дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Колледждерде білім алушы стипендиаттардың орташа жылдық контингенті» деген жолдағы «8 772» деген сандар «8 490» деген сандармен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Колледждерде білім алушы стипендиаттардың стипендиямен қамтамасыз етілуі» деген жолдағы «81» деген сандар «80» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «403 198» деген сандар «390 321» деген сандармен ауыстырылсын;
8.33-кестеде:
066 «Денсаулық сақтауды ақпараттандыру және телемедицинаны дамыту саласындағы инвестициялық бағдарламаларды іске асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Денсаулық сақтау инфрақұрылымының тиімділігін арттыру» деген 2-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Деректерді беру каналдарымен қамтамасыз етілген телемедицина желісі тораптарының саны» деген жолдағы «128» деген сандар «183» деген сандармен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Жұмыс істейтін телемедицина желілерінің тораптар саны» деген жолдағы «128» деген сандар «183» деген сандармен ауыстырылсын;
«ДСБАЖ-нің шеңберінде жұмыс істейтін жұмыс орындарының саны» деген жолдағы «2 499» деген сандар «3 142» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "13 067 034" заменить цифрами "14 873 103";
в таблице 8.30:
в бюджетной программе 043 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования":
в стратегическом направлении 3. "Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Среднегодовой контингент учащихся" цифры "1 356" заменить цифрами "1 325";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "327 978" заменить цифрами "318 978";
в таблице 8.31:
в бюджетной программе 062 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный медицинский холдинг":
в стратегическом направлении 2. Повышение эффективности управления системы здравоохранения:
в показателях количества:
в строке "Количество медицинских центров" цифру "6" заменить цифрой "0";
в строке "Количество работников обеспеченных жильем" цифры "100" заменить цифрой "0";
в показателях результата:
в строке "Количество дочерних организаций АО "Национальный медицинский холдинг", в которых внедрена госпитальная информационная система и система управления ресурсами" цифры "2" заменить цифрой "0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "1 800 000" заменить цифрой "0";
в таблице 8.32:
в бюджетной программе 063 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов":
в стратегическом направлении 3. "Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Среднегодовой контингент учащихся-стипендиатов в колледжах" цифры "8 772" заменить цифрами "8 490";
в показателях результата:
в строке "Обеспеченность стипендией учащихся-стипендиатов в колледжах" цифры "81" заменить цифрами "80";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "403 198" заменить цифрами "390 321";
в таблице 8.33:
в бюджетной программе 066 "Услуги по обеспечению реализации инвестиционных проектов в области информатизации здравоохранения и развития телемедицины":
в стратегическом направлении 2. "Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Количество узлов сети телемедицины, обеспеченных каналами передачи данных" цифры "128" заменить цифрами "183";
в показателях эффективности:
в строке "Количество функционирующих узлов сети телемедицины" цифры "128" заменить цифрами "183";
в строке "Количество функционирующих в рамках ЕИСЗ рабочих мест" цифры "2499" заменить цифрами "3 142";

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «526 338» деген сандар «495 147» деген сандармен ауыстырылсын;
8.34-кестеде:
067 «Жұқпалы, туберкулездік, психикалық ауруларға көрсететін медициналық көмекті ескермегенде, стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмекті көрсету жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Азаматтардың денсаулығын нығайту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«2010 жыл» деген бағанда:
сан көрсеткіштерінде:
«Коронографиялық зерттеу» деген жолдағы «15 541» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Аурулар төсектерімен қамтамасыз етілуі» деген жолдағы «76» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
нәтиже көрсеткіштерінде:
«Стационардан БМСК-е қаржылық назарын ығыстыру (стационар/БМСК-ті қаржыландырудың ара қатынасы)» деген жолдағы «64/36» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «138 061 691» деген сандар «0» деген санмен ауыстырылсын;
8.38 және 8.39-кестелер осы қаулыға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 ақпандағы
№ 70 қаулысына
1-қосымша
8.9-1-кесте
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің бюджеттік бағдарламасы
(инвестициялық бағдарламалар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
011 «Медициналық техниканы лизинг шарттарымен жеткізуді жүзеге асыратын ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру»
Сипаттама
Денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру жүйесін жетілдіру, жабдықтарға техникалық қызмет көрсету стандарттарын дамыту, мамандарды сервистік жөндеуге оқыту, сондай-ақ кадрларды даярлау, медициналық техниканы жеткізудің лизингтік схемаларын пайдалану жүйесін енгізу.
Стратегиялық бағыты
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру
Мақсат
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Нәтиже көрсеткіші
Медициналық техниканы лизинг шарттарымен жеткізуді жүзеге асыратын ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыру
бірлік
1
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
3 600 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 ақпандағы
№ 70 қаулысына
2-қосымша
8.9-2-кесте
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің бюджеттік бағдарламасы
(инвестициялық бағдарламалар)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
012 «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі акционерлік қоғамдарының жарғылық капиталдарын ұлғайту»
Сипаттама
Инфрақұрылымды дамыту мен денсаулық сақтау жүйесінің тұрақты дамуын қамтамасыз ету мақсатында Денсаулық сақтау министрлігіне қарасты акционерлік қоғамдарды тиімді басқару
Стратегиялық бағыты

в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "526 338" заменить цифрами "495 147";
в таблице 8.34:
в бюджетной программе 067 "Услуги по оказанию стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи, за исключением инфекционных, туберкулезных и психических заболеваний":
в стратегическом направлении 1. "Укрепление здоровья граждан":
в графе "2010 год":
в показателях количества:
в строке "Коронографические исследования" цифры "15 541" заменить цифрой "0";
в показателях эффективности:
в строке "Обеспеченность больничными койками (все ведомства)" цифры "76" заменить цифрой "0";
в показателях результата:
в строке "Смещение финансового акцента со стационара на ПМСП (соотношение финансирования стационар/ПМСП)" цифры "64/36" заменить цифрой "0";
в строке "Расходы на реализацию программы" цифры "138061691" заменить цифрой "0";
таблицы 8.38 и 8.39 изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2011 года № 70
Таблица 8.9-1
Бюджетная программа Министерства здравоохранении
Республики Казахстан
(инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
011 "Формирование уставного капитала организации, осуществляющей
поставку медицинской техники на условиях лизинга"
Описание
Совершенствование системы материально-технического оснащения
организаций здравоохранения, развитие стандартов технического
обслуживания оборудования, обучение специалистов сервисному
ремонту, а также подготовка кадров, внедрение системы
использования лизинговых схем поставок медицинской техники.
Стратегическое
направление
2. Повышение эффективности управления системой здравоохранения
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
результата
Формирование уставного
капитала организации,
осуществляющей поставку
медицинской техники на
условиях лизинга
ед.
1
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
3600 000
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2011 года № 70
Таблица 8.9-2
Бюджетная программа Министерства здравоохранении
Республики Казахстан
(инвестиционные программы)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
012 "Увеличение уставных капиталов акционерных обществ
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Описание
Эффективное управление акционерными обществами, находящимися в
ведении Министерства здравоохранения, в целях обеспечения
устойчивого развития системы здравоохранения, совершенствования
Стратегическое
направление

2. Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру
3. Кадр ресурстары жүйесі мен медицина ғылымын дамыту
Мақсат
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
3.2. Денсаулық сақтау саласындағы ғылыми зерттеулердің сапасын арттыру
Міндеттері
2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
3.2.1. Медицина ғылымын басқарудың және оны практикалық денсаулық сақтау саласымен және біліммен ықпалдастырудың тиімді жүйесін құру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Нәтиже көрсеткіші
Ғимараттарда және үй-жайлар мен құрылыстарда жүргізілген күрделі жөндеу саны
бірлік
1
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
53 097
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 ақпандағы
№ 70 қаулысына
3-қосымша
8.28-1-кесте
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің бюджеттік бағдарламасы
(қызмет көрсетуге арналған)
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
036 «Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету»
Сипаттама
Республикалық ұйымдарда жоғары мамандандырылған, консультациялық-диагностикалық, ұйымдастыру-әдістемелік көмек көрсету; ересектер мен балаларға санаториялық, сауықтыру-оңалту және қалпына келтіру көмегін көрсету; азаматтардың денсаулығын сақтау саласында диагностикалаудың, емдеудің, оңалтудың тиімді әдістерін енгізу; республика азаматтарын елден шеткері жерлерге емдеуге жіберу; пациенттің дәрігер мен медициналық ұйымды еркін таңдауға конституциялық құқығын іске асыру, медициналық қызмет көрсету тарифтерінің теңдігі, денсаулық сақтау саласында нарықтық қарым-қатынас енгізілген, медициналық қызмет көрсетудің анықтығы, денсаулық сақтау саласында сыбайлас жемқорлықтың туындауына арналған алғышарттарды жою; денсаулық сақтау ісінің негізгі көрсеткіштерін жақсаруы
Стратегиялық бағыты
1. Азаматтардың денсаулығын нығайту
2. Денсаулық сақтау жүйесін басқару тиімділігін арттыру
Мақсат
1.1. Ана мен бала денсаулығын сақтау
1.2. Әлеуметтік елеулі аурулардың ауыртпалығын азайту
1.3. Жарақаттану ауыртпалығын азайту
2.1. Басқару және қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Міндеттері
1.1.1 Әйелдердің денсаулығын нығайту
1.1.2 Балалардың денсаулығын нығайту
1.2.1 Жүрек-қан тамыры жүйесінің ауруларында медициналық көмекке және дәрілік заттарға қол жеткізуді қамтамасыз ету
1.2.2 Онкологиялық ауруларды ерте анықтау және уақтылы емдеу
1.2.3. Фтизиатриялық көмекті жетілдіру
1.2.4. ЖҚТБ індетіне қарсы іс-қимыл
1.3.1 Жарақаттану кезінде уақтылы медициналық көмек көрсету

2. Повышение эффективности управления системы здравоохранения
3. Развитие системы кадровых ресурсов и медицинской науки
Цель
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
3.2. Повышение качества научных исследований в области
здравоохранения
Задачи
2.1.2. Совершенствование системы управления
3.2.1. Создание эффективной системы управления медицинской наукой
и ее интеграции с образованием и практическим здравоохранением
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
результата
Количество капитальных
ремонтов, проведенных в
зданиях и помещениях и
сооружениях
ед.
1
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
53 097
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2011 года № 70
Таблица 8.28-1
Бюджетная программа Министерства здравоохранении
Республики Казахстан
(направлениа на предоставление услуг)
Администратор
бюджетной
программы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Бюджетная
программа
036 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской
помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном
уровне"
Описание
Оказание высокоспециализированной,
консультативно-диагностической, организационно-методической
помощи в республиканских организациях; оказание санаторной,
реабилитационной и оздоровительной помощи взрослым и детям;
внедрение эффективных методов диагностики, лечения,
реабилитации в области охраны здоровья граждан, направление
граждан республики на лечение за пределами страны; реализация
конституционного права на свободный выбор пациентом врача и
медицинской организации, равенство тарифов на оказание
медицинской помощи, внедрение рыночных отношений в сфере
здравоохранения, обеспечение прозрачности оказания медицинских
услуг, исключение основных предпосылок для возникновения
коррупции в отрасли здравоохранения; улучшение основных
показателей здравоохранения.
Стратегическое
направление
1. Укрепление здоровья граждан
2. Повышение эффективности инфраструктуры здравоохранения
Цель
1.1. Охрана здоровья матери и ребенка
1.2. Снижение бремени социально значимых заболеваний
1.3. Снижение бремени травматизма
2.1. Совершенствование системы управления и финансирования
Задачи
1.1.1. Укрепление здоровья женщин
1.1.2. Укрепление здоровья детей
1.2.1. Обеспечение доступности медицинской помощи и
лекарственных средств при заболеваниях сердечно-сосудистой
системы
1.2.2. Раннее выявление и своевременное лечение онкологических
заболеваний
1.2.3. Совершенствование фтизиатрической помощи
1.2.4. Противодействие эпидемии СПИД
1.3.1. Оказание своевременной медицинской помощи при травмах

2.1.2. Басқару жүйесін жетілдіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіш атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сан көрсеткіштері
Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық көмектің саны
адам
78 900
Жоғары мамандандырылған консультациялық көмек саны
қызмет
180 000
келулер
39 870
Дайындалатын қанның орташа жылдық саны
литр
175 000
Донацияның жалпы саны
бірлік

2.1.2. Совершенствование системы управления
Показатели
Наименование показателя
Ед. изм.
Отчетный
период
Плановый
период
2008
год
2009
год
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Количество оказанной
медицинской помощи в
рамках ГОБМП в
республиканских
организациях
здравоохранения
чел.
78 900
Количество оказанной
высокоспециализированной
консультативной помощи
услуги
180 000
посещения
39 870
Среднее количество
заготавливаемой крови
литры
175 000
Общее число донаций
ед.