Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2105 және 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 197 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 113 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.02.2014 № 113 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 желтоқсандағы № 2105 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 59, 514-құжат):
тақырыбында:
«тіркеу бойынша мемлекеттік» деген сөздер «тіркеу» мемлекеттік» деген сөздермен ауыстырылсын;
«көрсету» деген сөз алынып тасталсын;
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1, 15-2-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:»;
1-тармақта:
«тіркеу» бойынша мемлекеттік» деген сөздер «тіркеу» мемлекеттік» деген сөздермен ауыстырылсын;
«көрсету» деген сөз алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген «Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                          К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 28 ақпандағы
№ 197 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен
азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет
СТАНДАРТЫ
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (бұдан әрі - ІІМ-нің КҚПК) және мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Астана, Алматы қалаларының және облыстардың Ішкі істер департаменттерінің Көші-қон полициясы басқармалары (бұдан әрі - ІІД-нің КҚПБ) көрсетеді.

О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2105 и от 20 июля 2010 года № 745
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2011 года № 197. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 113
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.02.2014 № 113 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2009 года № 2105 "Об утверждении стандарта оказания государственной услуги по регистрации иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 59, ст. 514):
в заголовке:
слово "оказания" исключить;
слова "услуги по регистрации" заменить словами "услуги "Регистрация";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункте 1:
слово "оказания" исключить;
стандарт оказания государственной услуги "Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2011 года № 197
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
СТАНДАРТ
государственной услуги
"Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно
пребывающих в Республике Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Комитетом миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - КМП МВД) и Управлениями миграционной полиции Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы и областей (далее - УМП ДВД), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Халықтың көші-қоны туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңының 422-баптары;
2) «Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының 2122-баптары;
3) «Шетелдіктердің Қазақстан Республикасында болуын құқықтық реттеудің жекелеген мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы № 136 қаулысымен бекітілген Шетелдіктердің Қазақстан Республикасына келуінің және болуының, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасынан кетуі тәртібінің 13-тармағы;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 558 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік қызметтің үлгі стандарты;
5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысымен бекітілген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімінің 14-тармағы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет және мемлекеттік қызмет стандарты туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі - ІІМ) интернет-ресурсында: www.mvd.kz тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі - ІІД-нің) «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімде, сондай-ақ көші-қон полициясы бөлімшелерінде орналасқан ресми ақпарат көздері мен стенділерде орналастырылады.
5. Көші-қон карточкасының «тіркеу» бағанын толтыру не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәйекті жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бір жұмыс күні;
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 15 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін болып табылады.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерінен басқа, аптасына алты күн (дүйсенбі - жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліс, сенбіде сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін) ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Осы мемлекеттік қызметті көрсететін көші-қон полициясы бөлімшелерінің үй-жайлары ғимараттың бірінші қабатында орналасады, ішкі істер органдарының басқа бөлімшелерінен бөлек, физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіретін есігі, күту залы, құжаттарды толтыруға арналған орындары болады, қажетті құжаттардың тізбесі мен оларды толтыру үлгілері бар стенділермен жарақталады.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) статей 422 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения";
2) статей 2122 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О правовом положении иностранцев";
3) пункта 13 Правил въезда и пребывания иностранцев в Республике Казахстан, а также их выезда из Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года № 136 "Отдельные вопросы правового регулирования пребывания иностранцев в Республике Казахстан";
4) Типового стандарта государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 558;
5) пункта 14 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745.
4. Полная информация о государственной услуге и стандарте государственной услуги располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе "О деятельности органов внутренних дел", департаментов внутренних дел областей, городов Астаны, Алматы (далее - ДВД), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является заполнение графы "регистрация" миграционной карточки либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, один рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя в день обращения - не более 15 минут.
8. Государственная услуга является бесплатной.
9. Государственная услуга предоставляется шесть дней в неделю (понедельник - пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных дней. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Помещения подразделений миграционной полиции, которыми оказывается данная государственная услуга, располагаются на первом этаже здания, имеют отдельный от других подразделений органов внутренних дел вход с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, зал ожидания, места для заполнения документов, оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін шетелдікті не азаматтығы жоқ адамды қабылдайтын жеке және заңды тұлғалар, сондай-ақ осы стандартқа 2-қосымшада көрсетілген санаттардың біріне жататын шетелдіктер:
1) Қазақстан Республикасына келуге және болуға визасы бар шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның жеке басын куәландыратын жарамды құжатты ұсынады, осы стандартқа 3-қосымшада көрсетілген елдердің азаматтары үшін виза талап етілмейді;
2) мемлекеттік шекара арқылы өткізу пункттерінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің лауазымды адамдары беретін шекарадан өткені туралы белгісі бар көші-қон карточкасын;
3) тіркеу туралы өтінішті ұсынады.
Қазақстан Республикасында уақытша болуы 6 айдан астам мерзімді құрайтын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу үшін қосымша:
1) толтырылған екі мекенжайлық келу парағын;
2) келу парағына толтырылған статистикалық есепке алу талонын;
3) 35х45 мм мөлшердегі бір фотосурет ұсынылады.
12. Тіркеу туралы өтініштердің бланкілерін (осы заңды тұлғаның ресми бланкілерінде ресімделетін заңды тұлғалардың өтініштерін қоспағанда) көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкерлері береді, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес интернет-ресурстарда көрсетілген.
13. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тұтынушының болатын жері бойынша осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көші-қон полициясы бөлімшелеріне өткізіледі.
14. Барлық құжаттарды қабылдағаннан кейін көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметкері тұтынушыға осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берілетін күнін көрсете отырып, құжаттарды қабылдағаны туралы талон береді.
15. Уақытша болатын жері бойынша тіркеу туралы белгісі бар көші-қон карточкасын және жеке басын куәландыратын құжатты шетелдік, азаматтығы жоқ адам өзі өтініш білдірген жері бойынша алады. Тіркеу шетелдіктің не азаматтығы жоқ адамның бірінші жүгінген жері бойынша ғана ресімделеді.
16. Осы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды толық көлемде бермеу мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің қызметі сыпайылық, толық ақпарат ұсыну, құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпаратты қорғауды және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмыс нәтижелері осы стандартқа 5-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги физические или юридические лица, принимающие иностранца, либо лицо без гражданства, а также иностранцы, относящиеся к одной из категорий, указанных в приложении 2 к настоящему стандарту, представляют:
1) действительный документ, удостоверяющий личность иностранца либо лица без гражданства с визой на въезд и пребывание в Республике Казахстан для граждан стран, указанных в приложении 3 к настоящему стандарту виза не требуется;
2) миграционную карточку с отметкой о пересечении границы, которая выдается должностными лицами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в пунктах пропуска через государственную границу;
3) заявление о регистрации.
Для регистрации иностранцев и лиц без гражданства, срок временного пребывания которых в Республике Казахстан составляет свыше 6 месяцев, дополнительно представляются:
1) два заполненных адресных листка прибытия;
2) заполненный талон статистического учета к листку прибытия;
3) одну фотографию размером 35 х 45 мм.
12. Бланки заявлений о регистрации выдаются сотрудниками подразделений миграционной полиции (за исключением заявлений юридических лиц, которые оформляются на официальных бланках данного юридического лица), а также указаны на интернет-ресурсах согласно приложению 1 к настоящему стандарту.
13. Документы, указанные в пункте 11 настоящего стандарта, сдаются в подразделения миграционной полиции по месту пребывания потребителя, согласно приложению 1 настоящего стандарта.
14. После принятия всех документов сотрудником подразделения миграционной полиции потребителю выдается талон о принятии документов, по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту с указанием даты выдачи.
15. Миграционную карточку с отметкой о регистрации по месту временного пребывания и документ, удостоверяющий личность, иностранец, лицо без гражданства получает по месту своего обращения. Регистрация оформляется только по месту первого обращения иностранца, либо лица без гражданства.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является представление документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта, не в полном объеме.
3. Принципы работы
17. Деятельность подразделений миграционной полиции осуществляется на принципах вежливости, предоставления исчерпывающей информации, обеспечения сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты работы подразделений миграционной полиции измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 5 к настоящему стандарту.

19. Көші-қон полициясы бөлімшелерінің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері жыл сайын ІІМ-нің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Электрондық мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІД, IІM-нің КҚПК хатшылығының қызметкері уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауда жәрдемдеседі.
21. Шағымдар электрондық мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІД-нің, ІІМ КҚПК-нің басшылығына демалыс күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден бастап 13-00-ге дейін беріледі.
22. Дөрекі қызмет көрсетілгені туралы шағымдар пошталық және электрондық мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген ІІД-нің, IІM КҚПК басшылығына демалыс күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сондай-ақ сенбіде сағат 9-00-ден бастап 13-00-ге дейін заңнамада белгіленген тәртіппен беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа подразделений миграционной полиции, ежегодно утверждается приказом МВД.
5. Порядок обжалования
20. Сотрудник секретариата ДВД, КМП МВД, электронные адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействие в подготовке жалобы.
21. Жалобы подаются руководству ДВД, КМП МВД, электронные адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов, кроме выходных дней.
22. Жалобы о некорректном обслуживании подаются руководству ДВД, КМП МВД установленном законодательством порядке, почтовые и электронные адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту в рабочие дни с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, а также в субботу с 9-00 до 13-00 часов, кроме выходных дней.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.

24. Шағым еркін нысанда жазбаша түрде пошта, электрондық пошта арқылы не ІІД-нің, ІІМ КҚПК-нің хатшылығы арқылы қолма-қол қабылданады.
25. Жеке адамның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Шағымға тұтынушы қол қояды.
25. Қабылданған шағым ішкі істер органдарының ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі. Шағымның қабылданған күні мен уақыты, оны қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон шағымның қабылданғанын растайтын құжат болып табылады.

24. Жалоба принимается в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через секретариат ДВД, КМП МВД.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается потребителем.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации органа внутренних дел. Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, а также срок и место получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.

12)
Созақ ауданының ішкі істер бөлімі
Шолақ Қорған ауылы, Жібек жолы көшесі, 75
4-14-02
4-14-02
13)
Төле би ауданының ішкі істер бөлімі
Леңгір қаласы, Жамбыл көшесі, н/ж
6-16-02
6-16-02
14)
Түлкібас ауданының ішкі істер бөлімі
Т. Рысқұлов ауылы, Рысқұлов көшесі, 198
5-18-14
5-18-14
15)
Шардара ауданының ішкі істер бөлімі
Шардара қаласы, Б. Момышұлы көшесі, 16
2-23-82
2-23-82
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
2-қосымша
Тіркелуі жеке өтініші бойынша жүзеге асырылатын
шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың санаты
1. Австралия Одағының, Австрия Республикасының, Бельгия Корольдігінің, Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігінің, Грек Республикасының, Дания Корольдігінің, Ирландия Республикасының, Исландия Республикасының, Испания Корольдігінің, Италия Республикасының, Канаданың, Лихтенштейн Княздығының, Люксембург Ұлы Герцогтігінің, Малайзияның, Монаконың, Нидерланды Корольдігінің, Жаңа Зеландияның, Норвегия Корольдігінің, Португалия Республикасының, Сингапур Республикасының, Америка Құрама Штаттарының, Финляндия Республикасының, Француз Республикасының, Германия Федеративтік Республикасының, Швейцария Конфедерациясының, Швеция Корольдігінің, Жапонияның, Корея Республикасының, Біріккен Араб Әмірліктерінің, Сауд Арабиясы Корольдігінің, Польша Республикасының, Венгрия Республикасының, Словак Республикасының азаматтары;
2. «Туристік» санаттағы визалардың иелері;
3. Қазақстан Республикасына жұбайларымен, балаларымен немесе ата-аналарымен - шетел азаматтарымен бірге келген шетелдіктер;
4. Қазақстан Республикасымен байланысын растайтын құжаттардың иелері (ұлттық паспорттағы баған немесе Қазақстан Республикасында туғаны туралы куәлік, Қазақстан Республикасында жақын туысының жерленгені туралы құжаттың көшірмесі, Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу туралы анықтаманың көшірмесі);
5. Қазақ диаспорасының өкілдері - шетелдіктер.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
3-қосымша
Азаматтары Қазақстан Республикасына визасыз
тәртіппен келетін мемлекеттердің тізбесі
1. Әзірбайжан Республикасы
2. Армения Республикасы — бір айға дейінгі мерзімге
3. Беларусь Республикасы
4. Грузия Республикасы - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
5. Қырғыз Республикасы
6. Молдова Республикасы - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
7. Монғолия - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
8. Ресей Федерациясы
9. Тәжікстан Республикасы
10. Өзбекстан Республикасы
11. Түрік Республикасы - бір айға дейінгі мерзімге

12)
Отдел внутренних
дел Сузакского
района
с. Шолаккорган,
ул. Жибек жолы,
75
4-14-02
4-14-02
13)
Отдел внутренних
дел Толебийского
района
г. Ленгер,
ул. Жамбыла, б/н
6-16-02
6-16-02
14)
Отдел внутренних дел
Тюлькубасского
района
с. Т. Рыскулова
ул. Рыскулова,
198
5-18-14
5-18-14
15)
Отдел внутренних дел
Шардаринского района
г. Шардара,
ул.Б.
Момышулы,16
2-23-82
2-23-82
Приложение 2
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Категории иностранцев и лиц без гражданства, регистрация
которых осуществляется по личному заявлению
1. Граждане Австралийского Союза, Австрийской Республики, Королевства Бельгия, Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии, Греческой Республики, Королевства Дания, Ирландской Республики, Исландской Республики, Королевства Испания, Итальянской Республики, Канады, Княжества Лихтенштейн, Великого Герцогства Люксембург, Малайзии, Монако, Королевства Нидерландов, Новой Зеландии, Королевства Норвегия, Португальской Республики, Республики Сингапур, Соединенных Штатов Америки, Финляндской Республики, Французской Республики, Федеративной Республики Германия, Швейцарской Конфедерации, Королевства Швеция, Японии, Республики Корея, Объединенных Арабских Эмиратов, Королевства Саудовская Аравия, Республики Польша, Венгерской Республики, Словацкой Республики;
2. Владельцы виз категории "туристическая";
3. Иностранцы, въехавшие в Республику Казахстан совместно с супругами, детьми или родителями - иностранными гражданами;
4. Владельцы документов, подтверждающих связь с Республикой Казахстан (графа в национальном паспорте или свидетельство о рождении в Республике Казахстан, копия документа о захоронении близкого родственника в Республике Казахстан, копия справки о выходе из гражданства Республики Казахстан);
5. Иностранцы - представители казахской диаспоры.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Перечень государств, граждане которых въезжают
в Республику Казахстан в безвизовом порядке
1. Азербайджанская Республика
2. Республика Армения - на срок до одного месяца
3. Республика Беларусь
4. Республики Грузия - на срок до 90 суток
5. Кыргызская Республика
6. Республика Молдова - на срок до 90 суток
7. Монголия - на срок до 90 суток
8. Российская Федерация
9. Республика Таджикистан
10. Республика Узбекистан
11. Турецкая Республика - на срок до одного месяца

12. Украина - 90 тәулікке дейінгі мерзімге
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге
___________________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
құжаттар қабылдау туралы
№_ТАЛОН
Қабылданған құжаттардың тізбесі:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
6. __________________________________________________________________
7. __________________________________________________________________
8. __________________________________________________________________
9. __________________________________________________________________
Қабылдаған:
____________________________________/ ________/ _____________________
(ІІД КҚПБ қызметкерінің лауазымы)      (қолы)         (Т.А.Ә.)
______ ж. «___» ___________________
Берілген күні және уақыты: ___ж. «___» ___сағат ____минут
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
5-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің нысаналы келесі жылдағы мәні
Есепті жылдағы көрсеткіштің ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап қызметті белгіленген мерзімде ұсыну жағдайларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызмет көрсету үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қол жетімділігі
3.1. Қызмет көрсету сапасы мен оны көрсету туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электрондық форматта қол жеткізуге болатын қызметтердің %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Қызметтің осы түрі бойынша қызмет көрсетілген тұтынушылардың жалпы санына негізді шағымдардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанатын тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 2105 қаулысымен
бекітілген мемлекеттік
қызмет стандартына
6-қосымша
Талон
______________________________________________________________
(субъектінің атауы) Өтініш қабылдаған _______________________________________________
(маманның Т.А.Ә) 20_____ жылғы "___"______ сағ._____ мин._____

12. Украина - на срок до 90 суток
Приложение 4
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
ТАЛОН № __
о принятии документов на оказание государственной услуги
____________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя или наименование юридического лица)
Перечень принятых документов:
1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________
4. ______________________________________________________________
5. ______________________________________________________________
6. ______________________________________________________________
7. ______________________________________________________________
9. ______________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Принял:
________________________________ / _____________ / ________________
(Должность сотрудника УМП ДВД)      (подпись)         (Ф.И.О.)
"__" ________ ____ г.
Время и дата выдачи: ____ час __ мин "__" ____________ ____ г.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных качеством
и информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг,
информация о которых
доступна в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля)
обоснованных жалоб общему
количеству обслуженных
потребителей по данному
виду услуг
5. Вежливость
5.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
вежливостью персонала
Приложение 6
к стандарту государственной услуги,
утвержденному постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2009 года № 2105
Талон
_________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял (а)___________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«____»_______ 20___ г. час.___мин.____

(өлшемі 75 мм х 55 мм)

(размер 75 мм х 55 мм)