Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 наурыздағы № 271 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 13 тамыздағы № 552 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.08.2021 № 552 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 24 наурыздағы
№ 271 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Сәйкестікті растау рәсімдері" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 ақпандағы № 90 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 4, 48-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сәйкестікті растау рәсімдері" техникалық регламентінде:
бүкіл мәтін бойынша:
"жеткізушіде (дайындаушыда, сатушыда)", "жеткізушінің (дайындаушының, сатушының)", "жеткізуші (дайындаушы, сатушы)" деген сөздер тиісінше "дайындаушыда (орындаушыда)", "дайындаушының (орындаушының)", "дайындаушы (орындаушы)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"түзеу іс-шараларын", "түзеу іс-шаралары" деген сөздер тиісінше "түзеу әрекеттерін", "түзеу әрекеттері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"дайындаушы, сатушы" деген сөз "дайындаушы (орындаушы)" деген сөзбен ауыстырылсын;
1-тарауда:
1-тармақтағы "(бұдан әрі нормативтік құжаттар)" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақта:
"басқа да нормативтік құжаттың" деген сөздер "басқа да нормативтік құжаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
"сынақтарды" деген сөз "сәйкестікті растау саласындағы жұмыстарды" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өнімнің сәйкестендірілуін жүргізуге, оның ішінде жіктеу топтамасына жататындығын, техникалық құжаттамаға сәйкестігін, шыққан жерін, осы партияға жататындығын, сондай-ақ өнімнің техникалық регламентке және нормативтік құжатқа, тауарға ілеспе құжатқа, жеткізуге арналған шартқа (келісімшартқа), ерекшелікке, затбелгіне, заттаңбаға және өнімді сипаттайтын басқа құжатқа сәйкестікті растау үшін жиынтығында жеткілікті белгілерді, параметрлері, көрсеткіштері және талаптары бойынша сәйкестігін тексеруге. Сәйкестендіру кезінде импорттаушының Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері талаптарын өнімді таңбалауға қажетті ақпарат бөлігінде сақталуы ескертілуге тиіс;";
11-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестікті растау схемасын өтініш беруші сәйкестікті растау органымен бірлесіп анықтайды.";
26-тармақтағы "осы өнімге арналған нормативтік құжаттарда және зертхана құжаттарында белгіленеді" деген сөздер "зертхана белгілейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақтың екінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өндірістің жай-күйін талдау кезінде мыналар тексеріледі:";
48-тармақтың екінші бөлігіндегі "көлемі, мазмұны мен жүргізу тәртібі осы өнімге арналған нормативтік құжаттарда белгіленеді" деген сөздер "көлемін, мазмұны мен жүргізу тәртібін орган белгілейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
85-тармақта:
1) тармақшадағы "басқа да" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақшадағы "немесе кәсіпорын өндірісінің" деген сөздер алынып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 2011 года № 271. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 августа 2021 года № 552,
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.08.2021 № 552 (вводится в действие со его дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 марта 2011 года № 271
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 90 "Об утверждении Технического регламента "Процедуры подтверждения соответствия" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 4, ст. 48):
в Техническом регламенте "Процедуры подтверждения соответствия", утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту:
слова "поставщика (изготовителя, продавца)", "поставщиком (изготовителем, продавцом)", "Поставщик (изготовитель, продавец)", "поставщик (изготовитель, продавец)", заменить соответственно словами "изготовителя (исполнителя)", "изготовителем (исполнителем)", "Изготовитель (исполнитель)", "изготовитель (исполнитель)";
слова "корректирующих мероприятий", "корректирующие мероприятия" заменить соответственно словами "корректирующих действий", "корректирующие действия";
слова "изготовитель, продавец" заменить словами "изготовитель (исполнитель)";
в главе 1:
в пункте 1 слова "(далее нормативные документы)" исключить;
в пункте 4:
слова "иного нормативного документа" заменить словами "иных нормативных документов";
слова "так же" заменить словом "также";
в пункте 5 слово "испытаний" заменить словами "работ в области подтверждения соответствия";
в пункте 6 слова "не зависимо" заменить словом "независимо";
подпункт 1) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"1) провести идентификацию продукции, в том числе проверить принадлежность к классификационной группировке, соответствие технической документации, происхождение, принадлежность к данной партии, а также соответствие ее по признакам, параметрам, показателям и требованиям, которые в совокупности достаточны для подтверждения соответствия продукции техническому регламенту и нормативному документу, товаросопроводительной документации, договору (контракту) на поставку, спецификации, этикетке, ярлыку и другому документу, характеризующего продукцию. При идентификации должно учитываться соблюдение импортером требований нормативных правовых актов Республики Казахстан в части необходимой информации в маркировке продукции;";
часть третью пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Схему подтверждения соответствия определяет заявитель совместно с органом по подтверждению соответствия.";
в пункте 26 слова "в нормативных документах на данную продукцию и в документах лаборатории" заменить словом "лабораторией";
абзац первый части второй пункта 30 изложить в следующей редакции:
"При анализе состояния производства проверяются:";
в части второй пункта 48 слова "в нормативных документах на данную продукцию" заменить словом "Органом";
в пункте 85:
в подпункте 1) слово "другими" исключить;
в подпункте 4) слова "или производства предприятия" исключить;

90-тармақтың 2) тармақшасында "89" деген сандар "85" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген Техникалық регламентке 2-қосымшада:
"инспекциялық тексеруге" деген сөздер "инспекциялық бақылаумен" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Техникалық регламентке 4-қосымшада:
тақырыбындағы "200__ жылғы "____"___________ " деген сөздердің алдынан "20___ж. "____" ________ №______ өтінім бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген Техникалық регламентке 6-қосымшада:
"Қызметтерді сертификаттау схемаларын қолдану" деген бөлімнің екінші абзацында "Кәсіпкер-азаматтар" деген сөздер "жеке кәсіпкерлер" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 2012.07.30 № 1004 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 2012.07.30 № 1004 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 24 наурыздағы
№ 271 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымшаның күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 2012.07.30 № 1004 (2012.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

в подпункте 2) пункта 90 цифры "89" заменить цифрами "85";
в приложении 2 к указанному Техническому регламенту:
слова "инспекционной проверкой" заменить словами "инспекционным контролем";
в приложении 4 к указанному Техническому регламенту:
в заголовке после слов "от "__" ______ 200__ г." дополнить словами "по заявке № __ от "__" ______ 20__ г.";
в приложении 6 к указанному Техническому регламенту:
в части второй раздела "Применение схемы сертификации услуг" слова "гражданами-предпринимателями" заменить словами "индивидуальными предпринимателями".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.07.2012 № 1004 (вводится в действие с 01.07.2012).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 30.07.2012 № 1004 (вводится в действие с 01.07.2012).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 марта 2011 года № 271
Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правительства РК от 30.07.2012 № 1004 (вводится в действие с 01.07.2012).