Облыстық бюджеттердің тауарлы балық өсірудің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 281 Қаулысы.
"2011 - 2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 29 қарашадағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің тауарлы балық өсірудің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 28 наурыздағы
№ 23 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің тауарлы балық өсірудің өнімділігі мен
сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық
бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің тауарлы балық өсірудің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға 2011 жылғы республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидасы (бұдан әрі - Қағида) 018 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тауарлы балық шаруашылығының өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша 2011 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде тауарлы балық өсірудің өнімділігі мен сапасын арттыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) тәртібін айқындайды.
2. Тауарлы балық өсірумен айналысатын балық шаруашылығы субъектілеріне (бұдан әрі - балық өсіру ұйымдары) бюджеттік субсидиялар:
1) бағалы балық түрлерін өсіру кезінде пайдаланылатын құрамажем сатып алуға кеткен шығындарды (50%) ішінара өтеуге;
2) балық өсіру ұйымдары одан әрі сату үшін жеке және заңды тұлғалардан сатып алғаннан басқа, балық өсіру материалын сатып алуға кеткен шығындарды (50%) ішінара өтеуге арналады.
3. Бюджеттік субсидиялар:
1) тауарлы балық өнімін Қазақстан Республикасының ішкі нарығына, оның ішінде балық шаруашылығы саласындағы отандық қайта өңдеу кәсіпорындарына өткізетін;
2) өткен жылға қарағанда тауарлы балық өнімі өндірісінің өсуін қамтамасыз ететін балық өсіру ұйымдарына төленеді.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 281.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 марта 2011 года № 281
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2011 года областными бюджетами на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов (далее - бюджетные субсидии) для повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства, за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2011 год по бюджетной программе 018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства".
2. Бюджетные субсидии предназначаются для субъектов рыбного хозяйства, занимающихся товарным рыбоводством (далее - рыбоводные организации), на:
1) частичное возмещение затрат (50 %) на приобретение комбикормов, используемых при выращивании ценных видов рыб;
2) частичное возмещение затрат (50 %) на приобретение рыбопосадочного материала, кроме приобретенного рыбоводными организациями у юридических и физических лиц для дальнейшей его продажи.
3. Бюджетные субсидии выплачиваются рыбоводным организациям:
1) реализующим товарную рыбоводную продукцию на внутреннем рынке Республики Казахстан, в том числе отечественным перерабатывающим предприятиям в области рыбного хозяйства;
2) обеспечившим рост производства товарной рыбоводной продукции по отношению к предшествующему году.

2. Бюджеттік субсидияларды төлеу тәртібі
4. Облыстардың әкімдері 2011 жылдың 1 мамырынан кешіктірмей комиссиялар (бұдан әрі - Комиссия) құрады және оның жұмыс істеу мерзімі мен тәртібін айқындайды.
5. Комиссияның құрамына:
1) төраға - облыс әкімінің ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орынбасары;
2) облыстардың Ауыл шаруашылығы басқармасының (бұдан әрі -
Басқарма) мамандары;
3) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің өкілдері (бұдан әрі - аумақтық бөлімшенің өкілі);
4) балық шаруашылығы саласындағы қоғамдық ұйымдардың өкілдері кіреді.
6. Басқарма Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
7. Басқарма Комиссия құрылған сәттен бастап Комиссия жұмысының, бюджеттік субсидиялар алуға өтінім қабылдаудың мерзімі мен тәртібін және басқа да қажетті мәліметтерді көрсете отырып, жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында ақпарат жариялауды қамтамасыз етеді.
8. Балық өсіру ұйымдары бюджеттік субсидиялар алуға өтінімдер
қабылдау туралы ақпарат ресми жарияланғаннан кейін Басқармаға осы
Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім береді.
9. Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) заңды тұлғалар үшін құрылтай құжаты, мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, салық төлеушінің куәлігі (нотариалды куәландырылған көшірмелері);
2) жеке тұлғалар үшін Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, салық төлеушінің куәлігі (нотариалды куәландырылған көшірмелері), заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттар;
3) балық өсіру ұйымында есептік нөмірінің бар болуы туралы анықтама;
4) балық өсіру ұйымының техникалық параметрлері (тоғанның қоры немесе сумен жабдықтаудың тұйық қондырғысы, инкубациялық цех, балық өсіру жабдығы) көрсетілген аңықтама;
5) өткен жылы өсірілген және өткізілген тауарлы балық өнімі туралы мәліметтер көрсетілген балық аулау мен акваөсіру туралы "1-балық" статистикалық нысан бойынша есептің көшірмесі;
6) құрамажем және (немесе) балық өсіру материалын сатып алуға ниет ету шарты.
10. Құжаттарды толық тапсырмау фактілері анықталған жағдайда, Басқарма өтінімді алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде балық өсіру ұйымына жазбаша түрде өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
11. Басқарма қабылданған өтінімдер бойынша материалдар мен бюджеттік субсидиялар алуға үміткерлердің тізімін қалыптастырады және оларды үш жұмыс күні ішінде Комиссияның қарауына жібереді.
12. Комиссия Басқарма ұсынған материалдарды және бюджеттік субсидиялар алуға үміткерлердің тізімін үш жұмыс күні ішінде қарайды және қарау нәтижелері бойынша балық өсіру ұйымдары бөлінісінде жылдық субсидиялау көлемімен қоса бюджеттік субсидиялар алушылардың жиынтық тізімін жасайды.

2. Порядок выплаты бюджетных субсидий
4. Акимы областей не позднее 1 мая 2011 года создают комиссии (далее - Комиссия) и определяют сроки и порядок ее работы.
5. В состав Комиссии входят:
1) председатель - заместитель акима области по вопросам сельского хозяйства;
2) специалисты Управления сельского хозяйства областей (далее - Управление);
3) представители территориального подразделения уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных (далее - представитель территориального подразделения);
4) представители общественных организаций в области рыбного хозяйства.
6. Рабочим органом Комиссии является Управление.
7. Управление с момента формирования Комиссии обеспечивает публикацию информации в местных средствах массовой информации о сроках и порядке работы Комиссии, приеме заявок на получение бюджетных субсидий и другие необходимые сведения.
8. Рыбоводные организации после опубликования информации о приеме заявок на получение бюджетных субсидий представляют в Управление заявку по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. К заявке прилагаются следующие документы:
1) учредительный документ, свидетельство о государственной регистрации, свидетельство налогоплательщика (нотариально заверенные копии) для юридических лиц;
2) удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, свидетельство налогоплательщика (нотариально заверенные копии), документы, предоставляющие право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, для физических лиц;
3) справка о наличии учетного номера рыбоводной организации;
4) справка с указанием технических параметров рыбоводной организации (прудовой фонд или установка замкнутого водоснабжения, инкубационный цех, рыбоводное оборудование);
5) копия отчета по статистической форме о рыболовстве и аквакультуре "1-рыба" с указанием сведений о выращенной и реализованной товарной рыбоводной продукции за предыдущий год;
6) договор намерения на приобретение комбикормов и (или) рыбопосадочного материала.
10. В случае установления фактов неполного предоставления документов, Управление в течение двух рабочих дней с момента получения заявки, в письменном виде дает мотивированный отказ рыбоводной организации о приеме заявки.
11. Управление, согласно принятым заявкам, формирует материалы и список претендентов на получение бюджетных субсидий и в течение трех рабочих дней направляет их на рассмотрение Комиссии.
12. Комиссия в течение трех рабочих дней рассматривает представленные Управлением материалы и список претендентов на получение бюджетных субсидий, и по итогам рассмотрения определяет и составляет сводный список получателей бюджетных субсидий с объемами годового субсидирования в разрезе рыбоводных организаций.

13. Басқарма Комиссияның хаттамалық шешімінің негізінде бюджеттік субсидиялар бөлу туралы шешімнің жобасын дайындайды және облыс әкіміне бекітуге жібереді.
14. Облыс әкімі бюджеттік субсидиялар алушылардың жиынтық тізімін бекітеді.
15. Бюджеттік субсидиялар алуға арналған жиынтық тізімге қосылған балық өсіру ұйымдары Басқармаға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) құрамажем және балық өсіру материалын сатып алуға арналған сатып алу-сату шарты және төлем құжаттарының көшірмелері (банктің төлем құжаты және (немесе) қолма-қол есеп айырысқан жағдайда кіріс-кассалық ордер немесе шот-фактура);
2) құрамажем сатып алуға бюджеттік субсидиялар алатын балық өсіру ұйымдары үшін тауарлы балық өнімдерін өткізгенін растайтын құжаттардың көшірмелері (сатып алу-сату шарты, шот-фактура, жүкқұжат, кіріс-кассалық ордер және (немесе) банктің төлем құжаты, ветеринариялық анықтама);
Бюджеттік субсидиялардың мөлшерін анықтау кезінде пайдаланылатын 1 (бір) килограмм тауарлы балық өнімін өндіруге жұмсалатын құрамажемнің шығыс нормативі осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес белгіленеді;
3) балық өсіру материалын сатып алуға бюджеттік субсидиялар алатын балық өсіру ұйымдары үшін балық өсіру материалын тоғандарға, бассейндерге немесе инкубациялық аппараттарға шығару және (немесе) жіберу актісі (аумақтық бөлімшенің өкілі қол қойған).
16. Бюджеттік субсидиялардың:
1) балық өсіру ұйымдары сатып алған құрамажемнің бір килограмы үшін төленетін мөлшері осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес айқындалады;
2) балық өсіру ұйымдары сатып алған балық өсіру материалының бір данасы үшін төленетін мөлшері осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес айқындалады.
17. Басқарма бес жұмыс күні ішінде бюджеттік субсидиялар алуға арналған жиынтық тізімге қосылған балық өсіру ұйымдары ұсынған құжаттарды тексереді және белгіленген квота шегінде және бюджеттік субсидиялар алушылардың бекітілген жиынтық тізімі негізінде тиесілі бюджеттік субсидиялар туралы жиынтық ведомость жасайды.
18. Басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне екі данада шоттарды қоса беріп, төлем шотын беру жолымен тиесілі бюджеттік субсидияларды балық өсіру ұйымдарының ағымдағы шоттарына аударады.
19. Қандай да бір облыс бөлінген қаражатты толығымен игермеген жағдайда, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Республикалық бюджет комиссиясының оң қорытындысының негізінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Үкіметіне 2011 жылға арналған республикалық бюджетте бюджеттік бағдарламаны іске асыруға көзделген қаражат шегінде бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған қаражатты облыстар бойынша қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
Облыстық бюджеттердің тауарлы
балық өсірудің өнімділігі мен
сапасын арттыруды субсидиялауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану
қағидасына 1-қосымша
____________ облысының әкімдігі
Бюджеттік субсидиялар алуға арналған өтінім

13. Управление на основании протокольного решения Комиссии подготавливает проект решения о выделении бюджетных субсидий и направляет на утверждение акиму области.
14. Аким области утверждает сводный список получателей бюджетных субсидий.
15. Рыбоводные организации, включенные в сводный список на получение бюджетных субсидий, предоставляют в Управление следующие документы:
1) договор купли-продажи на приобретение комбикормов и (или) рыбопосадочного материала и копии платежных документов (платежное поручение банка и (или) приходно-кассовый ордер в случае наличного расчета и (или) счет-фактуру);
2) копии документов, подтверждающих реализацию товарной рыбоводной продукции (договор купли-продажи, счет-фактура, накладные, приходно-кассовые ордера и (или) платежное поручение банка, ветеринарная справка) - для рыбоводных организаций, получающих бюджетные субсидии на приобретение комбикормов.
Норматив расхода комбикормов на производство 1 (одного) килограмма товарной рыбоводной продукции, используемый при определении размера бюджетных субсидий, устанавливается согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) акт выпуска и (или) загрузки (подписанный представителем территориального подразделения) рыбопосадочного материала в пруды, бассейны или инкубационные аппараты - для рыбоводных организаций, получающих бюджетные субсидии на приобретение рыбопосадочного материала.
16. Размеры бюджетных субсидий выплачиваемые:
1) за один килограмм комбикорма приобретенного рыбоводными организациями, определяются согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) за одну штуку рыбопосадочного материала приобретенного рыбоводными организациями, определяются согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
17. Управление в течение пяти рабочих дней проверяет документы, представленные рыбоводными организациями, включенными в сводный список на получение бюджетных субсидий, и в пределах установленных квот и на основании утвержденного сводного списка получателей бюджетных субсидий составляет сводную ведомость о причитающихся бюджетных субсидиях.
18. Управление в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, путем представления в территориальные подразделения казначейства реестра счетов к оплате, перечисляет причитающиеся бюджетные субсидии на текущие счета соответствующих рыбоводных организаций, с приложением счетов в двух экземплярах.
19. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан на основании положительного заключения Республиканской бюджетной комиссии, в порядке установленном законодательством Республики Казахстан вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении средств на выплату бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на реализацию бюджетной программы на 2011 год.
Приложение 1
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2011 года
областными бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества
товарного рыбоводства
Акимат _______________ области
Заявка на получение бюджетных субсидий

1. __________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
____________________________________________ балық өсіру ұйымы атынан
(атауы)
_____________________________________________________________ басшысы
(аты-жөні, лауазымы)
_____________________________________________________________________
(субсидиялаудың бағыты және көлемі)
_______________________________ бюджеттік субсидиялар бөлуді сұрайды.
2. Пайдалану мақсатының қысқаша сипаттамасы: ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды мекенжайы және банктік деректемелері
______________________________________________
(пошталық мекенжайы)
______________________________________________
(банктік деректемелері)
______________________________________________
(басшының Т.А.Ә., қолы)
М.О.
Облыстық бюджеттердің тауарлы
балық өсірудің өнімділігі мен
сапасын арттыруды субсидиялауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану
қағидасына 2-қосымша
1 (бір) килограмм тауарлы балық өнімін өндіруге
жұмсалатын құрамажемнің шығыс нормативі
Р/с
Тауарлы балық өнімінің түрлері
1 (бір) килограмм тауарлы балық өнімін өндіруге жұмсалатын құрамажемнің шығыс мөлшері, килограмм
1.
Тұқы тұқымдастар
4,7
2.
Албырт тұқымдастар
2
3.
Бекіре тұкымдастар
2
Облыстық бюджеттердің тауарлы
балық өсірудің өнімділігі мен
сапасын арттыруды субсидиялауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану
қағидасына 3-қосымша
Балық өсіру ұйымдары сатып алған 1 (бір) килограмм құрамажем
үшін төленетін бюджеттік субсидиялардың мөлшері
Балық түрлері
Құрамажемнің 1 (бір) килограмм үшін бағасы, теңгемен
Құрамажемнің 1 (бір) килограмы үшін төленетін бюджеттік субсидиялардың көлемі, теңгемен
Тұқы тұқымдастар
60
30
Албырт тұқымдастар
500
250
Бекіре тұқымдастар
500
250
Облыстық бюджеттердің тауарлы
балық өсірудің өнімділігі мен
сапасын арттыруды субсидиялауға
2011 жылғы республикалық бюджеттен
берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану
қағидасына 4-қосымша
Балық өсіру ұйымдары сатып алған балық өсіру материалының
1 (бір) данасы үшін төленетін бюджеттік субсидиялардың мөлшері
Балық түрлері
Балық өсіру материалының 1 (бір) данасы үшін бағасы, теңгемен
Балық өсіру материалының 1 (бір) данасы үшін төленетін бюджеттік субсидиялардың көлемі, теңгемен
Тұқы тұқымдастар:
• 3 күндік
дернәсілдер

1. Рыбоводная организация ___________________________________________
(наименование)
действующая на основании ____________________________________________
(учредительный документ)
в лице руководителя _________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим просит выделить бюджетные субсидии на
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(направление и объем субсидирования)
2. Краткое описание цели использования: _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Юридические адреса и банковские реквизиты
_____________________________________
(почтовый адрес)
_____________________________________
(банковские реквизиты)
_____________________________________
(Ф.И.О. подпись руководителя)
М.П.
Приложение 2
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2011 года
областными бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества
товарного рыбоводства
Норматив расхода комбикормов на производство 1 (одного)
килограмма товарной рыбоводной продукции
п/п
Виды товарной
рыбоводной продукции
Размер расхода комбикормов на
производство 1 (одного) килограмма
товарной рыбоводной продукции,
килограмм
1.
Карповые
4,7
2.
Лососевые
2
3.
Осетровые
2
Приложение 3
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2011 года
областными бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества
товарного рыбоводства
Размеры бюджетных субсидий, выплачиваемых
за 1 (один) килограмм комбикорма, приобретенного
рыбоводными организациями
Виды рыб
Цена за один килограмм
комбикорма, в тенге
Объем бюджетных субсидий,
выплачиваемый за 1 (один)
килограмм комбикорма, в тенге
Карповые
60
30
Лососевые
500
250
Осетровые
500
250
Приложение 4
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2011 года
областными бюджетами на субсидирование
повышения продуктивности и качества
товарного рыбоводства
Размеры бюджетных субсидий, выплачиваемых
за 1 (одну) штуку рыбопосадочного материала, приобретенного
рыбоводными организациями
Виды рыб
Цена за 1 (одну)
штуку
рыбопосадочного
материала, в тенге
Объем бюджетных
субсидий,
выплачиваемый
за 1 (одну) штуку
рыбопосадочного
материала, в тенге
Карповые:
• Личинки 3-х дневные
• Сеголетки 15-25 граммовые
• Годовики 25-30 граммовые