Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 395 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 248 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.02.21 № 248 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізiледi) Қаулысымен.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары білімнен кейінгі білім алудың қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Екінші деңгейдегі банктердің берген білім беру кредиттеріне «Қаржы орталығы» акционерлік қоғамының кепілдік беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 19 шілдедегі № 745 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 30, 386-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің берген білім беру кредиттеріне «Қаржы орталығы» акционерлік коғамының кепілдік беру ережесінде:
3-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) андеррайтинг - кредитті қайтармау тәуекелін бағалау рәсімі;»;
12-тармақтың 1) тармақшасында «қарыз алушының андеррайтингін» деген сөздер «андеррайтингіні» деген сөздермен ауыстырылсын;
16-тармақтың бірінші бөлігінде «екі данада» деген сөздер «бір данада» деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
18-тармақтың бірінші бөлігінде «, кредитор кепілдік беру міндеттемесін толтырады және оның бір данасына бас келісімде белгіленген тәртіппен Қаржы орталығына жібереді» деген сөздер алынып тасталсын;
21-тармақта «қарыз алушының андеррайтингін» деген сөздер «андеррайтингіні» деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақтың 5) тармақшасында «қарыз алушы андеррайтингін» деген сөздер «андеррайтингіні» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года № 745
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 395. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 248
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.02.2012 № 248 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В целях обеспечения доступности получения технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2005 года № 745 «Об утверждении Правил гарантирования акционерным обществом «Финансовый центр» образовательных кредитов, предоставленных банками второго уровня» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 30, ст. 386) следующие изменения:
в Правилах гарантирования акционерным обществом «Финансовый центр» образовательных кредитов, предоставленных банками второго уровня, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 3 изложить в следующей редакции:
«1) андеррайтинг - процедура оценки риска невозврата кредита;»;
в подпункте 1) пункта 12 слова «андеррайтинга заемщика» заменить словами «андеррайтинга»;
в части первой пункта 16 слова «в двух экземплярах» заменить словами «в одном экземпляре»;
подпункт 3) пункта 17 исключить;
в части первой пункта 18 слова «, кредитор заполняет гарантийное обязательство и направляет один его экземпляр в Финансовый центр в порядке, установленном генеральным соглашением» исключить;
в пункте 21 слова «андеррайтинга заемщика» заменить словами «андеррайтинга»;
в подпункте 5) пункта 25 слова «андеррайтинга заемщика» заменить словами «андеррайтинга».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов