Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 мамырдағы № 419 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 мамырдағы № 552 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 ақпандағы № 81 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.02.2013 № 81 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті лицензиялау және оған қойылатын біліктілік талаптары мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 25 мамырдағы № 419 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 16, 185-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) және зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті лицензиялау ережесінде:
9-тармақта:
5) тармақшадағы «арнайы дайындықтан» деген сөздер «тағылымдамадан» деген сөзбен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы «көшірмесін ұсынады.» деген сөздер «көшірмесін;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
«7) бүкіл республика бойынша мәліметтерді көрсетіп, лицензиарға тапсырғанға дейін кемінде бір ай бұрын өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша берілген соттылығының жоқ екендігі туралы анықтаманы ұсынады.»;
2021-тармақтар алып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«23. Лицензиаттар лицензияның жоғалғаны туралы лицензиарға бір ай мерзімде хабарлайды.»;
мынадай мазмұндағы 24-1-тармақпен толықтырылсын:
«24-1. Лицензиат лицензияның қолданылуын тоқтатқан кезде 10 жұмыс күні ішінде лицензиарға лицензияны қайтарады.»;
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«28. Лицензияның қолданылуын тоқтата тұру, одан айыру Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарында:
2-тармақтың 2) тармақшасындағы «арнайы даярлықтан» деген сөздер «тағылымдамадан» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Мүлікті бағалау (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 419
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2011 года № 552. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2013 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.02.2013 № 81 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2007 года № 419 "Вопросы лицензирования и квалификационных требований к деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) и оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 185) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах лицензирования деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) и оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 9:
в подпункте 5) слова "специальной подготовки" заменить словом "стажировки";
в подпункте 6) слово "экзамена." заменить словом "экзамена;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) справку об отсутствии судимости, выданную по местожительству заявителя, не ранее, чем за месяц до их представления лицензиару, с указанием сведений по всей республике.";
пункты 2021 исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Лицензиаты в месячный срок сообщают об утере лицензии лицензиару.";
дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Лицензиат при прекращении действия лицензии в течении 10  рабочих дней возвращает лицензию лицензиару.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Приостановление действия, лишение лицензии осуществляются в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.";
2) в квалификационных требованиях к деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов), утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 2) пункта 2 слова "специальной подготовки" заменить словом "стажировки";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Лицензия для осуществления деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов) не может быть выдана лицу:

1) заңда белгіленген тәртіппен соттылығы өтелмеген немесе алынбаған;
2) белгіленген тәртіппен әрекет қабілеті шектеулі немесе әрекетке қабілетсіз деп танылған;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен лицензиясының қолданылуы тоқтатылған адамға берілмейді.»;
3-тармақта «осы заңды тұлға негізгі жұмыс орны болып табылатын» деген сөздер алып тасталсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарында:
2-тармақтың 2) тармақшасындағы «арнайы даярлықтан» деген сөздер «тағылымдамадан» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
«2-1. Зияткерлік меншікті, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия:
1) заңда белгіленген тәртіппен соттылығы өтелмеген немесе алынбаған;
2) белгіленген тәртіппен әрекет қабілеті шектеулі немесе әрекетке қабілетсіз деп танылған;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен лицензиясының қолданылуы тоқтатылған адамға берілмейді.»;
3-тармақтағы «осы заңды тұлға негізгі жұмыс орны болып табылатын» деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы қаулы ресми жариялағанынан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                       К. Мәсімов

1) имеющему не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость;
2) признанному в установленном порядке ограниченно дееспособным или недееспособным;
3) действие лицензии которого прекращено в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 3 слова "для которых данное юридическое лицо является основным местом работы," исключить;
3) в квалификационных требованиях к деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов, утвержденных указанным постановлением:
в подпункте 2) пункта 2 слова "специальной подготовки" заменить словом "стажировки";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Лицензия для осуществления деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов не может быть выдана лицу:
1) имеющему не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость;
2) признанному в установленном порядке ограниченно дееспособным или недееспособным;
3) действие лицензии которого прекращено в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
в пункте 3 слова "для которых данное юридическое лицо является основным местом работы," исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов