Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің "Сарыарқа" республикалық велотрегі" және "Алатау" шаңғы және биатлон стадиондарының кешені" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 2 шілдедегі № 757 Қаулысы
Бұқаралық дене шынықтыру-спорт қозғалысын дамыту үшін 2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарының спорт ғимараттарын тиімді пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің «Сарыарқа» республикалық велотрегі» және «Алатау» шаңғы және биатлон стадиондарының кешені» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары (бұдан әрі - кәсіпорындар) құрылсын.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт комитеті кәсіпорындардың тиісті саласының уәкілетті органы;
2) кәсіпорындар қызметінің негізгі мәні спорт саласындағы қызметті жүзеге асыру деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорындардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорындардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 2 шілдедегі
№ 757 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. «Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі № 329 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 15, 145-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«2. Мемлекеттік кәсіпорындар» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 15-10, 15-11-жолдармен толықтырылсын:
«15-10. «Сарыарқа» республикалық велотрегі» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
15-11. «Алатау» шаңғы және биатлон стадиондарының кешені» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны».
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

О создании Республиканских государственных казенных предприятий "Республиканский велотрек "Сарыарка" и "Комплекс лыжных и биатлонных стадионов "Алатау" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2011 года № 757
В целях эффективного использования спортивных сооружений 7-х зимних Азиатских игр 2011 года для развития массового физкультурно-спортивного движения, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканские государственные казенные предприятия "Республиканский велотрек "Сарыарка" и "Комплекс лыжных и биатлонных стадионов "Алатау" Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан (далее - предприятия).
2. Определить:
1) уполномоченным органом соответствующей отрасли предприятий Комитет по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
2) основным предметом деятельности предприятий осуществление деятельности в области спорта.
3. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставов предприятий;
2) государственную регистрацию предприятий в органах юстиции;
3) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июля 2011 года № 757
Дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года № 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 15, ст. 145):
в перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
раздел "2. Государственные предприятия" дополнить строками, порядковые номера 15-10 и 15-11, следующего содержания:
"15-10. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский велотрек "Сарыарка";
15-11. Республиканское государственное казенное предприятие "Комплекс лыжных и биатлонных стадионов "Алатау".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.