Залалдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 тамыздағы № 886 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 624 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
«Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Залалдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 1 тамыздағы
№ 886 қаулысымен
бекітілген
Залалдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидасы 1. Жалпы ережелер
1. Залалдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Темір жол көлігі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14-бабы 1-тармағының 13-тармақшасына және «Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы № 1188 қаулысына сәйкес әзірленген және залалдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде (бұдан әрі - тендер) конкурсты өткізуді ұйымдастыру тәртібін, шарттары мен мерзімдерін және тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты субсидиялау шартын (бұдан әрі – Шарт) ұзартуды белгілейді.
Осы Қағидада уәкілетті орган деп темір жол көлігі саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте – салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган түсініледі.
Осы Қағидада Жолаушыларды ұлттық тасымалдаушы деп Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, почта жөнелтілімдерін тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін, оның ішінде арнайы және әскери тасымалдауларды орындайтын заңды тұлға ұғынылады.

Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2011 года № 886. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 624
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 113.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 августа 2011 года № 886
Правила
проведения конкурса на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки
которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств
1. Общие положения
1. Правила проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года «О железнодорожном транспорте» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года № 1188 «Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям» и определяют порядок организации, условия, сроки проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию за счет бюджетных средств (далее – тендер) и пролонгации Договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением перевозок по социально значимым межобластным сообщениям (далее – Договор). Под уполномоченным органом в настоящих Правилах понимается центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере железнодорожного транспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию.
Под национальным перевозчиком пассажиров в настоящих Правилах понимается юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, оказывающее услуги по перевозке пассажиров, багажа, грузобагажа, почтовых отправлений, в том числе выполняющее специальные и воинские перевозки.

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Тендерге конкурстық құжаттаманы «Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастарды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы № 1185 қаулысымен айқындалған әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жүруі болжанатын ұлттық темір жол компаниясының жолаушылар поезы қозғалысының нормативтік кестесі базасында құрылған лоттар және осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес үлгі конкурстық құжаттама негізінде уәкілетті орган әзірлейді және бекітеді.
3. Уәкілетті орган тендерді өткізудің ұйымдастырушысы болып табылады.
2. Тендерлік комиссияны құру
4. Тендерлік комиссия (бұдан әрі – комиссия) тендерді өткізуді қамтамасыз ету және жеңімпазды анықтау, сондай-ақ шарттардың мерзімін ұзарту мәселелерін қарау үшін құрылады. Комиссия құрамы уәкілетті органның бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы адамның бұйрығымен бекітіледі, бұл ретте комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және үш адамнан кем болмауы тиіс. Комиссияны комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде төрағаның орынбасары басқарады. Комиссия хатшысы комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдау кезінде дауыс беруге құқығы жоқ.
5. Комиссия қатысушылардың тендерлік өтінімдерін қабылдайды және қарайды, тендер өткізеді және жеңімпаздарды анықтайды, сондай-ақ шарттардың мерзімін ұзартуға өтінімдерді қарайды және шарттардың мерзімін ұзарту немесе ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
6. Комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары комиссия қызметін басқарады, комиссия отырыстарында төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
7. Тендер өтеусіз негізде жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметтер ұсыну бойынша ұйымдастырушысына жұмыс тәжірибесі бар сарапшылар ретінде жұмыс істеу үшін өзге де мамандарды тартуға рұқсат етіледі.
8. Сарапшылар қатысушылар өтінімдерінің конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестігі Шарттың мерзімін ұзартуға берілген өтінімдердің, осы Қағиданың талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды береді және комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беруге құқығы жоқ. Сарапшылардың қорытындысы қатысушылар ұсынған тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру, жеңімпазды анықтау және шарттың мерзімін ұзарту туралы шешім қабылданған кезде ескеріледі. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшылар қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса тіркеледі.

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Конкурсная документация к тендеру разрабатывается и утверждается уполномоченным органом на основе лотов, сформированных на базе нормативного графика движения пассажирских поездов национальной железнодорожной компании, курсирование которых предполагается по социально значимым межобластным сообщениям, определенным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года № 1185 «Об определении социально значимых межобластных сообщений» и типовой конкурсной документации согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
3. Организатором проведения тендера выступает уполномоченный орган.
2. Формирование тендерной комиссии
4. Для обеспечения проведения тендера и определения победителя, а также для рассмотрения вопросов пролонгации Договоров формируется тендерная комиссия (далее – комиссия). Состав комиссии утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа либо лица, его замещающего, при этом общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Комиссию возглавляет  председатель комиссии, а при его отсутствии заместитель председателя. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
5. Комиссия принимает и рассматривает тендерные заявки участников, проводит тендер и определяет победителей, а также рассматривает заявки на пролонгацию договоров и принимает решение о пролонгации или отказе в пролонгации договоров.
6. Председатель комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя, руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений.
7. Организатором тендера допускается привлечение иных специалистов, имеющих опыт работы по предоставлению услуг по перевозке пассажиров на безвозмездной основе для работы в качестве экспертов.
8. Эксперты дают экспертное заключение о соответствии заявок участников требованиям конкурсной документации и заявок на пролонгацию Договора, требованиям настоящих Правил и не имеют права голоса при принятии комиссией решения. Заключение экспертов учитывается при оценке и сопоставлении представленных тендерных заявок участников, определении победителя и принятии решений о пролонгации договора. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами и прилагается к протоколу заседания комиссии.

3. Тендерге қатысушыларға және тендерлік өтінімдерге қойылатын талаптар
9. Тендерге қатысуға ҚҚС төлеушілері болып табылатын және осы Қағиданың 10-тармағында белгіленген шарттарға сәйкес келетін, осы Қағидаға сәйкестелетін өтінімді және басқа да қажет құжаттарды уақтылы ұсынған әлеуетті тасымалдаушылар жіберіледі.
10. Тендерге қатысу және/немесе Шарттардың мерзімін ұзарту үшін әлеуетті тасымалдаушылар мынадай шарттарға сәйкес болуы қажет:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) Қазақстан Республикасының аумағында заңнамада белгіленген тәртіппен тіркелген, жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру үшін жеке меншік немесе басқа заңды негіздерде пайдаланылатын техникалық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін жолаушы жылжымалы құрамының болуы, бұл ретте (жалпы, плацкарт, купелі) үлгілері бойынша көрсетілген жолаушылар вагондарының саны («Жолаушылар лизингтік вагон компаниясы» акционерлік қоғамының вагондарынан басқа) талап етілетін вагондар санынан кемінде 30 пайызын, ал электрдизель поездар вагондарының саны - 100 пайызды құруы тиіс;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар бойынша берешектерінің болмауы;
4) тиісті әлеуметтік мәні бар бағыттарға қызмет көрсетуге қажет поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының және/немесе нормативтік саны шегінде тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын әлеуметтік мәні бар бағытқа қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары білікті штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілдіктің болуы;
5) тасымалдаушының Ұлттық инфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және вагондарды жалға алу, жолаушылар вагондарына техникалық қызмет көрсету, оларды сумен және отынмен жабдықтау, үй-жайларды жалға алу жөніндегі қызметтерді және вокзалдарда 12 айға (конкурсы өткізілген немесе Шарт ұзартылған күннің алдындағы айдың бірі күніне) анықтамалық-ақпараттық қызметтерді ұсынатын басқа да теміржол ұйымдарының алдында берешегінің болмауы;
6) тасымалдаушының мәлімделген бағытта көзделген жылдық субсидиялардың көлемінен кемінде 5 % құрайтын меншікті ақшалай және негізгі қаражатының болуы.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 N 1202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.12.2013 N 1363 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

3. Требования к участникам тендера и тендерной заявке
9. К участию в тендере допускаются потенциальные перевозчики, являющиеся плательщиками НДС и соответствующие условиям, определенным в пункте 10 настоящих Правил, своевременно подавшие заявку и другие необходимые документы в соответствии с настоящими Правилами.
10. Для участия в тендере и/или пролонгации Договоров потенциальным перевозчикам необходимо соответствовать следующим условиям:
1) исключен постановлением Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования);
2) наличие на территории Республики Казахстан зарегистрированного в установленном законодательством порядке, соответствующего требованиям технической безопасности собственного или используемого на иных законных основаниях пассажирского подвижного состава для организации пассажирских перевозок, при этом количество указанных пассажирских вагонов по типам (общий, плацкарт, купе) соответственно (кроме вагонов акционерного общества «Пассажирская лизинговая вагонная компания») должно составлять не менее 30 %, а электро-дизель поездов 100 % от требуемого количества вагонов;
3) отсутствие задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) наличие собственного квалифицированного штата работников поездных бригад, необходимого для обслуживания соответствующих социально значимых маршрутов, и/или гарантия о приеме на работу квалифицированного штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего социально значимый маршрут с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в пределах нормативной численности;
5) отсутствие у перевозчика задолженности перед Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги и другими железнодорожными организациями, оказывающими услуги по аренде вагонов, техническому обслуживанию, экипировке топливом и водой пассажирских вагонов, предоставлению услуг по аренде помещений и справочно-информационных услуг на вокзалах за 12 месяцев (на первое число месяца, предшествующего дате проведения конкурса или пролонгации Договора);
6) наличие у перевозчика собственных денежных и основных средств, составляющих не менее 5 % от годового объема субсидий, предусмотренных на заявленный маршрут.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 20.12.2013 № 1363 (вводится в действие с 01.01.2014).

11. Әлеуетті тасымалдаушы тендерге қатысу және/немесе Шарттардың мерзімін ұзарту үшін уәкілетті органның атына мынадай құжаттарды қоса бере отырып, тендерлік өтінімді ұсынады:
1) осы Қағидаға 2-қосымшаға (заңды тұлғалар үшін) немесе 3-қосымшаға (жеке тұлғалар үшін) сәйкес тендерге қатысуға өтініш;
2) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес үлгілері, саны, шығарылған жылы, вагондардың зауыттық нөмірлері, техникалық жай-күйі және жоспарлы жөндеу түрлері көрсетіле отырып (жеке меншік құқығын немесе жалға алынғандығын растайтын, нотариалды куәландырылған құжаттарды қоса берумен) жеке меншік және (немесе) сенімді басқарудағы, мүлікті жалдау немесе басқа да заңды негіздерде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуден өткен жылжымалы құрамның мүккәмал паркі туралы мәліметтер, бұл ретте (жалпы, плацкарт, купелі) үлгілері бойынша көрсетілген жолаушылар вагондарының саны («Жолаушылар лизингтік вагон компаниясы» акционерлік қоғамының вагондарынан басқа) талап етілетін вагондар санынан кемінде 30 пайызды, ал электрдизель поездар вагондарының саны - 100 пайыз құрауы тиіс;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер және/немесе шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы үш айдан астам мерзімге салық берешегінің және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешегінің жоқ (бар) екені туралы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар адамның (осы құқықты растайтын тиісті құжатты қоса беріп) қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылған тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы. Егер анықтамада берешек көрсетілсе, осы берешектің пайда болу мерзімін растайтын анықтаманы берген адамның қолы қойылған құжаттар қоса берілуі қажет;
4) осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес тендерге қойылған әлеуметтік мәні бар қатынастардағы маршруттар бойынша жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырудың негізгі шарттары мен талаптарын қамтамасыз ету жөніндегі тендерлік ұсыныстар;
5) тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын қызмет көрсетілген әлеуметтік мәні бар маршруттарға поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының болуы туралы мәліметтер. Бұрын басқа тасымалдаушылар қызмет көрсеткен маршруттарға өтініш берген кезде осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес нормативтік саны шегінде тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын әлеуметтік мәні бар маршруттарға қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары қызметкерлерінің білікті штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілхат – міндеттеме.

11. Для участия в тендере и/или пролонгации Договоров потенциальный перевозчик представляет в адрес уполномоченного органа тендерную заявку с приложением следующих документов:
1) заявление на участие в тендере в соответствии с приложением 2 (для юридических лиц) или приложением 3 (для физических лиц) к настоящим Правилам;
2) сведения о собственном и (или) находящемся в доверительном управлении имущественном найме или используемом на иных законных основаниях инвентарном парке подвижного состава, прошедших государственную регистрацию в установленном законодательством порядке (с приложением нотариально заверенных документов, подтверждающих право собственности или аренды, государственную регистрацию вагонов) с указанием типов, количества, года выпуска, заводских номеров вагонов, технического состояния и плановых видов ремонта по заявленным сообщениям согласно приложению 4 к настоящим Правилам, при этом количество указанных пассажирских вагонов по типам (общий, плацкарт, купе) соответственно (кроме вагонов акционерного общества «Пассажирская лизинговая вагонная компания») должно составлять не менее 30 %, а электро-дизель поездов 100 % от требуемого количества вагонов;
3) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии (наличии) налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам в единый накопительный пенсионный фонд более чем за три месяца, предшествующих дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками и/или заявками на пролонгацию Договора, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи (с приложением соответствующего документа, подтверждающего данное право) с печатью данного налогового органа. В случае если в справке указана задолженность, необходимо приложить документы, подтверждающие сроки образования данной задолженности за подписью лица, выдавшего справку;
4) тендерные предложения по обеспечению основных условий и требований к организации перевозок пассажиров по выставленным на тендер маршрутам в социально значимых сообщениях в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
5) сведения о наличии собственного квалифицированного штата работников поездных бригад на ранее обслуживаемые социально значимые маршруты с учетом прицепных и беспересадочных вагонов. При подаче заявления на маршруты, ранее обслуживаемые другими перевозчиками, гарантийное письмо-обязательство о приеме на работу квалифицированного штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего социально значимый маршрут с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в пределах нормативной численности в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;

6) Шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінім берілген жағдайда ағымдағы айдың бірінші күніне берілген тасымалдаушының және бірінші басшының мөрлерімен бекітілген, қолдарымен расталған Ұлттық инфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және вагондарды жалға алу, техникалық қызмет көрсету және жолаушылар вагондарын сумен және отынмен жабдықтау, үй-жайларды жалдау бойынша қызметтер және вокзалдарда анықтамалық-ақпараттық қызметтер көрсететін басқа да темір жол ұйымдарының берешегі бойынша өзара есеп айырылысуларды салыстырып тексеру актісі және берешек болған жағдайда, бірінші басшылар қол қойған берешекті кепілді өтеу кестесін қамтитын екіжақты келісім немесе төлем жасау туралы банк белгі қойған мерзімін ұзартуға арналған өтінімдерді ұсынудың ай – күні белгіленген берешектің өтелуін растайтын төлем тапсырмасының түпнұсқалары;
7) осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес Шарттың мерзімін ұзартуға мәлімделген маршруттар бойынша жолаушылар тасымалдауын ұйымдастыруға қойылатын шарттар мен талаптарды қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар;
8) осы Қағиданың 44-тармағына сәйкес тендерге қатысуға арналған өтінімдерді қамтамасыз ету;
9) таңдалған әлеуметтік мәні бар қатынасты дамытуды қамтамасыз ету, сервистік қызметтердің сапасын арттыру, қызметкерлер штатының біліктілігін арттыру жөніндегі, жыл сайынғы меншікті вагондар паркін толықтыру үшін вагондарды сатып алу іс-шаралар жоспары.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 N 1202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.12.2013 N 1363 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
12. Тендерге қатысу және/немесе Шарттың мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдау үшін талап етілетін құжаттар екі данада мемлекеттік немесе орыс тілдерінде, беттері нөмірленіп, тігілген болуы тиіс, соңғы беті заңды тұлғаның мөрімен немесе жеке тұлғаның қолымен куәландырылады.
13. Тендерлік өтінімде және/немесе Шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімде жолдардың арасында ешқандай кірістірмелер, өшірулер немесе қосып жазулар болмауы тиіс.
14. Әлеуетті тасымалдаушы тендерлік өтінімді және/немесе Шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімді конвертке салып желімдейді, онда әлеуетті тасымалдаушының атауы мен мекенжайы көрсетіледі. Содан соң конверт тағы бір конвертке салынып жабылады.
15. Конверттер тендерді ұйымдастырушыға (комиссияға) мынадай белгілермен жіберілуі тиіс:
тендерге қатысу ниеті болған жағдайда – «Залалдары республикалық бюджеттен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі конкурсқа арналған тендерлік өтінім»;
Шартты ұзарту ниеті болған жағдайда – «Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаурын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау туралы шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінім».

6) в случае подачи заявки на пролонгацию Договора акт сверки взаиморасчетов по задолженности перед Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги и другими железнодорожными организациями, оказывающими услуги по аренде вагонов, техническому обслуживанию, экипировке топливом и водой пассажирских вагонов, предоставлению услуг по аренде помещений и справочно-информационных услуг на вокзалах, на первое число текущего месяца, скрепленный печатями, заверенный подписями перевозчика и первого руководителя, и при наличии задолженности двустороннее соглашение, включающее график гарантированного погашения задолженности, подписанное первыми руководителями, или оригиналы платежных поручений, подтверждающие погашение задолженности датированные месяцем представления заявки на пролонгацию с отметками банка о проведении платежа;
7) предложения по обеспечению условий и требований к организации перевозок пассажиров по маршрутам, заявленным на пролонгацию Договора в соответствии с приложением 5 к настоящим Правилам;
8) обеспечение заявки на участие в тендере в соответствии с пунктом 44 настоящих Правил;
9) план мероприятий по обеспечению развития выбранного социально значимого сообщения, повышения качества сервисных услуг, повышения квалификации штата работников, ежегодного приобретения вагонов для пополнения собственного парка вагонов.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); от 20.12.2013 № 1363 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Требуемые для участия в тендере и/или принятия решения о пролонгации Договора документы представляются на государственном или русском языках в двух экземплярах, должны быть прошиты, с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется печатью юридического лица или подписью физического лица.
13. В тендерной заявке и/или заявке на пролонгацию Договора не должно быть никаких вставок между строчками, подтирок или приписок.
14. Потенциальный перевозчик запечатывает тендерную заявку и/или заявку на пролонгацию Договора в конверт, на котором указываются наименование и адрес потенциального перевозчика. После этого конверт запечатывается во внешний конверт.
15. Конверты должны быть адресованы организатору тендера (комиссии) с пометками:
в случае намерения участия в тендере – «Тендерная заявка на конкурс по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета»;
в случае намерения продления Договора – «Заявка на пролонгацию Договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям».

16. Әлеуетті қатысушы тендерлік өтінімдерді (Шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімдерді) ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерлік өтінімін және/немесе Шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімді өзгерте немесе кері қайтарып ала алады. Өзгерту өтінімнің өзі сияқты дайындалуы, салынуы және ұсынылуы тиіс. Мұндай өзгерту немесе қайтып алу туралы хабарлама, егер оны тендерді ұйымдастырушы (Комиссия) тендерлік өтінімдерді (Шартты ұзартуға арналған өтінімдерді) ұсынудың соңғы мерзімдері өткенге дейін алса, жарамды болып табылады.
17. Тендерлік өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімдері өткеннен кейін өтінімдерге ешқандай өзгертулер енгізілмеуі тиіс.
4. Тендерді өткізуді ұйымдастыру
18. Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастарды айқындау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы № 1185 қаулысымен бекітілген қолданыстағы шарттарды мерзімінен бұрын бұзу немесе жаңа бағытты әлеуметтік мәні бар деп тану жағдайларын қоспағанда, тендер және/немесе Шарттың мерзімін ұзарту жылына 1 рет өткізіледі.
19. Шартты мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған Шарт жасасу жолымен бұрын аталған маршрутта қызмет көрсеткен қызметкерлерді (жолсеріктер және пойыз басшылары) міндетті түрде пайдалана отырып, тиісті кезеңге бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шегінде тасымалдауды одан әрі ұйымдастыруды жыл соңына дейін тасымалдаушыны айқындағанға дейін Жолаушыларды ұлттық тасымалдаушыға беруге рұқсат етіледі.
Шартты бұзған жағдайда, тасымалдаушыға шарттық міндеттемелерді орындау кезеңіне және көлеміне барабар сома төленеді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
20. Уәкілетті орган тендерді өткізу туралы шешім қабылдағаннан кейін бұқаралық ақпарат құралдары арқылы тиісті хабарландыру беріледі және тендерге қойылатын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бағыттарының тізбесі анықталады. Хабарландыру тендер өткізілгенге дейін күнтізбелік 15 күннен және тендер қайта өткізілген жағдайда күнтізбелік 7 күннен кешіктірілмей беріледі.
21. Тендерді өткізу туралы хабарланғаннан кейін тендерге қатысуға тілек білдірген әлеуетті тасымалдаушылар осы Қағиданың 10-тармағында аталған құжаттарды қоса бере отырып, уәкілетті органның атына тендерлік өтінімдерді ұсынады.
22. Тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау тіркеу журналына өтінімдерді (тігілген, нөмірленген, комиссия хатшысы қол қойған және мөрмен бекітілген) енгізу жолымен жүзеге асырылады және тендерді өткізу күніне дейін бір жұмыс күн ішінде аяқталады, ал Шарттың мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдау үшін Шарт қолдану мерзімі аяқталғанға дейін күнтізбелік отыз бес күн ішінде аяқталады.

16. Потенциальный участник может изменить или отозвать свою тендерную заявку и/или заявку на пролонгацию Договора до истечения окончательного срока представления тендерных заявок (заявок на пролонгацию Договора). Изменение должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама заявка. Такое изменение или уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором тендера (комиссией) до истечения окончательного срока представления тендерных заявок (заявок на пролонгацию Договора).
17. Никакие изменения не должны вноситься в заявки после истечения окончательного срока представления заявок.
4. Организация проведения тендера
18. Тендер и/или пролонгация Договора проводятся 1 раз в год за исключением случаев досрочного расторжения действующих договоров или признания нового маршрута социально значимым, утверждаемых постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года № 1185 «Об определении социально значимых межобластных сообщений».
19. В случае досрочного расторжения Договора допускается передача дальнейшей организации перевозок Национальному перевозчику пассажиров до конца года либо до определения перевозчика в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий на соответствующий период с обязательным использованием работников, ранее обслуживающих данный маршрут (проводников и начальников поездов) путем заключения Договора, составленного по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
В случае расторжения Договора перевозчику выплачивается сумма пропорционально периоду и объему исполнения договорных обязательств.
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
20. После принятия уполномоченным органом решения о проведении тендера, через средства массовой информации подается соответствующее объявление и определяется перечень маршрутов социально значимых межобластных сообщений, выставляемых на тендер. Объявление подается не позднее чем за 15 календарных дней до проведения тендера, в случае повторного проведения тендера – за 7 календарных дней.
21. После объявления о проведении тендера потенциальные перевозчики, желающие принять участие в тендере, представляют тендерные заявки в адрес уполномоченного органа с приложением документов, перечисленных в пункте 11 настоящих Правил.
22. Прием заявок на участие в тендере осуществляется путем занесения в журнал регистрации заявок (прошитый, пронумерованный, запарафированный секретарем комиссии и скрепленный печатью) и завершается за один рабочий день до даты проведения тендера, а для принятия решения о пролонгации Договора завершается за тридцать пять календарных дней до окончания срока действия Договора.

5. Тендерді өткізу, тендерлік ұсыныстарға баға беру және жеңімпаз(дар)ды анықтау тәртібі
23. Комиссия тендерлік өтінімдер салынған конверттерді қатысушылар немесе олардың уәкілеттіктері комиссияның отырысына қатысуға құқық беретін сенімхатпен расталған уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашады.
24. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде комиссия қатысып отырған адамдарға конкурсқа қатысатын әлеуетті тасымалдаушылардың атауы мен тұратын жерін, олар ұсынған бағаларды, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды.
Конкурсқа қатысуға арналған өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия тиісті хаттаманы жасайды және қол қояды.
25. Өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына конверттерді ашу рәсіміне қатысқандар, комиссия мүшелері, сондай-ақ комиссия хатшысы қол қояды.
Уәкілетті орган өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) әлеуетті тасымалдаушыларға немесе олардың уәкілетті өкілдеріне өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының көшірмесін жолдайды немесе ұсынады;
2) өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының қол қойылған мәтінін уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялайды. Өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасында бар және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер ақы өндіріп алмай барлық мүдделі адамдар танысу үшін қол жетімді болуы тиіс.
26. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі кезінде болмаған әлеуетті тасымалдаушыларға олардың жазбаша сұрау салуы бойынша немесе олардың уәкілетті өкілдерінің жазбаша сұрау салуы бойынша уәкілетті органның осындай сұрау салуды алған күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей конверттерді ашу хаттамасының көшірмесі ұсынылады.
27. Комиссия тендерге қатысу үшін қарауға қабылданған тендерлік өтінімдерді бағалайды және салыстырады, және қызметтердің сапалы сипаттамалары мен маршруттар бойынша қажетті субсидияларының ұсынылған көлемін есепке ала отырып, тендерде жеңіске жеткен тасымалдаушыны (тасымалдаушыларды) анықтайды.
28. Өтінімдерді қарау, бағалау және салыстыру кезінде комиссия әлеуетті жеткізушілердің өтінімдеріндегі мәліметтерді нақтылау мақсатында тендерлік өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін әлеуетті жеткізушілерден олардың өтінімдеріне байланысты түсіндірмелер сұратуы мүмкін. Комиссия қажетті ақпаратты тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғаларданда сұратуы мүмкін.
Конкурстық құжаттаманың (осы Қағиданың) талаптарына сәйкес келмейтін тендерлік өтінімді (Шарттың мерзімін ұзартуға арналған өтінімді) осы талаптарға сәйкес келтіру үшін сауалдар, ұсыныстар немесе рұқсаттар жасауға жол берілмейді.

5. Порядок проведения тендера, оценки
тендерных предложений и определения победителя(лей)
23. Комиссия вскрывает конверты с тендерными заявками в присутствии участников или их уполномоченных представителей, полномочия которых подтверждены доверенностью на право участия в заседании комиссии.
24. При процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками комиссия объявляет присутствующим лицам наименования и местонахождение потенциальных перевозчиков, участвующих в конкурсе, предложенные ими цены, информацию о наличии или отсутствии документов, составляющих тендерную заявку.
Не позднее одного рабочего дня, следующего за днем вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, комиссия составляет и подписывает соответствующий протокол.
25. Протокол вскрытия конвертов с заявками подписывается присутствующими на процедуре вскрытия конвертов членами комиссии, а также секретарем комиссии.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем вскрытия конвертов с заявками:
1) направляет либо представляет копию протокола вскрытия конвертов с заявками потенциальным перевозчикам либо их уполномоченным представителям;
2) опубликовывает на интернет-ресурсе уполномоченного органа текст подписанного протокола вскрытия конвертов с заявками. Сведения, содержащиеся в протоколе вскрытия конвертов с заявками и размещенные на интернет-ресурсе уполномоченного органа, должны быть доступны для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
26. Потенциальным перевозчикам, отсутствовавшим при процедуре вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, копия протокола вскрытия конвертов представляется по их письменному запросу либо по письменному запросу их уполномоченных представителей в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения уполномоченным органом такого запроса.
27. Комиссия оценивает и сопоставляет тендерные заявки, которые были приняты к рассмотрению для участия в тендере, и определяет перевозчика (перевозчиков), победившего в тендере, с учетом качественных характеристик услуг и предлагаемого объема необходимых субсидий по маршрутам.
28. При рассмотрении, оценке и сопоставлении заявок комиссия может запросить у потенциальных перевозчиков разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках потенциальных перевозчиков. Комиссия также может запрашивать необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Не допускаются запросы, предложения или разрешения с тем, чтобы привести тендерную заявку (заявку на пролонгацию Договора), не отвечающую требованиям конкурсной документации (настоящих Правил) в соответствие с этими требованиями.

29. Комиссия, егер:
1) осы тендерлік өтінімді ұсынған әлеуетті тасымалдаушы осы Қағиданың 10-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
2) тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті тасымалдаушының тендерлік өтінімінің бағасы әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынасты субсидиялауға бөлінген сомадан асып түссе тендерлік;
3) әлеуетті тасымалдаушы осы Қағиданың 43-тармағының талабын орындамаса;
4) тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті тасымалдаушы тендерлік өтінімге демпингтік баға қолданса (тасымалдаушылар мәлімдеген субсидиялар сомасы бағытқа уәкілетті орган белгілеген субсидиялар көлемінен 10 %-ға аз соманы құрайды) өтінімді қайтарады.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
30. Егер тендерге қойылатын бір лот бойынша тендердің шарттарына жауап беретін және осы Қағидаға сәйкес тендерге қатысу құжаттарын тендерге тапсырған кемінде екі қатысушы өтінім берген болса, тендер өткізілді деп танылады.
31. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда қабылданған болып комиссия төрағасы дауыс берген шешім есептеледі. Дауыс беру рәсіміне комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде комиссияның шешімі заңды деп танылады.
Конкурсты өткізу кезінде комиссияның кез келген мүшесінің және хатшысының болмауына дәлелді себептер болған кезде осы фактіні растайтын құжатты ұсынғанда жол беріледі.
32. Комиссия тендердің қорытындылары туралы хаттаманы ресімдей отырып, конверттер ашылған күннен бастап 10 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тендердің қорытындыларын шығарады, оған комиссияның мүшелері мен комиссия хатшысы қолдарын қояды.
Уәкілетті орган тендер қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
әлеуетті тасымалдаушыларға тендердің қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесін жібереді;
тендердің корытындылары туралы қол қойылған хаттама мәтінін уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялайды. Тендердің қорытындылары туралы хаттамада бар және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер ақы өндіріп алмай барлық мүдделі адамдар танысу үшін қол жетімді болуы тиіс.
33. Субсидиялардың ең аз көлемін ұсынатын және уәкілетті орган белгілеген міндетті қызметтердің тізбесімен тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, әлеуметтік мәні бар қатынастарда үздіксіз жүзеге асыруды қамтамасыз етуге міндеттенетін тасымалдаушы жеңімпаз болып танылады.

29. Комиссия отклоняет тендерную заявку, если:
1) потенциальный перевозчик, представивший данную тендерную заявку, не соответствует требованиям пункта 10 настоящих Правил;
2) цена тендерной заявки потенциального перевозчика, допущенного к участию в тендере, превышает сумму, выделенную для субсидирования межобластного социально значимого сообщения;
3) потенциальный перевозчик не выполнил требование пункта 43 настоящих Правил;
4) потенциальным перевозчиком, допущенным к участию в тендере, применена демпинговая цена тендерной заявки (заявленная перевозчиками сумма субсидий составляет ниже на 10 % от установленного уполномоченным органом объема субсидий на маршрут).
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
30. Тендер признается состоявшимся, если по одному выставляемому на тендере лоту подали заявки не менее двух участников тендера, отвечающих условиям тендера и представивших документы для участия в тендере в соответствии с настоящими Правилами.
31. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии. Решение комиссии признается легитимным при присутствии на процедуре голосования не менее двух третьей от общего количества членов комиссии.
Отсутствие любого члена и секретаря комиссии при подведении итогов конкурса допускается при наличии уважительных причин с предоставлением документа, подтверждающего данный факт.
32. Комиссия подводит итоги тендера в срок не более 10 рабочих дней со дня вскрытия конвертов с оформлением протокола об итогах тендера, который подписывается членами комиссии и секретарем комиссии.
Уполномоченный орган не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем подписания протокола об итогах тендера:
1) направляет потенциальным перевозчикам копию протокола об итогах тендера;
2) опубликовывает на интернет-ресурсе уполномоченного органа текст подписанного протокола об итогах тендера. Сведения, содержащиеся в протоколе об итогах тендера и размещенные на интернет-ресурсе уполномоченного органа, должны быть доступны для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
33. Выигравшим признается перевозчик, предлагающий минимальные объемы субсидий и обязующийся обеспечить бесперебойное осуществление перевозок в социально значимых сообщениях с учетом прицепных и беспересадочных вагонов с перечнем обязательных услуг, установленных уполномоченным органом.

34. Комиссия тендердің қорытындыларын шығару кезінде әрбір маршруттағы тендердің жеңімпазынан басқа, әрбір маршрутта ұсыныстары неғұрлым ыңғайлы болған әлеуетті қатысушыны анықтайды.
35. Тендердің қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тендердің жеңімпазы мен уәкілетті орган арасында осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Шарт жасалады.
36. Әлеуетті тасымалдаушының тендерге қатысуға берген өтінімдері тендердің қорытындылары туралы хаттамаға комиссияның барлық мүшелері қол қойғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткенге дейін жарамды.
37. Жеңімпаз шарт жасаудан бас тартқан кезде, уәкілетті орган жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын тендердің басқа қатысушысымен Шарт жасайды. Бұл ретте тендердің ұйымдастырушысы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасын тендер жеңімпазы анықтаған әлеуетті тасымалдаушыға қайтармайды.
38. Тендерге қатысушының (қатысушылардың) тендерлік ұсыныстары жеңімпаздың ұсыныстарынан кейін ең жақсы деп танылған тендердің қатысушы (қатысушылар) уәкілетті органмен шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тендер өтпеді деп танылады.
39. Егер комиссия тендерді өтпеді деп таныған жағдайда, комиссия:
1) қайта тендер өткізу туралы;
2) тендерге қатысуға бір ғана әлеуетті тасымалдаушы жіберілген жағдайда онымен Шарт жасау туралы шешімдердің бірін қабылдайды. Жасалған Шарттың бағасы бөлінген субсидиялар сомасынан аспауы тиіс.
40. Егер қайтадан өткізілген тендердің нәтижелері бойынша жеңімпаз айқындалмаған болса, онда бұрын аталған маршрутта қызмет көрсеткен қызметкерлерді (жолсеріктер және пойыз бастықтары) жұмысқа орналастырып, тиісті жылға бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шегінде Жолаушыларды ұлттық тасымалдаушымен шарт жасасуға рұқсат етіледі.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
41. Егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімдерде тиісті жылға арналған Қазақстан Республикасының республикалық бюджет туралы заңы қабылданбаса немесе тасымалдаушы анықталмаса темір жол көлігімен жолаушылар тасымалын үздіксіз қамтамасыз ету мақсатында уәкілетті орган Шарттың қолдану мерзімі осы Шарт бойынша ағымдағы жылдың бірінші тоқсанында бөлінген қаражат көлемінен аспайтын көлемде ұзартуы мүмкін, бірақ келесі жылдың бір тоқсанынан көп емес.

34. При подведении итогов тендера комиссия помимо победителя тендера на каждом маршруте определяет потенциального участника на каждом маршруте, предложения которого были наиболее предпочтительными.
35. Между победителем тендера и уполномоченным органом в течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах тендера заключается Договор, составленный по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
36. Заявки потенциального перевозчика на участие в тендере действительны до истечения календарного 10-дневного срока после подписания всеми членами комиссии протокола об итогах тендера.
37. При отказе победителя от заключения Договора уполномоченный орган заключает Договор с другим участником тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после предложения победителя. При этом сумма обеспечения заявки на участие в тендере организатором тендера не возвращается потенциальному перевозчику, определенному победителем тендера.
38. В случае отказа участника (участников) тендера, тендерные предложения которого (которых) признаны наилучшими после предложения победителя, от заключения Договора с уполномоченным органом тендер признается не состоявшимся.
39. В случае если тендер признается комиссией не состоявшимся, комиссия принимает одно из следующих решений:
1) о проведении повторного тендера;
2) в случае, когда к участию в тендере допущен только один потенциальный перевозчик, заключить с ним Договор. Цена заключенного Договора не должна превышать сумму, выделенных субсидий.
40. Если по результатам повторного тендера победитель не был определен, то допускается заключение договора с Национальным перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий на соответствующий год, с трудоустройством работников, ранее обслуживающих данный маршрут (проводников и начальников поездов).
Сноска. Пункт 40 в редакции постановления Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
41. В целях бесперебойного обеспечения перевозки пассажиров железнодорожным транспортом уполномоченный орган может продлить действие Договора, но не более чем на один квартал следующего года в объеме, не превышающем объема выделенных средств по данному Договору в первом квартале текущего года, в случае, если в установленные законодательными актами Республики Казахстан сроки не принят Закон Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год или не определен перевозчик.

6. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
42. Әлеуетті тасымалдаушы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді, егер ол тендер жеңімпазы болып жарияланған жағдайда, конкурстық құжаттамада көзделген шартты жасауға кепіл ретінде енгізеді.
43. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету әлеуетті тасымалдаушы ұсынатын тендерлік өтінім сомасының 3% мөлшерінде енгізіледі.
44. Әлеуетті тасымалдаушы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің біреуін таңдайды:
1) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарияланған тендерді ұйымдастырушының банктік шотына аударылатын кепілдік ақша жарнасы;
2) осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған банктік кепілдеме.
Әлеуетті тасымалдаушыға үшінші адамдардың оның тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін енгізілген кепілдік ақша жарнасының тұтастай немесе бөлігін талап ету құқығының туындауына әкелетін іс-қимылдарға жол берілмейді.
45. Тендердің ұйымдастырушысы әлеуетті тасымалдаушыға тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі болған күннен бастап 5 (бес) банктік күн ішінде қайтарады:
1) тендерге қатысуға беретін өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін аталған әлеуетті тасымалдаушының тендерге қатысуға берген өз өтінімін кері қайтарып алу;
2) Шартқа қол қою;
3) әлеуетті тасымалдаушының тендерге қатысуға берген өтінімінің қолданылу мерзімінің аяқталуы.
7. Шарттың мерзімін ұзарту
46. Жолаушылар тасымалын үздіксіз қамтамасыз ету мақсатында Шарттың мерзімін ұзарту туралы комиссия шешімінің негізінде Шарттың мерзімін 1 жылдан аспайтын мерзімге және 3 реттен асырмай ұзартуға рұқсат етіледі. Бұл ретте мерзімі ұзартылған Шарт субсидияларының сомасы тиісті жылға бөлінген субсидиялардың сомасынан аспауы тиіс.
47. Уәкілетті орган осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес тиісті жылға әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырудың негізгі талаптарын бекітеді және қолданыстағы шарттардың қолданылу мерзімдері аяқталғанға дейін күнтізбелік 40 күн бұрын тасымалдаушыға ұсынады.
48. Шарттың мерзімін ұзарту мәселесін қарау үшін тасымалдаушы Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін күнтізбелік 35 күн қалғанда уәкілетті органның мекенжайына Шарттың мерзімін ұзартуға өтінімді осы Қағидаға 9 және 10-қосымшаларға сәйкес осы Қағиданың 11-тармағының 2),3) және 5)-7) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды қоса ұсынады.
49. Комиссия ұсынылған өтінім осы Қағиданың 48-тармағына сәйкес келмесе Өтінімді кері қайтарады.
50. Комиссия үш жұмыс күні ішінде тиісті хаттаманы ресімдей отырып, тасымалдаушылардың Шарттар мерзімін ұзартуға арналған өтінімдерін қарау қорытындыларын жасайды.

6. Обеспечение заявки на участие в тендере
42. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным перевозчиком в качестве гарантии того, что он заключит Договор, предусмотренный конкурсной документацией, в случае объявления его победителем тендера.
43. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится в размере 3 % от предлагаемой потенциальным перевозчиком суммы тендерной заявки.
44. Потенциальный перевозчик выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в тендере:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет организатора тендера, объявленный через средства массовой информации;
2) банковскую гарантию, составленную по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Не допускается совершение потенциальным перевозчиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его заявки на участие в тендере.
45. Организатор тендера возвращает потенциальному перевозчику внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в течение 5 (пяти) банковских дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным перевозчиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания Договора;
3) истечения срока действия заявки потенциального перевозчика на участие в тендере.
7. Пролонгация Договора
46. В целях бесперебойного обеспечения перевозки пассажиров допускается пролонгация Договора на основании решения комиссии о пролонгации Договора на срок не более 1 года и не более 3 раз. При этом сумма субсидий пролонгированного Договора не должна превышать суммы выделенных субсидий на соответствующий год.
47. Уполномоченный орган утверждает и за 40 календарных дней до окончания срока действия действующих  договоров предоставляет перевозчику основные условия осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям на соответствующий год согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
48. Для рассмотрения вопроса пролонгации Договора перевозчик за 35 календарных дней до окончания срока действия Договора предоставляет в адрес уполномоченного органа заявку на пролонгацию Договора в соответствии с приложением 9 и 10 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в подпунктах 2)3) и 5)-7) пункта 11 настоящих Правил.
49. Комиссия отклоняет Заявку, если представленная заявка не соответствует пункту 48 настоящих Правил.
50. Комиссия в течение трех рабочих дней подводит итоги рассмотрения заявок перевозчиков на пролонгацию Договоров с оформлением соответствующего протокола.

51. Шарттың мерзімін ұзарту мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) тасымалдаушының осы Қағиданың 10-тармағында анықталған талаптарға сәйкес болуы;
2) қолданыстағы Шарт бойынша міндеттемелердің тиісті түрде орындалуы.
52. Комиссия тасымалдаушымен Шарттың мерзімін ұзарту туралы шешім қабылдаған жағдайда тасымалдаушы мен уәкілетті орган арасында үш жұмыс күні ішінде тиісті қосымша келісім жасалады.
8. Ерекше жағдайлар
53. Темір жол көлігімен жолаушылар тасымалын үздіксіз және қауіпсіз қамтамасыз ету мақсатында тасымалдаушы магистральдық темір жол желісі, локомотивтік тартқыш, жолаушылар вагондарын жалға беру, техникалық қызмет көрсету және отынмен және сумен жабдықтау, вокзал қызметтерін ұсыну бойынша қызметтерді ұсынуға реттелетін нарықтар субъектілерінің талаптары мен бағаларында шарттар жасасады және Шартты жасасқаннан немесе мерзімін ұзартқаннан кейін күнтізбелік 60 күн ішінде уәкілетті органға шарттардың көшірмелерін ұсынады.
54. Уәкілетті орган тасымалдаушымен Шартты мынадай:
1) тасымалдаушы уәкілетті орган алдындағы өзінің шарттық міндеттемелерін тиісті түрде орындамаған;
2) осы Қағиданың 53-тармағын орындамаған;
3) ақша қаражатының орынсыз пайдаланылуын анықтамаған жағдайларда біржақты тәртіпте бұзады.
"Залалдары бюджет қаражаты
есебінен субсидиялауға жататын
әлеуметтік мәні бар облысаралық
қатынастар бойынша темір
жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
жөніндегі ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
1-қосымша"
20__жылғы Әлеуметтік маңызды қатынастарда жолаушылар тасымалын жүзеге асырудағы негізгі жағдайлар тендерге қойылған немесе әлеуметтік маңызды қатынастардағы маршруттар бойынша шарттарды ұзарту
№ р/с
Поезд №
Әлеуметтік маңызды қатынастың атауы
Қашықтығы, км
Қатынаудың кезеңділігі
Вагон типі
Құрамдағы (ядро) минималды орташа жылдық вагондар саны құрамдағы  (ядро) бірл
Құрам саны, бірл
Шығындардың есепті жоспарлы сомасы, мың  теңге
Тіркелмелі және жолда түсірілмейтін вагондардың қатынасы, маршрут
Тіркелмелі және жолда түсірілмейтін вагондардың саны, бірл.
Тіркелмелі және жолда түсірілмейтін вагондардың қатынаудың кезеңділігі
Тіркелмелі және жолда түсірілмейтін вагондары шығындардың есепті жоспарлы сомасы, мың, теңге
Өтініш берген әлеуметтік маңызды қатынасқа жолаушыларды тасымалдауына ұсынылған жоғарылатылған тарифтер деңгейі %
Тіркелмелі және жолда түсірілмейтін вагондарды ескере отыра жоспарланған жолаушылар айналымы мың, жол, км
купе
плацкарт
жалпы
Барлығы
кестенің жалғасы
Жолаушылар поезына және станциялардағы жолаушыларға көрсетілетін қызметтеріне алым және төлем көлемі теңге
Бір жиынтық үшін төсек орын ұсыну
Әрі және кері жаққа билетті алдын ала сату
Орындарды брондау
Жол жүруден бас тартуға байланысты билетті қайтару
Аса жоғары санаттағы бұрын жөнелтілетін поезд немесе вагонға билетті
"ҚТЖ" ҰК" АҚ станциясына
ТМД елдері теміржол станциясына
ТМД елдері теміржол поездарға
халықаралық поездарға
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде конкурс
өткізу қағидасына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігі
ӨТІНІШ
(заңды тұлға үшін)

51. Пролонгация Договора осуществляется в случае:
1) соответствия перевозчика условиям, определенным в пункте 10 настоящих Правил;
2) надлежащего исполнения обязательств по действующему Договору.
52. В случае принятия Комиссией решения о пролонгации Договора с перевозчиком, между перевозчиком и уполномоченным органом в течение трех рабочих дней заключается соответствующее дополнительное соглашение.
8. Особые условия
53. В целях бесперебойного и безопасного обеспечения перевозки пассажиров железнодорожным транспортом перевозчик заключает договора на предоставление услуг магистральной железнодорожной сети, локомотивной тяги, аренды пассажирских вагонов, техническому обслуживанию и экипировке топливом и водой, предоставление вокзальных услуг на условиях и ценах субъектов регулируемых рынков и в течение 60 календарных дней после заключения или пролонгации Договора предоставляет в уполномоченный орган копии договоров.
54. Уполномоченный орган расторгает Договор с перевозчиком в одностороннем порядке в следующих случаях:
1) ненадлежащего исполнения перевозчиком своих договорных обязательств перед уполномоченным органом;
2) неисполнения пункта 53 настоящих Правил;
3) выявления нецелевого использования денежных средств.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Основные условия осуществления перевозок пассажиров по
социально значимым сообщениям на 20__ год в соответствии с
выставленным на тендер или пролонгацию договоров маршрутам
в социально значимых сообщениях
п/п
№ поезда
Наимено-
вания
маршрута
(ов)
социально
значимых
сообщений
Расстояние
Периодич-
ность
курсирования
Тип вагона
Среднегодовое
минимальное
количество
вагонов в
составе (ядро)
ед.
Количество
составов, ед.
купе
плацкарт
общий
итого
продолжение таблицы
Суммы
расчетных
(плановых
убытков,
тыс.
тенге
Сообщение
прицепных и
беспереса-
дочных
вагонов,
маршрут
Количество
прицепных и
беспереса-
дочных
вагонов,
ед.
Периодич-
ность
курсиро-
вания
прицепных
и
беспереса-
дочных
вагонов
Суммы
расчетных
(плановых)
убытков на
прицепные и
беспересадоч-
ные вагоны,
тыс. тенге
Уровень
повышения
тарифов на
перевозку
пассажиров
по
заявленным
социально
значимым
сообщениям
Планируемый
пассажиро-
оборот с
учетом
прицепных и
беспересадочных
вагонов,
тыс. пасс. км
продолжение таблицы
Размеры сборов и плат на услуги, оказываемые пассажирам на станциях и в пассажирских
поездах, тенге
представ-
ление
постельного
белья за
один
комплект
предварительная
продажа билетов
"туда", "обратно"
Бронирование мест
возврат билета
в связи с
отказом от
поездки
переоформ-
ление
билетов на
ранее
отправляю-
щийся
поезд или
вагон
более
высокой
категории
со
станций
АО "НК"
"КТЖ"
со станций
железных
дорог стран
СНГ
на
пассажирские
поезда стран
СНГ
на
международные
поезда
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
ЗАЯВЛЕНИЕ
(для юридического лица)

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Залалдары республикалық бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын___________________ маршруты бойынша әлеуметтік мәні бар
(маршруттың атауы)
облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді сұраймын
Тасымалдаушы туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны________________________________________________
2. Құрылған жылы________________________________________________
3. Заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама
_____________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар
мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________
5. Банктік деректемелер_________________________________________
(ЖСК, БСК, банктің атауы және орналасқан жері)
6. Заңды мекенжайы және өзге деректемелері______________________
________________________________________________________________
(почталық мекенжайы, телефоны, телефаксы, телексі)
7.______________________________________________________________
(Ұйымның бірінші басшысының Т.А.Ә.)
8. Қоса берілетін құжаттар:
1)______________________________________________________________
2)______________________________________________________________
3)______________________________________________________________
Ұйымның басшысы: Т.А.Ә., қолы, күні
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігі
ӨТІНІШ
(жеке тұлға үшін)
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Залалдары республикалық бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын____________________маршруты бойынша әлеуметтік мәні бар
(маршруттың атауы)
облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурсқа конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді сұраймын
Тасымалдаушы туралы мәліметтер:

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Прошу допустить для участия в конкурсе на основе открытого
тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета по
маршруту_____________________________________________
(наименование маршрута)
Сведения о перевозчике:
1. Форма собственности_________________________________________
2. Год создания________________________________________________
3. Свидетельство* или справка о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица – для юридического лица
______________________________________________________________
(номер, кем и когда выдано)
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной)
регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала,
представительства), выданное до введения в действие Закона Республики
Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации
филиалов и представительств», является действительным до прекращения
деятельности юридического лица.
4. Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-
идентификационный номер _____________________________________________
5. Банковские реквизиты
_____________________________________________________________________
(ИИК, БИК, наименование и местонахождение банка)
6. Юридический адрес и другие реквизиты
_____________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
7. ____________________________________________________________
(Ф.И.О. первого руководителя организации)
8. Прилагаемые документы:
1) _______________________________________________
2) _______________________________________________
3) _______________________________________________
Руководитель организации: Ф.И.О., подпись, дата
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
ЗАЯВЛЕНИЕ
(для физического лица)
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Прошу допустить для участия в конкурсе на основе открытого
тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям,
убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета по
маршруту ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование маршрута)
Сведения о перевозчике:

1. Жеке тұлғаны куәландыратын құжат______________________________
_________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілген)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________
3. Банктік деректемелер__________________________________________
_________________________________________________________________
(ЖСК, банктің атауы және орналасқан жері)
4. Мекенжайы және басқа деректемелері _______________________
_____________________________________________________________
(пошталық мекенжайы, телефоны, телефаксы, телексі)
5. Қоса берілетін құжаттар:
1)________________________________________________________________
2)________________________________________________________________
3)________________________________________________________________
Т.А.Ә., қолы, күні
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
4-қосымша
Жылжымалы құрамның мүкәммал паркі туралы мәліметтер
р/с №
Вагон №
Вагон түрі
Жасалған жылы
Жөндеу жұмысының соңғы түрі
Техникалық жай-күйі
Тіркелуі
Мәлімделген хабарлама
Ескертпе
др
КР 1
КР 2
КРПС
КВР
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
5-қосымша
20__жылға әлеуметтік мәні бар қатынастарда тендерге қойылған маршруттар бойынша жолаушылар тасымалдарын ұйымдастырудың шарттары мен талаптарын қамтамасыз ету жөніндегі тендерлік ұсыныстар
№ р/с
Поезд №
Әлеуметтік мәні бар қатынастың атауы
Қашықтығы,км
Қатынаудың кезеңділігі
Вагон типі
Жылжымалы құрамды құрастыру
Құрам саны, бірл.
Есептік жоспарлы залалдардың сомасы, мың теңге
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы, маршрут
Минималды орташа жылдық вагондар саны (ядро, бірл.)
Ең аз саны
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
купе
плацкарт
жалпы
жиыны
Поезда ұсынылатын сервис және вагондардың жайлылығының деңгейі туралы мәліметтер
Субсидиялау көлемі жөніндегі деректер қоса берілген жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру жөніндегі экономикалық көрсеткіштерге және есептеулерге сәйкес орындалған.
Қосымша:

1. Документ, удостоверяющий личность физического лица
_____________________________________________________________________
(номер, кем и когда выдан)
2. Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-
идентификационный номер _____________________________________________
3. Банковские реквизиты________________________________________
(ИИК, наименование и местонахождение банка)
1. Адрес и другие реквизиты ___________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
5. Прилагаемые документы:
1) ________________________________________
2) ________________________________________
3) ________________________________________
Ф.И.О., подпись, дата
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Сведения об инвентарном парке подвижного состава
п/
п
ваго-
на
Тип
ваго
на
Год
пост-
ройки
Последний вид
ремонта
Техничес-
кое
состояние
Приписка
Заяв-
ленные
сооб-
щения
Приме-
чание
ДР
КР 1
КР 2
КРП
С
КВР
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 5
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Предложения по обеспечению условий и требований к
организации перевозок пассажиров по выставленным на
тендер или пролонгацию договоров маршрутам в социально
значимых сообщениях на 20__ год
п/п
№ поезда
Наименование
маршрута(ов)
социально
значимых
сообщений
Расстояние,
км
Периодичность
курсирования
Тип вагона
1
2
3
4
5
6
купе
плацкарт
общий
итого
продолжение таблицы
Формирование подвижного состава
Количество
составов, ед.
Сумма
запрашиваемых
субсидий (ядро),
тыс. тенге
Среднегодовое
минимальное
количество
вагона в составе
(ядро), ед.
Минимальная составность, ед.
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
Сообщение
прицепных
и беспе-
ресадочных
вагонов,
маршрут
Количество
прицепных
и
беспереса-
дочных
вагонов,
ед.
Периодич-
ность
курсирования
прицепных и
беспереса-
дочных
вагонов
Сумма запра-
шиваемых
субсидий на
прицепные и
беспереса-
дочные
вагоны, тыс.
тенге
Предлагаемый
уровень
повышения
тарифов на
перевозку
пассажиров по
заявленным
социально
значимым
сообщениям, %
Планируемый пасса-
жирооборот с учетом
прицепных и беспе-
ресадочных вагонов
тыс.пасс.км
22
23
24
25
26
27
продолжение таблицы
Размеры сборов и плат на услуги, оказываемые пассажирам на станциях
и в
Дополнительные
услуги,
предоставляемые
пассажирам
предостав-
ление
постельного
белья за
один
комплект
предварительная
Бронирование мест
возврат
билета в
связи с
отказом от
поездки
переоформ-
ление
билетов на
ранее
отправляю-
щийся
поезд или
вагон
более
высокой
категории
со
станций
АО
"НК"
КТЖ"
со
станций
желез-
ных
дорог
стран
СНГ
на
пассажир-
ские
поезда
стран СНГ
на
междуна-
родные
поезда
28
29
30
31
32
33
34
35
Сведения о сервисе, предлагаемом в поезде и
уровне комфортности вагонов
Данные по объемам субсидирования выполненные
в соответствии с прилагаемыми
Приложение:

1)__________;
2)__________;
3)__________;
Тасымалдаушы:
Басшы ___________   Бас бухгалтер ___________
Ж.А.Ә. қолы                Ж.А.Ә. Қолы
м.о.                       күні
жалғасы
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың саны, бірл.
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынаудың кезеңділігі
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондары шығындарының есепті жоспарлы сомасы, мың теңге
Өтініш берген әлеуметтік маңызды қатынасқа жолаушыларды тасымалдауына ұсынылған жоғарылатылған тарифтер деңгейі %
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, жоспарланған жолаушылар айналымы мың, жол, км
Станцияларда және жолаушылар поездарында жолаушыларға көрсетілетін
Жолаушыларға көрсетілетін қосымша қызметтер
Бір жиынтық үшін төсек орын ұсыну
Әрі және кері
Орындарды брондау
жол жүруден бас тартуға байланысты билетті қайтару
аса жоғары санаттағы бұрын жөнелтілетін поезд немесе вагонға билетті қайта ресімдеу
"ҚТЖ" ҰҚ" АҚ станциясынан
ТМД елдері теміржол станциясынан
ТМД елдері теміржол поездарынан
халықаралық поездарға
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
6-қосымша
Поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке штатының болуы туралы мәлімет
Р/С
Т.А.Ә.
Қызмет көрсету саласындағы еңбек өтілі
Біліктілігі (диплом, куәлік және білімі туралы басқа да құжаттар бойынша мамандығы)
Атқаратын қызметі
1
2
3
4
5
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
7-қосымша
Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау туралы шарт
Бұдан әрі «Тараптар» деп аталатын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің атынан бұдан әрі «Тапсырыс беруші» деп аталатын Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі туралы ереженің негізінде іс-қимыл жасайтын
__________________________бір жағынан және Жарғының негізінде іс-қимыл жасайтын,__________________________________________________
________________________________________________________________атына
(ұйымның-тендердің жеңімпазының толық атауы)
бұдан әрі «Орындаушы» деп аталатын басшысы ___________________________________атынан,
(тегі, аты, әкесінің аты)
екінші жағынан шығындары республикалық бюджеттен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурстың қорытындылары туралы 201_жылғы «___»______№_____ хаттаманың негізінде төмендегілер туралы осы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. ШАРТТЫҢ МӘНІ
1.1. Орындаушы әлеуметтік мәні бар қатынастардың (бұдан әрі – қатынастар) маршруттары бойынша темір жолмен тұрақты жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырады.
1.2. Тапсырыс беруші №__«_____________________________» республикалық бюджет бағдарламасы бойынша «20__ жылға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңында көзделген сома шегінде орындаушының қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға байланысты шығындарын субсидиялауды (бұдан әрі – субсидиялау) жүзеге асырады.
1.3. Поездардың тізбесі, қатынау кезеңділігі және бұл поездардың субсидияланатын бөлігінің құрамдылығы осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, осы Шарттың 1-қосымшасына сәйкес белгіленеді.

1)___________
2)___________
3)___________
Перевозчик:
Руководитель________  Главный бугалтер___________
Ф.И.О подпись                 Ф.И.О подпись
М.П                           дата
Приложение 6
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Сведения о наличии собственного штата работников
поездных бригад
п/п
Ф.И.О
Стаж работы в
сфере оказания
услуг
Квалификация (специальность по
диплому, свидетельству и др.
документам об образовании)
Занимае-
мая
должность
1
2
3
4
5
Приложение 7
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Договор о субсидировании убытков перевозчика,
связанных с осуществлением пассажирских перевозок
по социально значимым межобластным сообщениям
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан,
именуемое в дальнейшем «Заказчик», в лице __________________________,
(фамилия, имя, отчество)
действующего на основании положения о Министерстве транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан, с одной стороны, и
______________________________________________________ именуемое в
(полное наименование организации – победителя тендера)
дальнейшем «Исполнитель», в лице руководителя _______________________
(фамилия, имя, отчество)
действующего на основании Устава, с другой стороны, в дальнейшем именуемые «Стороны», на основании протокола об итогах конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета, № ___ от «___» ________ 201__ г., заключили настоящий договор (далее – Договор) о нижеследующем.
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРА
1.1. Исполнитель осуществляет регулярные пассажирские перевозки железнодорожным транспортом по маршрутам социально значимых сообщений (далее - сообщения).
1.2. Заказчик осуществляет субсидирование убытков исполнителя, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по сообщениям (далее - субсидирование) в пределах суммы, предусмотренной Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 20__год» по республиканской бюджетной программе «_______________________________» № ____.
1.3. Перечень поездов, периодичность курсирования и составность субсидируемой части этих поездов определяются в соответствии с приложением 1 к настоящему договору, являющимся неотъемлемой его частью.

1.4. Жолаушыларды отырғызуды және түсіруді жүзеге асыратын станциялардың тізбесі, осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шарттың 2-қосымшасына сәйкес белгіленеді.
2. ТАРАПТАРДЫҢ МІНДЕТТЕМЕЛЕРІ
2.1. Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында және осы Шартта белгіленген тәртіпте және мерзімде субсидиялауды жүзеге асыруға міндеттенеді.
2.2. Орындаушы Қазақстан Республикасының заңнамасына және темір жол көлігі саласындағы нормативтік актілерге сәйкес жолаушылар тасымалын уақтылы және сапалы қамтамасыз ету мақсатында жолаушылар тасымалын жүзеге асыруға міндеттенеді.
2.3. Шартты орындауға кедергі болатын форс-мажорлық жағдайлар пайда болған жағдайда, орындаушы Тапсырыс берушіні дереу хабардар етуді қамтамасыз етеді.
2.4. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Орындаушы Шартта көзделген мерзімдерде қызметтерді ұсына алмаса, сондай-ақ Орындаушының бастамасы бойынша Шарт бұзылса, Тапсырыс беруші Шарт бағасынан тиісті бағыт шартының жалпы сомасының 20% мөлшеріндегі соманы тұрақсыздық айыбы ретінде шегереді.
Ескерту. 2.4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2.5. Орындаушы шығындары республикалық бюджеттен субсидиялауға жататын әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарына тарифтердің жоғарылауын, қалыптастыру мен айналым пунктінің, қозғалыс кестесінің өзгеруін оларды қолданысқа енгізгенге дейін кемінде он жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушімен келісуге міндетті.
2.6. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2.7 Көліктік бақылау органдары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 шілдедегі № 799 қаулысымен бекітілген Жолаушыларды, багажды және жүк-багажды темір жол көлігімен тасымалдау қағидасында анықталған билетсіз жолаушыларды тасымалдау және/немесе жүкті және жүк-багажын тасымалдау шартын бұзу фактілері анықтаған жағдайда, тапсырыс беруші орындаушыға тексеру актісін ұсынған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде орындаушы әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыруға байланысты тасымалдаушының залалдарын субсидиялау туралы тиісті жылға арналған шартта тиісті бағыт үшін көрсетілген субсидиялау сомасынан пайыздық арақатынаста шарттық санкцияларды төлеуге міндеттенеді:
1) 10 билетсіз жолаушыға дейін және/немесе Қағидада айқындалған багажды және жүк-багажды тасымалдау талаптары бұзылуының (бұдан әрі – Қағиданы бұзу) 5 фактісіне дейін – 0,01%;

1.4. Перечень станций, на которых осуществляется посадка и высадка пассажиров определяется в соответствии с приложением 2 к настоящему договору, являющимся неотъемлемой его частью.
2. ОБЯЗАТЕЛЬСТВА СТОРОН
2.1. Заказчик обязуется осуществлять субсидирование в порядке и в сроки, установленные законодательством Республики Казахстан и настоящим Договором.
2.2. Исполнитель в целях своевременного и качественного обеспечения пассажирских перевозок обязуется осуществлять перевозки пассажиров в соответствии с законодательством Республики Казахстан и нормативными актами в области железнодорожного транспорта.
2.3. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, препятствующих выполнению Договора, исполнитель обеспечивает немедленное информирование Заказчика.
2.4. За исключением форс-мажорных условий, если Исполнитель не может предоставить услуги в сроки, предусмотренные Договором, а также по инициативе исполнителя был расторгнут Договор, Заказчик вычитает из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 20 % от общей суммы договора соответствующего маршрута.
Сноска. Пункт 2.4 в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2.5. Исполнитель обязан согласовывать с Заказчиком повышение тарифов на железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета, изменение пункта формирования и оборота, графика движения не менее чем за десять рабочих дней до введения их в действие.
2.6. Исключен постановлением Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2.7. В случае выявления органами транспортного контроля фактов перевозки безбилетных пассажиров и/или нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа, определенных Правилами перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2011 года № 799, исполнитель обязуется выплатить заказчику в течение 30 календарных дней со дня представления заказчиком акта проверки исполнителю договорные санкции в процентом соотношении от суммы субсидирования указанный за соответствующий маршрут в Договоре о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям на соответствующий год:
1) до 10 безбилетных пассажиров и/или до 5 фактов нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа, определенных Правилами (далее – нарушение Правил), – 0,01 %;

2) 20 билетсіз жолаушыға дейін және/немесе Қағиданы бұзудың 10 фактісіне дейін – 0,02%;
3) 40 билетсіз жолаушыға дейін және/немесе Қағиданы бұзудың 20 фактісіне дейін – 0,03%;
4) 40-тан астам билетсіз жолаушыға дейін және/немесе Қағиданы бұзудың 20-дан астам фактісіне дейін – 0,05%.
Ескерту. 2.7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2.8. Орындаушы Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша ол белгілеген мерзімде қаржылық-шаруашылық қызметке қатысты ақпаратты және есепті ұсынуға міндетті.
2.9. Тапсырыс беруші осы Шартқа сәйкес бөлінген ақша қаражатын мақсатқа сай пайдалану мониторингін жүргізеді.
2.10. Орындаушы Тапсырыс беруші мониторинг жүргізуі үшін осы Шарттың 2.9-тармағына сәйкес белгіленген мерзімде ақпарат ұсынуды қамтамасыз етеді.
2.11. Егер де ақшалай қаражаттың мақсатына сай емес пайдаланылғандығы анықталған жағдайда, сондай-ақ жыл қорытындысы бойынша Шартқа сәйкес поездардың құрамдылығын орындау кезінде жолаушылар тасымалының жоспарланған көлемі орындалмаған жағдайда, Тапсырыс беруші анықталған сомаға пропорционалды түрде қаражат ұстап қалуды қамтамасыз етеді, орындаушы тиісті бағыт бойынша Шарт сомасының 1 %-ы көлеміндегі ақшалай қаражатты қайтарады.
2.12. Орындаушы Шарт жасасқан сәттен бастап 60 күн ішінде тапсырыс берушіге Ұлттық инфрақұрылым операторымен, локомотивтік тарту операторымен, жолаушылар вагондарын жалға беру, техникалық қызмет көрсету, сумен және отынмен жабдықтау, вокзал қызметтерін ұсыну жөніндегі қызметтерді көрсететін темір жол ұйымдарымен жасалған шарттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынады.
Ескерту. 2.12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2.13. Тапсырыс берушімен жол жүру құжаттарын сатуды келісу жағдайларын қоспағанда, орындаушыға осы Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін 45 күн бұрын жол жүру құжаттарын (билеттерді), оның ішінде жолаушылар агенттіктері арқылы сатуды ұйымдастыруға тыйым салынады.
3. ӨЗАРА ЕСЕП АЙЫРЫСУДЫҢ ТӘРТІБІ
3.1. Тапсырыс беруші Орындаушы берген жолаушыларды тасымалдаудың болжамдық көрсеткіштерінің негізінде төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялардың айлық көлемінен 30% (отыз пайыздан) аспайтын көлемде қаңтар айында аванстық төлем жүргізеді.

2) до 20 безбилетных пассажиров и/или 10 фактов нарушения Правил – 0,02 %;
3) до 40 безбилетных пассажиров и/или 20 фактов нарушения Правил – 0,03 %;
4) свыше 40 безбилетных пассажиров и/или свыше 20 фактов нарушения Правил – 0,05 %.
Сноска. Пункт 2.7 в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2.8. Исполнитель по запросу Заказчика обязуется предоставлять в установленные им сроки информацию и отчетность, касающуюся финансово-хозяйственной деятельности.
2.9. Заказчик проводит мониторинг целевого использования денежных средств, выделенных в соответствии с настоящим Договором.
2.10. Исполнитель обеспечивает предоставление информации для проведения Заказчиком мониторинга в соответствии с пунктом 2.9. настоящего Договора в установленные им сроки.
2.11. В случае выявления нецелевого использования денежных средств, Заказчик обеспечивает удержание суммы субсидирования пропорционально выявленной сумме, а также в случае невыполнения планируемых объемов перевозок пассажиров при выполнении составности поездов согласно Договора по итогам года, Исполнитель производит возврат денежных средств в размере 1 % от суммы Договора по соответствующему маршруту.
При этом удержание за неисполнение планируемых объемов перевозок пассажиров по итогам года Заказчик производит в случае отсутствия изменений по составности поездов, количеству прицепных и беспересадочных вагонов и периодичности курсирования в меньшую сторону.
2.12. Исполнитель в течение 60 дней с момента заключения Договора представляет заказчику нотариально заверенные копии договоров с Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги, железнодорожными организациями, оказывающими услуги по предоставлению в аренду пассажирских вагонов, техническому обслуживанию, экипировке топливом и водой, предоставлению вокзальных услуг.
Сноска. Пункт 2.12 в редакции постановления Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2.13. Исполнителю запрещается организовывать продажу проездных документов (билетов), в том числе через пассажирские агентства, за 45 дней до окончания срока действия настоящего Договора, за исключением случаев согласования продажи проездных документов Заказчиком.
3. ПОРЯДОК ВЗАИМОРАСЧЕТОВ
3.1. Заказчик на основании представленных Исполнителем прогнозных показателей перевозок пассажиров производит в январе авансовый платеж в размере не более 30 % (тридцати процентов) от месячной суммы субсидирования в соответствии с планом финансирования по платежам.

3.2. Орындаушы ай сайын, есептік айдан кейінгі айдың 25-іне дейінгі мерзімде, Тапсырыс берушіге Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы № 1188 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығындарын субсидиялау ережесіне сәйкес ұйымның басшысымен, бас бухгалтерімен және мөрімен расталған мына құжаттарды беруі тиіс:
жолаушылар тасымалдарын орындау туралы ай сайынғы есеп және жыл басынан бастап жолаушылар тасымалын орындау туралы есеп;
орындалған жұмыстардың актісі;
Ұлттық инфрақұрылым операторының қатынас бойынша орындалған тасымал көлемін растайтын және тасымалданған жолаушылардың, үлгілері бойынша вагондардың саны, жолаушылар айналымы, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, вагондардың толуы туралы, сондай-ақ аталған пойызда жол жүру құжаттарын сатудан түскен табыстың сомасы туралы мәліметтерді қамтитын құжат;
есепті айдың бірінші күніне тасымалдаушы мен Ұлттық инфрақұрылым операторы, локомотивтік тарту операторы арасындағы өзара есеп айырысуларды тексеру актісі;
темір жол жолаушылар тасымалын орындау кезіндегі шығыстар мен табыстар бойынша ай сайынғы есептер;
тасымалдаушының темір жол көлігімен жолаушылар тасымалын ұйымдастыру бойынша тікелей шығыстарының тізілімі;
есепке түсіндірме жазба.
Жол жүру құжаттарын сатудан түскен түсім бойынша тиісті ұйымның өзара есеп айырысудың салыстырып тексеру актісі.
Ұсынылған құжаттардағы ақпараттың дұрыстығына тасымалдаушы жауапты болады.
Ескерту. 3.2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 11.11.2013 N 1202 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3.3. Берілген құжаттармен келіспеген жағдайда Тараптар күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде деректерді нақтылауды жүргізеді.
3.4 Субсидиялардың келесі төлемдерін Тапсырыс беруші жүзеге асырылған және расталған тасымалдар бойынша төлемдер жөніндегі қаржыландыру жоспарына сәйкес ай сайын жүзеге асырады. Төленген аванстық төлемді ұстап қалу желтоқсан айында жүргізіледі.
Ескерту. 3.4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12. N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3.5. Желтоқсан айы үшін төлемді Тапсырыс беруші тасымалдауларды орындаумен байланысты кірістер мен шығыстардың жоспарланатын көлемдерінің негізінде жасалған Орындаушы есебінің негізінде жүзеге асырады. Желтоқсандағы нақты есепті Орындаушы тараптардың келісуі бойынша белгіленген мерзімде және осы Шарттың 3.2-тармағына сәйкес ұсынады.

3.2. Исполнитель ежемесячно, в срок до 25 числа месяца, следующего за отчетным, представляет Заказчику в соответствии с Правилами субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года № 1188, заверенные руководителем, главным бухгалтером и печатью организации, следующие документы:
ежемесячный отчет о выполнении пассажирских перевозок и отчет о выполнении пассажирских перевозок с начала года;
акт выполненных работ;
документ Национального оператора инфраструктуры, подтверждающий выполненные объемы перевозок по сообщению и содержащий сведения о количестве перевезенных пассажиров, вагонов по типам, пассажирообороте, населенности вагонов с учетом прицепных и беспересадочных вагонов, а также сумме доходов от продажи проездных документов в данном поезде;
акт сверки взаиморасчетов на первое число месяца, следующего за отчетным между перевозчиком и Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги;
ежемесячные отчеты по расходам и доходам при выполнении железнодорожных пассажирских перевозок;
реестр прямых расходов перевозчика по организации перевозок пассажиров железнодорожным транспортом;
пояснительную записку к отчету.
Акт сверки взаиморасчетов от соответствующей организации по выручке от продажи проездных документов.
Ответственность за достоверность информации в представленных документах несет перевозчик.
Сноска. Пункт 3.2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
3.3 В случае несогласия с представленными документами Стороны производят уточнение данных в срок не более тридцати календарных дней.
3.4. Последующая выплата субсидий осуществляется Заказчиком ежемесячно в соответствии с планом финансирования по платежам, по осуществленным и подтвержденным перевозкам. Удержание выплаченного авансового платежа производится в декабре месяце.
Сноска. Пункт 3.4 в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
3.5. Оплата за декабрь месяц осуществляется Заказчиком на основании отчета Исполнителя, составленного на основе планируемых объемов расходов и доходов, связанных с выполнением перевозок. Фактический отчет за декабрь Исполнитель представляет в срок, установленный по согласованию сторон, и в соответствии с пунктом 3.2 настоящего Договора.

4. ТАРАПТАРДЫҢ ЖАУАПКЕРШІЛІГІ
4.1. Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
4.2. Орындаушы Шарттың пойыздардың құрамдылығы және пойыздар қозғалысының кестесіне сәйкес кезеңділігі, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың саны бөлігіндегі талаптарды орындамаған жағдайда Тапсырыс беруші (жыл соңында тиісті ай үшін) жыл бойы орындалмаған тасымалдар көлеміне бара бар соманы субсидия төлемдерінен ұстап қалуды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 4.2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4.3. Орындаушы поездардың құрамдылығы, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың саны бөлігінде Шарттың талаптарын орындамау жағдайында осы Шарттың 3.5-тармағына сәйкес Тапсырыс берушіге төленген субсидияларды кері қайтаруды қамтамасыз етеді.
4.4. Осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін бұзған Тарап күнтізбелік үш күннен аспайтын мерзімде ол туралы басқа Тарапты хабардар етуге және бұзушылықты жою үшін өзінің қолынан келгенінің барлығын жасауға міндеттенеді. Өзінің міндеттемелерін бұзушылықты жоймаған жағдайда, кінәлі Тарап осы Шарттың 4.1-тармағына сәйкес жауапты болады.
4.5. Орындаушы осы Шарттың 3.2-тармағына сәйкес белгіленген мерзімде Шарт талаптарын орындамаған жағдайда, Тапсырыс беруші жылдың қорытындылары бойынша 1/n Шарт сомасынан 0,1 % мөлшерінде әр өткізілген күн үшін тұрақсыздық айыппұлы ретінде ұстап қалуды қамтамасыз етеді, мұнда n – тиісті жылға Шарт бойынша айлардың саны.
Ескерту. 4.5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.07 N 1560 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
5. ФОРС-МАЖОРЛЫҚ ЖАҒДАЙЛАР
5.1. Форс-мажорлық жағдайлар пайда болған жағдайда әр Тарап күнтізбелік үш күннен аспайтын мерзімде ол туралы басқа Тарапты кідіріссіз хабардар етуі тиіс.
5.2. «Форс-мажорлық» жағдайлар болып табиғи апаттар, Шарттың орындалуына кедергі жасайтын мемлекеттік органдардың іс-әрекеттері, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдайды, жұмылдыру іс-шараларын хабарлаулар, ауа-райы мен табиғи жағдайлар және Тараптарға байланыссыз Тараптардың Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауына кедергі жасайтын кез келген басқа да жағдайлар.
5.3. Форс-мажорлық жағдайлар күшінде болып және отыз күнтізбелік уақыт ішінде тоқтамаған жағдайда, Тараптар Шарт бойынша өздерінің одан арғы іс-әрекеттерін жазбаша келіседі.

4. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ СТОРОН
4.1. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по настоящему Договору в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4.2. Заказчик в случае невыполнения исполнителем условий Договора в части составности поездов и периодичности согласно графику движения поездов, количества прицепных и беспересадочных вагонов обеспечивает удержание выплаты субсидий на сумму, пропорциональную объему невыполненных перевозок по году (за соответствующий месяц в конце года).
Сноска. Пункт 4.2 в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
4.3. Исполнитель в случае невыполнения условий Договора в части составности поездов, количества прицепных и беспересадочных вагонов обеспечивает возврат выплаченных субсидий Заказчику в соответствии с пунктом 3.5. настоящего Договора.
4.4. Сторона, нарушившая свои обязательства по настоящему Договору, обязуется в срок не более трех календарных дней известить об этом другую Сторону и сделать все от нее зависящее для устранения нарушения. В случае неустранения нарушения своих обязательств, виновная Сторона несет ответственность в соответствии с пунктом 4.1. настоящего Договора.
4.5. Заказчик в случае невыполнения Исполнителем условий Договора в установленные сроки в соответствии с пунктом 3.2. настоящего договора обеспечивает удержание в виде неустойки за каждый день просрочки в размере 0,1 % от 1/n суммы Договора по итогам года, где n – количество месяцев по Договору на соответствующий год.
Сноска. Пункт 4.5 в редакции постановления Правительства РК от 07.12.2012 № 1560 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
5. ФОРС-МАЖОРНЫЕ ОБСТОЯТЕЛЬСТВА
5.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств каждая Сторона должна в срок не более трех календарных дней немедленно уведомить об этом другую Сторону.
5.2. Под "форс-мажорными" обстоятельствами понимаются стихийные бедствия, действия государственных органов, препятствующих исполнению Договора, военные действия, объявления чрезвычайного положения, мобилизационных мероприятий, погодные и природные условия и любые другие обстоятельства, которые в независимости от Сторон будут препятствовать выполнению Сторонами своих обязательств по Договору.
5.3. В случае если форс-мажорные обстоятельства действуют и не прекращаются в течение тридцати календарных дней, Стороны письменно согласовывают свои дальнейшие действия по Договору.

6. Шарттың қолданылу мерзімі, оны өзгерту және бұзу талаптары, дауларды қарау тәртібі
6.1. Шарт 20__ жылғы «__» «__» бастап күшіне енеді және 20__ жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады. Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы тараптарды өзара есеп айырысу бөлігіндегі міндеттемелерін орындаудан босатпайды.
6.2. Осы Шартқа тиісті қосымша келісім жасасу жолмен Шарттың мерзімі ұзартылуы мүмкін.
6.3. Шарт Тараптардың өзара келісімі немесе егер басқа Тарап міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Тараптардың бірінің талабы бойынша бұзылуы мүмкін.
6.4. Шартты орындаудан бір жақты бас тарту немесе Шартты бір жақты бұзу Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
6.5. Шартты уақытынан бұрын бұзған кезде бұзуға бастамашылық жасаған тарап Шартты бұзғанға дейін кем дегенде бір ай бұрын басқа тарапты осы туралы хабардар етуге міндетті.
6.6. Тараптар пайда болған даулар мен келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен, келіспеушіліктерді келіссөздер жолымен шешу мүмкіндігінің болмауы кезінде - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешеді.
6.7. Осы Шартқа барлық өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бірдей заңды күші бар және екі Тараптың қолы қойылатын мемлекеттік және (немесе) орыс тіліндегі жазбаша нысанда, екі данада Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден жасалады.
Тасымалдардың мезгілділігіне және поездар қозғалысы кестесінің өзгеруіне байланысты, сондай-ақ жолаушылар ағымына байланысты Тараптардың өзара келісімі бойынша қосымша келісім жасау арқылы поездар құрамдылығын, тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың санын және қатынау кезеңділігін қайта қарауға рұқсат беріледі.
6.6. Осы Шарт Астана қаласында 20_ жылғы «__»________ Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан, бірдей заңды күші бар екі данада жасалған.
7. Тараптардың деректемелері және қолдары
Тапсырыс беруші                    Орындаушы
_______________________        ________________________
(толық атауы)                   (толық атауы)
_______________________        ________________________
(мекенжайы)                     (мекенжайы)
_______________________        ________________________
(телефон, факс)                 (телефон, факс)
БСН                             БСН
_______________________        ________________________
(деректемелер)                 (деректемелер)
_______________________        ________________________
(Т.А.Ә.)                        (Т.А.Ә.)
_______________________        ________________________
(қолы)                           (қолы)
«___»________________ ж.       «___»________________ ж.
м.о.                            м.о.

6. СРОК ДЕЙСТВИЯ, УСЛОВИЯ ИЗМЕНЕНИЯ И РАСТОРЖЕНИЯ ДОГОВОРА,
ПОРЯДОК РАССМОТРЕНИЯ СПОРОВ
6.1. Договор вступает в силу с "___" "_________" 20__ года и действует до 31 декабря 20__ года. Истечение срока действия договора не освобождает Сторон от исполнения обязательств в части взаиморасчетов.
6.2. Договор может быть пролонгирован путем заключения соответствующего дополнительного соглашения к настоящему Договору.
6.3. Договор может быть расторгнут по взаимному соглашению Сторон или по требованию одной из Сторон, в случае неисполнения обязательств другой Стороной.
6.4. Односторонний отказ от исполнения Договора или одностороннее расторжение Договора осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
6.5. При досрочном расторжении Договора, сторона, инициирующая расторжение, обязана уведомить об этом другую сторону не менее чем за месяц до расторжения Договора.
6.6. Стороны будут разрешать возникшие споры и разногласия путем переговоров, при невозможности разрешения разногласий путем переговоров - в судебном порядке, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6.7. Все изменения и дополнения к настоящему Договору, составляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в письменной форме на государственном и (или) русском языке в двух экземплярах по одному для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу и подписываются обеими Сторонами.
В связи с сезонностью перевозок и изменением графика движения поездов, а также в зависимости от пассажиропотока по взаимному согласию сторон допускается пересмотр составности поездов, количества прицепных и беспересадочных вагонов и периодичности курсирования путем составления дополнительного соглашения.
6.8. Настоящий Договор совершен в городе Астане "___"_________20__ года в двух экземплярах, по одному экземпляру для каждой из Сторон, имеющих одинаковую юридическую силу.
7. РЕКВИЗИТЫ И ПОДПИСИ СТОРОН
Заказчик_______________________   Исполнитель______________________
(полное наименование)                 (полное наименование)
_______________________________   _________________________________
(адрес)                               (адрес)
_______________________________   _________________________________
(телефон, факс)                       (телефон, факс)
_______________________________   _________________________________
БИН                                   БИН
_______________________________   _________________________________
(реквизиты)                            (реквизиты)
_______________________________   _________________________________
(Ф.И.О.)                               (Ф.И.О.)
_______________________________   _________________________________
(подпись)                              (подпись)
«___»____________________г.       «___»____________________г.
м.п.                              м.п.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Әлеуметтік мәні бар облысаралық
қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалдарын жүзеге асыратын
тасымалдаушылардың залалдарын
субсидиялау туралы 20__жылғы шартқа
1-қосымша
Әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
р/с
Поезд №
Әлеуметтік  мәні бар қатынастың атауы
Қашықтығы, км
Қатынаудың кезеңділігі
Вагон типі
Жылжымалы құрамды қалыптастыру
Құрам саны, бірл.
Есептік жоспарлы залалдардың сомасы, мың теңге
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы, маршрут
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың саны, бірл.
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынаудың кезеңділігі
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондары шығындардың есепті жоспарлы сомасы, мың теңге
Минималды орташа жылдық вагондар саны құрамдағы (ядро), бірл.
Ең аз құрам. бірл.
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
купе
плацкарт
жалпы
жиыны
Осы қосымша 20_ж. "___"______№______әлеуметтік мәні бар
облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге
асыратын тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау туралы
шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Тапсырыс беруші             Орындаушы
__________________     ____________________
(толық атауы)           (толық атауы)
__________________     ____________________
(мекенжайы)            (мекенжайы)
__________________     ____________________
(телефон, факс)       (телефон, факс)
БСН_______________     БСН_________________
__________________     ____________________
(реквизиттері)          (реквизиттері)
__________________     ____________________
(Т.А.Ә.)                (Т.А.Ә.)
__________________     ____________________
(қолы)                 (қолы)
"___"___________ж.     "___"___________ж.
м.о.                    м.о.
жалғасы
Өтініш берген әлеуметтік маңызды қатынасқа жолаушыларды тасымалдауына ұсынылған жоғарылатылған тарифтер деңгейі %
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, жоспарланған жолаушылар айналымы мың, жол, км
Станцияларда және жолаушылар поездарында жолаушыларға көрсетілетін
Жолаушыларға көрсетілетін қосымша қызметтер
Бір жиынтық үшін төсек орын ұсыну
Әрі және кері жаққа
Орындарды брондау
жол жүруден бас тартуға байланысты билетті қайтару
аса жоғары санаттағы бұрын жөнелтілетін поезд немесе вагонға билетті қайта ресімдеу
"ҚТЖ" ҰК" АҚ станциясынан
ТМД елдері теміржол станциясынан
ТМД елдері жолаушылар поездарынан
халықаралық поездарға
Әлеуметтік мәні бар облысаралық
қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалдарын жүзеге асыратын
тасымалдаушылардың залалдарын
субсидиялау туралы 20__жылғы шартқа
2-қосымша
Жолаушыларды отырғызу және түсіруді жүзеге асыратын станция тізбесі

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Договору о субсидировании убытков
перевозчика, связанных с осуществлением
пассажирских перевозок по социально
значимым межобластным сообщениям
Перечень социально значимых межобластных сообщений
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
п/п
№ поезда
Наименование
маршрута(ов)
социально
значимых
сообщений
Расстояние
Периодичность
курсирования
Тип вагона
купе
плацкарт
общий
итого
продолжение таблицы
Формирование подвижного состава
Количество
составов,ед.
Суммы, подлежащие
субсидированию
(ядро), тыс.тенге
Среднего-
довое
минималь-
ное
количество
вагона в
составе
(ядро),
ед.
Минимальная составность, ед.
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
продолжение таблицы
Количество
прицепных и
беспереса-
дочных
вагонов, ед.
Периодич-
ность
курсирова-
ния
прицепных и
беспереса-
дочных
вагонов
Суммы подлежащие
субсидированию по
прицепным и
беспересадочным
вагонам, тыс. тенге
Уровень повышения
тарифов на
перевозку
пассажиров по
заявленным
социально значимым
сообщениям
Планируемый
пассажирооборот с
учетом прицепных и
беспересадочных
вагонов
продолжение таблицы
Размеры сборов и плат на услуги, оказываемые пассажирам на станциях
и в
Дополнительные
услуги
предоставляемые
пассажирам
предостав-
ление
постельного
белья за
один
комплект
предварительная
Бронирование мест
возврат
билета в
связи с
отказом от
поездки
переоформ-
ление
билетов на
ранее
отправяю-
щийся
поезд или
вагон
более
высокой
категории
со
станций
АО
"НК"
КТЖ"
со
станций
желез-
ных
дорог
стран
СНГ
на
пассажир-
ские
поезда
стран СНГ
на
междуна-
родные
поезда
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора о
субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением
пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
от "__" ____________ 20__г. №________
Заказчик_______________________   Исполнитель________________________
(полное наименование)                 (полное наименование)
_______________________________   ___________________________________
(адрес)                               (адрес)
_______________________________   ___________________________________
(телефон, факс)                       (телефон, факс)
_______________________________   ___________________________________
БИН                                   БИН
_______________________________   ___________________________________
(реквизиты)                            (реквизиты)
_______________________________   ___________________________________
(Ф.И.О.)                               (Ф.И.О.)
_______________________________   ___________________________________
(подпись)                              (подпись)
«___»____________________г.       «___»____________________г.
м.п.                              м.п.
Приложение 2
к Договору о субсидировании
убытков перевозчика, связанных
с осуществлением пассажирских
перевозок по социально значимым
межобластным сообщениям на 20__ год
Перечень станций, на которых осуществляется посадка
и высадка пассажиров

Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Р/с
поезд №
Қатынас
Станция тізбесі
Поездардың қозғалыс кестесі
Осы қосымша 20__ж. "__"_______№_____Әлеуметтік мәні бар
облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге
асыратын тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау туралы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Тапсырыс беруші             Орындаушы
__________________     ____________________
(толық атауы)           (толық атауы)
__________________     ____________________
(мекенжайы)            (мекенжайы)
__________________     ____________________
(телефон, факс)       (телефон, факс)
БСН_______________     БСН_________________
__________________     ____________________
(реквизиттері)          (реквизиттері)
__________________     ____________________
(Т.А.Ә.)                (Т.А.Ә.)
__________________     ____________________
(қолы)                   (қолы)
"___"___________ж.     "___"___________ж.
м.о.                    м.о.
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
8-қосымша
Банктік кепілдік
Банктің атауы
_________________________________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге
_________________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы мен деректемелері)
№_____кепілдік міндеттеме
__________________                         20__ ж. «___»_________
(орналасқан жері)
Біз _______________________________________________________
(тасымалдаушының атауы)
бұдан әрі «Жеткізуші» жалпы сомасы ______________________ теңгеге,
(жазумен)
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі ұйымдастырған залалдары бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға жататын әлеуметтік мәні бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолда жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсына қатысатындығынан хабардармыз.
Жоғарыда аталған конкурсты өткізу жөніндегі 20__ж. «__»_______ конкурстық құжаттамада әлеуетті жеткізушілердің конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді банктік кепілдік түрінде енгізулері көзделген.
Осыған байланысты, біз__________________осымен өзімізге Сіздің
(банктің атауы)
талап етуіңіз бойынша Сіздің төлеуге жазбаша талабыңызды, сондай-ақ Жеткізуші:
- конкурстық өтінімді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін конкурстық өтінімді кері қайтып алғаны немесе өзгерткені;
- шартқа белгіленген мерзімде қол қоймағаны;
- субсидиялау туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді субсидиялау туралы шартқа қол қойғаннан кейін тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізбегендігі жөнінде жазбаша растауды алысымен Сізге тең соманы төлеуге (сомасы санмен және жазумен) қайтарусыз міндеттеме аламыз.
Осы кепілдік міндеттеме конкурстық өтінімдер бар конверттерді ашқан күннен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік міндеттеме Тасымалдаушының конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімінің қолданылуының соңғы мерзіміне дейін қолданылады және егер Сіздің жазбаша талабыңызды біз аяғына дейін алмасақ, осы құжат бізге қайтарылатындығына немесе қайтарылмайтындығына қарамастан, толық және автоматты түрде күшін жояды. Егер конкурстық өтінімнің қолданылу мерзімі ұзартылған болса, онда бұл кепілдік міндеттеме сондай мерзімге ұзартылады.
Осы кепілдік міндеттемесіне байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгердің қолы мен мөрі              Күні мен мекенжайы
(банктің (банктің филиалының) бірінші
басшысы немесе оның орынбасары және
банктің бас бухгалтері тұлғасында)
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
9-қосымша
Өтініш
(заңды тұлға үшін)

Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
№ п/п
№ поезда
Сообщение
Перечень станций
Расписание движения поездов
Настоящее приложение является неотъемлемой частью Договора о
субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением
пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
от "__" ____________ 20__г. №________
Заказчик______________________    Исполнитель_____________________
(полное наименование)             (полное наименование)
______________________________    ________________________________
(адрес)                               (адрес)
______________________________    ________________________________
(телефон, факс)                       (телефон, факс)
______________________________    ________________________________
БИН                                   БИН
______________________________    ________________________________
(реквизиты)                           (реквизиты)
______________________________    ________________________________
(Ф.И.О.)                              (Ф.И.О.)
______________________________    ________________________________
(подпись)                             (подпись)
«___»____________________г.       «___»_____________________г.
м.п.                              м.п.
Приложение 8
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
Банковская гарантия
Наименование банка_____________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому___________________________________________________________
(наименование и реквизиты организатора конкурса)
Гарантийное обязательство N ____
_____________________________             "__" ______________ ____ г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что__________________________________
(наименование перевозчика)
в дальнейшем "Поставщик", принимает участие в конкурсе на основе
открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих
железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из
республиканского бюджета, организованным Министерством транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан, на общую сумму ____________ тенге.
(прописью)
Конкурсной документацией от "__" _________ ______ г. по
проведению вышеназванного конкурса предусмотрено внесение
потенциальными поставщиками обеспечения конкурсной заявки в виде
банковской гарантии.
В связи, с этим мы ___________________ настоящим берем на себя
(наименование банка)
безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную _____________________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также
письменного подтверждения того, что Поставщик:
- отозвал или изменил конкурсную заявку после истечения
окончательного срока представления конкурсных заявок;
- не подписал в установленные сроки Договор;
- не внес обеспечение исполнения Договора о субсидировании
после подписания Договора о субсидировании в форме, объеме и на
условиях, предусмотренных в тендерной документации.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу со дня
вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного
срока действия конкурсной заявки Перевозчика на участие в конкурсе и
истекает полностью и автоматически, независимо от того, будет ли нам
возвращен этот документ или нет, если Ваше письменное требование не
будет получено нами не позднее ч.м.г. если срок действия конкурсной
заявки продлен, то данное гарантийное обязательство продлевается на
такой же срок.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим
гарантийным обязательством, регулируются законодательством Республики
Казахстан.
Подпись и печать гаранта                  Дата и адрес
(в лице первого руководителя банка
(филиала банка) или его заместителя
и главного бухгалтера банка)
Приложение 9
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
ЗАЯВЛЕНИЕ
(для юридического лица)

Ескерту. 9-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сізден №___ ____ жылғы ____________________ маршруты бойынша
(маршруттың атауы)
шарттың мерзімін ұзартуыңызды өтінемін.
Тасымалдаушы туралы мәлімет:
1. Меншік нысаны___________________________________________
2. Құрылған жылы___________________________________________
3. Заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік* немесе анықтама
_____________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________
5. Банктік деректемелер____________________________________
(ИИК, БСК, банктің атауы және орналасқан мекенжайы)
6. Заңды мекенжайы және басқа деректемелері
___________________________________________________________
(пошталық мекенжайы, телефон, телефакс, телекс)
7._________________________________________________________
(ұйымның бірінші басшысының Т.А.Ә.)
8. Қоса берілген құжаттар:
1) ____________________
2) ____________________
3) ____________________
Ұйымның басшысы: Т.А.Ә., қолы, күні.
Залалдары бюджет қаражаты есебінен
субсидиялауға жататын әлеуметтік
мәні бар облысаралық қатынастар
бойынша темір жолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидасына
10-қосымша
Өтініш
(жеке тұлға үшін)
Ескерту. 10-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2013 N 1202 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сізден №____ _____ жылғы __________________ маршруты бойынша
(маршруттың атауы)
шарттың мерзімін ұзартуыңызды өтінемін.
Тасымалдаушы туралы мәлімет:

Сноска. Приложение 9 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Прошу пролонгировать Договор №____ от ____________ г. по
маршруту ___________________________________________________________
(наименование маршрута)
Сведения о перевозчике:
1. Форма собственности ________________________________________
2. Год создания _______________________________________________
3. Свидетельство* или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица ______________________________________________________________
(номер, кем и когда выдано)
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной)
регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала,
представительства), выданное до введения в действие Закона Республики
Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации
филиалов и представительств», является действительным до прекращения
деятельности юридического лица.
4. Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-
идентификационный номер _____________________________________________
5. Банковские реквизиты________________________________________
(ИИК, БИК, наименование и местонахождение банка)
6. Юридический адрес и другие реквизиты _______________________
_____________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
7._____________________________________________________________
(Ф.И.О. первого руководителя организации)
8. Прилагаемые документы:
1)____________________________
2)____________________________
3)____________________________
Руководитель организации: Ф.И.О., подпись, дата.
Приложение 10
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым
межобластным сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию за счет бюджетных средств
ЗАЯВЛЕНИЕ
(для физического лица)
Сноска. Приложение 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.11.2013 № 1202 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Прошу пролонгировать Договор №____ от ______________г. по
маршруту ____________________________________________________________
(наименование маршрута)
Сведения о перевозчике:

1. Жеке тұлғаны растайтын құжат____________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
___________________________________________________________________
3. Банктік деректемелер____________________________________
(ИИК, банктің атауы және мекенжайы)
4. Мекен-жайы және басқа деректемелері_____________________
___________________________________________________________
(пошталық мекен-жайы, телефон, телефакс, телекс)
5. Қоса берілген құжаттар:
1) _____________________
2) _____________________
3) _____________________
Т.А.Ә., қолы, күні.

1. Документ, удостоверяющий личность физического лица _________
_____________________________________________________________________
(номер, кем и когда выдан)
2. Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-
идентификационный номер _____________________________________________
3. Банковские реквизиты________________________________________
(ИИК, наименование и местонахождение банка)
4. Адрес и другие реквизиты____________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
5. Прилагаемые документы:
1) ____________________________
2) ____________________________
3) ____________________________
Ф.И.О., подпись, дата