"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 тамыздағы № 907 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы «Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік
бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері» туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 691 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
«Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы туралы» 2001 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат; 2002 ж., № 44, 436-құжат; 2003 ж., № 45, 487-құжат; 2004 ж., № 21, 266-құжат; № 51, 671-құжат; 2007 ж., № 24, 268-құжат; 2008 ж., № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) тақырыбы және мәтіні «Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің» деген сөздерден кейін «- Елбасының» деген сөзбен толықтырылсын;
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығы туралы ережеде:
тақырыбы және мәтіні «Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің» деген сөздерден кейін «- Елбасының» деген сөзбен толықтырылсын;
6-тармақ «Президенті» деген сөзден кейін «Тәуелсіздік күніне орай» деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақта «және ақпарат» деген сөздер алып тасталсын;
3) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамында:
тақырыбы «Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің» деген сөздерден кейін «- Елбасының» деген сөзбен толықтырылсын;
мыналар:
Телебаев                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ғазиз Тұрысбекұлы           вице-министрі, хатшы,
Алтынбаев                 - Қазақстан Республикасы Парламенті
Мұхтар Қапашұлы             Сенатының депутаты (келісім
бойынша),
Жанқұлиев                 - Қазақстан Республикасы «Сырбар»
Аманжол Қазбекұлы           сыртқы барлау қызметінің директоры
(келісім бойынша),
Жұмағұлов                 - Қазақстан Республикасының Білім
Бақытжан Тұрсынұлы          және ғылым министрі енгізілсін;
мына:
«Мұсақожаева              - Қазақ ұлттық музыка академиясының
Айман Қожабекқызы           ректоры (келісім бойынша)»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Мұсақожаева              - Қазақ ұлттық өнер университетінің
Айман Қожабекқызы           ректоры (келісім бойынша)»;
көрсетілген комиссияның дербес құрамынан Б.А. Майлыбаев, С.А. Дьяченко, М.М. Тәжин, Ж.Қ. Түймебаев шығарылсын.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 августа 2011 года № 907
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 «Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики
Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 «Вопросы
Государственной премии мира и прогресса Первого Президента
Республики Казахстан»
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2001 года «О Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 «Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234) следующие изменения и дополнения:
1) заголовок и текст после слов «Первого Президента Республики Казахстан» дополнить словами «- Лидера Нации»;
2) в Положении о Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок и текст после слов «Первого Президента Республики Казахстан» дополнить словами «- Лидера Нации»;
пункт 6 дополнить словами «ко Дню Независимости»; в пункте 20 слова «и информации» исключить;
3) в персональном составе Комиссии по присуждению Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
заголовок дополнить словами «- Лидера Нации»;
ввести:
Телебаева                  вице-министра культуры
Газиза Турысбековича       Республики Казахстан, секретарем,
Алтынбаева               - депутата Сената Парламента
Мухтара Капашевича         Республики Казахстан (по согласованию),
Жанкулиева                 директора Службы внешней разведки
Аманжола Казбековича       Республики Казахстан «Сырбар»
(по согласованию),
Жумагулова                 Министра образования и науки
Бакытжана Турсыновича      Республики Казахстан;
строку:
«Мусаходжаева              ректор Казахской национальной
Айман Кожабековна          академии музыки (по согласованию)»
изложить в следующей редакции:
«Мусаходжаева              ректор Казахского национального
Айман Кожабековна          университета искусств (по согласованию)»
вывести из персонального состава указанной Комиссии: Майлыбаева Б.А., Дьяченко С.А., Тажина М.М., Туймебаева Ж.К

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                           Н. Назарбаев

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев